Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas tumormarker érték mindenképpen daganatot jelent? fórum

Magas tumormarker érték mindenképpen daganatot jelent? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Anyone)
2016. ápr. 24. 21:00
Lehet nagyon erős gyulladás is, de általában daganat szokott lenni. Hogy rosszindulatú-e, az nem derül ki ebből az értékből.
34. anyone (válaszként erre: 33. - Nagyi55)
2015. jún. 5. 07:01
Kedves nagyi! igen ezek a problémáim vannak... Hol tudom ezt a tesztet elvégeztetni? Mennyi az ára?
2015. jún. 4. 14:25

Kedves Anyone!Milyen műtéteid voltak?

Gondolom,hogy voltál orvosnál,hiszen a tumor-marker vizsgálatokat orvos írhatta ki.Most akkor a mellednél is találtak valami eltérést,és még a hasmenések is vannak?

Létezik egy vizsgálat,de az is pénzbe kerül,a Pentacore laboratórium végzi el,a neve Septin9,90 akárhányszázalékos biztonsággal mutatja ki,hogy a belekben van-e daganatos elváltozás.Vérből mutatják ki,immunológiai vizsgálat.Tavaly nyáron csináltattam meg,én is a tükrözés elkerülése miatt.Én vért találtam a székletemben,és a gyógyszertári teszt is azt mutatott ki,de végül aranyérből eredt csak.Ez a vizsgálat pedig negatív lett.

32. anyone (válaszként erre: 31. - Regin_a)
2015. jún. 4. 06:57
Semmi baj, aki nem volt benne nem tudhatja...
31. Regin_a (válaszként erre: 26. - Anyone)
2015. jún. 3. 21:26

Bocs, elnézés "hirtelen" irtam, nem gondoltam bele hogy ez is lehet.

Szerencsére nálam anno nem találtak semmit, bizonyára azért nem okozott semmi gondot a vizsgálat.

30. anyone (válaszként erre: 29. - Regin_a)
2015. jún. 3. 21:25
Köszi...meglátom mi lesz...még holnap jön a4.tumormarker eredmény...de eddig folyamatosan emelkedett, utóbb 3 hét alatt sokat...
29. Regin_a (válaszként erre: 28. - Anyone)
2015. jún. 3. 21:22

Nem rólam volt szó, csak a bíztatóbb lapokat és nem a rossz híreket néztem a neten.

Tudnék még "sikeres" eseteket irogatni, de felesleges.

Járj utána, menj a dokihoz, lehet hogy semmit nem jelent lehet hogy időben elkapják

Ma sokkal több daganatos betegség sikeresen gyógyitható mint korábban

Menj szembe ezzel a szemétséggel, kard ki kard!

28. anyone (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2015. jún. 3. 21:18
És mik a tünetei, ami miatt markereket néztek?
27. anyone (válaszként erre: 23. - 31bc25d879)
2015. jún. 3. 21:17
köszönöm a biztatást!
26. anyone (válaszként erre: 25. - Regin_a)
2015. jún. 3. 21:16
mit nem bírtam ki? azt hogy előtte 3 műtétem volt, és bélösszenövések vannak..
25. Regin_a (válaszként erre: 15. - Anyone)
2015. jún. 3. 20:01

Ne izélj már az altatással. Mit nem bírtál ki rajta?

Kibírható.

24. Regin_a (válaszként erre: 9. - Anyone)
2015. jún. 3. 19:58

És ha nem csak a rossz cikkeket olvasnád el a neten

A tumormarker nem egy régi vizsgálatfajta. HA korai stádiumban valóban dagabnatot jelez, "örülj" neki mert megoldják a problémát

De idézek valamit

"Édesanyámnál folyamatosan nő másfél éve, jelenleg 780. Jól érzi magát, minden lehetséges vizsgálaton részt vett, sehol nem találtak semmit. A testsúlya már 4 éve nem változott."


"CEA 24,9 ; CA19-9=47,7 ) Tudjuk, hogy ezen értékek emésztőszervi problémára utalnak. Azonban készítettek teljesalakos PET/CT-t, de semmiféle elváltozást nem tudtak kimutatni. "


A hasmenés meg igyen jellemző az idegi, lelki problémákra

Ha a gyermekeid nagyok, el kell mondani, mert minden betegséget könnyebb elviselni ha együttérez valaki a beteggel.


Találj inkább sikeres gyógyulásokrol cikkeket. Azt mondják a lelki beállitottság, a gyógyúlni akarás sokat használ ha valóban daganatos valaki.

2015. jún. 3. 19:18

Én elhiszem és tudom, hogy ilyenkor az ember összeszarja magát ijedtében. Az is teljesen normális, hogy próbálsz tájékozódni.

DE!!! Irány az orvos. Ő fogja tudni, hová küldjön és mi a következő lépés.


Fel a fejjel!


A gyerekeidet meg picit be kell vonni. Most neked van rájuk szükségük.


Jó egészséget kívánok!

22. kisj (válaszként erre: 20. - Anyone)
2015. jún. 3. 19:11

Nem tudom mire vársz?

Elmész nőgyógyászhoz és simán ad egy beutalót.

21. anyone (válaszként erre: 19. - Tamtamano)
2015. jún. 3. 19:03
egy hőtérképes vizsgáatról küldött az orvos tobább, az mutatta a cisztákat is, meg mást is...
20. anyone (válaszként erre: 18. - Felhőjáró)
2015. jún. 3. 19:02
UH csak cisztákat mutatott, azt mondta az ultrahangos orvos, h a mammográfia olyat is kimutat, amit a z Uh nem, és vártam, hívjanak, mert betöltöttem épp azt a kort, de még nem hívtak...mezsesedés is mutat, ami az Uh nem tud
19. tamtamano (válaszként erre: 5. - Anyone)
2015. jún. 3. 18:55

a legrosszabb amit tehettél, a gép előtt keresni diagnózist magadra! Jó pár éve, qurvára fájt a lábam, de hol elmúlt, hol visszajött, olyan izomláz szerű fájdalom volt, jah, és folyton fáradt voltam. Leültem a gép elé, elkezdtem keresgélni, a legbiztatóbb amit találtam, a leukémia, már így mentem a dokihoz... A doki kiröhögött, majd megkérdezte, h ha már a gép előtt ültem, miért nem kerestem rá a koleszterin mentes diétára? / előtte voltam vérvételen, vittem vissza a vérképemet... /


a lényeg, orvoshoz menjél!

2015. jún. 3. 18:48
Voltál már uh-n vagy érezhető tapintással valami?
17. anyone (válaszként erre: 16. - Kisj)
2015. jún. 3. 18:43
Itt ahová én tartozom, nincs bódítás, csak a magárendelőbe altatás, aki nem bírja ki...persze van TB-m,de most a mell tumormarker a magas
16. kisj (válaszként erre: 15. - Anyone)
2015. jún. 3. 18:38

6 év régen volt!

Nincs TB-d?

Ha van, akkor nem kerül semmibe és egy bódító injekcióval tökéletesen ki tudnak ütni a vizsgálat idejére. (saját tapaasztalat)

15. anyone (válaszként erre: 14. - Kisj)
2015. jún. 3. 18:36
Vastagbéltükrözésre küldenének, de már azon voltam 6 éve, és egyszer megcsinálták , de nem bírtam ki..csak altatásban , amire most nincs pénzem...
14. kisj
2015. jún. 3. 18:33

Nem feltétlenül jelenti a legrosszabbat, de mindenképpen figyelmeztető értéke van.

Feltétlenül vizsgáltasd ki magad!!!

A hasmenés miatt én a helyedben a gasztoenterológiával kezdeném.

2015. jún. 3. 18:31
Nem mindem....így akartam írni.
2015. jún. 3. 18:30
minden emelkedett tumor marker eredmény jelent rosszindulatú daganatot.Én is utána olvastam.
2015. jún. 3. 18:30
Próbálj + mindennek utánaolvasni , érdeklődni , sosem szabad feladni !
2015. jún. 3. 18:29
Hát mond el nekünk...
9. anyone (válaszként erre: 8. - Kriszta 68)
2015. jún. 3. 18:26

Kedves vagy Kriszta! köszönöm!

Egészen véletlenül derült ki...Folyamatosan emelkedik a szint...Meg másbajom is van, hasmenés...meg leki traumán is mentem keresztül...egyedül vagyok nagyon, kinek mondhatnám el...a gyerekeimet nem terhelhetem...

2015. jún. 3. 18:18

A nővérem kisfia egy igen csúnya anyajeggyel született, magas volt a tumormarker érték is. Egy műtéttel eltávolították, azóta ia jól van, most 8 éves.


Miért csinálták neked ezt a vizsgálatot?


Próbálj meg pozitív dolgokra gondolni! "Tudom, hogy nem rák"

7. anyone (válaszként erre: 6. - Felhőjáró)
2015. jún. 3. 18:12
Köszönöm, kedves vagy, h vigasztalni próbálsz...
2015. jún. 3. 18:10
Nem biztos hogy rosszindulatú.Azért mert a neten olvastad nem jelent semmit.Bízd inkább az orvosokra és a vizsgálatok eredményeire.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook