Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ügyeletes orvosnak "hálapénz" fórum

Ügyeletes orvosnak "hálapénz" (beszélgetős fórum)


1 2
34. 70b16b8f8b (válaszként erre: 29. - Akisz)
2015. jún. 10. 17:25
Ezért is gondoltam,hogy adok, nem egy hű de nagy összeget,mert mégse volt fogadott dokim.
2015. jún. 10. 17:24
Köszönöm szépen a válaszokat! A szülés után a gátmetszést megnézte. Adott telefonszámot a 6 hetes kontrollra. Fogadott dokim nem azért nem volt,mert nem volt rá pénzem/pénzünk,hanem előtte még mielőtt ő létrejött volna meddőségire jártam elég sokáig, 2orvost pusztítottam el( az utolsó főorvos is volt) és az utolsó hónapokban megelégeltem azt, hogy dobálva voltam, pl: endokrinológushoz menjek aztán vissza.És őróla elég negatívumokat mondtak,és egyáltalán nem tudtam dönteni, hogy kihez menjek,mert általában az "őskövületekhez" jártam, akiknek megvolt az egyfajta modoruk és a végén már elegem volt, a fiatalabbak közül meg szinte senkit nem ismertem.
32. Cippora (válaszként erre: 30. - Kleeri)
2015. jún. 10. 15:19
Nem csak te...
31. Evica1973 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 10. 13:00

Ahogy írod: "mindvégig ott volt mellettem, a szülés megkezdésétől a végéig".


Ezt még sokszor a fogadott orvos sem teszi meg. Mindenképpen adnék valamit.


Ami még a döntést segítheti: Szülés után is bement hozzád ? A 6 hetes kontrollt kifejezetten vele beszélted meg, vagy mehetsz a rendelőbe ahhoz, aki épp aznap rendel?

30. kleeri (válaszként erre: 21. - Cippora)
2015. jún. 10. 12:49

köszönöm, hogy nem magyarázod a különbséget,

a helyzet az, hogy közvetlen közelről ismerem

29. Akisz
2015. jún. 10. 02:20
Az egyik fórumozó jól megfigalmazta, hogy a hálapénzzel a dokidnál azt fizeted meg, hogy éjjel-nappal és hétvégén is szülhetsz Az ügyeletes meg pont ott van. Én azêrt annak is adnék, ha figyelmes volt, és törődött veled, csak fele annyit.
28. Miss Sárika (válaszként erre: 27. - B00d33e65c)
2015. jún. 9. 10:41
Nem mindenki tud adni. Ez tény. Viszont, akinek van rá lehetősége, meghálálhatja.
27. b00d33e65c (válaszként erre: 26. - Miss Sárika)
2015. jún. 9. 10:31

Én nem vitatom,hogy túl keveset kapnak ahhoz képest,hogy emberéletek forognak a kezük közt sz.r körülmények között,DE ha csak havi 10 beteg ad neki egy 20-ast a fizuja mellé,az már nem kis summa!Pláne,hogy ha van magánrendelése is külön!

Míg a legtöbbünknek 1 munkahelye van 1 fizuból élünk,és sok családnál már egy 10-es is nagyon tud hiányozni.

26. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 9. 10:13
Magyarországon egy orvos havi fizetése nagyon kevés. Nem hiszem, hogy megsértődne, és keveselné, ha 10.000 vagy 15.000 forintot kapna. Sőt!
25. b00d33e65c (válaszként erre: 23. - Shadow Angel)
2015. jún. 9. 10:03

Pontosan ezért nem fogadtam!

Ügyeletesnél megszültem,majd a pénzt ráköltöttem a gyerekre.

24. Cippora (válaszként erre: 23. - Shadow Angel)
2015. jún. 9. 10:01
Nem kell olyanhoz menni aki "kér",soha nem is mennék olyanhoz,maximum ha magánklinikán szülnék.Annyit adtam amennyit gondoltam,igaz az valóban jóval több volt,de pofátlanságnak tartom amikor kikötik hogy ennyi meg annyi egy szülés.Mert ilyet nem tehetne.
23. Shadow Angel (válaszként erre: 21. - Cippora)
2015. jún. 9. 09:50
Azért a fogadott orvosok nem 10-15 ezer forintot kérnek általában, hanem ennek többszörösét.
22. Cippora (válaszként erre: 17. - Shadow Angel)
2015. jún. 9. 09:18
De itt nem 5-10-20 ft-ról van szó...
21. Cippora (válaszként erre: 16. - Kleeri)
2015. jún. 9. 09:18

Hát ha te nem érted mi a különbség,nem én fogom elmagyarázni :)

De természetesen van.

Nem értem ha valaki fizet az ügyeletes orvosnak aki éppen akkor volt beosztva,és kötelessége ellátni,akkor ennyi erővel fogadhatna magán orvost,akit ismer,akiben megbízik,és akkor véletlenül sem kerül kontár kezekbe.

Úgy gondoltam akinek nincsen fogadott orvosa annak azért nincs mert nincsen rá pénze,de mondom,nekem mindegy,ha akar a fórumindító,hát "hálálkodjon".

20. Shadow Angel (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. jún. 9. 08:39

Akkor a fogadott orvosomnak se adjak, ha épp ügyel, mikor szülök? Mert csak a munkáját végzi, úgyis bent volt?

Nekem anno a dokim nem kért a szülés levezetéséért, csak magánba kellett hozzá menni meghatározott alkalommal terhesgondozásra. Mégis adtam, mert láttam hogy viszonyultak a többiekhez a fogadott orvosok, és hogy az enyém. És mindezért mennyi pénzt kértek.

Jelképes volt a tízes amit kapott (hisz többszörösét hagytam nála terhességem alatt), meg az ajándék is kb ennyibe került.

Percig nem bántam meg. Sőt. Jó látni, amikor megyek hozzá, hogy az ajándékom megbecsüli, az íróasztalán van.

19. Shadow Angel (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 9. 08:28

Én adnék jelképes összeget, vagy köszönő ajándékot.

Sok fogadott orvos is csak a szülés "éles részére" megy be,vagy csak ha baj van/varrni kell.


Ha nem voltál vele elégedett, akkor természetesen nem,

18. pzm3
2015. jún. 9. 08:26
A munkahelyén a munkáját végezte az orvos.Úgy döntöttél,hogy ügyeletben szülsz,így nem értem miért kellene akármilyen ajándékot,pénzt adni.
17. Shadow Angel (válaszként erre: 14. - Cippora)
2015. jún. 9. 08:25
Bármilyen furcsa is, a boltos néninek is szoktam adni. Mint ahogy sokan: amikor a visszajáró aprót nem kéri vissza az ember, valamilyen szinten "hálapénz".
16. kleeri (válaszként erre: 14. - Cippora)
2015. jún. 9. 07:50

a fogadott orvosnál kórházban szültél?

ott nem adtál neki semmit, csak a magánrendelésen?



az ügyelet egy ugyanolyan munkaidő a kórházban, mint a napi munkavégzés,

vasárnap is,ünnepnap is, éjszaka is szüksége van a betegeknek az ellátásra, nem értem a megkülönböztetést,

2015. jún. 8. 22:43
Ha nagyon toppon volt max jelképes ajándékot adnék, pénzt biztosan nem.
2015. jún. 8. 21:53
Én nem adnék.Fogadott orvosm,szülésznőm volt,nekik adtam,magánrendelére ha megyek akárhova nyilván ott is fizetek,de ügyeletben soha.Ilyen alapon a boltos néninek is adhatnék plusz pénzt mert volt oly kedves hogy kiszolgált :D De persze te tudod...
13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Kleeri)
2015. jún. 8. 16:33

Ahogy mondod, ezek a pluszok, és hogy kedves, nem pedig fásult, unott, ...

Különben akinek fogadott orvosa van, pont az ilyenért fizetnek súlyos tízezreket.:)

12. kleeri (válaszként erre: 9. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 8. 13:55

szerintem az egy plusz, hogy nem rohangált el máshova, folyamatosan arra ügyelt, hogy nálad minden rendben menjen


azt gondolom, hogy egy baba születése bizony egy nagy dolog, bármi előfordulhat,

ha az orvos nem elég figyelmes és körültekintő,esetleg nincs melletted és pont akkor történik valami ami azonnali beavatkozást igényel,

de akkor is lehet figyelmetlen, ha elvileg gyors és zökkenőmentes a szülés


nálad ott volt végig, világra segítette a babádat és ezt én biztosan "meghálálnám"

11. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 8. 13:53

Dettó,mintha az én szülésem írtad volna le!

Bementem,elment a magzatvíz,majd 1 óra múlva a gyerek is.Ügyeletesnél.

Rendes volt,precíz és megkímélt a varratszedéstől is,mert inkább felszívódóval varrt.

Ez a dolga!

Megköszöntem és ennyi!

Te sem kapsz bónusz pénzt,mert aznap jól teljesítettél!

10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 8. 13:45
Az ötletet jónak, az összeget korrektnek gondolom. :))
2015. jún. 8. 13:40
Első szülésem volt, nincs tapasztalatom, hogy mi lehet az a plusz.
8. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 8. 13:35

Max. egy ajándékkosár.

Kaptál valami extra pluszt is?

7. Remoni (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 8. 13:32
Ez a te szubjektív döntésed kell hogy legyen. A munkaidejében végezte a munkáját, nem a szabadidejéből vett el, hogy nála szültél, így szerintem nem "muszáj". Ha viszont úgy érzed, hogy figyelmesebb, alaposabb volt, mint ami elvárható lett volna és ezért hálás vagy, akkor adjál. Ezt itt nagyon nehéz kívülről megítélni. A hálapénz alapjáraton nem kötelező.
2015. jún. 8. 13:30
Köszönöm szépen a válaszokat!
5. kleeri (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. jún. 8. 13:29

de végezte és tisztességesen,


mennyit adott volna a fogadott orvosnak? az sem tett volna mást, mint az ügyeletes, mellette volt, és ellátta,

a fogadott orvos is "csak" a munkáját végezte volna

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook