Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Faház, téglaház, tetőtér vagy panel? fórum

Faház, téglaház, tetőtér vagy panel? (beszélgetős fórum)


27. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2015. jún. 18. 22:43
Mindent megszigorítottak...Építési naplókat kell vezetni és stb...
26. Channa* (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
2015. jún. 18. 22:41

Én úgy tudom, hogy csak akkor nem ha kötött a hitelcél, de ez szabadfelhasználású hitel lesz. Vagy valami új törvény van az építéssel kapcsolatban?

És nem is kifejezetten ismerősre gondolok, hanem olcsóbb vidéki szakemberekre pl. És persze ismerősben is van olyan, aki tud papírozni, nem? Nekem pl. van villanyszerelő ismerősöm, aki tud mindent adni és meg is tudja csinálni, nekem pl. ingyen.

25. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Mm21)
2015. jún. 18. 22:19

az egészet hitelre??? 8 millió hitelt felvennél?


:O

24. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2015. jún. 18. 22:16
Már nem dolgozhatnak ismerősök mindent papírozni kell :(
2015. jún. 18. 08:05

Ezek szerint van telek, azaz a szüleid telke, ahova lehet építeni.

És miért pont tetőtér? Hozzá nem lehet építeni? Én inkább így csinálnám. És valóban számít, hogy hol...

Vidéken simán kijön ennyiből, Pesten a fele sem.

nincs a családban kőműves? Vagy aki tud falazni? Ács? Víz-gáz szerelő? Ha a munka költségét lejjebb tudnátok vinni ismerősökkel, akkor simán elég a pénz. Vagy vidéki szakemberek?

Szerintem, ahogy nekem mondta egy ismerős: alap 1 millió, falak 1 millió, tető 1 millió, víz+gáz 1 millió, nyílászárók 1 millió. Azt hiszem ezek a legnagyobb kiadások....

22. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - Mm21)
2015. jún. 17. 16:19
Felmentek az építőanyagárak és mindenhez engedély számla kell szóval nem maradt semmi " feketézési " lehetőség ezért még drágább az építkezés vagyis sajna a meglévő keretetek szerintem erre nem elegendő. ( Az új építkezés se drágább mint a meglévő átalakítása felújítása mert amihez hozzányúlnak ott mindig kiderül még vmi hiba ami persze újabb ktg. )
21. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Mm21)
2015. jún. 17. 16:10
Ennyiért még Olaszliszkán se ...
20. Bichi (válaszként erre: 16. - Mm21)
2015. jún. 17. 15:42

Egyáltalán ez milyen városban van? Mert az nagyon nem mindegy. Pesten például bármelyik vállalkozó körberöhögne ennyi pénzzel egy ekkora négyzetméter esetében...

Vidéki kis ház, vagy kis panel sokkal reálisabb ennyi pénzzel.

19. mm21
2015. jún. 17. 15:05

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.


Én is úgy gondoltam, hogy a tetőtér olcsóbb, bár nálunk sajnos visszakell bontani az egészet megemelni, új fődém,gerendák stb szal az egész, nemsokára kiderül mennyiért csinálnék meg remélhetőleg kijön ennyiből.


Panelre már több pénzt is tudunk fordítani,mivel az lakás hitel ott adnak többet.


Ez pedig szabadfelhasználású jelzálogból lenne ami azt jelenti, hogy adnak kb 8-at abból sajnos 2 körül kell édesanyáméknak is mivel 2 melléképületet muszály lebontani itt régi istálló.... mielőtt összedől azért csak 6 marad erre.


De panel árakkal úgy elvanak szálva magukkal 50négyzetméteres 1,5 szobás lyukak és 7-8-9 milkák annyit sajnálnék is rá... meg mi az a 2 szoba ha mondjuk 2 gyereket akar az ember :S


Nem egyszerü ebbe a mai világba boldogúlni..

18. mm21 (válaszként erre: 7. - Bea0824)
2015. jún. 17. 15:01
Szeretnénk gyereket igen , ezért minimum 3 szobásat szeretnénk és csak jobb lenne egy családi, csak nemtom kijön e ennyiből :S
17. mm21 (válaszként erre: 11. - Emi75)
2015. jún. 17. 14:59
hát nézegettem én csak a beépítés kb 70ezer/négyzetméter és abba nincs benne a visszabontás,megemelés,fődém stb, mert nekünk a tetőtér azt teljesen fel kell újjitani, szal ha így nézzük kb 4milka + az egyéb munkák is négyzetméter árasak akkor már nem elég a 6 milka :S
16. mm21 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2015. jún. 17. 14:57

3 szobát tervezünk, egy 100négyzetméteres családi ház tetőtere szerintem is kikéne jönnie 6millióbol azért ennyi van csak, mert van még 2 melléképület amit muszály visszabontani ami megint csak kb 2 millió.


a bank csak 8ad szabadfelhasználásúra.


Ha pedig ez nem jön össze akkor max 7,5 ért vannak már panelek de az is csak 1,5 szoba mi az ha gyereket is szeretnénk :S, ....

15. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Mm21)
2015. jún. 17. 10:03
Aha, de tetőtér ne legyen,és hányan laknátok ott?:)
14. cimpi (válaszként erre: 13. - Hellobello:))
2015. jún. 17. 09:39
Így van!!!!!! Voltem én panellakó anno: 6 évig két kisggyerekkel, minden apró zajt meghallani,kicsi helyiségek stb...
2015. jún. 17. 09:37

Panelba soha, de soha, de soha NE menj!!! :-)

Téglaház (vörös tégla)

12. cimpi
2015. jún. 17. 09:36

Csak a tető, ha cserép + faanyag, gerendák kb:

3-4 millió Ft, munkadíjjal

11. emi75 (válaszként erre: 1. - Mm21)
2015. jún. 17. 09:23
amúgy vannak m2 árak általánosságban családi ház típusok építésére, neten keress rá
10. emi75 (válaszként erre: 1. - Mm21)
2015. jún. 17. 09:21

Szia!

Ház biztosan nem jön ki ennyiből, kisebb se :( :( esetleg egy komolyabb felújítása egy meglévő háznak. Csak egy komplett tető 2-3 millió forint körül van...

A faházról nem tudok nyilatkozni.


Tetőteret meg lehet jól is csinálni, vannak tetőtéri lakások, még ilyenben nem laktam, de családi ház tetőtér is lehet jó, ha normálisan le van szigetelve.(a családban van ilyen több is) Azt gondoljátok át, hogy be tudjátok-e rendezni a tetőteret normálisan. (van-e térdfal, vagy mindenütt csak a ferde falak,ami mellé nem tudsz szekrényt tenni, milyenek és hol vannak az ablakok (nyáron süti-e a forró nap egész nap) stb

2015. jún. 17. 09:17
A tetőtér sem olcsó manapság és még alkalmazkodni kell az alatta lakókhoz. Ha szülők laknak alul, előbb utóbb megromolhat a viszony,ha beleszólnak a dolgaitokba.
2015. jún. 17. 09:11

Új házat kizárt dolog, hogy fel lehet építeni ennyi pénzből..:/ Szerintem panelt sem nagyon találsz, ez nagyon kevés pénz ahhoz :(

Még a tetőtér beépítés a legreálisabb!

2015. jún. 17. 08:53

Én a tetőtér mellett döntenék, új ház biztos nem jön ki ebből, és a faház sem.

Nem tudom gyereked van-e, de neki is jobb lenne egy családi ház udvarán felnőni, mint egy panel előtti játszótéren. Ennyiből szerintem nagyon szépen meglehet csinálni a felső szintet.

2015. jún. 17. 08:40
Nagyjából kizártnak tartom hogy ennyiből ház épüljön. Mi 12 éve 16 millióból egy semmi luxussal nem rendelkezőt építettünk mondjuk könnyű szerkezetes tetőteres gipszkartonos garázzsal. De 12 éve. Azóta nem tudom mit változott. Itt panelt sem kapni ennyiből. Max 10. Emeleti leharcolt példányt
2015. jún. 17. 08:33

6 millióból téglaház tervezéssel, engedélyekkel, kőművessel, aki kulcsra kész átadja neked--sehogy.

A tetőtér meg élhetetlen, kerüld el, hacsak lehet.

4. mm21 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2015. jún. 17. 08:29
A kőműves vállalkozó jön aki felméri, hogy mennyiből lehet megoldani kb,mert addig én nem terveztetek semmit amíg nem tudom, hogy kijön e a 6ból :). a kőműves vállalkozónak meg emberei vannak akik felépítik kulcsrakészen :)
3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Mm21)
2015. jún. 17. 08:17
A kőműves miért megy? Előbb tervező kell.:))
2. mm21
2015. jún. 17. 08:15
Jah mielőtt valaki oda írná, hogy hívj kőművest akkor megnyugtatom, hogy 1-2 napon belül itt lesz :). De már nagyon kíváncsi vagyok mások tapasztalatára is, mert egy építkezésen sokat lehet sporolni, h tudja az ember mit merre :)...
1. mm21
2015. jún. 17. 08:13

Most azok segítségét kérném akik már építkeztek, nagy dilemában vagyok, sajnos sok költség nem áll rendelkezésre körülbelül 6millió. Nem tudom, hogy ebből, hogy jönnénk ki olcsóbban egy új 70négyzetmétgeres házzal?

70négyzetmétgeres tetőtér beépítés?

A faházra csak tegnap találtam rá, a neten állítólag kb ennyiből kijönne, de nemtudni mi lehet a rejtett költség?


Ha pedig ebből valamelyiket nem tudjuk megvalósítani ennyiből akkor marad a panel... sajnos...


Kinek mi a tapasztalata mi az a minimum összeg amiből meglehetne valósítani? Az se baj, ha egy-két szoba egyenlőre nem lakható azt később is be lehet fejezni...


Köszönöm a válaszokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook