Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dolgozó kismamák fórum

Dolgozó kismamák (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. szimba (válaszként erre: 76. - Iapetus)
2015. szept. 14. 15:14

Sziasztok!

De aranyos vagy, hogy mindig így érdeklődsz! :-)

Kereken két hete vagyunk már itthon, repül az idő, a gyermekem áldott jó, eszik (rengeteget) és alszik, néha nézelődik, de azt is csendben. :-)

Jó közelítéssel három óránként kér enni, na ilyenkor van egy pici sírás-ívás, de amint kerül valami a pocakba, azonnal megnyugszik. :-)

Tök furcsa, hogy még csak ma lennék 38 hetes, jövő hét vége felé lenne a programozott császárom.

Így, hogy minden szerencsésen alakult, örülök neki, hogy hamarabb vége lett a terhes állapotnak (a 30. hétig semmi bajom nem volt, de onnantól aztán minden :D).

Én egy hét elteltével már azt se éreztem, hogy császároztak, az első 2-3 nap persze kegyetlen (még a fájdalom viselhető, de a mozgáskorlátozottság nagyon rossz), de aztán mintha mi sem történt volna. Már másnap azt mondtam, hogy jöhet a következő. :-) Noha a műtét nem volt egy kellemes élmény, de nyilván a természetes szülés fájdalmaihoz nem érnek fel a kellemetlenségei.

2015. szept. 14. 09:52

Sziasztok! Remélem Szimba jól vagytok! Ha esetleg jársz erre valamikor, akkor szívesen olvasnánk, hogy hogy vagytok? Minden rendben volt? Milyenek az otthoni napok?

Mano? Te is már szépen kerekedhetsz!

Én is kezdek már egyre terhesebb lenni. Még a héten bevállalok egy nagyobb utazást, aztán elég! :)

75. szimba (válaszként erre: 74. - Iapetus)
2015. aug. 5. 19:26

Köszönöm kérdésed :-)

Alapvetően semmi különösebb bajom, de már kezd igazán terhes lenni ez az állapot :-) A hasam mintha szét akarna feszíteni, ahogy nő :-)

Elég meleg van a lakásban, de átvészelem.

2015. aug. 5. 14:29

Sziasztok! Hogy bírjátok az ismételt hőséget?

Nekem a munkahelyen egész baráti a dolog, csak hazamenni nagyon pocsék. Szerencsére - lekopogom - egészségileg bírom.

Mano voltál már genetikain?

Szimba hogy vagy?

73. manono
2015. aug. 2. 11:52

Aha,munka lesz,harom nap. Sztem nem lesz semmi gond :)


Mi ezen a heten voltunk Balatonon,hat nem az a tipikus balatoni nyar feeling volt...tegnap volt először jó idő,persze tegnap jöttünk haza.:( azért tegnap picit bementem.:)


A heten ujra jön a meleg. Hogy vagytok?

2015. júl. 30. 10:00

Sziasztok!

Most már határozottan jobb! :))))

Ma jöttem először dolgozni 6 nap szabi után. Múlt héten Balatonoztunk barátnőkkel. Igaz a víz nem volt túl bizalomgerjesztő. Ilyen meleg természetes vízzel én még nem találkoztam, és eléggé mocsaras volt már.

A héten meg ide-oda rohangáltunk, de akár vásárlás, akár más baba cucc témában semmi előrehaladás.

Szimba Te sem aprózod el :))))) De megértem, a múlt heti gusztustalan időben én sem vásároltam volna.

Tegnap voltunk dokinál, 800 gramm. Jobb oldalra van feltekeredve :)

Mano, én egy hónapja repültem, azt hiszem 20-21. hétre esett. Szerencsére nem volt gond vele. Gyomorliftezés volt, de az nálam mindig előfordult korábban is felszálláskor. Azt hiszem 28 héttől nem "szeretik" a repülős társaságok, de orvosilag még 35. hét oké lehet (természetesen problémamentes terhesség esetén).

Munka lesz?


Szép napot! Sziasztok

71. szimba (válaszként erre: 69. - Iapetus)
2015. júl. 25. 06:59

Ebben a hőségben szó szerint semmit nem csináltam! Ugyan beléptem a 8. hónapba, de még mindig össze sincs írva, hogy miket kell beszerezni...

És ahogy elnézem, lesz talán pár fok visszaesés, de továbbra is nagyon meleg lesz. :-( Én is mindig utáltam a kánikulát, na de most pláne.

70. manono
2015. júl. 24. 19:01

Hát ez a meleg csak nem akar mérséklődni :(

Hogy vagytok Lányok?


Én arra gondoltam,majd úgy a 6.-7. Hónap körül kezdek el vásárolni. Babona is,meg..addigra talán összeáll,h akkor mi is kell.


A héten kiderült,h augusztusban repülöm kell Németországba. Boldigan igent mondtam , de azután a babára gondoltam... Akkor leszek kb 15 hetes. Szerintem nem vészes,mindenhol azt olvastam,mehet a dolog...szerintetek? Van vkinek tapasztalata?

2015. júl. 20. 10:21

Sziasztok!

Sajnálom Mano :((( Azóta remélem nem volt olyan nagy rosszullét!

Pont beleestél az első trimeszterrel a legsz.abb időbe. Ahogy néztem még két hétig nem is lesz jobb!

Ááááá... én már bőgtem, hogy ezt nem bírom. Leszedem a bőrt magamról. Mondjuk mindig nagyon szenvedtem a melegtől, csak most valahogy hatványozódik, vagy nem tudom.


Még semmit nem vettünk. Nézegettem én is a cuccokat, de előre nem léptünk. Szerintem azért is jobb várni kicsit, mert pl. én is azt hittem, hogy senkitől nem kapok semmit. Erre kiderült, hogy innen-onnan beeshet majd valami.


Szimba, milyen volt az első "pihenős" heted? Mit terveztél?

68. manono
2015. júl. 19. 18:41

Hát ez a meleg nem lesz jobb....mostmár picit én is szenvedek..


Amúgy ti hogy álltok azzal,h ezt-azt beszerezni a babának? Elkezdtetek mar? Én asszem, először félreteszek :) nézegettem ma cuccokat,ha mindennek van ára :(

Sztem lesz,ami használtan kerül majd hozzánk.

67. szimba (válaszként erre: 65. - Iapetus)
2015. júl. 18. 04:03
Én most nagyon szenvedek. :-(
66. manono
2015. júl. 17. 13:01

Szia!


Hát nekem tegnap megvolt az első igazi nagy rosszullétem :( egesz nap fájt a fejem,delutan mar majd szétdurrant. Leléptem fél órával előbb meloból,hazatekwrtem,de már alig láttam.. Tusolás, majd hànyinger. Hánytam :( aztan lefeküdtem. Este 8-9 re lett jobb.

Nem tudom,h baba miatt v a nagy melwg,v mi volt....de fuuuu de rossz volt :(


Nálatok kismamik mi a helyzet?

2015. júl. 17. 09:17
Sziasztok! Hogy bírjátok ezt az időt?
64. szimba (válaszként erre: 63. - Iapetus)
2015. júl. 10. 11:18

A lábaim be vannak eléggé dagadva, ezt leszámítva teljesen jól vagyok. :-)

Igen, ez az utolsó munkanapom. Furcsa. :-)

A fele csoport nincs itt, az osztályvezető sem, szabin vannak úgyhogy nagy búcsúztató nem volt (majd 20-án hozom be a táppnzes papírt, akkor hozok be sütit, üdítőt). Kaptam a lányoktól rágókát, vízhőmérőt, babafésűt és egy pelenkázó"fóliát" vagy mifenét, nagyon aranyosak. :-)

2015. júl. 9. 16:46

Nem értem, hogy egyébként miért ragaszkodnak egyesek ennyire mereven a fogadó órához? Tudom, hogy mindenhol máshol (ahol "szolgáltatnak") baromi idegesítő, ha állandóan cseng a telefon, vagy a nyakukra járnak ügyfelek az embereknek, de ez pont egy olyan terület, ami valamilyen szinten kiszolgáltatottá teszi a nőket. Csak egy pici együttműködési készség kellene, amibe az belefér, hogy más (egyeztetett) időpontban is fogadnak.


Mano, igen, szép volt, még az idő is bemelegedett (15-18 fokra készültünk, erre 25 körül volt). Amúgy mensi szerint nov. 6-ra vagyok hivatalosan kiírva, de a valószínű október utolsó hete lesz. Igen, első :)


Én is babonás voltam. Mondjuk nem fixen a 12. héttel, de olyan 9-10 hétig.


Igazad van, és ha megoldható, hogy átmenj oda, ahol szimpatikusabbak, akkor jól teszed, hogy nem ragaszkodsz a "nagyvárosi" kórházhoz.


Lassan utána kellene érdeklődnöm, hogy nálunk mik a feltételek (hogy kell pl szülésznőt fogadni???), de nagyon el vagyunk most havazódva a munkában. Le kell pár nagy dolgot zárnom, aztán még utódom sincs, össze kellene rakni, hogy majd hogy lesz a home office ... Na meg ugye bevállaltam ezt a másikat is :))


Szimba hogy vagy? Holnap lesz az utolsó nap? Lesz búcsúztató?

62. szimba (válaszként erre: 59. - Manono)
2015. júl. 9. 15:11
Az enyém heti két nap délelőtt tart tanácsadást, de mivel bent van délutánig, így mindig mehettem 3-ra, és tudtam aznap is dolgozni!
61. manono (válaszként erre: 60. - Iapetus)
2015. júl. 9. 13:42

Na,az tök jó,ha ilyen rugalmas! Így meg is van az embernek az az érzése,h tényleg azért van,h segítsen.

Az a doki meg egy f+sz..huu,de nem bírom az ilyeneket! Akinél én voltam most,az nekem is új,de jókat hallottam róla,úgyhogy most tesztelem :) az az érdekes helyzet áll fenn,h nagyvárosból kisvárosba járok át és ott is fogok szülni,mert sokkal emberbarátibb ott a szülészet. Egyre többen járnak át innen oda.


Még csak a 4 nagyszülő tudja. Ebben babonás vagyok :)


Koppenhága nagyon szép! Egyszer voltam ott egyetemista koromban,hát ott tényleg van sétálnivaló!


Amúgy neked első baba? Mikorra várható a szülés?

60. Iapetus (válaszként erre: 59. - Manono)
2015. júl. 9. 12:51

Szia! Nekem is 13-15.00 között "rendel", de nagyon aranyos, rugalmas csaj. Neki nem probléma a reggeli látogatás sem (hiába nem a hivatalos fogadó ideje). Akkor nem lehet menni, ha családot látogat épp, de a reggel fél 8, vagy 8-as találkozó mindig oké volt.


Annó mikor nőgyógyászt vadásztam (a régi külföldre ment), akkor sikerült egy olyan "bunkóba" belefutnom, aki annyit reagált az 4 héttel későbbre javasolt fél 2-es időpontra felvetett kétségeimre, hogy "oldja meg"! Én meg mondtam neki, hogy köszönöm, de a pénzem akkor elviszem máshova. Oké, nekem sem kellett volna ilyen nagy prof, akárkinél rugalmasságra gondolni... hiába fizetek. :)


Munkahelyen tudják már? Barátok? Család?


4 napos "kirándulás" volt: Malmö-Koppenhága-Malmö. Elvileg reggeltől-estig beterveztük a városnéző sétákat.. hát sajnos nem bírtam. De a legidegesítőbb az, hogy folyamatosan kérdezik, hogy "na, kipihented magad?". Pfff.

59. manono (válaszként erre: 58. - Iapetus)
2015. júl. 9. 12:29

Pont ma voltam védőnőnél,ő azt mondta,szülés február 13-ára várható. :)


Amúgy az tökre kiakasztott,h azt mondta,havonta egyszer be kell menjek hozzá.mondom,mikor "rendel"? Hat egy héten egyszer,kedden 12től 16ig. Na hát az parádés,az nagyon dolgizó kismama-barát! Most még emiatt is minden hónapban el kell kérezkezdnem/ vagy elmenni visszamenni melóhelyre és ráhúzni a kiesett időt.remek.


Lapetus,merre voltatok nyaralni? Azért remélem jó élményekkel is gazdagozdtál,bár el tudom képzelni,h mennyire lelombozó lehetett,h nem úgy mentek a dolgok,ahogy szeretted volna.

2015. júl. 8. 11:01

Sziasztok!


Múlt héten "letudtuk" a nyaralást. Jól megszívattam magam, vagy hülye voltam (kb egyre megy). A párommal mi általában inkább aktívan pihentünk, tehát reggeltől estig túra (ha természetben voltunk), vagy városnézés, múzeum, kiállítás, stb.

Most ez nem jött össze! 1 óra (!!!) séta után már úgy éreztem, hogy felfordulok. A felét nem néztük meg a tervezettnek, mindezt legalább jó sok pénzért. :(((


Hétvégén megkeresett egy ismerős, hogy - ha vállalom - akkor leszerződne velem pár munkára. Kicsit elgondolkoztam, hogy ezt most vajon miért alakította így az élet... Abban állapodtunk meg, hogy megnézzük működik-e a dolog, aztán újrabeszéljük.


Meleget hogy bírjátok?

Nálunk megy a klíma, addig jó a dolog. :))) Egyébként én nagyon nehezen viselem. (De baba nélkül is utáltam a hőséget)


Üdv, Mano! Drukkolok, hogy így maradjon! Nem törvényszerű a rosszullét. Ha jól számolom, akkor januári babád lesz?


Ki, hova megy nyaralni?


Szép napot és kitartást ehhez a hőséghez!

57. manono
2015. júl. 4. 17:18

Sziasztok!

Én most töltöttem a 8. Hetet,szóval még eléggé az elején vagyok...de örülök, h megtaláltam ezt a fórumot,ahol dolgozó mamik vannak,ez közelebb van az én világomhoz :)


Nekem hála Istennek nincsenek durva tüneteim,kicsi rosszullétek reggel,állandó álmosság,ilyesmik. A meleget eddig jól bírtam, kíváncsi vagyok a jövő heti kánikulára....


Ti hogy vagytok?

56. szimba
2015. júl. 3. 05:43

Sziasztok dolgozó kismamik! :-)

Jól vagytok ebben a melegben? (Na ilyenkor átok igazán a bkv-n álldogálás...)

Viszont már csak jövő héten dolgozom! :D

Kicsit frusztrál a dolog, bár annyira talán nem korai (a 30. betöltött héten megyek táppénzre), fizikailag még talán bírnám is - sőt ha nem ez a dögmeleg nyár lenne, ráhúznék még 2-3 hetet), viszont ahogy írtátok, lelkileg még semmi ráhangolódás nem történt, munka mellett erre egyszerűen se időm, se energiám. Arról nem is beszélve, hogy néhány babaruhán kívül semmink sincs... Szóval kell az a pár hét, és még az sem kizárt, hogy a nagyon közeli jövőben költözünk.

55. anya4005 (válaszként erre: 54. - Iapetus)
2015. jún. 26. 13:50

Köszönöm,de igazából magamnak csináltam :)! Így vágtunk bele,hogy előtte mindent tudtam.


Amúgy tényleg pofátlan árak vannak,de ezen sajnos az idegeskedés nem segít...De,ha a nézelődés a meló rovására megy,talán hallgatni kéne a dokira (ha teheted),és előbb letenni a melót,és addig nem nézelődni! Utána lesz még időd,ha nem dolgozol. Bár nem tudom,mennyire megoldható,hogy ne dolgozz.

2015. jún. 26. 13:32

Sziasztok!

Az igaz, hogy nálam a "ráhangolódás" nem igazán kezdődött meg: kicsit úgy állok mindenhez, hogy elintézendő feladat, és pipa.

Nefaria, igen, ez ismerős! Nem tudom hány órát eltököltem már a babás dolgok miatti netezéssel. (És hullott ki a fél hajam, hogy mennyire pofátlanul drága minden :))) Aztán meg káromkodtam, meg idegesítettem magam, hogy a munkával nem haladok, tovább benn kell maradni.

Anya, tényleg elismerésem!!

53. nefaria (válaszként erre: 50. - Iapetus)
2015. jún. 25. 12:58
Szerintem pont azért, amit az előbb írtam. Ez lehet közhely, de ha pl. első baba, akkor arra tényleg lélekben, agyban is fel kell készülni, rá kell hangolódni, hiszen egy teljesen más élet vár rád, mint amit eddig éltél. És nem jó a munka napi feladataival, gondjaival töltött aggyal beesni a szülőszobára :)
52. nefaria (válaszként erre: 47. - Iapetus)
2015. jún. 25. 12:57

Igen, nem esett jól :( De azért már edzett vagyok. Most már kinyitom a pofám :) Akkor léptem át ezt a határt, mikor az 5 hónapos gyerekkel hordozókendőben (szigorúan nem a csúcsban :D) mentem orvoshoz, és felszálltam a 7-es buszra, ahol is senki sem adta át a helyet. Na akkor jó hangosan megkérdeztem, hogy esetleg valaki nem lenne-e oly kedves, és felállna, hogy leülhessek :)

(mondjuk mehettem volna taxival is, bár a gyerek feje nem vérzett, csak egy kivizsgálás volt)


De vissza topik témájához: nekem az volt igazán nehéz a terhesen dolgozni témakörben, hogy odafigyeljek arra, amit csinálok. Ahogy haladtam előre, nehezen tudtam fókuszálni, sokszor eltöltöttem mással az időt (gyerekcucc keresés, babakocsi keresés, informálódás, ilyesmik), és ez bevallom, kicsit a munka rovására ment.

51. anya4005 (válaszként erre: 50. - Iapetus)
2015. jún. 25. 10:29

Szerintem nem paráztatni akar,csak óvatos.:)

Bizonyára könnyebb és nyugodtabb a terhesség,ha nem dolgozik valaki a végéig.

Az esetleges stressz,a fáradtság kihat a babára odabent,és talán ettől akar megkímélni.

Az első fiammal,bár veszélyeztetett voltam,de 2 héttel szülés előttig dolgoztam,és még kellettem volna a melóhelyen,de mér fizikálisan nem bírtam (napi 12 óra állás a pultban-vendéglátó),így nem mentem. A második fiamnál pedig a nagggyal voltam,segítség nélkül,és még néha az is sok volt a végén,pedig csak 1,5 év van köztük.

Szóval,nyugi,nem ijesztgetni akar,csak kímélni.

2015. jún. 25. 08:51

Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál. 21 hetes vagyok. Azt mondta, hogy ő azt szokta tanácsolni, hogy 24. héttől (?!?!?) már "csökkentett üzemmódban" dolgozzon a kismama. (Azt hogy?) Kétszer is visszakérdeztem, hogy valami baj van, lát valamit az ultrahangon. Válasz, nem. Kérdeztem, hogy állhat még a szeptemberi dolog (32-34. hét környéke), mondta, hogy amíg nincs baj igen. Akkor meg mit paráztat ezzel a 24. héttel???

49. anya4005 (válaszként erre: 46. - Majomkenyér)
2015. jún. 24. 16:39

Nem! Megint nem sikerült értelmezni!

Az ne akarjon szülni,akinek akkor nincs pénze taxira,amikor valami gáz van!!! Mert egy szétszakadt fejű gyerekkel a buszra várni elég gáz lehet!

Nem kell sarkítani,csak,mert jól esik,hogy carnak lehet nézni valakit!:)

48. anya4005 (válaszként erre: 45. - Nefaria)
2015. jún. 24. 16:37

Nem zavarja a köreimet egyetlen terhes nő sem,csak nem adom át az ülőhelyet pusztán azért,mert valaki terhes. De átadom időseknek,betegeknek,gyerekenek,szóval nem arról van szó,hogy ha leteszem a seggem a buszon,akkor oda is ragad...

Mellesleg nem buszozom évek óta.

Azt valóban nem lehet felmérni,hogy adott terhesünk hova megy,de nem is filóznék rajta. Azt pedig be lehet látni,hogy igen,vannak terhesek,nyuggerek,akik teljesen feleslegesen verekszik át magukat a reggeli tömegen,mikor épp semmi extra dolguk nincs. Ezzel amúgy maguknak sokkal nagyobb gondot okoznak,mint bárki másnak,akár átadják nekik a helyet,akár nem.

Amúgy még a babakocsit is segítettem feltenni,ha ilyen szitu adódott,és leszállásnál is kéznél voltam,mert némelyik olyan rohadt nehéz,hogy ember a talpán,aki gyerekestül mindenestül le-fel cipeli.

Na,az,hogy így beszólnak valakinek a babakocsi miatt,az már kőbunkóság,de azt hiszem,odáig még én sem süllyednék.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook