Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, hogy tudja átvészelni az első heteket egy nem egyszerű csecsemővel? fórum

Ki, hogy tudja átvészelni az első heteket egy nem egyszerű csecsemővel? (beszélgetős fórum)


2016. dec. 1. 20:14
az első hetek mindig nehezek. rengeteg a tennivaló, éjjel is sokat fent kell lenni és csak néha tudsz aludni. de ezen is túl leszel és a baba pedig rengeteg örömet ad.
2016. dec. 1. 17:53
Egyetlen csecsemo sem egyszeru.
2015. jún. 22. 02:05
......keves alvassal.
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - Csibész25)
2015. jún. 21. 14:45

Nekem is 23hós a kicsi a nagy 5,5éves.

Megomdom őszíntén a 23honaposom számomra olyan kicsi h el se tudom kepzelni milyen lenne még egy babával mellette..

Kitartást!Mást nem is tudok írni

13. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. jún. 21. 13:10

Nekem mostanra kezd könnyebb lenni hogy kislányom már 10 hetes.

Nekem eleve a terhesség nem volt egy könnyű menet. 10 vérzés, hormonpótlás, 3 bélgyulladás toxémia.. indításos szülés, 7 óra vajúdás, aztán császárral kellett befejezni mert a nyakán volt a köldökzsinór és nem tudott lejönni hiába tágultam ki teljesen. Majd elkerült 1 hétre másik városba az intenzívre a kislányom, mert kis súllyal született a toxémia miatt és volt egy kis légzési nehézsége, 4 napig volt oxigén inkubátorban. Ezekkel indultunk..nagyon megviselt idegileg az egész, és nehéz volt feldolgozni ( még most sem sikerült teljesen) Mire haza került a kislányunk férjemnek vissza kellett mennie dolgozni rá 2 napra, szóval friss császárral egyedül maradtam egy hasfájós majd egy nagyon ragaszkodóvá vállt babával aki reggeltől estig csak is kézben érezte jól magát. Most hogy kezdi felfedezni a világot és nem fáj a hasa, éjjel pedig 1x kell sokkal jobb a helyzet, bár most sincs segítségem mert férjem reggeltől estig hétfőtől vasárnapig dolgozik. Én nem fizikailag vagyok fáradt hanem mentálisan.

12. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. jún. 20. 23:17

Nekem 16 honap van a 2 gyerek kozott, es semmi segitsegem nem volt egyikkel sem. Kisfiam honapokig csak rajtam aludt (o a kisebb), hasfajos volt.

Nincs szerintem erre valasz, hogy hoyg lehet tulelni, mindenki mas. Nehez, nekem az elso kb masfel ev volt iszonyat nehez, aztan mar eleg nagy volt a kicsi, hogy egyutt jatszanak.


Amikor csak tudsz aludj. Megvar a mosogatas, a mosas (sajnos :DD). Egyszeru kajakat fozz. Muszaj aludni, kulonben nem fog menni. Ha ferjed be tud neha segiteni az nagyon jo, ha nem akkor marad a kitartas. Es tenyleg ahogy valaki irta, nem tart orokke :)

2015. jún. 20. 18:14

Nekem még a terhességem alatt azt mondta a védőnő,hogy ki kell sírni magát anyukának,aztán menni tovább.Én ehhez tartottam is magam.

:) 2-3 hónap múlva könnyebb lett,mondjuk nekem csak egy van,azt hittem másodiknál már rutinosabban veszi az ember,nem akad ki annnyira,de akkor ezek szerint a másodikkal is bele kell rázódni...

10. kisj (válaszként erre: 9. - Globus)
2015. jún. 20. 17:43
lyalyy:)
9. globus (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. jún. 20. 17:30
Anyunak ikrei voltak + egy 3 éves, zéró segítség :D
8. anya4005 (válaszként erre: 4. - Csibész25)
2015. jún. 20. 17:28
Nálunk 18 hónap a különbség. A házimunka kétgyerekes volt: mindkettő ült a pulton,míg főztem,mosogattam (kicsi a hurcibában),a nagy a kezemben porszívózásnál,a kicsi a hátamon,vagy a földön. Így mindig mindkettő velem volt. A nagy mellettünk ült,míg szopott (sajnos hamar cumisüvegezett) a kicsi,és simiztem a hátát. Aztán,mikor elkezdett a kicsi is járni,kitört a zendülés...még mindig tart!:)
7. aa322f1116 (válaszként erre: 6. - 25800e2d09)
2015. jún. 20. 17:23
Igen ez az alap.
2015. jún. 20. 17:22
sok pia. vagy fű.
5. aa322f1116 (válaszként erre: 4. - Csibész25)
2015. jún. 20. 17:20
Ismerős a téma:S
2015. jún. 20. 17:19
Nekem 4 hetes a kicsi fiam, 23 hós a nagyobbik. A kicsi nagyon nehezen alszik el, csak karban van el egész nap. Időnként több órán át szopik, máskor sztrájkol, éhesen üvölt, de köpdösi ki a mellemet. Közben a nagy is vágyik rám, én is rá, de alig bírok elszabadulni a kicsi mellől. A folyamatos sírás, nyűglődés kikészít...
3. kisj (válaszként erre: 1. - Csibész25)
2015. jún. 20. 17:17

van egy varázsos szó:

ELMÚLIK

2015. jún. 20. 17:17
Nálunk van nagytesó,és szerintem pont az eleje volt könnyebb! :-)
2015. jún. 20. 17:16

Sokaknak nem könnyű az első időszak a szülés után, pláne ha nem jó alvó a babája, netán hasfájós, szopási nehézségek vannak, esetleg van nagyobb tesó, aki maga is pici még, nincs segítség stb. Néha úgy érzi az ember megőrül, nem bírja, menekülne...


Ki hogy vészeli vagy vészelte át ezt az időszakot? Beszélgessünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook