Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Metformin szedése előtt itta valaki a kecskeruta teát (inzulinrezisztenciára)? Nem használt? fórum

Metformin szedése előtt itta valaki a kecskeruta teát (inzulinrezisztenciára)? Nem használt? (tudásbázis kérdés)


8. másanevem (válaszként erre: 7. - Rozália)
2015. jún. 11. 11:32

Mennyi idő alatt sikerült ilyen sokat fogynod? És mekkora súlyod volt előtte? Milyen diétát követtél?

Előre is köszi a választ.

2015. jún. 10. 20:08
Én is életmódváltással értem el, hogy a napi 2x1 gyógyszer helyett napi 2x0,5 tablettát kell szednem. Több, mint 25 kg-ot fogytam is, bíztatott az orvosom, hogy ha így tudom tartani az elért eredményeket, egy idő múlva a gyógyszer el is maradhat.
6. másanevem (válaszként erre: 5. - Doctor58)
2015. jún. 10. 19:46
Köszönöm a választ. Ez nagyon biztatóan hangzik. :)
5. Doctor58 (válaszként erre: 4. - Másanevem)
2015. jún. 10. 18:13
Nem tudom, milyen diétát ajánlanak a gyógyszer mellé, de kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. A cukorbetegeknek ajánlott diéta sem éppen a legjobb a betegségre. Pontosabban a betegentartásra igen, a gyógyulásra már nem. Azt szoktam mondani, ne diétázz, hanem tarts be egy egészséges életmódot. Ezzel és a teával elvileg gyógyulni lehet, hiszen gyógyszeres cukorbetegek is gyógyultak meg, de még inzulinosok is.
4. másanevem (válaszként erre: 3. - Doctor58)
2015. jún. 10. 16:03
Diétázok mellette. Azt az étrendet követem, amit a gyógyszer mellé is ajánlanak. Akkor elég lehet a tea? Vagy előbb-utóbb mindenképp gyógyszer kell?
2015. jún. 10. 15:57
A kecskeruta tea jó, de önmagában szinte semmit sem ér. Szükséges egy teljes életmód váltás, hiszen az inzulinrezisztencia éppen a helytelen életmód következménye. Elsősorban az étrenden kell változtatni, de ez mellett nagyon fontos a mozgás és igaz a mai világban nem elkerülhető a stressz, de megtanulható a stresszhelyzetek kezelése. Ha minden összeáll, fél-egy év alatt sok esetben ki lehet gyógyulni a betegségből, de a hajlam már megmarad(hat), tehát az életmód váltásnak egy életre kellene szólni (akár csak a most még egészséges embereknél).
2015. jún. 10. 15:47
Én nem is hallottam ilyesmiről.
2015. jún. 10. 15:36
Metformin szedése előtt itta valaki a kecskeruta teát (inzulinrezisztenciára)? Nem használt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook