Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek a szüléstől.. Segítsetek.. fórum

Félek a szüléstől.. Segítsetek.. (beszélgetős fórum)


1 2
47. epervirág (válaszként erre: 46. - Vargmonica)
2015. jún. 17. 16:36
Örülök,hogy síkerült megnyugtatni Hidd el tudom miről beszélsz mert én is nagyon féltem a szüléstöl.Akik ismernek azt hitték soha nem fogok szűlni aztán mégis lett 2 gyerekem.Néha gondolkozok 3 gyereken is.
46. vargmonica (válaszként erre: 45. - Epervirág)
2015. jún. 17. 16:27
Köszönöm a megnyugtató szavakat..:)
2015. jún. 17. 16:18
Nekem is régen erös görcseim voltak.Aztán ahogy szültem jobb lett.A szülési görcsök sem fájnak sokkal jobban.A terhesség alatt föleg az elején olyan mint amikor megjönne,de közel sem görcsöl ugy.Ugyhogy ha menses alatt ezeket már átélted akkor ne félj a szülés ugyanilyen csak egy nagy ajándék lesz az eredménye.
2015. jún. 17. 15:57

A menstruációs görcseim régen, mikor még nem szedtem gyógyszert nagyon erősek voltak.. Az első napot végig bőgtem anniyra fájt mindenem, ez mellett hánytam, ment a hasam.. reggeltől estig.. semmi nem marad meg bennem.. estére már erőm se volt.. Ha a szülés is ilyen akkor kibirom, de ha a 9 hónapom ilyen lesz és a szülés még plusz csempekaparós is akkor ajjajj.. :S

Mióta gyógyszert szedek teljesen elviselhetó kis görcsök vannak..

43. vargmonica (válaszként erre: 25. - Epervirág)
2015. jún. 17. 15:41
Köszi az ajánlást.. utána olvasok..
42. vargmonica (válaszként erre: 23. - Kleeri)
2015. jún. 17. 15:39
:) jó ezt olvasni.. köszi:)
41. Pipi57
2015. jún. 9. 16:30

Szerintem mindenki fél csak,nem mindenki vallja be.

Én is féltem,de bíztam az orvosomban aki nem okozott csalódást.El mondta mi fog történni, ha nem megy simán,de legyek nyugodt nem lesz semmi baj.

Nem is volt hálistennek,természetesen úton szültem,de nagyon megszenvedtem,de megérte.

40. b00d33e65c (válaszként erre: 39. - Misaki Itó)
2015. jún. 9. 16:21

Én is féltem.

De mikor terhes lettem,megbeszéltem vele,hogy ne bántson jobban,mint amennyire muszáj.

Egy óra volt olyan hogy azt mondtam kész,szülje meg valaki más,de mikor kibújt vége volt minden fájdalomnak és csak a boldogság volt!

Ha úgy alakulna mostmár azt mondom,újra végigcsinálnám! :)

2015. jún. 9. 16:14
Én qrvára félek...
38. b00d33e65c (válaszként erre: 37. - Bichi)
2015. jún. 9. 16:06

Nem kicsit szerencsés!

Én egyenként le tudtam volna kaparni a csempét...

De azért azt a jó nehéz vaságyat egyszer fel is emeltem fájás alatt :D

37. Bichi (válaszként erre: 35. - Moonlight13)
2015. jún. 9. 16:01
Ha neked "csak" egy menstruációs görcsnyi volt a fájdalom, akkor szerencsés ember vagy :)
2015. jún. 9. 13:27
Én annak idején azzal intéztem el a félelmeimet: egy pár milliárd nő túlélte már ezt a megpróbáltatást - így kíváncsian vártam az ismeretlen élményt. Azóta kiszélesedett spirituális téren az ismeretrendszerem, és ma azt mondanám magamnak: azt vonzom be magamnak, amit gondolok! Ha tehát félek, akkor azt, amitől félek, ha fegyelmezetten csak arra gondolok, hogy minden a legnagyobb rendben van, úgy is lesz. És még valami: kérném Isten segítségét, hogy csak arra tudjak gondolni, hogy minden tökéletesen jól alakul velem és születendő gyermekemmel is.
35. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 5. 16:00

Nyugi, mindenki fél a szüléstől első alkalommal. Ha volt már menstruációs görcsöd, egy jó erős görcshöz hasonlít. Szerintem van már ilyen fórum, ott is megnyugtatnak.

Az orvostól pedig kérdezd meg, hogy elhagyhatod-e a gyógyszert.

Van olyan ismerősöm, akinek tényleg veszélyes volt a terhesség és a szülés is, és semmi baja nem lett se babának, se mamának! Nyugi!!!

2015. jún. 5. 14:54
Szerintem aki nagyon fél a szüléstől akkor is félni fog ha nagyon akar gyereket.Úgyhogy azért ez nem ilyen egyszerű.
33. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 5. 00:40

Hat ha nem elitek tul, akkor nem tok mindegy?

Vagy az a kerdes, hogy van-e elet a halal utan?

Passsz!

Azt nem tudom!


Ha egyszer majd nagyon akarsz gyereket, akkor nem fogsz felni a szulestol! Ez ilyen tok egyszeru!

32. epervirág (válaszként erre: 30. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 4. 21:47
Én is a Szent Imrében szültem és a Praxisba jártam.
2015. jún. 4. 19:08
Én Nekem nincs rutinom ebben ne haragudj:)
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 18:52
Nézegess itt a Szentimre kórházas fórumon. Az Buda. A magánrendelése sok Imrés orvosnak Praxis magánrendelőben van, és az uh.-uk is szuper.
29. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 17. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 18:41
Az én anyukám is nehezen szült, sőt majdnem meghaltunk mind a ketten mert az orvos nem a császár mellett döntött. Sajnos a császármetszéshez való hozzáállás azóta sem változott számottevően de ha egy nagyon hozzáértő és jó fej magándokihoz mész, persze nem olcsón, meg lehet beszélni vele ezeket a félelmeidet. Az enyém pl megkérdezte, hogy hogyan szeretnék szülni. Más kérdés, hogy utána a szülőszobában landoltam :@ mert Magyarországon ugye elektív császár nincs. Aztán mégis császármetszés lett belőle, és én nem bántam meg (főleg mikor megtudtam, hogy a fiam fejkörmérete 36 cm, és az átlagos 32-33) . Nagyon gyorsan felépültem (már a következő nap sétálgattam míg a természetesen szült szobatársam kikelni se bírt az ágyból) , azóta sincs panaszom. Megadnám az egykori magándokim nevét priviben, de csak ha nem bánod, ha 2,5 órát kell várni egy magánrendeléses terhesgondozásra :/ (nekem olyan érzésem volt, hogy fél Buda hozzá jár)
28. mgesa
2015. jún. 4. 13:59

Sokunknak vannak / voltak félelmei, kinek mi jutott...

Én nem a szulestol, hanem attól féltem, hogy nem leszek jó anya, és senki nem tudott meggyőzni az ellenkezojerol, szinte már kenyszeresen erre gondoltam, elég durva volt, nem megyek bele jobban, mert most a Te problémáiról van szó.

Ezért féltem sokáig, hogy teherbe essek, mert azt hittem, hogy először ezektől a felelmektol, gondolatoktol kell megszabadulnom, addig ne vallaljunk babát. De hiába vártam, jobb nem lett, így megbeszéltük, hogy nem védekezunk, de nem is "gyurunk" a babára, ha jön, akkor jön. Igazából nem számítottam rá, mert elég sok bajom volt (bár kezelték ezeket), másfél év múlva terhes lettem. Nagyon megijedtem, hogy majd mi lesz, de aztán megnyugodtam, ehhez persze nagyon kellett a párom támogatása, nem mondom, hogy nem jutott eszembe a terhesseg alatt, de nem volt vészes, tudtam uralni.

Mindenki a kornyezetembol azzal nyugtatott, hogy teljesen más a saját baba, de nem nagyon hittem, nem tudtam elképzelni, hogy meg tudok szabadulni a felelmeimtol.

Pedig tenyleg, miután megszületett, egyszer- egyszer jutott eszembe az elejen ilyesmi, akkor beszéltem erről a parommal és megnyugodtam, megnyugtatott.


Szóval kedves kérdező, csak azt tudom tanácsolni, hogy vagjatok bele, hidd el, ha arra kerül a sor, nem erre fogsz gondolni (illetve persze nekem is azért tele volt a gatya szülés előtt, de ez normális).

A másik meg, hogy sokkal jobban lehet félni egy elvont, elképzelt helyzettől, amit még nem eltel át, mint akkor, amikor ténylegesen benne vagy.

2015. jún. 4. 13:46

Egyébként engem meg pont hogy a babavárás gyógyított ki egy nehéz időszakból.

Egy évvel előtte súlyos autóbalesetem volt, nem mertem kimenni utcára, nem mertem közlekedni, bezárkóztam, csak otthon éreztem magam biztonságban. A baleset következményeképp mondhatni pánikbeteg lettem.

Aztán megfogant a babánk, és onnantól elmúlt minden rossz érzésem. Természetes volt hogy megyek a laborba, a doktornőhöz, a védőnőhöz... szóval az anyai ösztöneim felülírták a pánikot, a félelmeket. :) Imádtam a bababoltokat járni, tervezgetni, alkotni.

Miután pedig megszületett a lányom, egyáltalán nem volt időm agyalni! :) Sőt, azóta 9 éves, de a mai napig ez van... ha bölcsis, ha ovis, ha iskolás... az ember sosem ér rá unatkozni! :)

2015. jún. 4. 13:33

A Lifenetworkon nagyon jó kis szülés sorozatokat adnak, vagy ott az a műsor, hogy jön a Baba Hadas Krisztával. Érdemes lenne 1-2 részt megnézned, talán még youtube-on is van fent belőlük...


Nem kell ettől betegesen rettegni, annak hogy agyvérzést kapsz vagy elütnek, pont annyi az esélye, mint hogy belehalj a szülésbe!

Nem szabad ilyenekre gondolni, a félelmeink 99%-a nem is következik be!

Ha pedig még nem állsz készen rá, nem kötelező csak azért szülni, mert 30 leszel! Erre a szerepre meg kell érni, fel kell nőni! Sok sikert!

25. epervirág (válaszként erre: 1. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 12:58
Szia!Én teljesen megértelek mert én is rettegtem.Még a vizsgálatoktol is.Igazság szerint amikor az ember el kezd vajudni akkor már nem fél legalábbis én ugy voltam vele.Mondjuk a kicsinél kivoltam,de sokkal gyorsabb volt mint az első.A terhesség nem rossz nekem jó volt főleg az első.Én egy nagyon jó dokit is tudok.Ő budán dolgozik a magánrendelője is ott van a 11. kerületben.A doki neve dr Barna Péter.
2015. jún. 4. 11:55

Teljesen felesleges ennyire fosni a dolgoktól!

Mindenki másképp éli meg,ha meg már megfogant az összes hormonod az agyad ellen fog dolgozni!Nem a sok jajjjj lesz benned hanem a boldogság!

A szülés meg olyan,mint a vízözön.Csak sodródsz!

Nem halsz bele,és a magad ölébe pottyantod!

23. kleeri (válaszként erre: 13. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 11:47

tudod, ha odapottyantanák az öledbe az nem ugyanolyan,


csodálatos dolog átélni egy terhességet, persze leszámítva az első iőt, amikor mindentől rosszul vagy, de ez is mindenkinél más,

én is féltem a szüléstől, de amikor eljön az idő akkor nincs időd félni, akkor azt szeretnéd, hogy mihamarabb megszülessen az a kis csoda, akit 9 hónapon át a szived alatt hordoztál, beszélgettél vele, énekeltél neki, kerested a kis lábacskáját, amivel időnként megrugdosta a hasadat, akit ezerszer elképzeltél hogy milyen gyönyörű lesz, hiszen a Tiéd,

hidd el semmi nem tud akkora boldogságot okozni, mint amikor megszületik a baba és először a kezedbe adják

erre gondolj,

mert a fájdalom amivel jár egy pillanat alatt elmúlik, helyét felváltja az a mérhetetlen öröm amit egy ilyen csöppség okozni tud

22. vargmonica (válaszként erre: 21. - Hidewatch)
2015. jún. 4. 11:16
Igen, szerencsére.. egyébként, azt hiszem szívesebben szűlnék császárral.. nekem valahogy kíméletesebbnek és biztonságosabbnak tűnik, akár a baba részéről, akár az anyáéról. mondjuk, tény, hogy mindkettő szülésnek meg van az előnye és a hátránya is persze. De nekem ez szimpatikusabb.
21. hidewatch (válaszként erre: 17. - Vargmonica)
2015. jún. 4. 11:08
Anyukád esete ne riasszon el, ne felejtsd el, hogy olyan időben születtél, amikor még azt sem tudták megmondani, hogy lányod lesz-e vagy fiad. Azóta eltelt 30 (!!!) év, és fejlődött a technika és a hozzáállás. Manapság sokkal inkább anyabarát a szülés, mint régen, könnyebben döntenek a császármetszés mellett ha bármi bajt észlelnek, ráadásul végig gép van a "babán", folyamatosan monitorozzák, rengeteget fejlődött az orvostudomány szerencsére.
20. hidewatch (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 4. 11:01
Tökéletesen egyetértek, én egy szüléstörténetet sem olvastam el míg nem volt saját gyerekem, felesleges szorongások melegágyának tartottam mindig is. És tény, hogy történhet baj a szülésnél, de azzal ráérsz ott szembesülni (azt úgyis ott és akkor kell megoldani, ráadásul nagyrészt nem neked), szerintem a legrosszabb döntés a rosszra készülni. A legjobb, ha a jóra programozod magad, teljesen más lelkiállapotot alakítasz így ki magadnak, sokkal erősebben mész neki a problémáknak is.
19. vargmonica (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2015. jún. 4. 11:00
Igen, tudom.. :) már olvastam és videót is néztem.. de kár volt.. :/ jó nagy marha vagyok.
18. vargmonica (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 4. 10:59
Megnéztem ezt a "luxbabprogram" -ot.. nagyon szimpi.. Lehet, hogy megpróbálom majd.. Adok a pszichológusomnak még időt, de, ha az nem vezet eredményre, akkor mindenképp kipróbálom. Köszi:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook