Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szűk ruha/szoknya felcsúszása ellen ki milyen praktikát tud? fórum

Szűk ruha/szoknya felcsúszása ellen ki milyen praktikát tud? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. nikkky
2015. júl. 7. 19:15
szerencsére idővel kicsit rám alakult az anyag, és ha nem lépek olyan nagyokat, mint szoktam, és kicsit lassabb tempóban gyaloglok, viszonylag a helyén marad.
2015. jún. 14. 21:16
Vagy harisnya, a legtöbb ilyen sztreccses anyagú nagyon tapad a matt harisnyákra(tudjátok, ami nem üvegszálas fényes, hanem az a durvább tapintású) vagy ha lehet akkor varrass alá egy alsószoknyát, lehetőleg selymet, az nem csúszik fel a lábadon és így minden marad a helyén :) egyébként pedig én is azt tudom mondani hogy adj túl rajta, nekem is sok olyan van ami mégsem passzol az alkatomhoz, majd találsz jobbat :)
30. nikkky
2015. jún. 12. 12:24

Köszönöm!

Huh a harisnya jó ötlet, csak hát valóban ez egy nyári "kánikularuha", ilyenkor nem szívesen vesz az ember harisnyát.. az alsószoknyával is ugyan ez a helyzet.

A mérettel nincs gond, több méretet is felpróbáltam belőle, ez volt jó rám, és nagydarab sem vagyok. Ez direkt ilyen fazonú, csak sajnos még nincs tapasztalatom ezekkel. Most itthon is ebben vagyok, bízom benne, hogy rám igazodik kicsit, és utána már hordható lesz :) ha csak egyszer-kétszer kell megigazgatni, az már nem gond.

Igen, hajlamos vagyok gyorsan gyalogolni, viszonylag nagyokat lépni, az is megoldás lehet, ha lassítok a tempón... na majd kitapasztalom! Köszönöm, hogy ennyien írtatok!

29. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Channa*)
2015. jún. 12. 08:40
Ja, értem, az úrinô inkább megsül:D
28. Channa* (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2015. jún. 12. 08:17
Pedig egy úrinő...
27. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Simple)
2015. jún. 12. 08:14
Igen, a harisnya is jó ötlet, csak nyáron nem szoktunk.
2015. jún. 12. 08:11
Ja, és ha van beépített alsószoknya és ezzel is felcsúszik, ellenôrizd, hogy a belsô alj szegélye ne legyen összevarrva a ruha szegélyével, mert ez is baj lehet. Mondjuk gyárilag ritkán szokták összevarrni, de elôfordulhat, ha rosszul tervezték
25. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. jún. 12. 08:09

Ezt a célt szolgálja a beépített kombiné, vagy alsószoknya. Az ilyen rugalmas anyagokból készült szûk ruháknál alap kellene, hogy legyen. Illetve te is vehetsz alá, ha nincs a ruhához. A kombiné anyagon nem fog felcsúszni a ruha, max a kombiné az felcsúszhat belül, de a ruha akkor is lent marad, mert a csúszós anyagon nem tud felkapaszkodni.


Ja, ha te veszel alá valamit, ne mikroszálas legyen, hanem selyem, vagy mûselyem, csak ezekkel mûködik a dolog.


Tény, hogy a melegben zavaró lehet, úgyhogy válassz: vagy bôvebb ruha, vagy ha mindenáron szûk, akkor csak kombinével, vagy pedig húzogathatod egész nap (ami meg hülyèn néz ki)

24. Channa* (válaszként erre: 22. - Bowie)
2015. jún. 12. 06:27
A címke alapján biztos nem egyméret, de ha egymásra teszel két ruhát, akkor látni fogod, hogy nincs is különbség a kettő között szinte, illet ha van is, akkor már a legkisebb méret sem megfelelő.
23. Channa* (válaszként erre: 21. - 0285072076)
2015. jún. 12. 06:25
Nem te tehetsz róla! Ezt a ruhakészítőknek kellene tudniuk, csak ők spórolnak és nem érdekli őket, így akik megvették az ilyen ruhákat szenvednek, ők meg zsebretették, amit kaptak az árából és hátradőlnek, hogy de ügyes vagyok közben meg bénák, mert egy M-es ruhára is csak Xs-es méretű anyagot használtak fel, így kijön még egy ruha....
22. bowie (válaszként erre: 20. - Channa*)
2015. jún. 11. 22:18

én nagyon keveset látok egyméreteset ezekből.


Felsőkből, ezekből a nagy bő felsőkből viszont annál többet.

2015. jún. 11. 21:52
Én kérek elnézést, hogy nem vettem észre, hogy bálna vagyok a 175 centimmel és 63 kilómmal. Megnyugtatásként mondom, nem az xs-esbe tömöm bele magam, M-es a méretem. De javaslatodra akkor legközelebb akkor szétnézek a nagyméretű ruhák között is...
2015. jún. 11. 21:34

Pedig azért csúszik felfelé, mert kicsi. Azért mert sztreccs az anyag, nem jelenti azt, hogy nem kell méretre szabni. Sajnos anyagtakarékossági okokból szinte egyformára szabnak minden ilyen ruhát, azaz egyméretet csinálnak, az pedig nem jó senkire. Az egy dolog, hogy a gumirozás miatt bele tudja magát paszírozni az xs-be a 3 xl-es is, de attól még nem a mérete sem neki, sem az s-nek.

Tehát sztreccs anyagból is úgy kell szabni, hogy ne kelljen nyúlnia, amikor felveszem....

2015. jún. 11. 20:38

Szia!


Nekem is van 2 ilyen szoknyám, ami sztreccses és folyton felcsúszik. Az egyiknél már rájöttem, hogy ha harisnyával veszem fel, akkor meg sem moccan.

A másikat múlt héten vettem, és a pár másodperces próba alkalmával nem derült ki, hogy fel fog csúszni. Rá még keresem a megoldást :)


És hozzáteszem, nem kicsi rám egyik sem.

18. simple (válaszként erre: 8. - Nikkky)
2015. jún. 11. 16:43
Én szeretem, szoktam is hordani. Időnként igazítom csak meg, ha ici picit felcsúszik az nem zavar, persze 100 kilós nő ne vegyen fel ilyet. Még azt vettem észre, hogyha veszek alá harisnyát, kevésbé csúszik fel, az valahogy megfogja, persze nyilván nem ebben az időben, de este ha elmész szerintem simán felveheted harisnyával is.
17. syria (válaszként erre: 3. - B00d33e65c)
2015. jún. 11. 16:16
Egyetértek.:) Hiába csini a ruha, ha nem passzol a testalkatomhoz.
16. csgybzs (válaszként erre: 4. - Nikkky)
2015. jún. 11. 15:59
Próba közben nem csak be kell igazítani magadon, hanem felemelni a karjaid, lehajolni benne, a sztreccs anyag akkor áll be rajtad olyanra, amilyenre "fel fog csúszni". Szóval ha szépen magadra passzintod ahogy állsz a próbafülkében, akkor nem biztos, hogy jót választasz, mert az tuti menni fog még felfelé az anyag sajátossága miatt.
15. bowie
2015. jún. 11. 15:48
És ezek a most divatos fazonok, amiről szerintem a kérdező kérdez, szteccsesek, nem összekeverendők a nem nyúlékony szűk szoknyákkal, amik valóban akkor másznak föl, ha nem jó a méret.
14. bowie
2015. jún. 11. 15:44
nyilván nem totyogni kell..:P ki kell tapasztalni. :)
13. bowie
2015. jún. 11. 15:43

ez nem igaz, hogy ha felcsúszik túl szűk. Mert, ha már egy mérettel nagyobbat vesz föl, akkor pedig a fazonból adódóan a csípő derék résznél mászik egyre följebb az egész szoknya egyenesen. ezek ilyenek, fazonból, anyagból adódóan.


Épp a minap láttam egy nagyon nagyon vékony kiscsajt, és szegény sietett volna, mert esett az eső, de ahogy egyre nagyobbakat lépett, egyre inkább csúszott fel neki a szoknya, és kint volt már a feneke.


Az ilyen szoknyáknál az segít csak, ha kisebbeket lép az ember, mint amit megszokott. Akkor nem másznak föl.

2015. jún. 11. 15:29
nadrág :)
2015. jún. 11. 14:47

Le kell fogyni a ruha méretére! Vagy túladni rajta! Ez a megoldás!! Azért megy föl, mert szűk!!

Ajánlom, hogy a próbafülkében üljetek le egy holmiban, mielőtt megveszitek, hogy kiderüljön, mennyire birja az ilyen helyzeteket. Majd tessék kimenni a bolthelyiségbe, és onnan benézni a tükörbe vagy kinn keresni egy nagy tükröt, amiben az egész alak látszik, és úgy megindulni pár méterről a tükör felé. Ha ezeken a teszteken átmegy a cucc (egyebek mellett), csak akkor szabad megvenni!

10. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Nikkky)
2015. jún. 11. 14:20
ja igen,ezt elfelejtettem,ha megvan a ruha ,érdemes annyit kipróbálni,hogy felveszed párszor,hátha nyúlik kicsit,de ha nagyon szűk akkor nem érsz el vele semmit.mindenesetre sok sikert!
9. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. jún. 11. 14:19
szia,annak nem szabad felcsúsznia,ha jó rád a méret,vagy ha olyan az alkatod,hogy pont a lenti tájékokon vagy vastagabb,akkor talán el is kellene felejtened az ilyen ruhákat,mert nem fogod kényelmesen érezni magad bennük.Annak semmi értelme,hogy mész az utcán és mindig a ruhád felé kapkodsz,húzgálod lefelé,röhejes látvány,ahhoz hasonlítanám,mikor valaki nem tud menni 20centi sarokkal,de mégis felveszi az olyan cipőt aztán gacsol össze vissza,az emberek meg megmosolyogják.Válassz az alkatodhoz és válassz helyes méretet,nemcsak fazont,ez az egésznek a titka.....
2015. jún. 11. 14:13

Köszönöm!

Egy egyszerű nyári ruháról van szó, én sem szeretem a szűk dolgokat, de ez nagyon tetszik, nem kihívó, szeretném hordani. Majd kitapasztalom, mg hátha az alakomra igazodik lassan kicsit..

2015. jún. 11. 14:03

en alkatomra sose passzoltak az ilyen rucik.

amit latok ket verzio

a) stresszel h felcsuszik es folyton huzkodja es akkor az jon le h.minek veszi fel ha ilyen kenyelmetlenul erzi magat benne

b) letojja hanegy kicsit feljebb megy ettol meg kicsit olyan ribizlis


en esetleg tennek ra egy ovet.bar nem minden ruhához passzol teny.vagy csak akkor vennem fel vmilyen alkalomra ha muszaj...

6. algea (válaszként erre: 4. - Nikkky)
2015. jún. 11. 14:02
Ha annyira szűk, hogy felcsúszik, akkor az túl szűk. Eggyel nagyobb méret kell, vagy más anyag, más fazon.
2015. jún. 11. 13:58
Ne legyen szûk és rövid.
2015. jún. 11. 13:56

Ti hogy oldjátok meg? A szűkebb, sztreccses anyagú ruhák, szoknyák lépés közben egyre feljebb csúsznak. Cikinek érzem igazgatni, nem tudom, mások ezt hogy oldják meg.

Térdig érő, nyári sztreccs ruháról van szó, amit nem rég vettem, szívesen hordanám, de nem szeretném folyton igazgatni.

3. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Nikkky)
2015. jún. 11. 13:55
Nem veszek fel ilyet!Probléma megoldva!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook