Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bilire szoktatás, de hogyan? fórum

Bilire szoktatás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
54. tbbze
2020. ápr. 8. 09:40
Csak kíváncsiságból kérdezem : Kinek sikerült korán bilire szoktatni a babáját és az mikor volt?
53. moonlight13 (válaszként erre: 51. - M0ncsa)
2015. jún. 13. 21:41
Ma már a tojáshéj helyett a számítép vagy laptop van a fenekükön. :)
52. moonlight13 (válaszként erre: 51. - M0ncsa)
2015. jún. 13. 21:40

:D :D

Ki tudja!

51. M0ncsa (válaszként erre: 50. - Moonlight13)
2015. jún. 13. 15:20
Hja, regen meg a kisgyerekek is masok voltak, mint manapsag ;) :D
50. moonlight13 (válaszként erre: 48. - M0ncsa)
2015. jún. 13. 13:03
Fiú, és már nagy. Régi a történetünk.
49. M0ncsa (válaszként erre: 48. - M0ncsa)
2015. jún. 13. 11:29

Ja, bocs, irtad, hogy kisfiu.

Ugyes, a fiuk altalaban kesobb kezdenek el beszelni, es szobatisztak is kesobb lesznek. Persze minden gyereknek mas az eros oldala. A tiednel, ugy latszik, a szocializacios hajlam (is).

48. M0ncsa (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2015. jún. 13. 11:26
Kislany?
47. epervirág (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2015. jún. 13. 08:00
Én soha nem használtam textil pelenkát.Én abba hiszek,hogy minden gyerek más.Tehát a szülő hiába akarja,hogy a gyerek szobatiszta legyen ha a gyereknek még nem megy.
46. 3ef6ed4df1 (válaszként erre: 18. - Bobita0212)
2015. jún. 13. 07:00
Akadékoskodtam :O ???? Akkor bocsánat, nem megnehezíteni akartam a dolgodat, hanem segíteni, hamár tanácsot kértél itt a forumon. És bocsi, nem érek rá akadékoskodni,gyereket nevelek, háztartást vezetek, és kétféle munkát nyomok, csak gondoltam gyorsan leírom neked, nálunk mi vált be. De ha ez neked ráérés és akadékoskodás, akkor én kérek elnézést!
45. moonlight13 (válaszként erre: 36. - M0ncsa)
2015. jún. 13. 01:03
Mennyi a jó idős? 2 évesen bölcsibe ment, akkor már szobatiszta volt az biztos. Egyébként meg 15 hónaposan tőmondatokban beszélt.
2015. jún. 12. 21:17
Sziasztok.Az én kislányom 2 éves volt februárba.A báttya 3 volt februárba ő koraszülött volt 2.5 évesen szobatiszta lett minden gond nélkül.A kicsi hiába látja a fiut hogy a wc-t használja eszeágába nincs megpróbálni.Hisztizik ha mondom neki hogy ne vegyünk fel pellust.Nem erőltetem remélem a meleg miatt lassan lemond a pellusról.
43. Fishyke (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2015. jún. 12. 19:35
Hát igen, 9 hónaposan már simán érzik, hogy nem kellemes benne csücsülni.
42. M0ncsa (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2015. jún. 12. 19:31
De igen. Mit lehet ezen felreerteni? :)
2015. jún. 12. 19:25
A fiam születése óta, soha az életben nem kakilt se éjszaka, se ha elmentünk bárhova, csakis ébren és otthon. Én ezt sose tulajdonítottam a szobatisztaság jelének 😄
40. gribedli*** (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2015. jún. 12. 18:34
Vagyis 2,5 évesen vetted le róla. Vagy valamit félreértettem?
2015. jún. 12. 18:33
Ja, ráadásul a textilt gyakrabban kell cserélni mert nem vezeti el annyira a nedvességet, szóval amit mindig gondoltam, hogy majd hirtelen idegesíteni fogja a nedvesség, illetve hamarabb megtanulja hogy "pisilek--> nedves lesz a pelus", hát semmi, ezek közül semmi nem jött hamarabb
38. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2015. jún. 12. 18:30
Én is ezt gondoltam, és a picúrnál textilt használtam, míg a másik kettőnél még eldobhatósat használtunk. Semmi különbség nem volt időben a többielhez képest, ezért kezdtem is azt hinni, hogy ez valami legenda, mert egy kicsivel sem vehettem le hamarabb, mint a másikaknál, illetve a próba 2,5 évesen kudarcba fulladt, 3 évesen meg simán ment.
37. M0ncsa (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2015. jún. 12. 18:23

Meg szerencse, hogy igy latatlanban meg tudod mondani, miert sirt, es miert nem :D Ez annyira tetszik.

Igen, 2,5 evesen vettem le rola a pelenkat, es egy szoval sem mondtam, hogy 9 honaposan szobatiszta volt. Arra probaltam utalni, hogy a gyerekek zsigerbol utalnak a sajat urulekukben lenni, csak mi megtanitjuk oket ra, hogy ennek marpedig igy kell lennie. Es a forumindito gyereke is mar majdnem olyan idos, mint az enyem. Az a par honap nem szamit, en is korabban levettem volna rola a pelenkat, ha nem lett volna olyan hideg.


Egyebkent textilpelenkat hasznaltunk, a Pampersben veresre csipte a feneket a pisi.

36. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2015. jún. 12. 18:19

Gondolom azert, mert mar jo idos volt. Kisebb gyerekeknel tovabb tart, mire rajon.

Persze megertem, konnyebb a pici gyereket pelenkaban pacolni es parorankent tisztaba tenni, mint folyamatosan biliztetni.

35. epervirág (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2015. jún. 12. 17:40
Nekem az orvos azt mondta meg kell rá érni.Azért mert a fiad 9 hónaposam sirt mert kakilnia kellett,de bocs hogy ezt irom lehet nem azért sírt .Ahogy irtad is csak 2,5 évesen vetted le róla a pelenkát.Az én lányom 7-8 hónapos kora óta nem kakil ha lent vagyunk csak ha lakásban van.De egyszer pisilt csak eddig a bilibe akkor is csak mert kellett pont neki.Ha textil pelenka lenne rajtuk előbb szobatiszták lennének.
34. moonlight13 (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2015. jún. 12. 17:12

Az idegrendszeri érettséget nevezheted úgy is, hogy gyerek függő, ha így jobban hangzik!

De mivel magyarázod azt, hogy nekem úgy lett egyik napról a másikra a gyerekem szobatiszta (szoktatás nélkül), hogy szembejött velünk az utcán egy ismerősöm, és mondta, hogy az ő gyereke már nem hord pelust. Ezt az én fiam meghallotta, és közölte, hogy akkor neki sem kell. És ezek után nem pisilt be (persze éjszakára biztonság kedvéért adtam rá pelenkát). És mindez télen történt, mert nyáron amikor próbálkoztam a szobatisztaságra szoktatással, nem jött össze.

33. M0ncsa
2015. jún. 12. 16:54

Vegigolvastam a hozzaszolasokat.


Biztosan nagyon okosak voltak, akik megallapitottak ezt az idegrendszeri erettseget, de ahogy en veszem eszre, gyerekfuggo.

A fiam 9 honapos (!!!) volt, amikor ektelen hisztit rendezett, masfel oraba tellett, mire rajottunk, kakalnia kell. Bilire ultettuk, es seperc alatt kakalt. Onnantol osszesen talan ha volt 20 baleset a majdnem ket ev alatt. Persze tovabbra is pelekaztuk, pisiert nem szolt.

Masfel evesen egesz nyaron pucer fenekkel rohangalt, es nem pisilt be, hanem bilire ult, ha kellett pisilnie.

2,5 evesen, iden majus 1-en vettuk le rola a pelenkat. Persze nem szolt eleinte, allandoan kerdezni kellett, megy-e pislini, neha kompromisszumot kotni ("lefizetni" :D). Osszesen 6x pisilt be a masfel honap alatt, ebbol 3x delutani alvaskor, mert elotte rengeteget ivott. Egyszer meg leguggolt a fube, csak a gatyajat felejtette el letolni :D

Kb. egy honapba tellett, mire rajott, mennyivel jobb pelenka nelkul, es mar nem is akart tobbet pelenkat, ejszakara se. Es lass csodat, nem pisil be, ha kell neki, felebred ejjel.


Az ovodaban beszeltunk rola a gondozokkal, szerintuk egyszeruen csak arrol van szo, hogy a gyereknek kenyelmesebb bepisilni, mint bilire menni, mert mindig "keznel van". De siman leszoktathatok 2 eves kor utan, eroszakolas nelkul. Persze a balesetek elkerulhetetlenek es NORMALISAK.


Szerintem nem korai a leszoktatas, csak ne varj egy het alatt csodat. Turelem! Ne legy ideges, mert azt a gyerek is erzi. Ha bepisilt, hat bepisilt, nagy dolog. Evekig arra tanitottad, hogy maga ala csinaljon, nem varhatod el, hogy egy het alatt tovatunjon ez a beidegzodes. Ha mar elmegy magatol bilire, az nagy szo! Kitartas, es nyar vegere boven szobatiszta lesz.

32. epervirág (válaszként erre: 31. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 16:12
Ha jól emlékszek Pempers volt fúknak és lányoknak külön volt.Bugyi peleka mi a Rossmanba vettük nem volt olcsó,de megérte mert onnan kezdve gyorsan szobatiszta lett.De ez már vagy 8 éve volt.
31. bobita0212 (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2015. jún. 12. 15:03
És az melyik pelenka, vagy bugyi pelusra gondolsz?
2015. jún. 12. 13:42

Mi is most kezdtük a dolgot. A fiam októberben lesz 3 éves.

Mondjuk ő kezdte el mert vagy egy hete ledobta a pelenkát.

Azóta magától végzi a dolgát.

29. epervirág (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 12:50
1 hete kezdted el az még nem túl sok idő.Túl nagy az elvárásod vele szembe pedig csak 2 éves.A nagylányomnál 1,5 évesen kezdtem,de mikor 3 évese az oviba 2-szer bepisilt és ne ő volt az egyetlen akivel ez történt.Éjjelre meg volt még pelenka 4 évese ugyan nem pisilt be,de simán bekakilt.Nekünk amúgy a bilire szoktató pelenka vált be aztán.
28. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 12:00

Végigolvastam a hozzászólásokat. Szerintem senki nem akadékoskodott, hanem leírták/leírtuk a tapasztalatainkat,és azt tanácsoltuk, hogy ne aggódj!

Kérdeztél, kaptál rá válaszokat, ami neked nem tetszik.

27. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 11:55

Várj még vele, add vissza rá esetleg a pelust. Az én fiam sem nyáron lett szobatiszta, hanem télen. Sőt, amikor bepisilt, utána még szomorkodott is, hogy megint nem sikerült a bilibe pisilni.

Szóval hagyd a gyereket, hogy még beérjen az agya ehhez!

2015. jún. 12. 11:19

Vennék= venned


Hülye tablet

25. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Bobita0212)
2015. jún. 12. 11:18
Elvileg 20 hónaposan is elég érett némelyik gyerek idegrendszere ehhez, szóval nem gondoltad rosszul, hogy esetleg ideje van. De egy hét után, ha téged ennyire kétségbeejt, tudomásul kell vennék, hogy neki még nincs megérve rá az idegrendszere, ami tök normális ám. Attól, hogy nem teszed vissza rá a pelust, nem biztos, hogy ô gyorsabban fog fejlôdni, mindössze elmondhatod, hogy 27 hónaposan levetted, de ô pontosan annyi ideig fog mindig bepisilni, amit az ô genetikája meghatároz. Ha 3 éves korig, akkor addig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook