Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az árnyéktöbblet az daganatot jelent? fórum

Az árnyéktöbblet az daganatot jelent? (tudásbázis kérdés)


22. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2015. jún. 22. 11:55
:(
21. Misaki Itó (válaszként erre: 19. - Evica1973)
2015. jún. 22. 09:05

Évica,az alig egy hónapos pályafutásod alatt még igen sok mindent nem tapasztaltál meg itt.

Olvas vissza a kiírt fórumait,mind a 200valahányat.


Január óta kérdezget ezekről a problémákról,csak még 40évesen nem jött rá,hogy az ilyen súlyos betegségeket,nem a neten keresztül gyógyítják!


Ettől függetlenül,tényleg csak jót kívánok nekik!


De van egy érzésem,hogy itt nem csak az édesanyja beteg.

20. Misaki Itó (válaszként erre: 15. - Kisfüles)
2015. jún. 22. 08:59

Ne haragudj Kriszti,de édesanyád nem jár kezelésekre,orvoshoz?


Vagy csak az interneten keresgélsz?

Csak azért,mert mindig ezt írod,hogy az interneten,egy orvosi oldalon,a tüdőgyógyász azt írta,azt olvastam volna,az interneten.


Ezekkel a kérdésekkel,miért nem a kezelőorvosát keresitek/keresed meg?

Csak egy egy orvos,tud értelemes választ adni!

2015. jún. 21. 19:20

Én nem tudom miért kell valakit bántani és gúnyolódni rajta.

A leírtak alapján nem viccről és kamu topicról van szó, hanem valós problémáról. Ilyen részletességgel beszámolni betegségről, leletekről, ilyet senki nem tud csak úgy kamuból kitalálni. Érthető hogy lelkiállapota és édesanyján segíteni akarása miatt fordul fórumokhoz, mindenkihez aki él és mozog, hátha akad valaki, aki segíteni tud.

18. Evica1973 (válaszként erre: 15. - Kisfüles)
2015. jún. 21. 19:13

Kisfüles, én a többi topicodat nem olvastam, de ebből a hozzászólásodból kiderül, hogy már megvan a diagnózis. Ezek olyan speciális kérdések, amikre itt a választ keresed, hogy hidd el egy általános orvos sem tudná ezekre a választ. Ezekre a kérdésekre csak onkológus tudna válaszolni, ha nem bízol meg a jelenlegi orvosotokban, kérd ki másik onkológus véleményét is. Tudod azt szokták mondani, egy orvos nem orvos.


Egyébként úgy tudom ilyen esetekkel, mint az édesanyádé 3 fős onkoteam szokott foglalkozni, még akkor is ha te közülük csak egy orvossal tartod a kapcsolatot, ők időközönként összeülnek és közösen megbeszélik a problémás eseteket. Én megértelek, gondolom borzalmas lelki állapotban lehetsz, de sajnos nem tudom ezekre a kérdésekre a választ.

Üdv.: Évi

2015. jún. 21. 18:30
Nem vicces a téma. Lehet, hogy nem szokott reagálni a hozzászólásokra, de nagyon beteg az anyukája a leírtak alapján.
16. syria (válaszként erre: 5. - 3d787b167a)
2015. jún. 21. 16:21

Mit gúnyolódsz?

kisfüles egyszerűen csak le akar körözni téged a hülyeségben. Bele kell húznia, ha a te 279 darabszámú szavazásodat le akarja gyűrni az eddig 256 számú fórumkiírásával. :D

15. kisfüles (válaszként erre: 13. - Evica1973)
2015. jún. 21. 15:59

Kedves Evica


Nagyon szép napokat,és nagyon szép estéket kívánok neked.Nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál.AZ Árnyéktöbbletet radiológiai vizsgálat mutatta ki.A bal oldalon,a felső tüdőlebenyben,és a II-III segmentumokat érintő 41X38mm-es átmérőjű spiculált kontorú árnyéktöbblet látható,melyen belül 14 mm-es hypertransparens terület is megfigyelhető.A jobb tüdő II.segmentumában 13x13mm átmérőjű parenchymás gócárnyék szintén megfigyelhető.

Fehérvérsejtszám:18,1

CRP:304,4.A lelet szerint,a nyirokcsomók nem nagyobbak.Édesanyám sajnos,az utóbbi hetekben(körülbelül 2 hét alatt nagyon sokat fogyott,és sajnos nagyon keveset eszik.Azonkívül rengeteg vért,vagy vérdarabokat köhög fel.Ezeket nagyon könnyen szét lehet nyomni,valamint néha a vérben olyan szálak is vannak,mint a húsoknak az ina.Erre,az interneten,egy orvosi oldalon,a tüdőgyógyász azt írta,hogy szétesett a daganat.Én,úgy emlékszem,mintha azt olvastam volna,az interneten,hogy ha szétesik,akkor már nem tud tovább növekedni,mert az a része esik szét,amin keresztül táplálkozni tud.Most,akkor mi lehet a helyzet?Nagyon szépen kérlek,hogy ha lehet nagyon hamar válaszolj nekem,és azt is írd meg,hogy milyen tünetekkel jár,ha a daganat szétesik.Valamint,arra is szeretnék választ kapni,hogy a kemoterápia,és a sugárkezelés tényleg szétszórja e a tüdődaganatot.Ezt,azért kérdezem,mert néhány helyen ezt olvastam.Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat.Tiszta szívemből kívánom neked,hogy az egész hátralévő életedben Áldjon Meg A Jó Isten.További nagyon szép napokat.Nagyon szép estéket,és nagyon sok boldogságot kívánok neked.

Szia:Kriszti

14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2015. jún. 21. 13:44
Nem az a baj, hogy kérdez, hanem hogy utána szarik az egész fórumra, meg azokra, akik segíteni próbálnának neki.
2015. jún. 21. 12:06

Nem az a gond kisfüles, hogy kérdezel, biztos vannak itt többen, akik valamennyit konyítanak az eü. témákhoz, vagy betegként tapasztalatot szereztek egy bizonyos témával kapcsolatban.


Leírod, hogy "árnyéktöbblet". Ezzel nem sokat árultál el, mert bennem, aki 20 évet lehúztam az eü.-ben (3 éve hűtlen lettem, már nem ott dolgozom) egyből felmerül egy csomó kérdés, amit feltétlenül tudni kell ahhoz, hogy érdemben hozzá tudjon valaki szólni a dologhoz. Szóval, árnyéktöbblet, de milyen vizsgálattal ? (UH? CT?, MR?), melyik szervben? milyen szövegkörnyezetben írták le? környéki nyirokcsomók állapotáról mit írtak? milyen panasza van a betegnek? az adott szervre vonatkozó labor vizsgálatok eredménye milyen? Az általános labor vizsgálatok milyenek? Milyen a vérképe a CRP-je?


Na, szóval ennyi minden után, talán-talán valaki tudna érdemben válaszolni...de felelősséget felvállalva csak a kezelőorvos válaszolhat, aki ismeri a beteget és a körülményeket.

12. 25800e2d09 (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2015. jún. 21. 11:48

nem, ez így nem igaz. nem tölti itt az idejét, csak kiírja a kérdést és eltűnik mint a szürke csacsi a ködben. néha benéz, ír valami blődséget és ennyi.


szerintem azzal van a gond hogy nem szocializálódott ilyen fórumozós oldalakhoz. nem tudja hogy ez egy interaktívabb dolog.


Ő úgy gondolja hogy ez úgy működik hogy feltesz egy kérdést, a sok hülye (bocs ne vegye senki magára) válaszol és ő kiszűri azt amit hallani akar, jónak vél stb.


Nem látja be 200 sok kérdés után sem hogy ez nem így működik. de ő tudja.


Az, hogy megsértődik, hogy egy komplett közösség idiótának véli, nem meglepő, hiszen ő másképp látja az egészet, ő az egyetlen kb aki így használja az oldalt, de meglep, hogy a moderátorok sem jelezték még neki hogy ez így érdekes.


Persze tudom pontosan milyen egy szülőért aggódni sőt a szenvedését és a halálát végignézni, de akkor sem értem őt. szerintem valami mentális probléma áll fenn nála is.. :S

2015. jún. 21. 11:36

szia füles,én nem nevetlek ki,megértem hogy aggódsz.

De azt azért nem gondolod,hogy nem fórumon kellene írogatni és kérdezgetni,hanem orvosoktól,olyanoktól akik segíteni is tudnak?

mert ez így felelőtlenség,nem olvastam bele a többi fórumodba,csak a fórumcímeket olvastam át,amiket kiirtál,de akár te vagy beteg akár más,szülöd,hozzátartozód,barátod,akárki,felelőtlen vagy,mert itt töltöd az idődet ahelyett hogy orvoshoz mennél/mennétek,közben meg telik az idő és ha komoly baj van,akkor a betegség csak elfajul.Komolyabban kellene ezt venni,nem gondolod?

gyógyulást!

10. ec7efbffe4 (válaszként erre: 9. - Klarisszima)
2015. jún. 21. 11:13
:D
2015. jún. 21. 11:01
Most nagyon gazdag lennék, ha fogadtam volna, hogy ki írta ki a kérdést :D
2015. jún. 21. 08:39
Magad is nézesd meg kisfüles. Mert 200 akárhány kérdés után már felmerül a kérdés másban is hogy teljesen épelméjű vagy-e szóval édesanyád betegsége (ha ugyan az) mellett a sajátoddal is kellene. Mi úgy kezeltük mindvégig édesapám hogy nem tettem fel fórumon kérdést hanem olyantól aki tudott is válaszolni. Orvos, gyógyszerész, ápolók stb. Itt úgysem kapsz választ hiszen senki nem szakember. Laikus válaszokkal meg nem nagyon vagy kisegítve..
7. 3d787b167a (válaszként erre: 6. - Ec7efbffe4)
2015. jún. 21. 07:53
:DDD
6. ec7efbffe4 (válaszként erre: 5. - 3d787b167a)
2015. jún. 21. 07:44
Biztos,mert tudok netezni!:)
5. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Ec7efbffe4)
2015. jún. 21. 07:12

Füles hozzászólás letudva, mehet a napja a szokott mederben....



Biztosítékok rendben? :)

4. ec7efbffe4 (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2015. jún. 21. 07:07
Olvasom,hajnalok hajnalán..., biztos voltam benne,hogy ez csak a füles kiírása lehet...,éjszaka unatkozott.
3. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - Ec7efbffe4)
2015. jún. 21. 06:50

Ön nyert!


Nyereményét átveheti a hármas ajtónál!

2. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. jún. 21. 05:12
Azt bizony,a te fejedben hatalmas árnyék van!!!!
2015. jún. 21. 00:41
Az árnyéktöbblet az daganatot jelent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook