Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jutalomfalat-függőség fórum

Jutalomfalat-függőség (beszélgetős fórum)


25. csgybzs (válaszként erre: 24. - Vivcsusz)
2015. jún. 12. 20:18

Az enyém nem hányja ki szerencsére. Az egyik cicám például meg sem eszi...

Próbáld ki, és figyeld. Legfeljebb tapasztalatot szerzel. Ha eszi, akkor nyilván kívánja a szervezete, szóval muszáj adni neki, a természetben is esznek.

Elméletileg a vitaminok, ásványi anyagok, emésztés könnyítése miatt eszik. Vagy gyomorégésre.


Nálunk már lecserélődtek a növények "nem mérgező macskákra" típusúakra.. :D Egy ideig fogyóeszközök voltak (főleg a gyompálma), de mostanra leálltak. Nekünk bejött a cicafű. Meg van 2 akvárium, amiből rendszeresn kapnak vízi növényt, azt nagyon szeretik rágcsálni.

24. vivcsusz (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 20:09
És a cicafüvet nem fogja kihányni? Mert ha a virágokat megrágja és nem veszem időben észre, akkor annak mindig hányás a vége.
23. csgybzs (válaszként erre: 21. - Vivcsusz)
2015. jún. 12. 19:45
Ha zöldet szeret rágcsálni (az enyém is szeret), akkor ültess neki cicafüvet. Nagyon szép és a cicák nagyon szeretik. :)
22. 25800e2d09 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 17:56
Nem mondtam hogy nem eszik hanem hogy nem az a fő kaja. Makk egészséges. Plusz kinti is tehát zsákmányol ezt azt tehát minden tápanyag megvan neki :D de csak azt nem lennének hajlandóak megenni menne a szomszédba alutasakosért... XD
21. vivcsusz (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 17:36

Igen, én is igy tudom, hogy legjobb nekik a száraztáp. Az pont megfelelő arányban tartalmazza azokat az anyagokat amelyekre nekik szükségük van. Az én cicóm 3 éves és kicsi korában alutasakos kajákat kapott, aztán mikor nagyobb lett vettem száraztápot neki és azóta mást nem is hajlandó megenni. Próbáltam azóta neki többször is alutasakost adni, és maximum lenyalogatja a tetejéről a szaftot, de egyébként nem eszi meg, pedig jó minőségűt adtam neki.

Az előbb viszont kapott egy kis pofont, mert virágot evett. Benti cica, gondolom ösztönösen csinálja, pedig kétnaponta kap szőroldót.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 17:27

Mi is így voltunk:D

Mindent kint hagyhattunk a macskát nem érdekelte, múlt évben kezdett érdeklődni a mi kajánk után, azóta már nem hagyok kint semmit, mert már nem bízok benne. Persze volt példa, hogy rajtakaptuk, amikor dézsmálta a kistálba kirakott sós mogyorót, mert azt nagyon szereti:DDDD

19. csgybzs (válaszként erre: 17. - Channa*)
2015. jún. 12. 17:15
Ne ijesztgess!!! Én is úton útfélen hangoztatom, hogy milyen ügyesek a cicáim, tojnak rá, hogy mit eszünk, még a kaját is simán kint lehet hagyni a pulton, felé se szagolnak. Remélem nem fognak megkergülni..
18. csgybzs (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2015. jún. 12. 17:13

Nem így van. Az a macska, amelyik nem eszik rendszeresen száraz tápot 5-6 éves korára elbúcsúzhat a fogaitól. Az elsődleges tápjuk a száraztáp, ha van rendszeresen előttük friss víz nedves tápot sem kell nekik adni.

Egyrészt a foguk miatt, másrészt a nedves tápok 80%-ában csak nyesedék és mindenféle sz.r van belerakva, semmi vitamin és tápanyag tartalma nincs.


Szóval én a helyedben próbálkoznék a szárazzal, akár kicsit beáztatva, hogy legalább valamennyit kelljen rágniuk...

17. Channa* (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2015. jún. 12. 17:08
A mienk főleg szárazat eszik, x időnként kap egy konzervet, és naponta kap a mi kajánkból húst főve. Öreg korára elfeljtette, hogy nem szereti az emberkaját:DDDD 1 éve alig bír magával, amikor eszünk, állandóan kunyizik, pedig 15 évig még a száraztápot sem ette meg mindet, jó azt most sem, de pl. 15 évig konzervet sem evett. Nem tudjuk mi ütött belé:DD
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 16:35
Ha száraz van neki inkább nem eszik.. Próbáltam kicsi korától de nem bírja a keményet megrágni. A nagy még nyammogja néha de nem enné főfogásnak. Nekik amúgy is inkább a nedves táp jó úgy tudom . Nem kutyák.
2015. jún. 12. 11:43

Az én cicáim is szeretik, főleg a lány. Ő ahányszor a konyha felé megyek fut utánam és a hátam mögött caplat 2 centivel. Aztán mikor látja, hogy nem kap inkább leül enni a száraztápot.


Olyasmi lehet, mint a gyerekeknél a cukorka, chips. Még a felnőtteknél is van ilyen... mikor rákattannak valamire és naponta esznek (csoki, jégkrém, stb...)

Én ennek nem tulajdonítanék akkora jelentőséget.

Ésszerű kereteken belül kell adni és kész.

14. csgybzs (válaszként erre: 6. - Cocoabutter)
2015. jún. 12. 11:40
Inkább macskaeledel (lehetőleg száraz) és néha maradék kaja legyen az arány...
13. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - Vivcsusz)
2015. jún. 12. 11:32

Fú ismerős. És látványosan duzzog mellé :D a tiéd is?


Amúgy én is imádom azt a makacs fejét. :)

12. vivcsusz (válaszként erre: 8. - 25800e2d09)
2015. jún. 12. 11:08
Az én cicám olyan nagyképű és olyan makacs, hogy inkább 2 napig nem eszik és éhezik, mint hogy megegyen olyat amit nem szeret. Félelmetes. De imádom.
11. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2015. jún. 12. 09:58
Neked van macskád?:))
2015. jún. 12. 09:14
Viszont így hazajön időben. Így nálunk marad. De akkor vigyázok hogy ne adagoljam túl
2015. jún. 12. 09:11
De naponta 3-5 szem az adag
2015. jún. 12. 09:10
Ugyanez. Agresszív lesz ha nem kap. Inkább adok neki mert megesz :D
2015. jún. 12. 08:19
Van benne valami.Enyémek is így csinálnak.
2015. jún. 12. 08:19
Nálam a cica állandóan átkutatja a fűszeres tasakokat, szerintem emlékezteti a mérete meg a formája a jutalomfalatos zacskóra. :D Azon gondolkodom, hogy vissza fogok állni a maradék kaja és néha macskaeledel adására, most előbb utóbb meg kell ennie, éhen halni csak nem fog
2015. jún. 12. 08:11

A macskakajákba tesznek valamit, hogy az a macskáknak ízletes legyen, és igen rákattannak.

Mi nem szoktunk jutalomfalatot adni a macskánknak, de ő a konzervkajával van így. Ha egy bizonyos macskakaját veszek ilyen formában, akkor nem hagy békén, állandóan járkál utánam és nyávog. Amikor elfogy még akkor is napokig koslat utánunk:D

2015. jún. 12. 08:10

Én úgy tudom, hogy minden állateledelben van valami olyan anyag ami függővé teheti a cicákat. Számtalanszor hallottam már, hogy házicica aki simán megette akár a maradék kaját is, amint tápot kapott onnantól már csak azt volt hajlandó megenni.

A jutalomfalat biztos, hogy még több ilyen anyagot tartalmaz, hiszen ezért is van ráírva, hogy mennyi adható egy nap belőle.

Az én cicám is álladóan azt enné.

2015. jún. 12. 08:05
Szerintem én már nem fogok adni neki többet, mert nekem ez már gyanús, hogy ez függőség, és, hogy van benne valami olyan anyag, ami ezt okozza náluk. És nem feltétlenül vagyok biztos benne, hogy nagyon egészséges nekik!!
2015. jún. 12. 08:03

Nálunk két cica van rákattanva, és sajnos a napi ajánlott adagnál többet esznek belőle.

Én kipróbáltam, hogy az üres zacskóba mást teszek, nem nagyon működik.

2015. jún. 12. 07:59
cicásoknak szól a kérdés. Szerintetek lehet, hogy egy macska hasonló tüneteket produkál, mint egy drogos, ha nem kap jutalomfalatot? A macskámnak szoktam venni a Dreamies nevű jutalomfalatot. És az elmúlt pár hétben észrevettem, hogy folyamatosan keresi, ha nem adok neki, nyávog, szugerál,hogy adjak neki, mint egy drogos....

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook