Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Női kerékpár fórum

Női kerékpár (beszélgetős fórum)

2015. jún. 29. 12:39
A nyereg a legkönnyebben cserélhető, a váz legyen jó méretben és minőségben!
11. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Cecaab8ea2)
2015. jún. 24. 03:48
Elsősorban azt nézd meg,próbáld ki,hogy milyen a nyerge!A Csepel bringák mind jók,csak a pénztárcádon múlik,hogy melyiket választod. 18,vagy 21 sebességes?Én három sebességet használok a 21-esen.
10. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Cecaab8ea2)
2015. jún. 24. 01:42

A nyerget úgy kell beállítani, hogy mikor nyugalmi állapotban teljesen egyenes törzzsel ülsz a biciklin, akkor a talpad vízszintes legyen a lábad teljesen nyújtva és a sarkad ne legyen lejjebb, mint a lábfejed. Magyarán az egész testednek a talpaddal együtt L alakot kell formáznia, úgy hogy a talpad és a tested szöge 90 fok legyen.

Így, amikor majd előrehajolsz és tekersz, akkor annyit emelkedik a lábad, hogy tulajdonképpen inkább csak lábfejjel hajtod a pedált. Ha ennél lejjebb van menetközben a lábad, - vagyis talppal hajtod a pedált - akkor túl alacsony a nyereg, ez pedig túlerőlteti a térdet. Ezt sokan nem tudják.

9. Csipkerózsika (válaszként erre: 8. - Cecaab8ea2)
2015. jún. 24. 01:34
Mindegy, hányas a kerék, a váz mérete számít. Már nem emlékszem, az enyém pontosan hányas, de 45-50-55 körül vannak ezek a számok.
2015. jún. 18. 08:29
Annyira nem vagyok rutinos bringás. Már tavaly is májustól november elejéig a munába bicajjal jöttem, kivéve, ha zuhogott az eső vagy erős szél volt, akkor vonatoztam. Tetszik még egy harmadik kerékpár is: Schwinn Csepel Landrider Traking 21 sebességes, de ebből csak 28-as van. Szerintem én ehhez alacsony vagyok (kb. 166 cm). Én mindenképp női kerékpárt szeretnék.
2015. jún. 18. 07:44

Ha komoly túrákat is akarsz tenni vele - amilyen a Balaton-kör is - akkor én a 21 sebességeset ajánlom inkább. Hosszú távon és nagy szintkülönbségeknél rengeteget számítanak a plusz fokozatok.

Nekem más márka, de szintén 21 sebességes van - csak 28-as - és nagyon szeretem. Munkába is azzal járok 5 km-re, de letekertem vele kétszer a Balaton-kört meg még sok egyéb hosszú távot...


A választásnál a tartósság és a kényelem fő szempontok. A tartóssággal kapcsolatban én a férfibicikli pártján vagyok. Igaz, nehezebb fel-le szállni, de ha a tervezést nézed, kicsi az esély rá, hogy a váz eltörjön, ami egy női bringánál könnyebben előfordulhat. Ez persze akkor fontos, ha kemény igénybevételre számít az ember.

A kényelemnél a megfelelő méret fontos, ezt az üzletben a magasságod alapján megmondják. Illetve a testarányokat figyelembe kell venni. Nekem például fontos volt olyan bringát keresnem, aminek a kormányán nem csak magasságban lehet állítani, de a nyereg felé közelítve is, mivel kicsivel rövidebbek a kezeim az átlagnál a magasságomhoz képest. Pl. van egy régi montim, azon ugye ezt nem lehet állítani és nem is kényelmes.

Nem tudom mennyire vagy rutinos bringás, a nyeregmagasság helyes beállítását tudod-e?

6. AViki (válaszként erre: 5. - Cecaab8ea2)
2015. jún. 17. 12:58

Ebből a fajtából is van több sebességes, először én is olyant akartam, mert nekem előtte is olyan volt, de egyáltalán nem hiányzik nem volt problémám belőle viszont a kontra fékre nehezebben szoktam vissza.:)


Utána néztem a bicikli súlyának:)

12 kg felett: túra

9-12 kg közt: sport

9 kg alatt: csúcs verseny felhasználás

2015. jún. 17. 11:48

Köszi szépen. :-) Anyukámnak Schwinn-Csepel B kerékpárja van, de az csak 1 sebességes. Kipróbáltam és tényleg könnyű hajtani, de én egy kicsit komolyabbat szeretnék.


Amiket kinéztem azoknak a súlya kb. 17 kg. Nem tudom, hogy mi számít könnyű vázasnak.


Az tényleg jobb lenne, ha gyorsabban tudnék haladni, mint a mostani kerékpárommal, ami szintén Schwinn Csepel 5 sebességes. Szeretném körbetekerni a Balatont is és ahhoz a mostani biciklim lassúnak számít.

2015. jún. 17. 10:53

Szia!

Nekem Schwinn-Csepel Budapest B bicajom van egy éve.

Én meg vagyok elégedve vele, könnyű hajtani.

Menj el egy kerékpárüzletbe ott ki is tudod próbálni, meg tudod fogni legalább és így könnyebb dönteni, ha nem is ott veszed meg mert neten olcsóbb, de már tudni fogod mi kerül hozzád.

2015. jún. 17. 10:48

Könnyű vázast vegyél,mert könnyebben is haladsz vele!

Nekem sima mezei könnyű vázas,könnyű felnis montim van.23 e.

Ez még bőven baráti és semmi gondom vele.

2. tavaszilány (válaszként erre: 1. - Cecaab8ea2)
2015. jún. 17. 10:39
Szia, szerintem a sebességek száma nem igazán fontos. Ami lényeges lehet, az a bicikli súlya és felszereltsége.
2015. jún. 17. 08:09

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretnék vásárolni egy új női kerékpárt. Az alábbi kettő tetszett meg:


Schwinn Csepel ATB Boss 26-os 18 sebességes

Schwinn Csepel Ranger ATB 26-os 21 sebességes


Elsősorban munkábajáráshoz szeretném használnik, ami annyit jelent, hogy újonnan épített, sima kerékpárúton megyek 10 km oda, 10 km vissza, emelkedő nincs. De szeretnék többet, hosszabb távon túrázni vele, illetve még kisebb bevásárláshoz használni.


Tudom, hogy vannak más tipusú kerékpárok, de az anyagi helyzetem nem teszi lehetővé több százezer forintos vásárlását.


Melyik lenne érdemesebb megvennem?


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook