Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki Kulcs. Mért nem működ nálad a "pozitív megerősítések" technika. fórum

Lelki Kulcs. Mért nem működ nálad a "pozitív megerősítések" technika. (beszélgetős fórum)


2015. jún. 30. 21:45

Ha nem az tölti ki az élete nagyobbik részét, és kontrollja van az egész dolog felett, akkor szerintem nem.

Nem is tudom, szerintem valahogy el kellene hitetned saját magaddal, urambocsá' magától értetődőnek tekinteni, hogy inspiráló, kellemes társaság vagy, akitől már azáltal kap az, aki veled időt tölt együtt, amilyen te alapból vagy.

28. Matrica84 (válaszként erre: 27. - Mutáns Jane)
2015. jún. 30. 17:38
Nem idióta, csak ha az ember kitalál egy képzeletbeli barátot/barátnőt, nem áll fenn a veszélye, hogy ezáltal még jobban elzárkózik a valós élettől?
27. Mutáns Jane (válaszként erre: 26. - Mutáns Jane)
2015. jún. 30. 15:32
Lehet, hogy idióta ötlet, de erre még az is jó lehet, mint amit egyes kisgyerekek találnak ki: képzeletbeli barátnő.
26. Mutáns Jane (válaszként erre: 25. - Matrica84)
2015. jún. 30. 15:32
Szerintem inkább azon kellene dolgoznod, hogy általában véve ne legyél sem érzelmileg, sem közérzetileg, sem bármilyen más értelemben függő senkitől, vagyis az, hogy éppen hogyan érzed magadat, az mindig rajtad múljon.
25. Matrica84 (válaszként erre: 24. - Mutáns Jane)
2015. jún. 30. 14:29

Nem kedvetlenítettél el. :) Csak régebben léptem be az oldalra. Az a nagyon rossz hangulat közben oldódott, ill. sikerült barátokkal találkozni.

Egyikük mondott valamit, amit hasznosnak éreztem: ha nagyon egyedül vagyok, ezt a helyzetet úgy szemlélhetem pozitívan, hogy arra koncentrálok: ez végül is nem egy végleges állapot, nem teljesen zárkóztak el tőlem, és ha most nem is érnek rá az oly nagyon vágyott találkozásokra, beszélgetésekre, majd ráérnek 1-2 hét múlva, akkor épp olyan jó lesz.

Persze azt hiszem, vannak ezek a minden nagyon összejön periódusok, amikor akárkit keres meg az ember, valahogy pont senki nem ér rá, mert ez van, az van... Ilyenkor kellene találni bármi olyan elfoglaltságot, célt, ami leköt, és nem függ a többiektől, tudom. Csak sajnos van némi hajlamom belesüppedni ezekbe a helyzetekbe, és ilyenkor eléggé üresnek és értelmetlennek tűnik minden ilyesmi. Szóval ezen kell dolgoznom, hogy ezt ne hagyjam.

24. Mutáns Jane (válaszként erre: 16. - Matrica84)
2015. jún. 29. 09:35
Figyelj, ne haragudj, ha elkedvetlenítettelek, én szívesen beszélgetek itt a fórumon veled, hogy ne érezd magad annyira egyedül!
23. Mutáns Jane (válaszként erre: 22. - Derengő)
2015. jún. 29. 00:46
Köszi szépen! Érdekes, hogy most meséltem magamról valakinek, aki nagyon jó hallgatóság és ezoterikus képzettséggel bír, és eközben jöttem rá, hogy mindkét szülőm a maga különböző módján társadalmi kívülállónak, afféle félig-meddig kitaszítottnak számított a maga közegében. Én pedig öntudatlanul vittem magammal ezt a szerepet - általános másodikos koromban "bevonzottam" egy rám csúfnevet ragasztó hozzánk bukott osztálytársat. A csúfnév nyolcadikig elkísért, addigra már félig-meddig tudatosan eljutottam a közösséggel szembeni bizalmatlanság tetőfokára, és egyfajta "ezt nektek" hozzáálláshoz. 6 év alatt. Ez szerintem az egész életemet meghatározta, de különös, kitekert módon rengeteg pozitív hozadéka is volt mindennek. Ezért ma már teljesen semleges, de inkább pozitív, a személyes fejlődésemet elősegítő tényként tekintek erre. Ezt csak azért írtam le, hogy nekem ezért soha nem is lett volna lehetőségem "az árral úszni", "beleragadni a konvencionális gondolkodásba", ahonnan aztán nincs kiút - ahogy ez a fajta "beleragadtság" az általad említett emberekre jellemző. Az én utam tehát szociális értelemben véve pont fordított, mint az úgynevezett "átlag"-embereké.
22. Derengő (válaszként erre: 21. - Derengő)
2015. jún. 28. 22:27
Helyesen: Az emberek nagy részét...
21. Derengő (válaszként erre: 12. - Mutáns Jane)
2015. jún. 28. 22:25

Köszi, hogy ennyi mindent leírtál erről a témáról, én is írtam volna bővebben, de ahogy elolvastam a te bejegyzéseidet, azokhoz sokat nem tudnék hozzátenni.

Nagyon hasonló a hozzáállásunk a témához.

A környezetemben és a munkám során már sokaknak sikerült felkelteni az érdeklődését és vannak, akik napi rendszerességgel alkalmazzák is.


Az emberek nagyrészét elég nehéz a megszokott gondolat-rendszerükből "kiszólítani".

Azt hiszik,hogy minden áron bizonygatni kell a saját gondolat-rendszerük helyességét. Pedig nem. Senki sem akar belépni "oda". Én csak azt tanácsolom nekik, hogy lépjenek ki "onnan" egy rövidke időre és nézzék más perspektívából a gondolat-rendszerüket és a megtapasztalt valóságukat. Kis segítséggel sokan rájönnek arra, hogy milyen erős összefüggés van a kettő között. Ha ez meg van valakinek, akkor már erre a felismerésre lehet építkezni.

20. Bocorka (válaszként erre: 16. - Matrica84)
2015. jún. 28. 07:48

Az EGO az EGO ! Lehet, hogy a szeresd magad az egoista kifejezés..és valóban szeretni kell önmagunkat, ami nem könnyű.Azt hiszem ott kell kezdeni,(én fordítva gondolom) hogy másokat szeretni ,elfogadni , jóindulattal lenni. Hiányzik az emberek törődése ? Hát törödj velük te ! Attól,hogy az ember szerethetőnek érzi gondolja magát, még nem fogja mindenki szeretni..Légy nyitott barátságos (Őszintén ! ) Fogod kapni a pozitiv visszajelzéseket,ettől fogod érezni,hogy szeretnek.de ! maradj önmagad.Ne az elvárásoknak felelj meg,hanem csak saját magadnak. Amit ott belül érzel,hogy attól jó a lelkednek.Nem kell a külvilággal törödni ebben az esetben az idő téged igazol, aharmónia megteremtődik benned. Hosszú folyamat, tele , megnemértőkkel, de nem baj.

Tapasztalatból beszélek.

2015. jún. 25. 21:51
Az mondjuk persze kérdés, hogy te inkább kifelé forduló (extrAvertált) vagy befelé forduló (introvertált) típus vagy-e. Én inkább utóbbi, úgyhogy mindent ebből a perspektívából nézek. Ezért előfordulhat olyan neked fontos szempont, amit én esetleg sajnos figyelmen kívül hagytam a válaszok megfogalmazásakor, ezért előre is elnézést.
18. Mutáns Jane (válaszként erre: 17. - Mutáns Jane)
2015. jún. 25. 21:45
Ja, és van még egy, bár ezen már lehet, hogy tényleg kiakadsz. Szóval a saját helyzeted kívülről látását is meg tudod adni saját magadnak. Persze idő, amíg ezt megtanulja az ember, rááll az agya. Főleg, mivel Magyarországon az önreflexió szinte teljességgel ismeretlen fogalom, hatalmas TISZTELET a kivételnek.
17. Mutáns Jane (válaszként erre: 16. - Matrica84)
2015. jún. 25. 21:43
Szerintem valószínűleg ott lehet a bibi, hogy olyasmit vársz el tőlük, félig-meddig tudat alatt, amit, bár lehet, hogy ez a társadalom nem erre van berendezkedve, de neked kellene elsősorban megadnod saját magadnak. Úgymint: gondoskodás, biztatás, kedvesség, törődés, szórakoztatás, kellemes közérzet. Bármilyen faramuci módon hangzik is.
16. Matrica84 (válaszként erre: 15. - Mutáns Jane)
2015. jún. 24. 22:05

Köszönöm a választ, picit közelebb kerültem.

Tovább tapogatódzom: ha magaddal rendben vagy, annak feltétlen velejárója, hogy rendben légy a környezeteddel is?

Pontosítok: tegyük fel, hogy korántsem tökéletes, de szerethető embernek tartom magam. Nem érzem, hogy olyan lennék, aki ne érdemelné meg, hogy az emberek szeressék. Nem érzem azt, hogy ne érdemelném meg a jó dolgokat. Eddig elvileg stimmel.

Mégis magányosnak érzem magam, sokszor, nagyon. És harag van bennem újabban, vagy keserűség, vagy szomorúság. Hiányzik az emberek törődése, bánt, hogy olyan kevés időt tölthetek velük, szinte semmit. Igyekszem megérteni, hogy ezer más dolguk is van persze, de...

Ha így érzek, a magammal való viszonyomban keressem először a hibát? (Hisz szinte a csapból is az folyik, hogy csak az tud szeretni másokat, aki magát tudja szeretni. Csakhogy én nem érzem azt, hogy ne szeretném magamat, hogy ne szeretnék másokat, vagy épp hogy ne törődnék velük. Akkor hol lehet a bibi?)

15. Mutáns Jane (válaszként erre: 14. - Matrica84)
2015. jún. 23. 23:18

Talán úgy, hogy egyrészt nincsen belső konfliktusod magaddal, másrészt pedig semmilyen külső tényező, vagy személy sem tudja elérni, hogy legyen. Meg fel sem merül benned egyetlen jó dologgal kapcsolatban sem, hogy ne érdemelnéd meg.

Tudom, hogy ez most nagyon körülírás-szerűen hangzik, de a legfelszínesebb értelemben véve talán így tudnám elmagyarázni, hogy nekem jelenleg mit jelent. Ez csak egy példa volt természetesen.

2015. jún. 23. 22:19

Sziasztok!

Szeretnék feltenni egy kérdést, ami talán banálisnak hat, de nekem némi fejtörést okozott.

Mindenhonnan hallani-olvasni, hogy az ember szeresse magát, ennek az alapvető fontossága... Na de pontosabban mit jelent ez, szeretni magunkat? Miben mutatkozik ez meg?

2015. jún. 23. 16:04

Sziasztok!

Ez egy nagyon izgalmas téma, mert amiket leírtatok, azok mindenkinél eltérőek és valóban nem kell túlmagyarázni, mert a lényeg úgyis a gyakorlat.


Szerény véleményem és tapasztalatom ennyi: ha arra gondolunk, amiket/akiket szeretünk, akkor jobb lesz a kedvünk; ha ismerjük annyira magunkat, hogy szeressük is, akkor senki sem ingathat meg; ha vannak céljaink, akkor megyünk előre, bármi van! :)


Hajrá!!!

2015. jún. 23. 15:49

Ezt az egészet egyébként érdemes egyfajta lelki tréningként is fölfogni, amelynek elsődleges célja nem is annyira az életed megváltoztatása (és minél inkább NEM az lesz az ELSŐDLEGES célja, annál gyorsabban be fog következni, bármilyen abszurdan is hangzik), hanem az, hogy megtanuld MINDIG a pozitív dolgokra koncentrálni a figyelmedet. És ha nem megy tudatosan, akkor mindig ott a lehetőség, hogy megkerüld a tudatos énedet, és a tudattalanodat hívd segítségül, amely sokkal hatékonyabban meg tudja oldani ezt a problémát, meg úgy egyáltalán bármit.

Fontos: ezzel egyedül csak olyan embereknek lehet problémája, akik majdhogynem mániákusan hozzá vannak szokva, hogy mindent a kezükben tartanak, mindig, mindent állandóan kontrollálnak. Nekik annyi a feladatuk, hogy képesek legyenek megtanulni "elengedni a gyeplőt", és rábízni a tudattalanjukra, úgymond a Sorsra, Vonzás Törvényére (stb.) a dolgot. De valójában a tudattalanja működik mindenkinek, és az viszi véghez a dolgokat. Egyébként ezzel a módszerrel gyakorlatilag - ha nem is egyik pillanatról a másikra - bármilyen képességet, tulajdonságot elő tudsz varázsolni és továbbfejleszteni. Művészi képesség, üzleti érzék, stb. a lehetőségek végtelenek. A lényeg: MINDIG TUDD, HOGY MIT AKARSZ!

2015. jún. 23. 15:20

Formai dolgok:


Nekem úgy működik / működött legjobban ez az egész, hogy komplett kis litániákat írtam magamnak, rengeteg (adott esetben több száz) mondattal, ezeket utólag osztottam fel témákra. Ha valakit érdekel, leírhatom, hogy mik ezek a témák, amelyeket én, saját magamat illetően fontosnak tartottam. Esetleg egy-két általános (tehát nem annyira a saját személyiségemre utaló, hanem más által is használható) pozitív megerősítést példának majd ide is bemásolhatok.


Én konkrétan pozitív megerősítéses HANGANYAGOKAT készítettem / készítek magamnak. Fölveszem a saját hangomon ezeket a megerősítéseket, számítógéppel megszerkesztem, méghozzá úgy, hogy másfajta megerősítés szól a jobb, és másfajta a bal fülhallgatóban, alatta viszont ugyanaz a relaxáló zene van, amit utólag kevertem alá. Mindezt egy hanghullám szerkesztő programmal csináltam.

A lényeg, hogy amikor teljesen tudatos állapotban vagyok, akkor nem hallgatom ezeket a megerősítéseket. Hanem vagy félálomban, van, amikor bele is alszok, vagy pedig úgy, hogy valami mást csinálok közben, ami mondjuk csak a szememet illetve a kezemet igényli. Ez lehet házimunka is. De nem szabad teljesen odafigyelni rá. A két különböző, egyszerre szóló állítás miatt szerencsére nem is lehet. A tudatalatti viszont érzékeli, sőt, pontosan érti is ezeket az állításokat. Az egészben a legfontosabb, hogy a tudatos éned MEGKERÜLÉSÉVEL juttass be a tudattalanodba mondhatni gyerekesen egyszerű, ártatlan, pozitív megerősítéseket. És amikor megfogalmazod, akkor igenis TUDD, hogy jogod van mindahhoz, amire vágysz. ÉRDEMES VAGY rá. Mert miért ne lennél rá érdemes?

2015. jún. 23. 15:14

A vágyaid tudatosítása, megfogalmazása:


1. ezt már írtam: mindenképpen tudd meg, derítsd ki, hogy mit akarsz valójában. Vagyis mi tenne boldoggá. Az, hogy a jelen helyzetedben ez éppen mennyire tűnik valószínűnek, mármint a vágyad megvalósulása, huszadrangú kérdés. Csak azzal törődj, pontosabban, csak arra FIGYELJ, hogy mit AKARSZ. Más nem számít.


2. Ha nem tudod, mit akarsz, csak azt, hogy mit nem akarsz, az is nagyon jó kiindulópont. Fogsz egy papírt, függőlegesen középen kettéválasztod egy vonallal, és a bal oldalára szépen, mondatonként, minél részletesebben megfogalmazva fölírod, hogy mit NEM AKARSZ. Semmit se hagyjál ki, amivel jelenleg elégedetlen vagy az életedben.

Ha befejezted, és már nem jut több nem kívánt dolog az eszedbe, akkor tedd el a papírt, mondjuk másnapra, akkor vedd szépen elő, és próbálj meg úgy tekinteni rá, mintha nem te írtad volna, hanem valaki más. Tehát próbálj meg érzelmileg közömbös maradni. És a papír jobb oldalára minden mondat mellé írd oda a jelentéstani értelemben vett pontos ellenkezőjét.


3. Ha már gyakorlatod van a pozitív megerősítések írásában, azaz, szinte magadtól eszedbe jut, hogy mit akarsz, mivel tudnád még jobbá tenni az életedet, akkor próbálj meg tömöríteni! Tehát akkor már törekedhetsz arra, hogy minél koncentráltabban, tömörebben fogalmazz! Így még hatásosabb lesz. De erre akkor érdemes sort keríteni, ha már használsz egy ideje pozitív megerősítéseket, és rajta vagy a pozitív úton.


4. Nagyon fontos, még egyszer megismétlem: azok a mondatok, amelyek a papír jobb oldalára kerülnek, nem ÁBRÁNDOK, hanem ÉLETCÉLOK, mármint feladatukat illetően. Ez azt jelenti, hogy akard, és tűzd ki magadnak célul, hogy el fogod érni.


5. Még fontosabb, talán a legfontosabb: eszedbe se jusson azzal foglalkozni, hogy milyen út fog elvezetni a célodig. Az sem a te dolgod. A te dolgod az, hogy minden feladatot, amit ez a "magától zajló" folyamat ad neked, végrehajts, és továbbra is akard, és törekedj a célod felé!

2015. jún. 23. 15:01

Amit én tanultam a pozitív megerősítésekből, ebben nyilván benne vannak az én saját magammal, illetve az élettel kapcsolatos elvárásaim, tehát fontossági sorrendem:


Építkezni kell. Szilárd lelki alapot, mert anélkül persze, hogy nem működnek a pozitív megerősítések, semmilyen formában. Tehát a legfontosabb:


1. legyél jóban saját magaddal. A saját magad, az ebben az esetben a benned élő gyermeket jelenti.


2. mielőtt nekikezdesz a pozitív megerősítéseid megfogalmazásának, pontosan tisztázd le magadban, hogy mit akarsz. Ha nem megy, akkor tűzd ki azt első célodul, hogy pontosan rá fogsz jönni arra, hogy mit is akarsz, mire is vágysz VALÓJÁBAN. Nagyon sokan ugyanis vagy nem tudják, vagy csak részben tudják, vagy pedig több vágyuk ellentmond egymásnak, akadályozza egymást. Ez utóbbi persze csak a felszín, a látszat. De az ellentmondásokat fel lehet és mindenképpen szükséges is feloldani.


3. csak a saját szempontjaid számítsanak. Az egyetlen, amire tekintettel kell lenned, hogy ne árts másoknak, azonban nem vagy köteles senkiért feláldozni magadat, és még fontosabb: senkit, senki másnak a vágyait nem vagy köteles önmagad, a saját vágyaid elé helyezni. Ugyanis az a teremtő képesség, amelynek segítségével meg tudod valósítani a vágyaidat, ott vannak a másik emberben is, és csak rajta múlik, hogy használja-e. Tehát ez nem a te dolgod.

8. Mutáns Jane (válaszként erre: 2. - Derengő)
2015. jún. 22. 17:14

Szerintem ez így, mint folyamat, túlságosan le van egyszerűsítve. Így aztán egy csomó kerülőút, kiskapu, hiszen tudatalattival dolgozunk, amely felé vezető úton a kiskapuk száma gyakorlatilag végtelen, nem is derül ki a leírásodból. Már bocsi.

Holnap, vagy valamikor, amikorra már kialudtam magam, majd leírom bővebben, nálam ez hogyan és milyen módszerrel működött. De a topiknyitó által leírt módszernél vannak sokkalta eredményesebbek is. Pontosabban: az is működik, persze, de szerintem dőreség lenne azt - mármint, hogy magunknak ismételgessük nap közben gondolatban a pozitív megerősítéseket - pusztán önmagában használni. Van, ami ennek a működését is fel tudja gyorsítani.

7. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Derengő)
2015. jún. 22. 08:16
Komolyan mondom, annyira túl van okosítva ez az egész, hogy félúton elment a kedvem a végig olvasástól. Túl van magyarázva az egész. Van aki hisz benne, van aki nem. És pont. Attól mert ezer soros tézist írsz még nem leszel meggyőzőbb.
6. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Derengő)
2015. jún. 22. 08:13

Bocsi, de a kérdésfeltevés helytelen.

helyette: Hogyan működjön a pozitív megerősítés?

5. Audrey82 (válaszként erre: 2. - Derengő)
2015. jún. 22. 07:13

Szia!


Nekem segítettél. Megvilágosodtam. :)

Köszönöm szépen.

2015. jún. 22. 05:50
Nem kell túlagyalni, azért...
2015. jún. 22. 02:27

Kedves Derengő,

El sem hiszed,hogy mennyire szeretném érteni amiről írtál. Hozzá adom a kedvenceimhez, hátha érkeznek majd a későbbiekben olyan hozzászólások amik segíthetnek.

2. Derengő (válaszként erre: 1. - Derengő)
2015. jún. 22. 01:13
A címhez még annyi magyarázat, hogy a Lelki Kulcs a számodra pozitív szavakat, kifejezéseket jelenti, azokat, melyek kimondása, ismételgetése kellemes érzelmi választ produkál és ezáltal megnyitja a tudatalatti pozitív, építő, gyógyító energiáinak áramlását, közelebb visz legbensőd lehetőségeihez.
2015. jún. 22. 00:56

Sziasztok.

Azért írom ide ezt a témát, mert az utóbbi 1-2 évben sokan említették nekem, hogy alkalmazzák az igen széles kőrben elterjedt "pozitív megerősítések" technikát és nem igazán tapasztalnak a megerősítéseknek megfelelő változást. Kérdezték, hogy ezek szerint ez nem is működik, ez csak egy divat?

A PM (nevezzük ezután így) működik és nem egy divat, csak van egy óriási félreértés a témát illetően.

Az, hogy a Pozitív Megerősítések szavainak, kifejezéseinek csak akkor van pozitív hatása, ha azok valóban pozitív érzelmi reakciót váltanak ki a gyakorlóból.

A gyakorlat azt mutatja, hogy mindenki átveszi, megtanulja a könyvekben lévő "pozitív" állításokat, mondatokat és azt mantra szerűen használja, ismételgeti. Ez így tényleg nem jó, sőt, árthat is. Azért nem jó, mert minden ember számára más-más szavak, kifejezések a pozitívak, építőek, energizálóak és ezeket mindenki számára egyénenként kell kiválasztani, kiválogatni.

Mondok egy példát.

PM: A családomban harmónia van, megértjük és szeretjük egymást.

Ez nem azért nem biztos, hogy jó, mert lehet, hogy nem igaz. Hanem azért, mert a benne szereplő szavak tartalmazhatnak negatív tudatalatti emlékeket (ezeket lelki vírusoknak hívjuk), melyek a mondat értelmével esetleg ellentétesen hatnak. Ebben a megerősítésben vannak azok a szavak, hogy család, harmónia, megértés és szeretet. Önmagukban, tudatosan szemlélve ezek pozitív értelmű kifejezések? Természetesen azok. Csak hogy a PM gyakorlat során nem a tudatunkra, hanem a tudatalattinkra akarunk hatni, hogy onnan szabadítsunk fel energiát, információt.

Hogy a tudatalattinkból milyen érzelmi reakciót vált ki egy-egy szó, kifejezés, azt csak ún. Lelki Kulcs teszttel, kineziológiai teszttel, vagy bármilyen egyéb, a tudatalatti érzelmi reakcióit vizsgáló módszerrel lehet.

(Ha pl. a család szó a tudat alatt negatív gyermekkori élményeket idéz fel - hány ilyen van! -, akkor ez még feszültebb helyzetett idézhet elő a jelenlegi családban. Hogyan helyettesíthetjük ezt? Pl. együttélésem XY-al és a gyermekeimmel harmónikus, XY-al és a gyermekeimmel jól megértjük egymást, stb. Csak fantázia és szinoníma szótár kérdése.)

Remélem, segítettem azoknak, akik érintettek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook