Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi van ha soha nem jövök rá, mi az én hivatásom fórum

Mi van ha soha nem jövök rá, mi az én hivatásom (beszélgetős fórum)

28. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - 2f7e180b49)
2015. jún. 13. 14:40

Lusta, meg önfejű, meg makacs. Meg lúzer is.


De azért vagyunk emberek, hogy a kapott jellemünket formáljuk.


Így lesz a lustából megfontolt, az önfejűből, makacsból állhatatos és kitartó, a lúzerből megértő és empatikus lélek.


Csak rajtad múlik.

27. kisj (válaszként erre: 24. - 2f7e180b49)
2015. jún. 13. 14:02

akkor miről is beszélünk?

meg minek?

2015. jún. 5. 20:29
Akkor boldogtalan leszel halálod napjáig.
25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - 2f7e180b49)
2015. jún. 5. 20:28

Kedves Lara!


Legyél tényleg önmegvalósító.

Írj egy lapra egy programot, hogy melyik nap mit teszel meg konkrétan.

Menj, és iratkozz be egy tanfolyamra. Ne hagyd magad lehúzni. Később még nehezebb lesz.

Csak az első lépés olyan furcsa, utána a többi már könnyebb lesz.

Olyan emberekkel vedd magad körbe, akik jó hatással vannak rád.

Többet érsz te annál, hogy feladd!

24. 2f7e180b49 (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2015. jún. 5. 20:17
Tudom ez igy van,többet tehetnék érte, hogy jobb legyen,csak valahogy itt megrekedtem,akarom hogy változzon,de nem teszek érte túl sokat:( ..van 1 párom akivel mindíg csak beszélünk rólla,de soha semmi lépést nem tesz a jó irányba...befojasolhato vagyok, és hha azt latom ő nem akkor én sem mozdulok....vagyis inkább nem vagyok elég "öntörvényű" önmegvalósító...vagy nem tom hogy is mondják ezt..
23. e1641dee25 (válaszként erre: 22. - 6b006fc769)
2015. jún. 5. 18:51
Annyira inspiráló ilyeneket olvasni! :)
2015. jún. 5. 12:45

Egyébként az egyik ismerősöm harminc felett, három gyerek után döntött úgy, hogy fodrász lesz, most már a tanfolyam vége felé jár, nagyon jól megy neki és elégedett is a döntésével, imádja a hajakat és azt is , hogy belevágott.

Másik példa: volt gimnáziumi osztálytársán nagy cég középvezetőjeként unt bele a mókuskerékbe, s elhatározta, hogy cukrász, ezen belül is diabetikus cukrász lesz. Mert ez érdekli.

Szóval nincs késő sosem. De valami mentén kell indulni. Gondolkozz el, hogy mit szeretsz, miben vagy jó. Amit szeretsz abban biztos nem lehetsz rossz;)

21. túrógombócka (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2015. jún. 5. 12:13
dehogy segíts :)
2015. jún. 5. 12:05

A másik meg az, hogy a világ nem feltétlenül úgy működik, hogy mindenkinek olyan az élete, hogy megvalósíthatja magát.

Sokszor pont úgy indul, hogy csinálunk valamit, aztán azt igyekszünk jól csinálni, a végén megszeretjük..

Persze nem mindig, de sokszor igen.


Mindenben - még amit szeretünk is - vannak olyan pontok, amik nehezek, amikor az ember legszívesebben abbahagyná. De azon át kell lendülni.


Ma meg tanulás nélkül nincs tovább. Legyen az akármilyen pici lépés, de tanulni kell. Ha nem hagyományosan, akkor önképzésben, vagy valahogy.


Ebben ma már a gondolkozás a lényeg.


Ha meg nem, akkor meg nem lesz jobb, és el kell fogadni, ami van, és még örülni is kell neki.


Evvan.


A gyerek meg nem kitölti az életet jó esetben, hanem kiegészíti, és attól én még én maradok. Ehhez semmi köze a gyereknek.


Én mindent megteszek, hogy amennyire lehet, gyerek mellett is dolgozzak, tanuljak, próbáljak ki dolgokat. Van, amikor az ember nagyon be van szűkítve, és nehéz, de akkor se szabad feladni..


Ha sport, meg az egészséges életmód a kedvenced?

Tanulj ebben a témában, kuncsurogd be magad ismerős bio-boltjába, vagy valamilyen lépést tegyél. Oda senki sem fog jönni hozzád..

19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9. - 2f7e180b49)
2015. jún. 5. 12:00
Fittness edző, pár hónapos tanfolyam??
18. kleeri
2015. jún. 5. 11:57
van ilyen, hogy nem jössz rá, akkor sajnos marad a kényszerből döguncsi munka egész életedben
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Túrógombócka)
2015. jún. 4. 18:19

Az utolsó mondatában happyend storyt kívánt. Megkapta.

Neked segíthetek valamiben?

16. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - 2f7e180b49)
2015. jún. 4. 13:23
Nézegessél másik helyet de a biztosat ami azért megcsinálható csak uncsi kár lenne feladni.
15. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - Túrógombócka)
2015. jún. 4. 13:19
Minimálbérért agyon güriztetve és csesztetve...
14. kisj
2015. jún. 4. 12:21

Lehet, hogy tényleg soha nem jössz rá, hogy mi a te hivatásod.

Van ilyen.

Ha a munkádban nem tudod kiélni magad (mert fogalmad sincs, hogy mit is szertnél csinálni)akkor keress valami egyéb ténykedést, ami elégedettséggel tölt el.

13. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. jún. 4. 10:38
Basszus, ezt akár én is írhattam volna... :(
12. 2f7e180b49 (válaszként erre: 11. - Cippora)
2015. jún. 4. 10:36
poén,bizony csak poén :) kifejezetten nincs rossz passzom,ez inkább mindennapos gondolkodás,hogy lehetne jobb az élet.A tanulással annyi a bajom,hogy elvégzem okj,1-2 év oké,aztán kezdő leszek,vagy alkalmaznak vagy nem,vagy lutri vagy nem...na és mit? minden okj tucat szakma lassan,kicsit pesszimista vagyok tudom, de hát ezek a tények (van már okj-m kettő is, és nem ezekben dolgozom)
2015. jún. 4. 10:19

"Vagy szüljek egy gyereket ,azt jól van ? :D majd Ő elégedettséggel tölt el :))"



Ez a lehető legbutább kijelentés,de gondolom csak viccnek szántad.Egy gyerek nem oldja meg a gondjaid,sőt.

Én 28 vagyok,van egy gyerekem,most szeptembertől újra vissza szeretnék ülni az iskolapadba.Nem lesz könnyű,de valamit valamiért.A legtöbb helyen van részletfizetési lehetőség,úgy látom elég rugalmasak.

Ha rossz passzban vagy,gondolj arra,hogy legalább van munkád,és dolgozol,kapsz fizetést.Sokan mit meg nem adnának ezért...

10. Bichi (válaszként erre: 7. - 2f7e180b49)
2015. jún. 4. 10:11
Ha te nem akarsz, vagy tudsz tenni ellene, akkor nincs más lehetőség, mint beletörődsz. Mondjuk ez 27 évesen nagy marhaság. Sok iskolát részletben is lehet fizetni. Nézzél körül a neten okj-s képzések között, hátha ihletet kapsz. Persze ha úgy állsz hozzá, hogy nem akarsz tanulni, akkor ennyi volt, hacsak nincs állati nagy szerencséd az életben...
9. 2f7e180b49 (válaszként erre: 8. - E1641dee25)
2015. jún. 4. 09:33
igen, biztos nagyon klassz és felemelő néha vágyok rá, mert az ismerőseim közül lassan mindenki babázik, de igazából még nem állok készen rá.De jó,hogy tudsz rajzolni,Én pálcika ember szinten mozgok : )) imádok sportolni,edzeni rengeteg akarat erőm van ebben,ha az egészséges életmódról van szó annak ellenére miken mentem keresztül..talán ezen az útvonalon kellene elindulnom,csak lövésem nincs egyenlőre ,hogyan kellene elkezdenem
2015. jún. 4. 08:58

Szia. Hasonló korúak vagyunk, én némi bolti 'eladóskodás' után és egy 7 éves gyerek anyujaként most jelentkeztem esti szakképzésre, grafikusnak készülök. Ha sikerül, a gimnazista terveim megvalósításának útjára léphetek... nem lesz könnyű gyerek mellett, aki ráadásul enyhén autista, plusz nemsoká egyedülálló szülővé válok... de elszánt vagyok, mert mozdulni kell!!! Szóval próbálkozz, ha tudsz kóstolj bele új dolgokba bármilyen formában pl hobbi szintjén (mint nekem a rajzolás), és előbb-utóbb rájössz mi az erős oldalad, merre indulj.

(a gyerekvállalás szép dolog, csodás érzés - és egyben nehéz- szülőnek lenni, de idő kérdése és vágyni fogsz másra is, tapasztalat :) )

7. 2f7e180b49 (válaszként erre: 6. - Túrógombócka)
2015. jún. 4. 08:47
fiatal vagyok még(27), de nem vagyok abban az élet helyzetben és anyagi helyzetben sem ,hogy tanuljak,10 éves koromtól 20-ig folyamatosan műtöttek és a nagy tanulós hév hamar kiégett belőlem,mert minden akarat erőm és kitartásom másba fecöltem,hogy kibírjam a következő hetet a kórházban pl.,ennyit az előzményről :)6 órában dolgozok megváltozott munkaképességű ként és nyilván nem vagyok agyon fizetve (ahogy sokan mások sem ) pont ezért nem rinyálni akarok és Ön sajnáltatni, csak kíváncsi lennék másnak sikerült e már ilyen szintről eljutni vmi olyan felé ami elégedettséggel tölti el . Vagy szüljek egy gyereket ,azt jól van ? :D majd Ő elégedettséggel tölt el :))
6. túrógombócka (válaszként erre: 4. - 2f7e180b49)
2015. jún. 4. 08:28
nem tudom, mennyi idős vagy, de tanulni mindig lehet, vagy új állásokkal próbálkozni. de az is igaz, h nem mindenkinek a munka az álma, egy csomó embernek bőven elég, ha van egy mhelye, ahol elvan és kész. ha családod lesz, gyerekeid, akkor egy kényelmes mhely kész főnyeremény. ez tényleg egyéni dolog, h ki miben érzi jól magát.
5. túrógombócka (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2015. jún. 4. 08:26
gondolom, nem dicsekvésre vágyott a topikindító, hanem tanácsra vagy együttérzésre.
4. 2f7e180b49 (válaszként erre: 2. - Túrógombócka)
2015. jún. 4. 08:25
már volt részem abban is .. :)
2015. jún. 4. 08:21

Én azt csinálom, amit szeretek. Hatalmas erőt ad. Persze ennek is vannak nemszeretem részei, amikor elakadok, vagy sok a munka,kevés az idő és szorongatnak a határidők.

Igazából az a jó, hogy leginkább önállóan végezhetem amit csinálok nem nagyon szónak bele. Magyarul megkapom az ügyemet és nekem kell végig vinni, és a legjobb, hogy a főnökömmel nagyon egyformán gondolkozunk, szóval az esetek 98%-ában egyetértünk.

2. túrógombócka (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. jún. 4. 08:17
sokkal jobb, mint 3 műszakban a gyártósoron...
2015. jún. 4. 08:09
Nyilván nem csak Én vagyok így ezzel, hogy egy olyan fantasztikus munkahelyen ülök ami -szerencsére van- , de egyébként utálom rühellem,minden nap kínszenvedés és folyamatosan az órát bámulom mikor jön már el az idő ,hogy lelécelhetek . Akár még szerethetném is,mert legalább van ,néha nincs is mit csinálnom, csak tengek....úgy próbálok tenni mintha baromira dolgoznék, aztán szól a főnök, mennyek fel az iktatóba a papírokért és ollé...ennyire értékes része vagyok a cégnek ? ennyi ?? ezt fogom csinálni életem végéig ? tudom csak én tudok ezen változtatni...tudom,többet kellett volna tanulni és azt is ,hogy még most sem késő...de így alakult az életem és fogalmam nincs valójában , mi az amit szívesen csinálnék ,ahol amiben nem érezném magam jelentéktelennek.... hogy lehet ebből a tré mókuskerékből kikerülni ? valakinek vmi happy end storry ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook