Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 23 hetes kismama vagyok, a bokám eléggé dagad, vizesedik.Mit lehet tenni a pihenésen és felpocoláson kívül? fórum

23 hetes kismama vagyok, a bokám eléggé dagad, vizesedik.Mit lehet tenni a pihenésen és felpocoláson kívül? (tudásbázis kérdés)


17. Cszsuka (válaszként erre: 16. - 9a39a2a436)
2008. nov. 1. 11:57
Folyadékszegény? Tutira venném, hogy alig iszik vizet! A vizesedés általában azért van, mert kevés a mozgás és a folyadékbevitel. Persze, ezen kívül sokféle ok lehetséges, de ezek a legáltalánosabbak.
2008. nov. 1. 11:29
Só és folyadékszegény étrend.Természetessen orvosi ellenőrzés,magas vérnyomás miatt.
2008. okt. 29. 02:59
Nekem 2 számot nQtt a lábam terhesség alatt. Nekem 2x1 vizhajtót írt fel a NQDokim. Az le is vitte. De aztán vissza állt magától Hála-Istennek. Reméljük Neked is igy történik Minden jót, Áldást is :)
2008. aug. 7. 15:28

Ez is érdekes,ahány ház annyi tanács?

Nekem mindig azt mondják,hogy napi 3litert igyak:-)

13. Ekka (válaszként erre: 11. - Kitta73)
2008. aug. 7. 10:07
Nekem meg pont az tanácsolták, védőnő, doki(k), hogy fogjam vissza a foly. fogyasztást, mert a szervezetem visszatart mindent. (napi max. 1,5l)
12. Ekka
2008. aug. 7. 10:06
..sok mindent nem. Én is vizesedtem mit a fene.. a végén már olyan volt a lábam, hogy a papucs sem ment rá. (csoda, hogy járni tudtam) Szülés előtt be is fektettem 1 héttel. (szerencsére nem volt semmi gond, vérnyomásom rendben volt..sőt! Még alacsony is:))) )
2008. aug. 7. 10:02
sok folyadék és pihenj sokat:-)
10. Serry
2008. ápr. 29. 20:45
Persze az a legjobb ha beszélsz a kezelő orvosoddal, vagy a háziorvossal. Érdemes vérnyomást is mérni. Én amit a sózásról írtam, mint szakember tettem, mert dietetikus vagyok.
2008. ápr. 29. 16:56

szerintem menj el dokihoz

ő jobban tudja.

2008. ápr. 29. 16:21
Nekem azt mondta a védőnő,hogy a só használatát csökkentsem illetve,hogy ne egyek fűszeres ételeket, de ez lehet genetika is szerintem,mert én nem vizesedtem csak az utolsó időben ahogy Anyukám se a sógornőm viszont már szinte az elejétől ahogyan az ő Anyukája is.
7. Serry (válaszként erre: 4. - ZiZi81)
2008. ápr. 29. 16:18

Van egy jó kis homeopátiás oldal ahol utána tudsz nézni

www.homeopatia.info.hu

2008. ápr. 29. 16:16

Igyal 3 litert naponta. (teat, vizet)

De ha nem mulik el, es a vernyomasod rendben, akkor probalj nem foglalkozni vele:)

2008. ápr. 29. 16:16
Én mindezek mellé még javasolnám a sózás csökkentését. Ha tudsz vegyél sószegény kenyeret, és egyél minnél kevesebb szalámi félét. illetve ne használj félkész termékeket. Nem kell sózni a nyers zöldséget sem ha ez szokásod volt. Kerülendők még a sós sajtok is ( pl feta, márvány stb) Nem kell sem a zsíros, sem a vajas kenyeret sózni. S amikor főzöl elegendő az a só mennyiség amit az ételbe teszel, te ne sózz után.
2008. ápr. 29. 16:15
Én is csak ajánlani tudom a homeopátiás bogyókat.A kismamák vizesedésének,lábdagadásának 3 fajtája van,ezért mindenképpen érdeklődj utána te melyik kategóriába tartozol.Én például a bovista gigantea-(2x5 golyócska) nevű golyócskákat szedem.
2008. ápr. 29. 16:14

a rossmannak van egy lábkréme kismamáknak, az nekem jó volt tavaly

egyébként nem használt semmi nagyon :(

2008. ápr. 29. 16:07
Igyál sok zöld teát, jó a bodza, a csalán és a csipkebogyó tea is ilyenkor, vagy egyél zellert (akár nyersen, saliba vagy levesnek megfőzve), az vízhajtó hatású, vagy szedjél Natrium Sulfuricum 9 ch nevű homeopátiás szert (naponta 2X5-t).
2008. ápr. 29. 16:00
23 hetes kismama vagyok, a bokám eléggé dagad, vizesedik.Mit lehet tenni a pihenésen és felpocoláson kívül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook