Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha az egyik fél nem akar válni? fórum

Mit lehet tenni, ha az egyik fél nem akar válni? (tudásbázis kérdés)

2017. jan. 27. 20:35

Sziasztok. Én is elköltöztem. Pedig a férjem nem akarta. Sőt, a kiskorú gyerekemet is magammal hoztam. Sajnos - anyagi okok miatt- a két nagyot nem tudtam elhozni, de egy városban maradtam velük. Most már mindkettő nagykorú. És nem feltétlenül kell elmondani az okot. Kérdezi a bíróság, hogy kérünk e tényfeltárást. Az egyik kolléganőm így vált el. Viszont tényleg jobb elköltözni, mert hosszú különélés után már az egészből nem csinálnak nagy ügyet, főleg, ha nincs kiskorú gyerek. Ha a feleség elmondja, hogy igaz, hogy neki nagyobb volt a hozott vagyona, de belemegy a felezésbe, akkor ebbe a férj se nagyon tud belekötni. Az említett kolléganő a benyújtás utáni negyedik hónapban már elvált volt...

A barátnőnek azt üzenem, ha elszánta magát, akkor induljon. Nincs már olyan, hogy hűtlen elhagyás... Ha ő keres többet, nyilván el tudja magát tartani. És a magyar bíróságot nem érdekli, hogy van e új partnere.... És ha van, az nyilván okkal van. Mert nekem a 6 hét is sok lenne, nemhogy 6 év!!!

22. kicsimanóci (válaszként erre: 18. - KarinaLina)
2015. jún. 11. 14:52

Van igazság abban, amit írsz, én sem a tárkeresőn lógnék most, bár mondom, könnyű nekem is egy normális házasságból beszélni kifelé.

Viszont csak leírom, ez a csaj 44 éves.

Nekem az elmúlt 3 évben 3 olyan nő ismerősöm (kolleganő, havernő) találta meg a párját, aki 50-55 között volt, gyerekkel a háta mögött, elváltan. Kettő társkeresőn, egy pedig csak úgy, szembe jött...a szó szoros értelmében:)

Amúgy az elköltözéstől pont azért fél, mert akkor ő lesz a "hűtlen elhagyó".

De mondom, én sem értem, megette a fene, ha ezt így ki kell teregetni majd nekik.

Azért is fura, mert náuk tányér hajigálás meg üvöltözés nincs, inkább olyan pszichothriller...Mindenképpen lélekromboló, és hogy ebből a helyes, életvidám lányból (mert nekem lány, én még a gimis barátnőt látom benne), szóval elképesztő, hogy mit tett vele a helyzet.

De nem is ez a lényeg, csak ez is a dologhoz tartozik...

21. kicsimanóci (válaszként erre: 19. - Evica1973)
2015. jún. 11. 14:46
Köszi! Ezt így egy az egybe kimásolom, és elküdöm neki e-mailben. Legalább induljon el valamerre, ha annyira szeretne.
20. kicsimanóci (válaszként erre: 17. - Bichi)
2015. jún. 11. 14:42
Család úgy, hogy 20 éves lány és 24 éves fiú, de nem laknak már otthon (a lány még "kétlaki", néha a barátjánál, néha otthon.)
2015. jún. 11. 13:16

Illetékes járásbíróságra beadsz egy kérelmet. Nem kell ide ügyvéd, felesleges. Alulírott x.y. tisztelettel kérem a tisztelt járásbíróságot, hogy a 2000. év 09. hó 09. napján, Kukutyinban kötött házasságunkat bontsa fel.

Indokaim: itt felsorolod, hogy mi a gond a házasságotokkal.

Közös vagyonok felsorolása.

Dátum, aláírás.

Ezzel besétálsz az illetékes járásbíróság kezelőirodájába ügyfélfogadási időben és személyesen beadod, vagy akár postán elküldöd.

Mellécsatolod: házassági anyakönyvi kivonat másolatát, ha kiskorú gyermek van, az ő születési anyakönyvi kivonatuk másolatát. 30.000.- forintot illetékbélyeget.


Ezt követően beidéznek téged és a párodat is az első tárgyalásra, ez általában a békítő. Itt elmondhatod személyesen is az indokaidat. A házasság felbontásáról a bíró dönt, tök mindegy hogy ez közös megegyezéssel történik, vagy sem. Bibi, csak ott lehet, ha a párod nem jelenik meg a tárgyaláson, mert akkor húzódhat az ügy, mint a rétestészta.

18. KarinaLina (válaszként erre: 16. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 12:56

Én most csúnyám fogom magam kifejezni, nem gondoskodnék a pasimról ha nem k.félne fényesre állandóan stb.Neveltetés ide vagy oda, nekem úgy tűnik, hogy ők vetítenek a külvilág felé.


Most lehet hogy én vagyok rosszul beállítva de ha nem kapom meg a szexet a szeretetet stb, akkor nem főzök takarítok rá stb,hanem kitakarítom a saját hálóm, elmosom a saját tányérom, és max nem eszek otthon, vagy magamra főzök.


Amúgy ezzel ő nagy hibát követ el ha tényleg mosolyszünet van, mert nem úgy tűnik mintha menni akarna...ezzel pont az ellenkezőjét mutatja.


Ha váltani akar, miért nem pakol és húz el mellőle..mire vár? Amúgy rosszul hiszi valaki, hogy egyik kapcsolatból belecsöppenni a másikba megoldás.Tehát a társkereső sem jó ötlet, ez nem webshop hogy kell nekem egy pizzaszeletelő, mert a régi szar...És az is tud pizzát szeletelni majd.


Az a nagy büdös igazság , hogy elváltan, gyerekekkel a hátad mögött, idősebben nagyon nehéz párt találni.Mert sajna a szavatosságunk nem olyan, mint egy pasié...


Tehát én a helyében egyedül képzelném el egyelőre, és bizony elköltöznék.Persze bosszúból beköltöztetnék a pasi mellé egy pulyás családot :)

17. Bichi (válaszként erre: 16. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 12:51
Már család is van? Nem csak ők ketten? Ha az én életemet megkeserítené egy pasi, én is megkeseríteném az övét, még akkor is, ha az macerás. Hogy nem lenne itthon neki főtt kaja, tiszta ruha, bevásárlás, kiszolgálás, az tuti
2015. jún. 11. 12:30

Többen kérdeztétek, hogy miért látja el a pasit.

Lakatolja le a hűtőt? Vagy mondja azt, hogy ez a süti az enyém, a kaja az enyém?

Hagyományos nevelést kapott a barátnőm, nem is kérdés, hogy főz a családjára. Nem éltem még ilyen helyzetben, de nem tudom, hogy lehetne megoldani, hogy nem ad kaját neki.

Nem pasizik, de társkeresőkön nézelődött már, szeretne tartalmasabb életet. Nem fekete vagy fehér minden.

Azt sem írtam, hogy bűn, ha a nő többet keres, csak mint tényt közöltem, hogy a pasi, főleg na nincs nője, és neki így kényelmes, akkor be is fog tartani, mert neki mindene megvan, ami az ő szintjén kell.

15. kicsimanóci (válaszként erre: 14. - KarinaLina)
2015. jún. 11. 12:27

Középiskolai barátság. Amúgy van, akinek adott esetben 10 ezer forint is sok. Kb. annyi lehet az óradíja az ügyvédnek, bár ezt nem tudom.

N úgy képzeld, a nő keres mulinál irodában tisztán 150-et, a pasi összeszerelő szalagnál 120-at, szóval nem a felső középosztályról beszélünk.

Hitelük is nyilván azért van, mert nem tudtak különben házat venni, kb. 15 éve vehették fel. (fizetik amúgy).

2015. jún. 11. 12:20

Bár nekem elég zavaros, hogy hogyan lehetnek szegények, hogy ügyvédre nem telik, de közben van hitelük...és mindketten dolgoznak...sőt a csaj jobban keres.


Bár azt sem értem mi kivetnivaló van abban ha egy nő jobban keres...tényleg nem értem.

Nekem kicsit fura hogy a ő a miss tökély a faszi meg alávaló szarházi, de ellátja.


Én a helyedben ne folynék ebbe bele, hagyd a barátnődre.Bár nem tudom mennyire vagytok közeli barátok.

13. KarinaLina (válaszként erre: 9. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 12:09

Én nem akarom a barátnődet megkérdőjelezni, de ha nem szexelnek 6 éve és állítólag külön alszanak, miért látja el a faszit? :)Nem furcsa egy kicsit?


Ha már valaki a háta közepére kíván valakit, elkerüli nagy ívben, leszarja.

Amúgy meg nem értem miért lenne fontos kilépni egy házasságból, az nem azt jelenti 100 %-ban hogy oda vagy kötve vagy bilincselve, el tudsz költözni stb.


Én szerintem új faszi van a láthatáron.Tudod sokan nem merik bevallani ezeket a dolgokat hanem sunnyognak, és sajnáltatják magukat.Én pl nem tartom kizártnak hogy a férje pont azért tart be neki mert csalja, csalta...talán le akarja buktatni és ezért nem akar válni, ez is megeshet.Ő meg főz mos mint egy jó háziasszony :)


Kétoldalú dolog tudod...Amúgy meg ha jól tudom a fele-fele csak a házasság után szerzett dolgokra vonatkozik.Kényszer házasság meg nincs, el fognak tudni idővel.

12. Bichi (válaszként erre: 9. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 11:27
Tudom, hogy nem ez a kérdés, de minek várt 6 évet? És miért főz/mos rá?
11. NemOxi
2015. jún. 11. 11:19

Kicsimanóci: Itt két ellentétes állításról beszélünk, ha nem ismeris is el a férj. tanúnak még te is jó vagy, ha panaszkodott a barátnőd. A gyerekek is tudják bizonyítani, ha külön hálószobában élnek.

Az anyagiakra meg tényleg kell egy jó ügyvéd.

és ha így zaklatja a "férj", akkor kell a távoltartási végzés, mert eldurvulhat a helyzet.

10. Muraja
2015. jún. 11. 11:17
Emberi jogokat vedö magyarorszagi intemenyek cime , ezekhez valamelyikhez kell fordulni es magabiszotsan nem kerni hanem követleni a jogaid betartasat . Ha nem irany Strasbourg .
2015. jún. 11. 11:07

Köszi, hogy írtatok.

Tényleg azért viselem így magamon a dolgot, mert nagyon de nagyon dühít az igazságtalanság.

Én még tegnap emailben vígasztaltam a barátnőmet (tőlem messze lakik), hogy ugan már, simán elválasztják, még így is. Aztán közben kiderül, hogy a feudalizmusban élünk?

Azt, hogy nincs szex hat éve, pl. a pasi is el fogja ismerni a bíróságon?

(Neki így a jelen helyzet kényelmes, a csajszi többet is keres nála, meg szorgalmas, főz, süt, takarít, hát úri dolga van a férjének, persze, hogy nem akar kiszállni ebből.)

2015. jún. 11. 11:00
Eszembe jutott az hogy ha valaki kint el egy EU orszagban es 2 evet nem teszi be labat hazajaba nemel egyutt a ferjevel akkor ezmar automatikusan valasnak szamit. Igy sikerult elmenekulni egy " mindentudo " bisztos magaban ugyvedtöl ki nem akart valni es kimondottan kinoszta a csaldjat . Kis hölgy ideszökött meg anno kis babyvel es ma mar boldogan regenferjnel van egy normalis pasival.
2015. jún. 11. 10:49

Tanúk és tanúk....egyébként ha 6 éve "külön" vannak,szerintem nem fogják megkérdőjelezni a válás okát....az meg,hogy a férj nem akar válni az egy dolog...erőszakkal nem lehet házasságot fenntartani!

Adja be a barátnőd a bíróságra a papírt,keressen egy jó ügyvédet,néhány tuti tanút és csinálja végig!

6. Muraja (válaszként erre: 3. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 10:45
Hat szomoru helyzett lehet ez , ahol elek ilyen esetben 6 het utan kesz van minden nem kell meg birosag ele sem menni . Ha gyerek van es kiskoru akkor 6 honap a gondokozasi idö , de olyan nincs hogy kenyszerulve lenne egyutt elni avval akivel nem akar . Ez egyenes a emberi alpa jogokat serti ! ami a anyagit illeti itt van egy szokas hogy meg mielött egybe kerulnek irnak egy megegyezest arrol hogy a kulön mennek egy szep nap ujra akkor ez mar egy faktum es mindent mekönnyebit . Nincs semi felesleges pereskedes ha valaki nem extra szuklato es zsugori .En a emeberi jogok nembetartasaval tamadnak ha a baratnöd helyeben lennek . Mert a emberi jogok szerint nem is kell ! egyaltalan kiiktatni azt hogy miert akarok valni az privat ! ne hogy meg a szennyesemet teregesem ki nyilvanyosan .
5. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 10:44
Na ezeket szépen el kell sorolni. Ellehetetlenült az együttélés Ebből kihozza az ügyvéd hogy nem megy a dolog és ha kell távoltartási végzést is mellécsapni. Mert ez esetben léphet a rendőrség ha megszegi. Ellenkező esetben nem csinál semmit maximum ha vér folyik. Vagy akkor se
2015. jún. 11. 10:41

Egy pszichopata, figyeli minden lépését, mozdulatát, házon kívül is meglesi, ha elmegy otthonról, utána megy, nézi, hogy tényleg boltban volt-e, volt, hogy a munkahelye előtt leskelődött, hogy tényleg túlórázik-e.

Tehát ő nem tud vele valószínűleg mit kezdeni, nem is kezd, de mással se lehessen boldog.

3. kicsimanóci (válaszként erre: 2. - 25800e2d09)
2015. jún. 11. 10:37

Én azt hittem, hogy ha nincs kiskorú gyerek, meg vagyonon való civakodás (természetesen fele-fele arányban osztoznának, nem is kérdés, még úgy is, hogy a csajé volt minden, de még ebbe is belemenne).

De mit kell bizonyítani?

Annyit mondott a barátnőm (már évek óta mondja), hogy hat éve nincs semmi köztük, férje külön hálószobába költözött.

Erre is olyan könnyen rávágják, hogy "válóok", de EZT bizonyítani??

A gyerekeik kiröppentek, és a barátnőm szeretne szabadon élni, társra találni, simán lenne esélye 44 évesen, erre ehhez a f..szhoz van kötve, hol az igazság?

2. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Kicsimanóci)
2015. jún. 11. 10:31
Ezt nem ilyen egyszerű.. A válás nem olyan mint egy új személyi igazolvány. Annak nyomós okának kell lennie. A "csak úgy" nem fog menni. Mindent össze kell szedni ami a kettejük házassága ellen szól. Ebben tényleg ügyvéd fog tudni segíteni. Vannak ingyenes jogi tanácsadások. Akár online. Próbálja meg a barátnőd.
2015. jún. 11. 09:50

Sziasztok!

Barátnőm válni szeretne, (ő nem Hoxázik, ezért segíteni próbálnék neki.)

Kiskorú gyerekük nincs, egy ház van, amin hitel is van.

Most az a legnagyobb gond, hogy a férje nem akar válni. Bosszúból, csak hogy betartson neki.

Ilyenkor mi van?

Gondolom, olyan nem lehet, hogy akkor nem választják szét őket.

Én nem váltam még, annyit tudok azért, hogy a legjobb közös megegyezéssel odamenni, és listával, hogy az anyagiakat hogyan osztják meg.

De náluk ezt hiába tanácsolja bárki, a férje már csak azért is betart azzal, hogy ő nem válik.

Ilyenkor mi a "forgatókönyv"?

(Tudom, beszéljen ügyvéddel, de elég szegények amúgy.) Először csak tájékozódna még a barátnőm, de vadabbnál vadabb dolgokat mondanak neki ismerősök. Pl. mindent bizonyítani kell, meg ilyenek.

De könyörgöm, mit???? Válni akar, és kész.

Köszönöm, ha ír valaki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook