Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Régi és új munkahely közti TB üres időszak fórum

Régi és új munkahely közti TB üres időszak (beszélgetős fórum)

2015. jún. 10. 07:37
Igen, a munkaügyibe, meg a kölcsönző céghez is... nehogy valahol még kitaláljanak valamit.....
7. csgybzs (válaszként erre: 6. - Anita9.2)
2015. jún. 10. 07:35

Hova oda? A munkaügyisekhez? Ha már vár az új helyed, nem értem miért.


Amúgy talán azért mondják, hogy nehogy arra az egy hétre bejelentkezz és álláskeresési támogatást kelljen fizetni...

6. Anita9.2 (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2015. jún. 10. 07:32
8-ra odamegyek és rákérdezek, mert ha nem muszáj, akkor húzok is el arról a helyről a francba.... :)
5. csgybzs (válaszként erre: 3. - Anita9.2)
2015. jún. 10. 07:30

Ez csak annyiban "rossz", hogy nem folytatólagos a munkaviszony, tehát majd tizen évek múlva ennyivel kevesebb lesz az összes ledolgozott nap, ami után a nyugdíjat számolják. De mivel addigra nyugdíj sem lesz, én nem aggódnék ezen a helyedben.


Amúgy meg ilyet nem mondhatnak!

2015. jún. 10. 07:29
Így van, ha felmondtál utána még 45 napig biztosított vagy.
3. Anita9.2 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2015. jún. 10. 07:28
Csak azért kérdem, mert barátnőm is próbaidő alatt mondott fel, és őt úgy vették fel az új helyre, hogy nem lehetett üres időszaka, és ezt neki a munkaügyibe mondták... Szóval most nem tudom
2015. jún. 10. 07:26

Ez a TB-t nem érinti. Munkaviszony megszűnése estén 45 napig még biztosítva vagy, utána kell csak elkezdeni magad után fizetni, amennyiben nem találsz addig állást.

Nyugodtan mondj fel és pihenj rá egy hetet!

2015. jún. 10. 07:22

Sziasztok!

Érdekelne, hogy ha még próbaidő alatt felmondok a mostani munkahelyemen, és már megvan az új helyem, de ott kb csak egy hét múlva tudok kezdeni, azt meg lehet oldani? Mert a jelenlegi munkahelyem nagyon utálom, nem rég volt műtétem, nem is bírom annyira most, az pedig kemény fizikai munka. Az megoldható, hogy a régin leszámolok és egy hét múlva kezdek az új helyen? Akár úgy is, hogy inkább kifizetem azt a pár tb napot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook