Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A tb fizetése egyénileg hogyan történik? fórum

A tb fizetése egyénileg hogyan történik? (tudásbázis kérdés)

12. Ageeca
2015. jún. 2. 06:16
Huuuu 2011 koruli idoszak és 2013ban küldték a papírt, 1 évre kaptam részletfizetési amit tavaly októberben fizettem ki
11. ec7efbffe4 (válaszként erre: 10. - Aranyhaj12)
2015. jún. 2. 04:11
Az elmaradt EÜ-i szolgáltatási járulék adók módjára hajtható be, azaz legfeljebb 5 évre visszamenőleg kell megfizetni!
10. Aranyhaj12 (válaszként erre: 9. - Ec7efbffe4)
2015. jún. 1. 22:53

Értem, köszönöm.


Azert is kérdeztem, hogy bármeddig visszamenőleg kérhetik? Akkár 5-6 évre is?


Mert volt egy időszakom h nem volt biztos munkám , meg suli után nem tudtam.....de amint lett munkám vonták, s nem kérték számon az elmaradást akkor.

S azt olvastam, hogy 5 év után elévül.

9. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Aranyhaj12)
2015. jún. 1. 17:26

Időnként magam után fizetem,de,ha bemegyek az első az,hogy megnézik az egyenlegemet.Ha időközben akad munkám,akkor küldik a levelet,hogy x időtől a munkáltatóm fizeti.


Ha bemész kéred a nyomtatványt,azt ott helyben leadod máris látják a számítógépen,hogy mi a helyzet a fizetéssel.

8. virag32 (válaszként erre: 7. - Aranyhaj12)
2015. jún. 1. 17:10
Szerintem max azok mentesülnek ez alól,akik hajléktalanok. Lehet, hogy azokra,akik hivatalosan munkanélküliek,más szabályok vonatkoznak,de ha az ember "csak" nem dolgozik és nem fizeti maga után a TB-t, azt biztos,hogy behajtják.
2015. jún. 1. 13:28

Ez a furcsa, s ezért is tettem fel a kérdést, mert mindenkinél mást látok. Volt aki 15 évig nem fizette, nem volt munkahelye (vagy csak feketén dolgozott), nem vette igénybe az orvosi ellátást. Most elhelyezkedett, be akarták nála hajtani, de benyújtott egy kérvényt, hogy nem volt munkahelye nem tudta fizetni, s így elengedték neki.


Vagy ezt se értem, hogy mi alapján kérik visszamenőleg? Miután nekem lett munkahelyem, nekem sem jött levél az előtte való évről. Ez több mint 5 éve volt.

2015. jún. 1. 13:13
Behajtják visszamenőleg.
5. Misaki Itó (válaszként erre: 4. - Aranyhaj12)
2015. jún. 1. 12:53
Ez nagyon változó...kinek hogy.
4. Aranyhaj12 (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2015. jún. 1. 12:50

Mennyi idő múlva jött a papir, hogy fizesd ki?

Mármint amikor nem fizettél utána rá mennyivel küldték a papirt?

2015. jún. 1. 12:36

Nekem volt olyan mikor nem fizettem (hosszú sztori), a lényege annyi, hogy jött a papír, be kell fizetni az elmaradt tb-t... Kértem részletfizetési kérelmet, megadták, és tavaly fizettem ki az utolsó csekket... Majd bekell menni, zároltatni, elszámolni stb...


Hidd el, olyan nincs hogy elévül.. Én legalább is így tudom, ha kell úgyis behajtják....

2015. jún. 1. 12:20

Bemegyek a Nav-ba, kérek egy T1011-es nyomtatványt, hogy mától szeretném fizetni?


Igen,valahogy így.


Szerintem,itt nincs elévülési idő.

2015. jún. 1. 12:18

Sziasztok, szép napot mindenkinek!


Szeretném magamnak fizetni a Tb-t.Érdekelne, hogy visszamenőleg megnézik-e , hogy volt e olyan időszak, amikor nem voltam biztosítva, s mennyi az elévülési idő ilyen esetben? 5 év?


Sajnos volt egy olyan időszakom 2009 február-2010 február, amikor nem tudtam fizetni magamnak, mert se munkahelyem nem volt pályakezdőként, sem az ottani önkormányzat nem vállalta át valamiért.


Ti tudtok valamit erről, hogy a TB fizetése egyénileg hogyan történik?

Bemegyek a Nav-ba, kérek egy T1011-es nyomtatványt, hogy mától szeretném fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook