Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tényleg akkor jön a szerelem az életünkbe, amikor a legkevésbé számítunk rá? fórum

Tényleg akkor jön a szerelem az életünkbe, amikor a legkevésbé számítunk rá? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - B6fb711c0e)
2015. júl. 12. 22:57
realitás :)
38. b6fb711c0e (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2015. júl. 12. 14:34
Naggyon jó! :-)
37. tádámmm (válaszként erre: 36. - Ec7efbffe4)
2015. júl. 12. 06:59

Igen, én is ezt gondolom, hogy ha nem kap visszajelzést, akkor elmúlik magától. Kb egy hónapja mondja, akkor mennyi idő még vajon? :)

(kicsit tartok tőle, hogy jól lejáratja magát.. persze, ha a srác "úriember", akkor nem, de ki tudja az-e..?)

36. ec7efbffe4 (válaszként erre: 33. - Tádámmm)
2015. júl. 12. 04:03
Ha a srác nem vette a jeleket,akkor szerintem nem kell komplikálni az életét,majd elmúlik,ezt hívják Plátói szerelemnek....
2015. júl. 11. 23:56
A jeleket csak az fogja, aki kidugja a radarjait.
2015. júl. 11. 23:41
2015. júl. 11. 13:39
Kérdeznék tőletek. Van egy barátnőm, aki éppen szerelmes (vagy azt hiszi, nem tudom igazából). De férjezett, és láthatóan jól élnek, és a barátnőm sem az a kicsapongó fajta, ha igaz, akkor eddig sosem csalta meg a férjét. Valójában most sem, mert csak részéről áll a 'probléma', a srác nem tud semmit. (vagy csak úgy tesz, ezt se tudom) Vagyis nem csalja meg a férjét, azt se tudja, megcsalná-e, ha viszonoznák az érzéseit, csak belezúgott egy ismerősükbe. Mit lehet neki mondani? Biztatni nem akarom, de vajon meddig 'ég'?
2015. jún. 17. 08:06
Aha, mert a csodák is akkor jönnek. :)
2015. jún. 13. 12:57
Ez így van, megtudom erősíteni! Viszont a jeleket is észre kell venni! :)
30. főnix01 (válaszként erre: 29. - Mutáns Jane)
2015. jún. 13. 10:48

Szia!

Igen, tènyleg a semmiből :-D gyorsan törtènt minden :-D

29. Mutáns Jane (válaszként erre: 27. - Főnix01)
2015. jún. 13. 10:01
Elméletemet alátámasztandó megkérdezem: és ugye kicsit olyan is, mintha a semmiből ugrott volna elő? (Tehát abszolút előzmény nélküli.)
28. Mutáns Jane (válaszként erre: 25. - Magnumpi)
2015. jún. 13. 10:00
Nem egyik pillanatról a másikra hat, de a hatása iszonyatosan erős, és úgy gondolom, hosszan tartó is. Tehát amit ezzel alakítottál ki, arra már lehet építkezni. (Nemcsak személyiségfejlődést, sikert is.)
2015. jún. 13. 07:58
Erre èn is itt vagyok pèldànak. Tènyleg akkor jött a szerelem, amikor legkevésbe sem szàmìtottam rá :-)
2015. jún. 13. 03:55
sokszor igen.
25. Magnumpi (válaszként erre: 20. - Mutáns Jane)
2015. jún. 13. 00:29
Igen erről már hallottam valahol és lehet, hogy hatásos elvégre az agyunk fogékony ha sokszor ugyan azt hallgatjuk, főleg tudat alatt.
24. Hesztia. (válaszként erre: 22. - 342402de6d)
2015. jún. 12. 22:33
Igen....
2015. jún. 12. 22:32
Akkor a szerelem is olyan, mint a hasmenés.
22. 342402de6d (válaszként erre: 21. - Hesztia.)
2015. jún. 12. 22:24
Tapasztaltad?
2015. jún. 12. 22:16
Vagy mikor küzdünk ellene....
20. Mutáns Jane (válaszként erre: 18. - Magnumpi)
2015. jún. 12. 22:12
Ami engem illet: pozitív megerősítéses hanganyagokat készítek magamnak, és majdnem minden este azzal a fülemben alszom el. Nem egyik pillanatról a másikra, de működik. A lényege, hogy saját magadon, tudatalattidon hajtasz végre pozitív értelemben vett agymosást.
19. Mutáns Jane (válaszként erre: 16. - Mutáns Jane)
2015. jún. 12. 21:41

A lényeg: ahhoz, hogy pozitív ÉRZÉSED legyen bármivel kapcsolatban, ahhoz elég az, hogy

1. rájössz, hiszel abban, urambocsá' TUDOD, hogy az, hogy megtörténjen, előbukkanjon belőled a pozitív ÉRZÉS, az valójában egy nagyon aprócska, könnyen megszerezhető dolog, és nem agyalsz ezen többet, könnyen megszerezhető, és kész.

2. vágysz rá, és hagyod a francba. Tehát nem foglalkozol vele. Na, és pont akkor, amikor már nem is annyira fontos, pl. mert valami teljesen más köt le éppen, akkor megjelenik.

3. BAROMI FONTOS. Amikor megjelenik, a legtöbb ember hajlamos NEM ÉSZREVENNI, mert egy számára mondhatni unalmasan, sőt, banálisan köznapi formában hajlamosak ezek a dolgok fölbukkanni. Egyébként BÁRMI, amire vágysz.

4. Egy jópofa, idén 35 éves famtasy-regényben (Marion Zimmer Bradley: A világok háza) olvastam a következő idézetet: "A kávé, amíg figyeled, biztosan nem kezd el főni!" Remélem, ezek után világos, hogy mit jelent ez a mondás.

18. Magnumpi (válaszként erre: 16. - Mutáns Jane)
2015. jún. 12. 21:40
Mindenképpen. Mondjuk az a baj, hogy alapvetően nem vagyok egy derűlátó ember, de tanulható tudom. Ráléptem az útra és LASSAN de haladok :) A baj az, hogy ha éppen nehezen mennek a dolgok nehéz megragadni ezeklet a pozitív érzéseket.
2015. jún. 12. 21:33
Nem, nem jön.
16. Mutáns Jane (válaszként erre: 14. - Magnumpi)
2015. jún. 12. 21:31
Sőt, ha megmozgatod a fantáziádat, esetleg eljuthatsz oda is, hogy ugyanezeket a fantasztikus érzéseket akarod megélni az élet x, y területén is, ahol eddig ez még nem történt meg. Na most, ahhoz, hogy te pozitív érzéseket élj meg, ahhoz elvben, ha jobban belegondolsz, mivel az csak egy ÉRZÉS, amely a TE fejedben termelődik, elméletben nem kell semmi anyagi dolog, nem? Gondolkodj el ezen.
15. Mutáns Jane (válaszként erre: 14. - Magnumpi)
2015. jún. 12. 21:28
Oké, látod. Na, ez már valami. Akkor ezt a pozitív beleélést próbáld meg annyira túltolni, hogy eljuss odáig, hogy örülsz annak, hogy élsz, hogy már ezekért megérte, és az is legyen benned, hogy még ilyet kérsz az élettől. Pontosabban az: ha már ez egyszer / többször megtörtént, miért ne történhetne meg még rengetegszer, neked még nagyobb örömet okozó módon?
14. Magnumpi (válaszként erre: 11. - Mutáns Jane)
2015. jún. 12. 21:16
Igen azt hiszem értem mire gondolsz. Ilyen pillanatok nekem is voltak az életemben. Mellesleg ez az élet egyéb területeink is sokat segít ha az ember ezekbe újra és őjra bele tudja élni magát és ettől jó érzése lesz.
13. Mutáns Jane (válaszként erre: 7. - Magnumpi)
2015. jún. 12. 21:06
A lényeg: keress valami jelenleg is elérhető dolgot, amitől számodra már most "kerek a világ" érzésed van.
12. Mutáns Jane (válaszként erre: 11. - Mutáns Jane)
2015. jún. 12. 21:05
Oppardon, korrigálom magamat, akkor meg volt nekünk Impulse meg Limara parfümdeo. Minden évben új fajta.
11. Mutáns Jane (válaszként erre: 9. - Magnumpi)
2015. jún. 12. 21:04

Mondok egy példát, bár lehet, hogy jól ki fogsz vigyorogni érte. Én a 80-as években voltam tini, és akkor a maihoz képest elhanyagolható volt az eredeti francia / amerikai parfümválaszték Mo-on (Szegeden). Mármint volt, de kevés. Viszont ha láttam egy kirakatot, amiben egy különleges formájú üvegcse volt, amelyiknek a dugója / kupakja nyíló bimbó formájú volt, középen zöld üvegbibével, a mennyországban voltam már a látványtól is. Manapság, ha rossz a kedvem, végignézem egy-két parfümös oldalon a választékot, meg az üvegek designját, illetve természetesen nekem is van egy-két közepesen alacsony árkategóriájú (egyelőre csak Avon), de azért tűrhető minőségű parfümöm, illetve majd még, ha kicsit jobban el leszek eresztve anyagilag, akkor majd veszek Givenchy Very Irresistible Sensual-t 30 ml-s kiszerelésben. De ha összehasonlítom, hogy ma erre van lehetőségem, viszont tinikoromban nem is álmodhattam erről...

Plusz, ha csak egy szép parfümösüveget látok, megszűnik körülöttem a világ. Na, ez segített valamit?

10. Mutáns Jane (válaszként erre: 8. - Mutáns Jane)
2015. jún. 12. 20:59

És hacsak nem elviselhetetlenül rossz az életed, mindig vannak olyan pillanatok, amikor egyszerűen csak jól érzed magad, és hasonlóan érzel, mint amit az alábbi hozzászólásomban leírtam. Na, ebből kell kiindulni, az ilyen "most éppen jól érzem magam, nincs szükségem semmire" pillanatokat kell megtanulni tudatosan kimaxolni. Üdüléskor például, ha egy szép helyen vagy, akkor jegyezd meg jól azt az érzést, és próbáld meg később tudatosan felidézni, minél pontosabban.

Ez csak körülírás volt, tudom, de azért segített valamit?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook