Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha a babámnál székletürítési gondok vannak? fórum

Mit lehet tenni, ha a babámnál székletürítési gondok vannak? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 17. 12:25
Meg nemvettem szelcsovet a homero segitett meg most a doki ajanlotta egy cseppet amibol egy uveg kell.en zapszert akartam valtani.azt mondta hasznaljam el a cseppet ha semmi javulas cserelunk
2015. jún. 17. 12:21
Nekem is azzal jott mind a doki mind a vedono hogy normalis a napi egy.mondom persze meg jo hogy szemves tole
28. Bomogács (válaszként erre: 27. - 677b566158)
2015. jún. 14. 20:55
Nálunk is hírtelen jött, hogy "bedugultak"a csajok.A dokinő mondta, hogy azért van, mert még éretlen a bélrendszerük, viszont már meglehetősen sok tápszert igényeltek.Ráadásul ijesztő volt látni a fekete kakit, ami a szélcsövezés után távozott.Szóval megértem a szorongásod, de hidd el elmúlik,ahogy jött a probléma uolyan hirtelen./A babáimnál kb 2 hónapig tartott/Én nem hagynám szenvedni a kicsit,bármennyire is állítólag normális pl anyatejeseknél, ha 1 hétig nincs székletük.El sem tudom képzelni, milyen fájdalom lehet, ha a sok ez-az nyomja a baba beleit./Próbáld ki a szélcsövet, hidd el , nem fáj Neki.Ha bizonytalan vagy, hogy használd, a védőnőt kérd meg mutassa meg először.
2015. jún. 13. 08:34
Lehet kevesbe aggasztana ha nen egyik naprol a masikra lett volna ez a hirtelen valtozas:/
2015. jún. 12. 23:37
Én hónapokig használtam(naponta többször is) az ikreimnél bébi szélcsövet(patikai).,mert nem tudtak maguktól kakilni,és a szelek miatt.Kb 3 hónapos korukban kevertem a tápszerükhöz napi 1 probiotikum adagot./protexin restore/.Tökéletesen megoldódott a gond,szinte azonnal el lehetett hagyni a szélcsövet.A tápszertől fekete volt eztán is a széklet,de nem volt székrekedésük.Igazi "kaki "színű a 4.kónaptól lett, mikor ezt-azt adtam nekik tápszeren kívül is.
2015. jún. 12. 22:53
O is szokott erdekes hangokat kiadni.nyeldes fuldokol.hihetetlen egy csoka egyemmeg.:)
24. Nívea
2015. jún. 12. 22:45
Bufi, vagyis hat joforman hanyas nalunk is van. 9kor megeszi az almat, az meg delutan 2-kor is visszakoszon. Amig ilyen picike volt, mint a tied, ejjel fulldoklasra keltunk, mert vacsizott 7kor, leraktam aludni, hajnal 3kor jott orran-szajan a tej, o meg nyelte vissza, meg fulladozott rajta. Rohantunk az orrszivoert.
23. Nívea (válaszként erre: 22. - 677b566158)
2015. jún. 12. 22:43

O, hat akkor az jo ugy! Nekunk semmi sem valt be. A melegites, a kolikatartas, a masszazs. Semmi... Amikor kaki gondok voltak, nekem a pocakmasszazs valt be, de en kremmel csinaltam. Ilyen anizsos, komenyes, kamillas pocakmasszazskrem. Nemetorszagbol kaptam.

Probald ki a kamillateat vagy a szelcsovet akkor!

2015. jún. 12. 22:39
O amugy hala Istennek nem az a durva hasfajos.ha sok a puki szenved de a maszirozas bevalik meg kolikatartas.mohon eszik neki kijon meg egy ora mulva is bufi.a tizedik kb:D inkabb ez a kaka dolog nen megy
21. Nívea (válaszként erre: 18. - 677b566158)
2015. jún. 12. 22:37
Helyes! Utolag en is igy csinalnam :) De abban a helyzetben,mikor uvolt egesz nap, egesz ejjel, mar szetmegy a fejem, kimerultem, o is, a parom is, elegge meggondolja az ember, hogy merjen, vagy ne merjen. De tenyleg mindegy lett volna. Egyel batran, csak azokat a nagyon puffasztoakat hanyagold.
2015. jún. 12. 22:36
Hat ha nem lesz termes holnapra lehet az lesz.bar a gyerekorvos erti a dolgat.elmeletileg.mindenki dicseri
19. Nívea (válaszként erre: 17. - 677b566158)
2015. jún. 12. 22:34
Es pont pentek van. Fogsz idegeskedni meg egy darabig. Miert nem viszed be a korhazba a gyerekosztalyra? Lehet, hogy ott meg alaposabban megneznek, mint a hazi orvos. Ugyeletre.
2015. jún. 12. 22:33
En eszegetek.csunyan szolva probalgatom de az elejen szedvicsen eltem akkor se volt jobb.en ugy vagyok veke ha semmi kirugaszkodo nincs vegtere is igy ismerkedik az izekkek a vitamin meg kell nekem is neki is
2015. jún. 12. 22:31
Azert kertem dokit vizsgaltassa mert olyan beteges szaga van.mindegy kibekkelem a hetveget valahogy aztan felhivom a dokit.szetcsesz az ideg
16. Nívea
2015. jún. 12. 22:31
Es hozzatennem, hogy amikor szoptattam, mar semmit sem mertem enni, de meg attol is orditott. :/
15. Nívea (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2015. jún. 12. 22:27

Az en babamnak mindentol fajt a hasa. A tejtol, a tapszertol, a viztol es a teatol is. Tan mar a levegotol is, vagy attol, hogy raneztem :D Sajnos ezt ki kell noni, azt mondtak.


Ha nem bir kakilni, akkor kamilla teat 1-2 kiskanallal javasolt a vedono nekunk. Masok eskudoznek a szelcsore. En azt nem probaltam. Meg vannak ezek a cseppel, hogy infacol, espumisan, biogaia. En kiprobaltam mindet, de igazabol egyik sem segitett, igy a vegen mar nem kapta, semmi sem valtozott. A kaki allaga a tapszertol is lehet mas. Nekem volt, hogy egyszer sarga, maskor zold volt, pedig ugyanazt a tapit kapta, megis. A szaga az mar kerdeses szamomra is.

2015. jún. 12. 22:26
Persze nem a penz a lenyeg de nem hiszem el hogy egy csecsemonek ez kell
2015. jún. 12. 22:25
Mashol azt olvastan hogy a tejserkento is okozhat hasfajast.neha iszok.nem akarom elcsesztuk ra a penzt terheltuk a hasat es azota van ez a baj is.
2015. jún. 12. 22:21

mi lenne, ha újból adnád neki a cseppeket?


Te iszol tejserkentő teát? Mert abban van a baba számára emésztést könnyítő gyógynövény

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 677b566158)
2015. jún. 12. 22:19
a víztől nem fájhat a hasa :)
2015. jún. 12. 22:19
Amit ettem elotte is ettem mielott ez elkezdodott:(
2015. jún. 12. 22:18
A vedonomet hagyjuk.tuszkolta ra a vizet hiaba mondtam hogy faj a hasa tole
2015. jún. 12. 22:16
Hat a zoldsegektol a hasa fajhat nem?attol nem lesz ilyen kaki baja
2015. jún. 12. 22:14

kakaó, csoki lehet, hogy anyatejen keresztül is fogják a hasát


a védőnő biztosan tud tanácsot adni

2015. jún. 12. 22:13
puffasztó zöldségek, túl sok tejtermék
2015. jún. 12. 22:13
Mi az ami arthat?szerintem nem eszek semmi olyat
2015. jún. 12. 22:12
te figyelsz a táplálkozásodra?
2015. jún. 12. 22:07
Gondoltam ra.felhivom hetfon a dokit.de mar szinte elejetol ezt hasznaljuk
2015. jún. 12. 22:06
másik táp?
2015. jún. 12. 22:04
Kisfiam két hónapos vegyesen kap anyatejet és pótolnom kell tápszerrel.hasfájos amivet megoldunk de nagyjából két hetente jelentkezett nála hogy már nem sárgás színűt kakil hanem inkább barnás büdi sűrű de mégis olyan mintha hasmenéses lenne ja meg vanhogy egy napig semmi.szenved tőle.a cseppeket elhagytuk azóta rosszabbodott csak.maszirozom az használ azért.próbáltam a hőmérőzést is.egyéb tipp?ja dokihoz adtunk be tenyésztést nincs fertőzés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook