Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vitaminkészítményt ajánlanátok 3 és 6 éves gyerekeknek? fórum

Milyen vitaminkészítményt ajánlanátok 3 és 6 éves gyerekeknek? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 22. 17:39

Köszönöm mindenkinek!


továbbra is etetem velük a nyers zöldséget, gyümölcsöket és bevetek még más trükköket a normális evésre.

Ha még egy bizonyos ideig nem változik a helyzet, akkor orvos.

16. anya4005 (válaszként erre: 8. - 6634c2bc48)
2015. jún. 22. 15:16

Hát,mondjuk,nem csodálom,hogy az oviban nem esznek :(!

A nagyom max. ebédelt bent,de cserébe 2-3szor vacsorázott!

Értem az aggodalmad,sajnos értelmes tanácsot nem tudok adni,mert minden gyerek más,tehát a megoldások is sokszínűek.

Viszont attól tarok,egy vitaminkészítmény nem segít ezen! A vitaminok étrendkiegészítők,tehát a "normális" étkezés mellé fogyaszthatók,nem pótolják azt.

Ha nagyon aggódsz,szerintem vidd őket szakemberhez.

2015. jún. 22. 13:55
HA nem is mindig, de az első év azért sok helyen horror. Nálunk is az volt. :( Adhattam én bármilyen vitamint, immunerősítőt. Ehetett bmennyi gyümölcsöt.. Vannak szerencsésebbek, akik alig voltak betegek, de mi nem azok közé tartoztunk.Sokat kutakodtam, szedtünk mi nagyon sok mindent, nem volt jó.
2015. jún. 22. 13:41
az első év az oviban MINDIG a betegségekről szól, bármennyire nem tetszik is, sajnos ez van. erősödik az immunrendszere, tudom, sovány vigasz. eddig nem járt közösségbe, ritkán kapott el valamit, az oviban mindent összeszednek
2015. jún. 22. 13:14
Ez engem is érdekelne augusztustól!!! az első óvodai év horror volt!!! És eszik MINDENT: gyümölcsöt, zöldséget, húst, halat, májat, tojást, olajos magvakat és mégis!!! főleg egyébént a kicsi húgára ragasztott rá mindent :(.
12. Bichi (válaszként erre: 11. - 6634c2bc48)
2015. jún. 22. 11:40

Én mindig azt veszem észre, hogy nálunk minden gyerek megeszik bármit, pedig nem akarok feltétlenül a kedvükre tenni. Talán látják a fiamat, aki fal, bármit, jóízűen. Igaz, már 17, de kicsi korában is így volt.

Volt, mikor átjöttek a nálunk hagyott gyerekért, és mondta apuka, hogy de jó fokhagyma illat van. Mondom neki spenótos tészta volt ebédre. Erre ő, kár hogy az ő fia azt meg sem eszi. Hát kb 2 tányérral falt be, azóta sem értik a szülők :)

11. 6634c2bc48 (válaszként erre: 9. - Bichi)
2015. jún. 22. 11:36
Nincsenek nagyszülők. Barátnőmnél szoktak még enni, ott viszonylag jól fogyasztanak, bár a normálistól azért az is messze van.
2015. jún. 22. 11:22
Semmilyet.Egyen gyümölcsöt,zöldséget!
2015. jún. 22. 10:59

Szinte bármibe bele lehet csempészni a zöldségeket/gyümölcsöket, fasirt, húsos szószok, túrókrémek, turmixok, házi fagyik. Mondjuk úgy nehéz, hogy nem tudjuk, hogy miket szeretnek, de akár tepsiben sült krumplikarikát valamilyen zöldséges szószba mártogatni, amit a kedvenc színűkre színezhetsz valamilyen zöldséggel, gyümölccsel.

Szerintem hibát követsz el azzal, hogy mindig a kedvére főzöl, úgy pláne, ha aztán azt sem eszi meg. Én sem erőltettem soha semmit a fiamra, amit nem szeretett, de hogy csak azért nem eszik meg valamit, mert éppen olyanja van, azt azért nem játszottuk. Ahogy már más is írta, ha nem eszi meg, majd később megeszi, ne félj, éhen nem hal. Egyébként furcsák a gyerekek, mert egy barátunk fia igazi gebe, sőt alig lehetett iskolás, mert nem érte el a súlyhatárt, semmit nem akart megenni, és nálunk mindig mindent megevett, pedig nem lestem a kegyeit. Ha máshol van, pl nagyszülőknél, akkor is ezt csinálja?

8. 6634c2bc48 (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2015. jún. 22. 10:36

Értem, és köszönöm neked is!


Számomra viszont megnyugtató lenne, ha kicsit megerősödne az immunrendszere. A testmagasságához képest a nagyobbik fiam eléggé...hát sovány. Semmiféle ételallergiája nincs, de nem eszik. Mint mondtam igyekszem a kérésüknek megfelelően főzni és változatosan. Az óvodába is sokfélét esznek, de már onnan is szóltak, hogy a fiaim otthagyják. Nincs szándékomban, hogy rászoktassam őket a mű és gyógyszeres dolgokra, csak nem szeretném, hogy kiürüljön a szervezetük és a vitaminhiány következtében szedjenek össze valami komolyabb betegséget.

7. anya4005 (válaszként erre: 6. - 6634c2bc48)
2015. jún. 22. 10:27

Nekem a kicsim (3,5) csinálja ezt,annyi különbséggel,hogy a gyümölcsöt,zöldséget sosem ette. Mostanság a "rendes" kajából is csak fél adag fogy nála. Nem gondolom,hogy erre valami vitamin lenne a megoldás: ha éhes lesz,eszik. Hozzáteszem,nem izgulok,van tartaléka a kis gömbvillámnak!

Már korábban is szórakozott a kajával: hetekig csak rizseshúst evett (reggel,délben,este). Aztán az is elmúlt,remélem,hamarosan ez is. A melegre fogom,meg a dackorszakra...:)

2015. jún. 22. 10:21

Köszönöm!

Az a legnagyobb bajom, hogy jó evő volt mindkét fiam. Kb 2hónappal ezelőttig. Nem tudom mi változott meg, de egyszerűen nem hajlandóak normálisan enni. Próbálkozom, de nem kényszeríthetek rájuk semmit, hogy megundorodjanak. Direkt úgy főzök, hogy őket kérdezem meg mit szeretnének enni, de hiába csinálom azt, néhány falat után eltolják a tányért. Hideg kajára ugyanez.

Most hogy megy a cseresznye meg a meggy azokból azért fogy, nem elég abban biztos vagyok.

2015. jún. 22. 10:15

Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt.

Semmilyen gyári készítményt nyáron!

2015. jún. 22. 10:14
legyél kreatív és dugd el szendvicsben vagy spagettiben, esetleg pizzában a zöldséget. sőt, ha az ízlésüket eltalálod saláta terén, az még jobb
2015. jún. 22. 10:12
RoboKid multivitamin
2015. jún. 22. 10:11
Nyár van, így a friss gyümölcs alap. viszont azontúl nem esznek rendesen és szeretném a hiányzó vitaminokat valahogyan pótolni.
2015. jún. 22. 10:10
Milyen vitaminkészítményt ajánlanátok 3 és 6 éves gyerekeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook