Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej tárolása, felhasználása fagyasztás után fórum

Anyatej tárolása, felhasználása fagyasztás után (beszélgetős fórum)


2015. júl. 31. 21:21

a vége lemaradt, bocsi


szóval, nem volt hajlandó elfogyasztani :(

2015. júl. 31. 21:19
Én Aventes poharakat használtam. Később kiderült, hogy hiába fagyasztgattam a csemetém a felolvasztott tejcsit nem volt hajlandó elfogyaszt
2015. júl. 31. 20:57

Én AVENT tejgyűjtő zacsiban fagyasztom. Egy zacsi 180 ml. Több márka és méret van, tényleg nem olcsók, de vannak elfogadható áron is. Az AVENT mondjuk pont drágább, de pl. a BabyBruin nagyobb (350 ml) és olcsóbb. Aztán ami olcsóbb még, az az Elanee, azt hiszem az is 180 ml.


A kiolvasztásról azt hallottam, hogy meleg vízbe kell tenni, nem szabad mikrózni vagy ilyesmi. Nekem az csak szeptembertől lesz aktuális, még én sem próbáltam.

6. Kilimcs (válaszként erre: 5. - Kilimcs)
2015. jún. 18. 21:00

hja, meg volt mikros sterilizá, stb. aztán amikor majd nem kell, simán eladod az egészet.

(én nem adtam el, mert két ygereknél használtam. az aventes dobozokak meg zöldség, fűszer fagyasztásra használom, meg ygerekeknek, mindenfélére.)

5. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Lia0603)
2015. jún. 18. 20:58

Én aventes poharakban :) szerettem. a nagyobb aztán avval ette a tejberiszt, a kisebbenk meg szereztem tejtesőkat, és elvitték.


szerintem megérte, könnyebb tárolni mint a zacsit.

4. Lia0603 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2015. jún. 18. 17:29

Igen a gyűjtő zacsi sajnos drága.

Bébiételes üveget pedig nem tudok szerezni senkitől.


Szoptatok amíg csak lehet és a lefagyasztott tejet, ahogy te is írtad majd csak a főzelékekbe és pürékbe raknám bele.

Azért is lenne jó tudni pontosan meddig tartható el.



Egyébként köszi. :)

2015. jún. 18. 17:24

bébiételes üvegben is lefagyazsthatod, ha valakitől tudsz kérni ilyen sokat


a gyűjtőzacskó nagyon drága


mindig írd rá a gyűjtés napját és a pontos mennyiséget


egyesek szerint fél évig, mások szerint 1 évig tárolható


(és nem biztos, hogy a felengedettet elfogyasztja a baba)


érdemes jégkockatartóban is eltenni, ezt püréknél, főzelékeknél tudod használni

2015. jún. 18. 17:19
Én pici üvegben fagyasztottam - Erős Pista méretűben. Olvasztás: hagyd, hogy magától kiolvadjon!
2015. jún. 18. 17:11

Sziasztok szeretném fagyasztani a tejemet, mert nagyon sok van és itt nincs hely ahova le lehetne adni.

Utánna néztem miben tárolhatnám, vannak ilyen anyatej gyűjtő "zacsik" (de ezt biztosan tudjátok :) ilyet szeretnék rendelni.

Ti miben tároltátok? Tároljátok?

Meddig lehet fagyasztva tárolni?

Hogyan "olvasztjátok" fel használat előtt?


Előre is köszönöm mindenkinek. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook