Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam nem hajlandó rövidnadrágban, rövidujjúban megmaradni fórum

Kisfiam nem hajlandó rövidnadrágban, rövidujjúban megmaradni (beszélgetős fórum)


26. Gliese
2015. jún. 19. 19:24
Nekem ugyan ezt csinálta a keresztfiam. Semmivel nem lehetett meggyőzni, hogy a rövid nadrág, póló az 30 fokban kényelmesebb. Még anyukámra rá is szóltak a buszon, hogy nagymama nem látja, hogy izzad a gyerek. Két nyár telt így el, aztán elmúlt.
25. M0ncsa (válaszként erre: 21. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 14:34
Hat, remelem, megoldodik a dolog. Sok sikert!
24. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 14:34

Oooo, a pizsivel nem is merek probalkozni. Hosszuban alszik meg mindig. Orulok, hogy legalabb a zoknit leimadkoztam rola :p


Mindenesetre megnyugtato a tudat, hogy nem csak az en gyerekem ilyen lokott :)))

23. *Csajszi* (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 14:30
Szerencsere nincsenek szunyogok errefele :)
22. youlcsi (válaszként erre: 21. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 14:27
mindenesetre nyugtasson meg a tudat, hogy legalább a szúnyogokkal kevésbé gyűlik meg a baja ;)
2015. jún. 18. 14:26

Koszi a tancsokat, nagyreszet mar probaltam, novere meg epp az ellentett amugy, allandoan rovidben rohangalna. Oviban is mindenki rovidben van mar, az sem erdekli.

Vettunk mar kedvenc rovidujjukat is egyutt, orult, aztan kezdte a szokasos huzogatast es orditott a hosszuujjuert :/

Mindegy, akkor remelem kinovi, vagy eljon az a meleg amikor majd keri hogy levegyem a hosszut.

20. youlcsi (válaszként erre: 16. - Bichi)
2015. jún. 18. 14:24

azért a 17 éves, az más, mint egy 2éves :)

le sem merem írni, miket hordtam 17 évesen, mert meg voltam róla győződve, hogy az nekem jó :o :)

19. youlcsi (válaszként erre: 15. - M0ncsa)
2015. jún. 18. 14:23

igen, borzalom, hogy évszakváltásnál csurog a gyerekemről a víz, tiszta csatak a haja, de nem hajlandó áthúzni a rövidet...


de pizsinél is ugyanez van. panaszkodik, hogy melege van az oviban alváskor... de totál kétségbe volt esve, amikor "otthonfelejtettem" a hosszú pizsijét, úgyhogy a rövidet kell felhúzni (amit meg véletlenül pont bekészítettem, hátha! úgy gondolja, hogy mégis azt húzná).

otthon is alig bírtam ráadni a rövid pizsit éjszakára, pedig még ezzel sem hagyja, hogy betakarjam.. de ha egyszer megszokott egyféle öltözködést, akkor ahhoz ragaszkodik.

szerencsére minden újba beleszokik 1-2 nap alatt :)

18. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Bichi)
2015. jún. 18. 14:19
Hat ez az. Aki meg felvenne a rovidet, annak MUSZAJ hosszuban jarnia :p
17. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Kisritu)
2015. jún. 18. 14:18
Ja igen, a kedvenc figura is segiteni szokott a rabeszelesben :)
16. Bichi
2015. jún. 18. 14:17

Én ráhagynám, baja nem lesz tőle...

Az én fiam 17 éves, és ő is csak hosszúnadrágban és hosszú ujjúban jár 40 fokban is. Na jó, néha rövid ujjút felvesz, de csak feketét :)

15. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2015. jún. 18. 14:17

Nalunk is ugyanez megy :D Csak a megszokott. Ket hete meg zokniban akart aludni, ugy konyorogtuk le rola. Es NEM ZAVARJA, ha folyik rola a viz (vagy eppen megfagy).


Nade: nalunk a mosas - eldugas - nem segitett, inkabb az utanzas. Minden egyes alkalommal mutattuk, hogy a mama is, apa is, teso is rovidben van. Par nap alatt "atszokott" (addig meg izzadt, mint egy lo :)))

2015. jún. 18. 14:17
Kisfiam 2 évesen csinálta ezt nyár elején, furcsa volt neki a rövid, a nadrág szárát húzgálta lefelé, meg a póló ujját:DD De pár hét alatt hozzászokott.
2015. jún. 18. 14:13
óvónő vagyok,nalunk az oviban is vannak olyan gyerekek akiknel nehez ez az evszakonkenti ruha valtas. meg nincs sajat kicsim de en ugy tapasztaltam h.a többi gyerek nagy huzoero tud lenni...meg ha a kedvenc figuraja van rajta pl.pokember elsa stb...van aki hosszuban jon ki udvarra nyaron is de ido utan felturi es olyankor ha mondom neki h cserelje at szamara is logikus a valtas es belatja. ha megsee a lényeg h ne eroltessuk mert akkor dacbol csak azért se
12. Derya (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 14:07

ebben a korban mar nem melegszik tul, vagyis hogy az egyertelmuen eszreveheto es neki sem lesz komfortos...


nekem pont ekkora a lanyom, en azt csinalnam, hogy bizony folotoztetnem rovidbe es fole adnam a hosszukat.

kis ido utan pedig vagy egyszeruen levennem, ha nem ellenkezik, ha igen, akkor meg kivarnam, hogy melege legyen es mar o fgoja akarni, hogy levegyed.

nalunk az szokott mukodni, hogy "probaljuk ki", es ha nem jo, akkor visszacsinaljuk. :-D

11. nikletty (válaszként erre: 9. - Smuci76)
2015. jún. 18. 14:02
ez is jó
10. nikletty (válaszként erre: 1. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 14:01

Hát ez jó :)

az én csajszim meg a jó idő előtt bő 1hónappal állandóan rövidet akart már otthon húzni meg ilyenek, picit engedtük aztán vissza kellett öltöznie, persze a hisztit nem mindig úsztuk meg :D


hát amit próbálnék

- mosásban van a hosszú, most ez van, majd azt máskor - ezt az én lányom is el szokta fogadni, koszos kész

- többi kisgyerek is rövidben van, anya- apa is - gondolom ezeket próbáltad te is

- ha otthon vagytok hagynám rajta, egy szál hosszú vékony póló ott bent nem olyan vész kint már még melegebb, de ha otthon vagyok vele lehet hagynám párszor megizzadni (nem hiszem hogy baja lenne tőle), aztán látványosan pl a pólóm lecserélném fürdőruha felsőre is, hogy lássa, úgy jobb... tán aztán rájönne, ha ő is vetkőzik nem fől meg annyira


sok sikert :)

2015. jún. 18. 13:55
Vegyetek együtt valami olyan szettet, amin olyan figura van amit szeret, törp, spongyabob, mickey egér...hadd válasszon...amit ő választott, azt talán szívesen felveszi, utána a többi már könnyebb, nálunk is ez vált be.
8. youlcsi (válaszként erre: 1. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 13:53

mondd neki, hogy éppen mosásban van, ha megszáradt, felveheti... pár óra alatt hátha rájön, hogy milyen jó is az.


nekem a 4éves ovisom nem volt hajlandó rövidnadrágot, rövidujjút húzni az oviban (hiába volt bent 2 garnitúra is), mert hogy reggel nem azt adta rá anya...


meg amúgy is, egész kiskora óta mindig nehezen váltottunk... nem akart rövidet húzni, úgy kellett lekönyörögni róla a téli cipőt és téli sapkát is... aztán jön majd a hideg, és már látom, hogy sírni fog a szandál után és sikítófrászt kap, hogy kabátot kell húzni.

meg általában, ha van régi cipő, az újat csak akkor húzza fel, ha a régi vmi miatt hordhatatlan (a mosás mindig jó ok :))


kitartás, 1-2 nap után rájönne, hogy jobb, ha nincs melege.

7. anya4005 (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 13:48
Nekem a nagyom volt ilyen: én ráadtam 40 fokban is a hosszút,majd 20 perc után kérte,hogy vegyük le,mert melege volt. Aztán szépen megszokta,hogy nem kell a hosszú. Még ma reggel is kérte,de mondtam,hogy meleg van,nem kell,és elfogadta. Persze,míg ide eljutott,rengetegszer leizzadt! :)
6. zebracsikó (válaszként erre: 3. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 13:47

amíg tart ez a mánia nála, addig én biztos nem öltöztetném két rétegben ebben a melegben


add rá csak a hosszúujjút

5. b00d33e65c (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 13:46

A szomszéd unokája ilyen!Képes 35 fokban nagykabátot felvenni!

Ráhagyják,mert megunták a cirkuszt!

Az én lányom fordított eset!Mínuszokban is póló bugyi..Ez sem jobb!

2015. jún. 18. 13:45

ezek a ruházkodási mizériák elég rövid életűek szoktak lenni, szerintem hagyd, de folyamatosan ajánld fel neki, hogy felveheti a rövidet is. De ha mégsem azt választja, akkor ne is reagálj rá, ne próbáld győzködni.

Ha pedig később panaszkodik,hogy melege van, akkor csak említsd meg neki, hogy legközelebb akkor a rövidujjút veszitek fel és kész

3. *Csajszi* (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2015. jún. 18. 13:44
Bocsanat, hogy erthetobb legyen, felveszi az atletat, rovidujju polot, de muszaj raadnom meg egy hosszuujjut is, igy nyilvan inkabb csak egy hosszuujju pamut polot adok ra.
2015. jún. 18. 13:43

Sziasztok, kisfiam nem hajlando semmi rovidben megmaradni, felveszi pl a rovidujju polot vagy atletat de sir a hosszuujjuert. Sima pamut hosszujut adok ezert ra, de az is meleg. Ugyanigy rovidnadragot sem visel el, hosszuert sir.

Valakinek volt hasonlo, hogyan oldottatok meg? Vagy csak varjak es kinovi? De olyan elege van szegenynek :( Felek, hogy esetleg tulmelegszik...

2015. jún. 18. 13:41
Kisfiam (2ev 9honapos) nem hajlando rovidnadragban, rovidujjuban megmaradni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook