Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Márciusban ellopták a telefonom, a nyomozás során az akkori aktuális értéke számítana a telefonnak? fórum

Márciusban ellopták a telefonom, a nyomozás során az akkori aktuális értéke számítana a telefonnak? (beszélgetős fórum)


11. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2015. jún. 10. 18:53
Akkor van értelme fellebbezni, ha van elkövető. Egyébként a telefon lopáskori értéke számít, ez egy használt telefon volt. Általában egy eseti szaktanácsadó megmondja, hogy mennyit ér.
10. Evica1973 (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2015. jún. 10. 13:34
Hát ha ez nem 2001-ben történt volna, tudnék tanácsot adni mit lépjél. De sajnos az esetek nagy részében a sértettek soha nem látják viszont a pénzüket.
9. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Evica1973)
2015. jún. 10. 13:00
persze, hogy igennel válaszoltam. semmi nem történt azóta se...
8. Evica1973 (válaszként erre: 7. - Evica1973)
2015. jún. 10. 12:41
Ja most olvasom, hogy ez még 2001-ben volt.
7. Evica1973 (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2015. jún. 10. 12:39

Amikor kérdezték a bíróságon, hogy kivánsz-e polgári jogi igénnyel élni, igennel válaszoltál?


Ha igen, elvileg az ítéletből kellett kapnod egy példányt, már amennyiben jogerős lett (az is elképzelhető, hogy még nem is jogerős, mert valaki fellebbezett). Ha megkaptad az ítéletet, rajta kell legyen, hogy kötelezték-e az elítéltet a kár megtérítésére.

2015. jún. 10. 11:26
én szemtől szemben álltam az elkövetőkkel a bíróságon...sose láttam se a telefont, se az értékét többet...
2015. jún. 10. 09:51
Hát elvileg látták az elkövetőt, mert rögzítette a térfigyelő kamera, de sajnos (persze, ha keresték egyáltalán) nem talták meg az illetőt. :/
2015. jún. 10. 09:50
Bizony az aktuális ár számít, nem a vételi. Mikor majdnem minden elektromos cuccunktól megszabadítottak alig számoltak valamennyit rájuk össze jött az 50000Ft. Ekkor kérdeztem egy jogászt? nem számít a vételi ár, vagy hogy mennyiért lehetne pótolni. Ez ugyanis kártérítésnél jogtalan gazdagodást jelentene. Hivatalosan kárértéken gazdagodásnak számítana.
2015. jún. 10. 09:48
A rendőrség minden lopott tárgy értékét igazságügyi szakértővel állapíttatja meg (a lopás időpontjában ez már egy használt telefon volt), teljesen mindegy a telefonszolgáltató milyen igazolást ad ki, a szakértő megállapítása a mérvadó. Bár ez ellen fellebbezhetsz, de nem sok értelme van. Ez a "nem találtak semmit" ez azt jelenti, hogy nincs meg a tettes? Mert akkor tényleg nem sok értelme van fellebbezni, mert nincs is kivel megfizettetni a kárt.
2015. jún. 10. 09:44
Nekem is ellopták a telefonomat 2001-ben azt hiszem...meg is lettek az elkövetők, mégse kaptam egy fillért se...
2015. jún. 10. 09:19
Ma jött meg a levél, hogy lezárták a nyomozást, mert nem találtak semmit, és amúgy is 50000 ft alá esett az értéke a telefonnak. Egy Sony Xperia M2ről van szó, amit decemberben vettünk, 55000ért, persze előfizetéssel. Gondoltam, most bemegyek valami igazolásért a telefon akkori értékéről a szolgáltatóhoz. De nem tudom ér e ez valamit, most néztem a szolgáltató oldalán, hogy am meg előfizetés nélkül még mindig 70000 ft a telefon. Szerintetek mit csináljak? Van értelme fellebbezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook