Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Császár után újra formában lenni, edzeni fórum

Császár után újra formában lenni, edzeni (beszélgetős fórum)


2015. jún. 23. 13:55
Tejcsi már nincs, lassan, fokozatosan elkezdtem a tornát. Viszont szomorúan vettem tudomásul, ugyanúgy fáj a császár fölött minden, úgyhogy megint összenőttek a szövetek. Nálunk császár után 12 órán át feküdni kell kötelezően, utána lehet csak felkelni. a 12 óra hajnal 1-kor telt el, utána fürdeni mentem ki, majd délelőtt 8-ig feküdtem. Utána már amennyire tudtam, próbáltam mozogni, felkelni, sétálni. Szülés után 1 héttel már simán naponta kétszer felmásztam a negyedikre, egyedül mentem sétálni a két gyerekkel, csináltam mindent. Meg sem éreztem, hogy vágtak. Előző császár után is ez volt, végül mégis összenőttek a szövetek :( Úgy látszik nálam ez genetika
2015. jún. 2. 22:49

Szerintem az osdzenoveseknel (az alkati afottsagokon tul) dokkal tobbet szamit, h a mutet utan hany oraval kel fel az ember es mikortol tud setalni. En pl 5-6 oraval kesobb mar talpon voltam mindket mutetem utan es igy nem lett nagyon durva az osszenoves (dokim szt). A csaszarom utan viszont en nem edzettem, mert nagyon feltettem a tejcit (ikreim vannak es 100% anyatejesek voltak). Szoptatas utan jezdtem edzeni, de konkretan masnap, ahogy abbahagytuk (11ho).

Most vokt egy durva haskorrekcios mutetem, mert az ijerterhesseg szetroncsojta a hasfalamat es 6 hetesen kezdtem el utana kocogni. Epp egy hete kezdtem. ;) 4 oras mutetem volt es ma gond nelkul a tuzo napon lefutottam 5km-t.

2015. jún. 2. 22:38
Ja, és hát persze attól is függ, szoptat-e az ember. Én nem szoptattam, így nálam a mozgás is más keretek közt zajlott, nem kellett erre figyelnem (úgy tudom, a tejtermelésre is hat a mozgás intenzitása és típusa.)
3. virag32 (válaszként erre: 1. - Moncsicsi83)
2015. jún. 2. 22:37
Szerintem ez teljesen egyénfüggő, és abból kell kiindulni,hogy a te operációd hogy zajlott, milyen utóhatásai vannak, stb. Szerintem orvossal beszélj erről. Az én császárom pl olyan volt,hogy két héttel a műtét után már el is felejtettem az egészet. Kb három-négy héttel a szülés után már simán tudtam mozogni, szinte ugyanúgy, ahogy azelőtt. Biztos,hogy teljesen individuális ez.
2. inta
2015. jún. 2. 22:36

Én 6 héttel császár után kezdtem alakformáló meg zsírégető tornával. A hasizom részt egy darabig kihagytam.

Nekem jól esett, ez a heti 2-3 alkalom lett az én szünetem két esedékes szoptatás között.

2015. jún. 2. 22:25

Császár után ki mikor kezdett el újra edzeni, tornázni?

8 hete szültem császárral, most már jó lenne úgy igazán mozogni, de nem tudom mivel kezdjem. Tudni kell, hogy volt már egy császárom, most kiderült, akkor összenőttek a szövetek. Sok mozgás kell, hogy ez ne történjen meg (előzőleg is sokat mozogtam). Van rajtam bő 10 kg felesleg, jó lenne leadni. Terhesség alatt veszélyeztetett voltam, végig feküdni, pihenni kellett, kímélni magam.

Vajon milyen mozgással kellene kezdeni?

Leslie Sansone tornát néztem kezdésnek, de már nagyon hiányoznak a hasizom tornák, Béres Alexandra edzései. Vajon elkezdhetem?

Ki mivel kezdte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook