Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS és családtervezés fórum

PCOS és családtervezés (beszélgetős fórum)


1 2
20. D.11 (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2015. jún. 4. 15:22
Na igen Vikyci! Ezt tudom, de hű nehéz ez már csak fejben betartani, mert imádok enni :( A szükség nagy úr és utána kell járnom.... :(
19. D.11 (válaszként erre: 17. - D85d776a42)
2015. jún. 4. 15:21

NEkem pont ugyan ezt mondták.... hogy ráér, de ahpgy Te is mondod jobb előbb, mert nem csak a gyerek de az egészségem is múlik rajta...


1 éve diétázol? Mi szerint csinálod?

18. Vikyci (válaszként erre: 16. - D.11)
2015. jún. 4. 14:37
Szénhidrátot pedig enni kell, csak nem mindegy, hogy milyet, mennyit és mikor.
17. d85d776a42 (válaszként erre: 16. - D.11)
2015. jún. 4. 13:29

Szia!

De fura, hogy nem ehetsz húst. Én még húsmentességről soha nem hallottam, pedig én is sokat foglalkoztam a témával. Ha tényleg PCOS-s vagy, akkor nagy valószínűséggel IR-ed is van. És ha így van, akkor igenis szükséged van a szénhidrátokra.

Nekem 10 évvel ezelőtt mondták, hogy PCOS-s vagyok és hogy majd nehezebb lesz a teherbeesés, de még nem kell vele foglalkozni. 18 éves voltam akkor. Azóta voltam több nőgyógyásznál (UH-n látták a cisztákat) és endokrinológusnál, senki nem küldött inzulinterhelésre... ennyit az SZTK-s dokikról... Aztán elmentem magánba. 1 éve kezdtem a diétát, 3 hónap után nem igazán javultam. Azóta még nem mentem vissza újabb terhelésre, de tervben van. Kezembe vettem a dolgokat, személyre szabottan diétázok és sportolok. Komoly életmódváltás kell, ha szeretnél babát! Ha már 10 évvel ezelőtt kiderül az IR és mondja nekem valaki, hogy váltsak életmódot, biztos hogy megtettem volna.

16. D.11 (válaszként erre: 15. - Vikyci)
2015. jún. 4. 13:01

Na akkor csak fel kell keresnem a dokimat...

Kőkemény méregtelenítést mondott, amibe nem fér bele a hús. De úgy tudom, hogy a széhidrátok sem. Itt jön a kérdés tényleg, hogy akkor mit fogok enni...? :D


De akkor szépen haladsz az utadon :) Így tovább!!!

15. Vikyci (válaszként erre: 14. - D.11)
2015. jún. 4. 11:18

Háziorvos valóban nem tud beutalót adni inzulin vizsgálatra, csak cukorra.

Nekem az sztk-s endo doki adott beutalókat terheléses inzulin+cukorra, és ciklushoz kötött hormonokra (vagyis a 3. napi vérvételre nőgyógyász, a 20-on valahanyadikra pedig endo doki)

Na hát ez a húsmentesség érdekes, akkor mit ehetsz végülis?

A diétát csinálom, mozgás is van, bár az lehetne több, december óta fogytam 7 kilót, most indult be igazándiból áprilistól a fogyás, és igen, próbálkozunk...

14. D.11 (válaszként erre: 13. - Vikyci)
2015. jún. 4. 09:45

És ő segít és dolgoztok rajta....?

Nyugi, a magán doki sem jobb, mert nekem is csak azt mondta, hogy akkor foglalkozunk vele, ha gyerek... de mi van ha nagyobb lesz a baj és nehezebb visszafordítani...? No mindegy, most neki fekszem a dolognak.

Az endo-doki azt mondta, hogy egy hónap méregtelenítés, (nem ehetek húst sem) kezelések vizsgálatok... Az IR-t nődoki indítványozza ugye? MErt engem a házi doki elküldött, hogy ő erre nem tud nekem beutalót adni...

13. Vikyci (válaszként erre: 12. - D.11)
2015. jún. 4. 06:03
Már egy ideje nem védekezünk, de nem jött a baba, azért is mentem orvoshoz. Bár először a házihoz vérvételi beutalóért, és akkor már láttam, hogy a tsh-m kicsit magas, akkor mentem sztk-s endo dokihoz, ő megállapította az IR-t, de szart az egészre, se gyógyszer, se diétás tanácsadás, fél évet adtam így a magam feje után menve a diétának, de semmit nem fogytam, így kerestem magándokit.
12. D.11 (válaszként erre: 10. - Vikyci)
2015. jún. 3. 21:09

Legalabb Te is kezbe vetted a dolgokat! :)

Probalkozasok utan derult ki... Vagy most szeretnetek elkezdeni?

Neked sem lehet egyszeru... :(

11. D.11 (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2015. jún. 3. 21:07
Igy is tettem! Felkerestem ma egy endokrinologust :)
10. Vikyci (válaszként erre: 8. - D.11)
2015. jún. 3. 19:52

Szia!

Nekem "csak" inzulinrezisztenciám van, cisztáim nincsenek, mensi minden hónapban megjön, és most egy ideje hőmérőzök is, és látom, hogy van peteérés.

1 éve derült ki, de csak december óta vagyok hozzáértő doki kezei között, azóta szedek az IR-re gyógyszert, pajzsmirigy hormonjaimat is talán mostanra sikerült beállítani, így remélem hamarosan jön a baba.

Sajnos én nagyot csalódtam az sztk-s rendszerben, így magánorvoshoz járok.

9. Zebra25 (válaszként erre: 5. - D.e.t.t.i)
2015. jún. 3. 16:16
Tudni kéne, hogy mi áll a pcos hátterében. Inzulin és cukorterhelés kell. Nem csak a teherbeeséssel lehet gond, hanem ha kezeletlen marad az alapbetegség, akkor pár év múlva kialakul a diabétesz. Tehát muszáj elkezdened a diétát. Plussz ugye a mozgás.
8. D.11 (válaszként erre: 7. - Vikyci)
2015. jún. 3. 15:43

Szia Vikyci, köszi a választ!

D.e.t.t.i vagyok, csak van egy új regem.


Sajnos vannak ciszták, az áprilisi uh-n is volt még.

Hormon vizsgálatom volt szeptemberben, amikor nem szedtem már 4-5 hónapja gyógyszert és még mindig nem jött meg. A doki azt mondta, hogy vérkép alapján hormonálisan oké vagyok. Egy másik dokihoz fordultam aki mondta nekem, hogy ez PCOS... Más oka nem lehet annak, hogy nem menstruálok. Azt mondta, hogy akkor foglalkozunk ezzel, ha szeretnénk babyt. Ez csak a héten vált egyre konkrétabbá, hogy igen, idén ősszel elkezdjük....

Póbálkoztam egy ideig gyógyteákkal és talpreflexologushoz is jártam, de nem éreztem javulást :(

Kaptam már endokrinologu elérhetőséget, lehet, hogy fel is kell keresni mielőbb.

Neked is ez a problémád?

Baby vagy vagy lesz?

7. Vikyci (válaszként erre: 1. - D.e.t.t.i)
2015. jún. 3. 15:33

Szia!

A fogamzásgátló meglehetősen rossz választás!

Cisztáid vannak?

Igen, idő előtt feküdj rá erre a témára, mert nem 1-2 hónap lesz, mire rendbejössz!

Egy jó endo doki, dietetikus által meghatározott ch diéta kell! És sport! Csináltass terheléses cukor és inzulin vizsgálatot, pajzsmirigy vizsgálatot és hormonokat is nézess.

6. D.11
2015. jún. 3. 11:43

Sziasztok!


Van itt valaki?

5. D.e.t.t.i (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2015. jún. 1. 11:15

Kedves Zebra25!

Neked van/volt PCOS-ed es segitett az endokrinologus?

Azt mondjátok még idő előtt feküdjek rá komolyan a témára?!

4. D.e.t.t.i (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. jún. 1. 11:14

Szia Zebracsikó!

Őszintén megmondva kevés ideig próbáltam, de nem ment :( sajnos én is azok közé tartozom akik nem tudják betartani, hhy szénhidrát diéta az rendben menjen. Egy friss szelet fehér kenyérre nemet mondani nagyon nehéz :( leget, hogy csak akkor menne, ha már ott tartanánk, hogy nem jön a baby :(

2015. jún. 1. 09:34
Mielőbb rendezni kell a pcost egy endokrinológussal.
2015. jún. 1. 09:16

ha szeded a f.gátlót, akkor sincs peteérése


diétázni próbáltál?

2015. jún. 1. 09:14

Sziasztok!


Szeretnék olyan nőket keresni, akik PCOS mellett estek teherbe. Sok-sok kérdésem lenne és tapasztalatokra vagyok kíváncsi ez ügyben.

PCOS-em van, de szerencsére nem olyan vészes, mert elhízás nem fenyeget (eddig!).

A legfőbb tünet az, hogy ha nem szedem a fogamzásgátlót, nincs peteérésem, menstruációm. Így folyamatosan fogamzásgátlót szedek, hogy minden egyensúlyban legyen.

Hamarosan szeretnénk baby-t és szeretném a tapasztalatokat kikérni, hogy hogyan is induljak neki.

Köszi előre is :)

Üdv.: D.e.t.t.i

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook