Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt családi pótlék fórum

Emelt családi pótlék (beszélgetős fórum)


16. Shyana (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2015. jún. 25. 21:00
Köszönöm,akkor ez még húzódik rendesen :(
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Shyana)
2015. jún. 23. 17:25
A szakértői bizottságnak , a szakvéleményt kiadó szervnek kötelessége Téged tájékoztatni
14. Shyana (válaszként erre: 12. - Dolgozomami75)
2015. jún. 23. 16:28
szia,kinek kötelessége tájékoztatni? A pszichológián vagy majd a nevelési tanácsadóba. Ott persze közölték hogy nyáron hagyjuk őket békén
13. Shyana (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. jún. 23. 16:27
vecsésen de üllőre kell vinni nevelési tanácsadóba. Előszőr azt mondták az oviba hogy autista gyanús. Végig jártuk a pszichológiát az 1. számú gyerekklinikán egyénileg is és csoportos foglalkozásra is. Ott azt mondták biztos hogy nem autista hanem szociális funkciózavar ami gyógypedagógusra tartozik
2015. jún. 23. 06:38
Szia! Nekem is SNI-s a nagyfiam. Az emelt csalàdi pòtlékròl és minden màs ilyenkor jàrò ellàtàsròl kötelességük tàjékoztatni, ha nem tették akkor biztosan nem jàr :( Nagyon sok erőt és kitartàst kívànok nektek!
11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Shyana)
2015. jún. 22. 14:28
ha SNI a gyermeked, akkor a Nevelési tanácsadó nem hiszem, hogy fejlesztésre felveszi, hiszen ők nem látják el az SNI gyerekeket..... hol laktok?
10. Shyana (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 14:13
igazából én sem :( majd ősszel megy nevelési tanácsadóhoz és gondolom ott meg mondják hogyan tovább de tornára addig is járnia kell
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Shyana)
2015. jún. 22. 14:06

őszintén megmondom: fejlesztő pedagógus szerintem ehhez kevés lesz

inkább valami gyógypedagógus, aki a spektrumzavarok vagy viselkedészavrok irányába orientált


nem tudom elképzelni, mit is fog vele csinálni egy fejl.ped.

8. Shyana (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 14:05
hát én is :(
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Shyana)
2015. jún. 22. 14:05

nincs a ped.szakszolgálatnál ilyen torna?


furcsa


tudom, hogy ennyibe kerül, ha magad viszed, sajnálom, hogy felétek nincs ez megoldva rendesen

6. Shyana (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 14:03
a fejlesztő pedagógust szeptembertől az óvóda igen de a tornát nem :( és az havi 25 ezer ft
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Shyana)
2015. jún. 22. 13:52
a pedagógiai szakszolgálat nem biztosít Nektek ilyen fejlesztést? :O
4. Shyana (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2015. jún. 22. 13:50
nem nincs ilyen,csak tornára kell járnia meg fejlesztő pedagógushoz. Sajnos nem kis pénzért :(
3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. jún. 22. 13:40

F90.0-F98.9

A viselkedés és érzelmi-hangulati élet rendszerint gyermekkorban vagy serdülőkorban jelentkező zavarai



"Egyéb súlyos pszichiátriai kórképek: olyan, az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 188. § d) pontja szerinti súlyos pszichiátriai beteg gyermek, aki közösséget, nevelési-oktatási intézményt - ide nem értve a speciális közösség, illetve nevelési-oktatási intézmény esetét - önmaga vagy a közösség veszélyeztetése miatt nem látogathat, és az állapot krónikussága miatt rendszeres gyermekpszichiátriai kezelésben részesül."

2015. jún. 22. 13:38

[link]


itt a jogszabály, elvileg szerintem nem jár az F 94.8-ra (ez a diagnózisotok), mert van ott mellette egy kitétel, miszerint csak akkor jár, ha közösségbe nem illeszthető


Van valami ilyesmi a szakvéleményeteken?

2015. jún. 22. 13:21
Sziasztok! Arra lennék kiváncsi hogy a kisfiamnál megállapítottak szociális funkciózavart,erre jár emelt családi pótlék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook