Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Év végi bizonyítvány fórum

Év végi bizonyítvány (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. Kilimcs (válaszként erre: 73. - Unom)
2015. jún. 23. 10:37
ez jópár közgazdászon látszik is.meg a képzésen. Fú a közgazdasági képzésekben a mateknak csúfolt valami nagyon érdekes. mien tanár saját képletgyüjteménnyel, csak úgy csak ott, csak akkor... de olyan hibás hülyeségek vannak benne időnként hogy sírni van kedve az embernek..
74. Kilimcs (válaszként erre: 70. - 388b941089)
2015. jún. 23. 10:30
a vízfejű közigazgatást a kamuhivatalaival inkább hagyd... ott az állások 60 % a tutira felesleges papírgyártás. szóval nemhogy bárki el bírja végezni, hanem felesleges munka konkrétan.
73. unom
2015. jún. 23. 09:52
Ami nekem meglepő volt: közgazdásznak nem szükséges a matek, elég a magyar-történelem is akár.
72. unom (válaszként erre: 70. - 388b941089)
2015. jún. 23. 09:52

90%-ot írtam,nem 100-at.

A közigazgatásban dolgozókat nem kéne pozitív példaként említeni, szerintem mindenkinek van tapasztalata a munkájuk minőségével kapcsolatban.

A jogászok köztül sokan dolgoznak olyan munkakörben, amihez egy érettségi elég, meg pár hónap tanfolyam, hogy megtanulja, hol kell keresni az adott jogszabályt.

Ügyvéd, bíró, tanár más kérdés,az ő munkájukra sokáig szükség lesz még.

71. unom (válaszként erre: 69. - Kilimcs)
2015. jún. 23. 09:49

Abban semmi meglepő nincs, ha egy mérnök ír, zenél, vagy épp a történelem a hobbija. Ennek a fordítottjáról ritkán hallani.

Még egy lehetőség, ami eszembe jutott: ha egy év alatt megcsinálná a kémia érettségit pályázhatna japán ösztöndíjra. Ha felkelt megemlítem neki.

70. 388b941089 (válaszként erre: 60. - Unom)
2015. jún. 23. 09:46

:OOOOO

Igen, egy jogász, egy ügyvéd, vagy egy közigazgatásban dolgozó szakember munkáját biztosan el tudja végezni egy gép, igen, végülis persze. Azokról pedig ne is beszéljünk, akik mondjuk a gazdasági szektorban dolgoznak, vagy pályázatokkal foglalkoznak, de végtelenségig sorolhatnám. Ezek az emberek nem is gondolkodnak, mert gondolkodik helyettük a gép! :D :D

69. Kilimcs (válaszként erre: 67. - Unom)
2015. jún. 23. 09:40

na ezt nem tudtam. De ha most elég volt a pontja, akkor jövőre se lesz kevesebb ;) egyébként szerintm az első félév ha valaki emeltekkel ment akkor közel sem olyan gyilkos a BMEn mint a híre.


a nők egymást közt... nem az az elképesztő, hogy humánkák szerint sikk a ketts matekból, hanem egyenesen butáknak trtják a reálosakat. illetve újabban a humánkák egyszerűen a mérnökökre pl közlik, hogy hja autisták. (pasikra, nőkre is)


amúgy gen, rengeteg cikk stb van a témában, hogy a eál átjárható a humán felé, de viszont ez nem igaz. szóval lett író, művész, bármi már mérnököből vagy reálterületen kutatókből, tanítókből. fordtva viszont nincs. senki se gondolta meg még magát humán terletről hogy akkor most elmennek mondjuk fizikusnak, vagy mérnöknek.

68. unom (válaszként erre: 65. - Kilimcs)
2015. jún. 23. 09:25

Ez nagyon így van. Még él az a baromság, hogy a nőknek nem való a reál, igazi nő humán irányba megy.

Tapasztalatom szerint egyébként a reál beállítottságúak jóval többet tudnak a humán dolgokról, mint fordítva. De amíg menő az, ha valaki megbukott matekból, addig ez nem fog változni.

67. unom (válaszként erre: 63. - Kilimcs)
2015. jún. 23. 09:24

Az emelt matekra tanult rengeteget. 13 év alatt nem láttam annyit tanulni, mint az utóbbi pár hónapban :)

Csak az első félév után lehet halasztani, változott a szabályozás.

Meglátom, hogy dönt, csak tartok tőle, hogy elszalaszt egy jó lehetőséget.

66. Kilimcs (válaszként erre: 64. - Aa322f1116)
2015. jún. 23. 09:22

nyugi van ez így mással is. mondom túlélésre játszani. ha a gyerek tud, akkor úgyis megy szépen tovább. az alsó később meg nem számít sehova. Max nem posztolgasz alsóban a ygerekedről, hogy kitűnő a facebookon :)

amúgy az alsós osztályzatok semmilyen módon nem korrelálnak még a továbbtanulással se, nemhogy az életben való sikerekkel. úgyhogy, ragaszkodj a tudás megszerzéséhez, a többi csak a tanító lelkivilágát tükrözi, meg a szimpátiáját a család meg a ygerek felé.

65. Kilimcs (válaszként erre: 55. - Unom)
2015. jún. 23. 09:19
a nők mindenért lenézik a nőket. Ha pedig nem női területen vagy, akkor a többségük még butának és árulónak is tart. A nők között az ész fokmérője a humándiplomák száma és osztályzata. okosabbnak tartanak egy két bölcsészdiplomás munkanélküli nőt, mint egy dolgozó mérnöknőt általában.
64. aa322f1116 (válaszként erre: 62. - Kilimcs)
2015. jún. 23. 09:18
Nem tudok "nyalós" lenni sajnos. Nem az a tipus vagyok.
63. Kilimcs (válaszként erre: 59. - Unom)
2015. jún. 23. 09:18

ráadásul egyetemen belül is lehet szakot váltani ;)


mondjuk én egyre többet találkozom avval, hogy besokallnak a diákok az érettségire. Akiakar, az egy év múlva is továbbanul. Ha felveszik, kérjen halasztást. avval nem fogy az éve. És megmarad ez a lehetősége is.

62. Kilimcs (válaszként erre: 56. - Aa322f1116)
2015. jún. 23. 09:15
tapasztalatom szerint alsóban nagyon kevés kivételtől eltekintve e van. Nyugi, felsőben már nem egy vagy két tanár dönt, ott kijönnek aztán a képességek, szorgalom vagy tudás egyre inkább. Az alsót ha nem vagy nyalós, túl kell élni. ;)
61. trapiti (válaszként erre: 59. - Unom)
2015. jún. 23. 09:09
Az is kérdés hogy mit csinálna egy évig? Egy év alatt eléggé el lehet felejteni a matek-fizikát ha nem foglalkozik vele inteníven, emiatt talán jobb lenne elkezdeni, mert az alap tárgyakat tanulná és könnyebb lenne esetleg újra felvételizni.
60. unom (válaszként erre: 57. - 388b941089)
2015. jún. 23. 09:00
90%-ban így is van. A legtöbbjük munkáját egy egyzserűbb számítógépes program is képes elvégezni, nagyjából szellemi betanított munka.
59. unom (válaszként erre: 58. - 388b941089)
2015. jún. 23. 08:59

Lehet, te így neveled a gyerekedet, de nálunk más a szokás, ne magadból indulj ki.

Mint írtam, én az orvosi irányába igyekeztem terelni, nem kért belőle.

Egyébként a mechatronikai mérnökit találta ki most magának, csak oda kevés lesz a pontja, ezért nem akarja elkezdeni a villamosmérnökit. Szerintem jobb lenne, ha elkezdené, és megpróbálná a szakváltást, mert ki tudja, mi változik egy év alatt, nem biztos, hogy jövőre sikerülne a mechatronika, és kérdés, a villamosmérnöki összejönne -e. Én inkább a biztonságra megyek, ő kockáztatna.

58. 388b941089 (válaszként erre: 55. - Unom)
2015. jún. 23. 08:52
Te tereled ebbe az irányba, most jött rá, hogy köszi mégsem.
57. 388b941089 (válaszként erre: 54. - Unom)
2015. jún. 23. 08:51
Nagyon be vannak nálad skatulyázva az "irodisták". Mintha lenéznéd őket. :P
2015. jún. 23. 08:39

Bocsi,hogy offolok. Kérdeznék tőletek. Nekem 9éves a lányom. A két fiam még pici. A lányom most végezte a 2.osztályt. Ti már tapasztaltabb szülők vagytok,ahogy olvastam a hozzászólásaitokat.

Mikor a lányom elsős lett,elképedve tapasztaltam ,hogy teljesen mindegy szinte,hogy a gyermek milyen képességű,tud e olvasni ,írni ...ha nyal a szülő a tanárnak akkor akár kitűnő is lehet.

Ez mindenütt így megy ?

Gyomorforgató ...

55. unom (válaszként erre: 53. - Túrógombócka)
2015. jún. 23. 08:39

Olyan területre váltottam, ami jellemzően "férfias", viszont jobban fizet. Érdekes, a pasiknak ezzel semmi baja nem volt, leginkább nőktől kaptam meg, hogy nem nőnek való, mit akarok én itt. Érdekes hozzáállás, a nők ennyire lenézik a nőket?

A lányom gondolkodott a fizika alapszakon is, de azt túl elméletinek találta. Próbáltam az informatika irányába terelni, sikertelenül :)

Remélem, csak így jött ki az érettségi stressz, és átgondolja még.

54. unom (válaszként erre: 52. - 388b941089)
2015. jún. 23. 08:34

Kissé túltermelés van irodistákból, könnyedén helyettesíthetők. Aki ennél többre képes miért ne használja ki? Azért, mert lány?

Ráadásul külföldre készül, egy mérnöki diplomával jóval több az esélye, mint irodistaként.

53. túrógombócka (válaszként erre: 51. - Unom)
2015. jún. 23. 08:33

mivel matek tagozatra jártam, nekem ez nem furcsa, több osztálytársnőm ment a BME-re.

sajnos én a fizikához hülye voltam (bár sztem felvettek volna, mert egy évig felvételi feladatsorokat oldottunk órákon), de nagyon utáltam a fizikát.

52. 388b941089 (válaszként erre: 51. - Unom)
2015. jún. 23. 08:31

Egy irodai munka nem lehet komoly, ami felelősséggel jár? :D

Érdekesen gondolkodsz :)

51. unom (válaszként erre: 49. - 388b941089)
2015. jún. 23. 08:29

Nem, nem szokásom helyette dönteni, bármilyen fura is ez neked. Én jobban örültem volna, ha marad a régi tervénél, és orvosira megy.

Bocs, korán van, rosszul fogalmaztam, helyesen: "attól, hogy valaki lány nem kell hülyének lenni a természettudományokhoz."

Az évek során túl sokszor találkoztam azzal a hozzáállással, hogy egy lány keressen valami irodai munkát, ahhoz jól jön valami diplomaféle, a komoly dolgokat hagyja meg a fiúknak.

50. túrógombócka (válaszként erre: 47. - 388b941089)
2015. jún. 23. 08:23
pedig többre megy vele, mint egy könyvtár-ruhatár szakos semmivel.
49. 388b941089 (válaszként erre: 48. - Unom)
2015. jún. 23. 08:08

Csak az lehet okos, akit a matek és a fizika érdekel? :D

ezek szerint ez a te választásod volt? :)

48. unom (válaszként erre: 47. - 388b941089)
2015. jún. 23. 07:06
Atttól, hogy valaki lány még nem kell hülyének lennie. Matekból, fizikából nagyon jó, érdeklik a műszaki dolgok, és ezzel a diplomával jók az elhelyezkedési esélyek. Ha valami picsaszakot választott volna csalódott lennék.
47. 388b941089 (válaszként erre: 43. - Unom)
2015. jún. 23. 06:27
Miert ilyen szakot valasztott lany letere? Ennyire erdeklodik a muszaki dolgok irant?! Nem csodalom h meggondolta magat xddd menne oda a halal xd
46. túrógombócka (válaszként erre: 45. - Unom)
2015. jún. 22. 21:14

ideálisak :))

a legrondább osztálytársnőm is talált ott férjet :)))

(nem célzás volt, a Te lányod biztosan szép)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook