Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alzheimer-kór fórum

Alzheimer-kór (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Channa*)
2015. jún. 14. 12:41

Valóban, ugyanígy írtad, kimásoltam, eltettem, itt van. Arra jó gyógytornászok lehetnek, itt nagyon gyengék, ráadásul vagyunk tízen, mindenki ugyanazt, na mindegy.

Jó, megpróbál.:))

93. Channa* (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2015. jún. 14. 12:27

Ma jön a vihar elvileg, és nekem reggel óta fáj a fejem. Hiába vettem be gyógyszert.

Fincsi, a gerinc melletti izmokat kell erősíteni, mert azok helyre teszik a csigolyákat. Már írtam régebben, hogy az első hetekben csak nyújtózkodások háton fekve, illetve hason fekve.

Jobb kéz+jobb láb egyszerre (kéz felfelé, láb lefelé), majd bal kéz+bal láb, majd job kéz+bal láb, bal kéz+jobb láb, majd egyszerre, kezek fel, lábak le. Ez napi 15-20 perc. Aztán 2 hét után kis hasprés is jöhet, mert ez nem csak a hasat erősíti, hanem a gerinc melletti izmokat is. Fejkörzés, de csak elől! Jobról elkezded és lassan balra forgatod.

Velem ezt csináltatta a gyógytornász, és ezt csinálom, ha kell.

92. moonlight13 (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2015. jún. 14. 12:17
EEG-t csináltak? azt is kéne kérned.
91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2015. jún. 14. 12:06

Szemészeten voltál már? Tud az is rettenetes fejfáját okozni, akár csupán egy fényérzékenység is.

A koponyádba CT, de inkább MR vizsgálattal tudnak korrektül belenézni, ide neurológus tud beutalót adni.

Nyaki gerinctől is lehet, de az inkább a tarkóra lokalizálódik általában.

Ismerősömnek kínzó fejfájást a chips okozott, amint abbahagyta elmúlt. ha eszik azonnal előjön, természetesen nem kísérletezik már. Tehát nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.

Természetesen okozhatja stressz is.

Én egyszer hallottam, ha fáj nagyon a fej, körbe kel csavarni egy pánttal, mint, ahogy az abroncs összefogja a hordót.

Nekem számtalanszor bejött, olykor nem, otthon, egy próbát Neked is megérne.

Fülészetre is elmennék a helyedben, akár ott is lehet gubanc.

Mielőbbi jobbulást!

90. moonlight13 (válaszként erre: 89. - Fincsi5)
2015. jún. 14. 12:03
igen, röntgen sem ártana
89. fincsi5 (válaszként erre: 88. - Moonlight13)
2015. jún. 14. 11:50

Az indító kilépett, szerintem folytathatjuk,..szóval röntgen?

Írisz;tudom, hogy a torna, de nincs 1 , amit igazán mindenki ajánlana, hogy jó. Milyen lenne jó, szerinted?

Mert a doki elküld az ottani tornára, ami nem is jó, nem is tudom csinálni, ha kérdezem, tud-e valamit, azt mondja; az internetes dolgokat ő nem ajánlhatja. Na?! :)

88. moonlight13 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2015. jún. 14. 09:28

jól eltértünk a témától

off

87. moonlight13 (válaszként erre: 85. - Fincsi5)
2015. jún. 14. 09:26
Bocsi, lehet, h röntgen kell, és nem ultrahang. Nekem most úgy rémlik, röntgenezni akarta, de a vérnyomáscsökkentő végül hatott.
86. Channa* (válaszként erre: 85. - Fincsi5)
2015. jún. 14. 07:46

Sanos igen!

Ha a nyaki csigolyák nyomnak valamit, akkor elképzelhető, hogy az kisugárzó fájdalmat produkáljon. De tudod erre mindig a gyógytornát javaslom:D

Jár a szám, közben meg 1 hete fáj a derekam. Múlt hét szombaton lekisértem a barátnőmet a buszmegállóba és közben épp láttuk, hogy egy fiatal lányka eldobja magát. Mint kiderült részeg volt, de nem hagyhattuk ott, így felültettük a padra, majd leesett onnan is, így csak odatámasztottuk a padhoz a hátát, majd elkisértük egy darabig, stb. Nem lett volna semmi baj, csak ugye nekem van néhány porckorongsérvem, a kislány meg egy kisbálna volt, volt vagy 100 kg, és hiába emeltük ketten a barátnőmmel, nekem sok volt. Másnap alig tudtam lábra állni.

Na, azóta fáj, és én mit csinálok? Szőnyeget mosok:DDD

85. fincsi5 (válaszként erre: 80. - Moonlight13)
2015. jún. 14. 07:35

Nyaki ultrahang nem volt, de én készülök rá, kérdés, mit szól hozzá a doki. D


Én is a csigolyára, "ilyesmire" gyanakszom,de létezik, hogy ilyen sokáig attól?

24.én megyek a reumatológushoz, úgy volt, csak receptírás de már több lesz abból.

84. Channa* (válaszként erre: 83. - Moonlight13)
2015. jún. 14. 07:30

Akkor neked ebből derült ki.

Én szedtem már vérnyomáscsökkentőt, de a fejem sokszor fájt, az összes változást megéreztem. Nekem akkor írtak fel gyógyszert, amikor ingadozott, így fájt a fejem, ha épp ment fel, fájt, ha ment le. Mindez gyógyszer mellett, akkor döntött az orvos a gyógyszer cserén. Amióta új vérnyomáscsökkentőm van, alig fáj a fejem.

83. moonlight13 (válaszként erre: 81. - Channa*)
2015. jún. 13. 23:19
Vérnyomáscsökkentővel.
82. Dodi44 (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2015. jún. 13. 22:15

Az eletunknek van nagyon sok sotet oldala, amit konnyebb elviselni egy kis humorral...

Semmi serto szandekom nem volt az elozo soraimban.

81. Channa* (válaszként erre: 80. - Moonlight13)
2015. jún. 13. 22:09

És, hogy múlt el?

Nekem a gyógyszerváltás megoldotta a problémámat:D

80. moonlight13 (válaszként erre: 77. - Fincsi5)
2015. jún. 13. 21:39
Milyen a vérnyomásod? Volt nyaki ultrahangod? Egy csigolya, begyulladt izom is nyomhat valamit, amitől fáj utána a fejed. Nekem magas vérnyomástól fájt egy hónapig folyamatosan a fejem.
2015. jún. 13. 21:05

Igen, de mit tehet az a gyerek, családtag, aki , ha megszakad sem tud kijönni 40 ezer Ft ápolási segélyből. Mit tehetnek azok, akik külföldre mentek dolgozni, hogy a gyerekeiknek kenyeret tudjanak adni?

Nem mindenki munkanélküli. hogy helyette ápolásira menjen. Rengetegen törlesztenek hitelt. Nehéz dolog tény, de aki nem tud otthon maradni a családtagjával, az is szeretetheti a beteget, sőt lehet lelkibetege lesz, hogy nem tud vele maradni.

78. kisj
2015. jún. 13. 17:35

Vitáztok itt kórházi ellátásról, meg pelenkákról, holott egy alzheimeres betegnek már eleve attól rómlik az állapota, ha kimozdítják a megszokott környezetéből.

Még akkor is romlik, ha egy 5*-os szállodába kerül saját személyzettel.

77. fincsi5 (válaszként erre: 76. - Fincsi5)
2015. jún. 13. 17:14
Ja, amúgy nem parázok, csak ez már sok. Főleg, hogy keressük is az okát, de sikertelen.
76. fincsi5 (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 13. 17:12
Semmi indokom,vagyis fáj a fejem, március 13.-a óta.No, és a gerincem. De, ha a fejem nem fáj, én vagyok a legboldogabb.:)
75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - Fincsi5)
2015. jún. 13. 13:17

Van rá valami indokod? Nem kiteregetve természetesen.

Ha úgy érzed beteg vagy, járj utána és éld az életed, hidd el jobb arra gondolni, hogy élek, mint naponta "meghalni", aztán rájövünk évek múlva, hogy elcesztük az életünket a paránk miatt.

74. fincsi5 (válaszként erre: 73. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 13. 13:10

Igazad van, én nagyon nem vagyok pozitív mostanában.

Félek a betegségektől, pedig tudom, hogy azzal csak bevonzom.:(

2015. jún. 13. 11:30
Lányok, a vicc is elfér. Élünk és amíg élünk, próbáljuk vidámmá, élhetővé tenni az életünket. Testvérem , még a halála előtt egy nappal is elkent beszédével vidította a szobatársait és a családdal is poénkodott. Pl. mondta 42 kilósan, ebben is van jó dolog, nem kell majd a nyáron annyi naptej, a hasát krémezi és a háta is átitatódik. Pedig 42 éves volt, hátrahagyva egy 10 és egy 7 éves gyereket. Ha bevesszük a keserű pirulát, mennyivel lesz jobb? Ha ennyi sem fér bele, akkor megette a fene.
72. fincsi5 (válaszként erre: 68. - Dodi44)
2015. jún. 13. 07:11
Vagy magadnál?:(
2015. jún. 13. 07:03

Volt tanárom, iskolaigazgató volt, a felesége hosszú éveken át húzta két ápoló mellett. De neki erre volt anyagi fedezete!!

24 órában lenni ilyen súlyos állapot mellett embert próbáló! Sokan belerokkannak.

70. moonlight13 (válaszként erre: 68. - Dodi44)
2015. jún. 13. 06:32
Ez nagyon kellett ide!
69. Channa* (válaszként erre: 67. - Moonlight13)
2015. jún. 13. 05:53

Ez nem egy túl nagy család, ennyi a fórumindítónál is van.

Mi hárman, a fiam ebben az időben, amikor már tudott vigyázni anyósra 11 éves volt, és még 2 sógornőről van szó, akik közül az egyiknek semmi köze nem volt anyóshoz, hiszen ő az én testvérem felesége. A legtöbb időt a férjem ápolta, mert ő volt többször munkanélküli.

68. Dodi44
2015. jún. 13. 05:48

-mond csak Pistike, hogy hivjak azt a nemet bacsit, aki eldugdossa a dolgaimat?

Pistike: Her Alzheimer-nek Nagypapa.


:)

67. moonlight13 (válaszként erre: 66. - Channa*)
2015. jún. 13. 01:08
Nem mindenhol ilyen "nagy" a család, és van akit egy percre sem lehet magára hagyni.
66. Channa* (válaszként erre: 64. - Moonlight13)
2015. jún. 12. 17:23

Mindenképp család.

Mi sokáig éltünk anyósommal és mindig megoldottuk valahogy. Persze őt sokáig otthon lehetett hagyni, igaz kulcsa is volt, tehát el is mehetett, de nem tette vagy csak ritkán. Elsőnek mindig a gyerek ért haza, akkor kettesben voltak és akkor még olyan volt mintha ő vigyázna az unokájára, pedig már fordítva volt, de megebédeltette, úgy csinált mintha tanulna vele, játszottak, később amikor egyre romlott az állapota, akkor a sógornőm ránézett abban az időben, amikor a gyerek nem volt otthon. Óránként átment hozzá. Persze ez is egyszerű volt, mert a tesóm felesége nem dolgozott és 2 ház volt köztünk,volt olyan, hogy reggel átkisértük anyósomat és délután mentünk érte. Voltak szabik, a férjem testvére is elvitte magához, aztán sajnos a férjem többször munkanélküli is volt, ekkor nem volt gond, mert mindig volt otthon valaki vele. Ha úgy adódott volna, akkor a férjem maradt volna vele otthon, mert én jobban keresek, de sajnos már nem volt erre szükség.

65. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Channa*)
2015. jún. 12. 17:18
Nem a pelenkázásra írtam, hanem arra, hogy van aki kénytelen beadni a hozzátartozóját, mert másképp nem tudja megoldani, mivel aktívan dolgozik. Sok embert egy percre sem lehet magára hagyni, amikor már előrehaladott állapotban van.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook