Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5-2 éves gyermek fórum

1, 5-2 éves gyermek (beszélgetős fórum)


14. Nanda (válaszként erre: 13. - Epervirág)
2015. jún. 22. 19:08

2780grammal,53 centisen született.Most olyan 80-81 centi magas lehet.

De a súlya sokszor maradt el pár hónapos korában is a "papírformától".

13. epervirág (válaszként erre: 12. - Nanda)
2015. jún. 20. 21:55
Hány kilóval született a kislányod?És most milyen magas?Nekem a nagylányom 2 évesen 10 kiló 40 deka volt.A régi doktornő sem volt vele megelégedve kicsikorában.6 évesen 17 kiló 70 deka volt aztán volt a balesete és 1 hónap múlva 14 kilóval hoztuk ki a korházból.Most 11 éves és 30 kiló.
12. Nanda (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2015. jún. 20. 21:23

Az én kislányom másfél évesen 8.7 kiló volt! 😕 Orvos szerint jó volt,védőnő szerint nem,de akkor megúsztuk a havonta méreckedést.Nem tudom 2 éves korára eléri-e a 10 kilót!Egyszerű 2 szavas mondatokat mond és szinte minden szót utánunk ismétel.

A fiam 2 évesen egy szót beszélt,el is küldtek gyermek neurológushoz,de ott sem találtak semmit és 2.5 évesen egyik napról a másikra elkezdett beszélni.Most már annyit beszél,néha már sok is...

2015. jún. 20. 15:52
Ezt súly szerintem relativ én 1 évesen 13 kg voltam.Most 53 kg.A párom 2 évesen volt 10 kg most 102.ugyhogy szerintem sokat nem jelent.A beszédnél én a nagylányomnál voltam kibirulva merz 3 évesen is annyit mondott,hogy anya,csapa ( cumi),á fù (állj föl).Aztán bekerült az oviba 2 hét alatt folyékonyan beszélt a szobatisztaság volt neccesebb.A kicsi most másfél mindent ért.Ezeket mondja papa,mama,anya,apa,pápá,hinta,egyszer mondta,hogy szia.
10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 9. - Cd806f661e)
2015. jún. 20. 14:25
Ugyanez a helyzet.3 hét múlva lesz 2 éves.
2015. jún. 20. 13:58
Az én fiam 23 hónapos 5 szót tud,de nem beszél.Inkább mutogat,vagy kiszolgálja magát.Mindent megért amit mondok neki,de ő nem hajlandó megszólalni.
2015. jún. 20. 13:09
Egyébként súlyról annyit nálunk az 5,5 evesem bebetonozva tartja a 15,5 kg-ját.szerintem borzasztó vékony de a Dr Nő mindig azt mondja nézek magamra mit vàrok..na ok,de èn már lassan 31 vagyok ugyh ez nem megnyugtató
2015. jún. 20. 13:06

Most lesz 2 a fiam..anya es papa(apa helyett ezt mondja,apát nemtudja)illetve 1 heten egyszer talan h inni de inkabb mutatja

Szóval szinte semmit..elégé zavar már mert szobatisztasag elkezdese is nehezebb így:-(

Súly kb 11kg magassága nemtudom most viszem mérésre.

2015. jún. 19. 19:14

Az én kislányom 17 hónapos, kb 11-12 kg, 80-85 cm. Kb 20-30 szót mond, vagy többet, mert szinte minden napra jut egy új. Viszont nem mondja tisztán a szavakat, tényleg csak én vagy max. az apja érti.

Pl. mama, papa (ezek mi vagyunk, szülők, pedig az anyát, apát szeretném megtanítani neki), néni, tácsi, baba, szia, pápá, pipő (cipő), papa (papagáj, pancsi), pipi, pá (háp-háp, hapci), toutó (autó), tajtó (ajtó), cica, vau-vau, ma (majom), bu (busz), pibi (pingvin), bibi, Kita (Kriszta - s.nőm), tinta (hinta), csita (csúzda), tánci (zene, tánc), memó (nem jó - most ez a sláger), tecsi (tessék), tej, tete (tente, alszik), nem, jó, papu (papucs), poppá (hoppá), és ha enni vagy inni kér, azt mondja, h szí és bólogat. :) (Erre még nem jöttem rá miből), mimi (cumi), kuka.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2015. jún. 19. 19:04
Az anyosom is mindig avval akasztot ki,hogy evet- e a gyerek már valamit aznap mindig osztotta az észt holott az ő fia (a párom is csak 10 kg volt 2 évesen.
2015. jún. 19. 19:00
Nekem a doktornő szinte mindig ki van akadva a súlya miatt.Tudom,hogy minden gyerek más.A nagylányom 3 évesen is csak kb2-3 szót mondott.ő is nagyon rossz evő volt.A doki mindig azt kérdezi mit adok a gyereknek enni ugyhogy kicsit uncsi.minden hónapba vinnem kell súlymérésre.Amúgy szerintem a magaságához képesz szerintem sem sovány.ilyan 77-78 cm
2015. jún. 19. 18:52
2 éves a ksfiam szavakat ismétel kb. 4 szót mond magatól. Magassága 92cm súlya 12kg talán meg van 13kg is,de abban nem vagyok biztos. Pocsék evő ha tehetné csak joghurtot enne.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2015. jún. 19. 18:47

Igen, van aki már másfél évesen mondatokban fejezi ki magát, de megeshet családon belül is, hogy másik gyerek csak hároméves korára beszél.


Ne keseredj el a súlya miatt, a fiam is ilyen súlyú volt, behozta bőven.

Családban 3 éves ikrek 9 kilósak és normálisnak tartja az orvos is.

Annyira másképpen fejlődik minden gyerek, nem szabad hasonlítani, ki és mennyit tud. Lehet van aki már 8 hónaposan mond szavakat 1.5 évesen mondatokat, az iskolában meg lekörözi tanulásban az a gyerek aki még három évesen nem beszélt. Ugyanez a helyzet a járással, szobatisztasággal.

2015. jún. 19. 18:17
Sziasztok!Engem az érdekelne,hogy mond-e szavakat esetleg beszél.Érdekelne az is,hogy mekkora magaságra is súlyra is.Nekem a lányom 1,5 éves mond pár szót és szinte mindent megért.Sajnos rossz evő igy csak 9,5 kg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook