Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS és családtervezés fórum

PCOS és családtervezés (beszélgetős fórum)


1 2
50. D.11 (válaszként erre: 49. - 70b16b8f8b)
2015. szept. 2. 13:47
Nincs benne cukor...:)Ez aranyos :)
49. 70b16b8f8b (válaszként erre: 45. - D.11)
2015. szept. 2. 13:00
Nehéz is lesz,nálunk is nehéz volt,amikor anyósékhoz átmentünk,mert ő a cukorbetegséget,úgy gondolta el, hogy akkor csak az édességet és a cukrot kell elhagyni és ennyi, hiába mondtam,hogy a szénhidrátokra kell nagyon odafigyelnem.Az ő diétája másból sem állt,mint a tojásból és a salátából és a joghurtból. Anno nekünk is nyakra-főre vette az ízesített joghurtot, gondolván abban nincs cukor.
48. Vikyci (válaszként erre: 47. - D.11)
2015. szept. 1. 13:35

A tescoban a diétás cuccoknál van cukormentes Piroska szörp, narancsost kóstoltam, tök fini. A ropiknál van tk tönköly ropi.

Érdemes amúgy megvenni a tk liszteket, és magadnak sütni sütit, kekszet, tízóraira-uzsira pl kakaós csigát, túrós táskát...

47. D.11 (válaszként erre: 46. - Vikyci)
2015. szept. 1. 09:46

Köszike :)

Ma akkor shopping... :)

46. Vikyci (válaszként erre: 45. - D.11)
2015. szept. 1. 09:32

Pirítós se jó reggelire! A pirítás már gyorsít a kenyeren.

Tejes zabpehely mehet tízóraira, sokan reggelire is eszik de reggel tej helyett tejszín+ víz keverékvel készítve. Én nem szeretem, sose eszek ilyet.

Korpovit mindenhol van, gullon már macerásabb, tescoban nálunk csak 1 fajta van ami jó, sparban is szokott lenni, goods marketban is van, aldiban is talán, meg kell nézni a cimkéjét, tk lisztes és édesítős legyen. Gondolom van nagyobb hiperekben is, de nálunk nincsenek ilyen nagy üzletek.

Lehet kapni cukormentes csokikat is, wawel, torras nagyon fini.

45. D.11 (válaszként erre: 44. - Vikyci)
2015. szept. 1. 08:33

Tyűűű! Köszi a tippeket!

Majdnem mindent ellenkezőleg ettem. Gyümölcs tízóraira, puffasztott rízs, búza....

A bio dolgoknál találok ilyen kekszet pl. egy tescoban?

Igazából tk toast kenyeret vettem mindig, tuti ami tuti, szóval ezt legalább eltaláltam.

Elég nehéz így összerakni az étrendet, főleg amikor anyóséknál mindig terülj, terülj asztalkám van :(

Ma eddig ügyes voltam :) Reggel cickafark éhgyomorra, utána pedig egy pirítós rajta kevés rántottával. A tízórainál bajban vagyok most :)Ilyenkor mehet a zabpehely picike tejjel megpuhítva?

Köszi Vikyci :)

44. Vikyci (válaszként erre: 41. - D.11)
2015. aug. 31. 19:15

Szia!

Hagy segítsek kicsit a diétával. Írod, hogy minél kevesebb ch-t tartalmazó kenyeret keresed. Na hát nekünk ezek a csökkentett ch-s kenyerek nem jók. Olyat vegyél, aminek az első összetevője a tk liszt. Megnézed mennyi ch van 100 gr-ban, és kiméred hány szelet tartalmaz 30 gr ch-t, amit reggelire kell enni. (ezekből a vékony toast kenyerekből általában 2-3 szelet). Ehhez eszel mondjuk vajkrémet, szalámit, sajtot, paradicsomot, paprikát... Reggelire ihatsz kávét tejszínnel. Szerintem ezzel 2-3 órát simán ki lehet bírni.

Puffasztott cuccok se jók, az mind gyors felszívódású. Jó hogy megéhezel utána. Gyümölcs is gyors, tízóraira nem kéne enni.

Tízóraira ehetsz korpovit kekszet, édesítős-tk lisztes gullon kekszeket + natúr joghurtot.

Ebéd, vacsora köret lehet barna vagy basmati rizs, hajdina, bulgur, kuszkusz, köles..heti 1x tk vagy durum tészta, heti 1x sült krumpli. Hozzá hús, saláta. Ha eszel levest előtte, az is jól telít.

Uzsira már jöhet a gyümölcs, kekszek, persze cukor nélkül, tk liszttel.

Vacsi kb mint az ebéd.

Lehet sütni tk lisztes pizzát, mindenféle sütit.

Ha jók az alapanyagok és mennyiségek, nem szabad éhesnek lenni.

43. D.11 (válaszként erre: 42. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 31. 15:40

abszólút nem tartom drágának, csak körülményesnek :D

De hát hajrá-hajrá! :D

2015. aug. 28. 14:33
Volt persze nehezebb napjaim nekem is amikor kiettem volna a hűtőt. Akkor jön a husi, sajt és a tojás,ezek jutottak hirtelen az eszembe amiben nincs szénhidrát,ezekből sem kell a drágát meg venni,mint például a szalámit, jó a parizer is.(még mielőtt a diétát valami drága dolognak vélnéd:) ) Terhesség előtt Letroxot,Meforalt és Bromocriptint, terhesség alatt és után Letroxot, a többit fokozatosan el kellett hagynom endokrinológus javaslatára.
41. D.11 (válaszként erre: 40. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 28. 09:19

ooo köszi a tippeket! :)

Ezekre azért figyelek, estére is már csak hideg tálat eszünk, sajtokkal plusz zöldséggel, max egy kis pulyka sonka :)

Viszont napközben az a baj, hogy a teltség érzetem nincs meg és óránként eszem valamit... Igaz vagy egy pár szem gyümölcsöt, vagy puffasztott rizset/buzát, de valamit mindig eszem. Szinte a nehéz kajákat már nem is kívánom úgy, mint régen!

Kenyérből is nézem, hogy miben van kevés szénhidrát, tésztából is ha veszek, akkor bio és teljes kiörlésűt....

Neked nem volt ez az egész nap ettél ha csak falatokat is, mert úgy érezted, hogy éhes vagy és még még még...?

Jajj és nem rémlik, hogy mit írtál, hogy szedsz gyógyszert?

2015. aug. 27. 19:58
Azt még elfelejtettem írni, hogy anno nekem még azt mondta a dietetikus, hogy krumpliból ebédre max 2db tyúktojásnyit lehet enni, rizsből és a tésztából nyers állapotban maximum 10dkg-t lehet enni. De a helyedben azért mérném, HA teheted mérd a cukrod,mivel egyedi, hogy melyikre hogyan reagálsz. Nekem a hasábkrumpli volt többnyire a mumus, meg a bolti félkész mirelit áruk, gondolok olyanokra,mint a rántott csirkemmel,sajttal töltve,mivel azokat duplán panírozzák.Mert ha te magad panírozod akkor 15gr ch-val lehet számolni 1db-t.De ha vmi kérdésed van, vagy bármi nyugodtan írj!
2015. aug. 27. 17:10
Reggelire nem, de 12 után már ihatod.Én úgy fogalmaznék,hogy amíg át nem szoksz, addig a tudat van meg,hogy valamitől "megfosztod" magad. Én is akkor tudtam volna legjobban ki enni a hűtőt,amikor közölték, hogy mik a játékszabályok. Amit ehetsz bűn nélkül ha éhes vagy az a felvágott, azzal lehet "csalni", ha éhes vagy meg bármelyik húsétellel, tojást is ehetsz és sajtot, ezekben semmi szénhidrát van. Idő mire átszoksz, de nem lehetetlen,körülbelülre 2 hétre számíts minimum.
38. D.11 (válaszként erre: 37. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 27. 08:48

Akkor gondolom nem a legjobb ötlet a tejeskávé :D

Szuper :(

Figyelek ahogy tudok, de az a baj, hogy így egész nap eszem, mert nincs meg a megszokott teltség érzetem a diétás koszttól :)

2015. aug. 26. 13:29
Jah és azt mondták, hogy a tejből délelőtt nem szabad inni, mort gyorsan dobja a cukrot és délelőtt az a lényeg,hogy lassú felszívódású szénhidrát legyen,ilyen pl. a teljeskiőrlésű kenyér, délután mehet a gyors felszívódású szénhidrát ez pl. a tej.
2015. aug. 26. 13:28

Amikor terheségi cukrom volt akkor jártam dietetikushoz, ott "kioktattak" rendesen. Napi 6-szori étkezés, ahol a legtöbb szénhidrát az ebéd volt. Teljeskiőrlésű kenyeret vettem,így azért kibírható,mert nem éhezel,plusz a cukor nem ingadozik.Szénhidrátot enni kötelező, engem is cseszegetett ezért a dietetikus,ha nem volt meg a napi 180gr. De,ha kb 10-zel ettem kevesebbet azért nem reklamált.Így alakultak az adagok:

R: 20gr CH

T:35gr

E:50gr

U:20gr

V:30g

Pótv:25gr

Most is így eszek,mert így nem ugrál össze-vissza a cukrom.

2015. aug. 26. 13:08
nincs mit, olvasgass, sok fontos, hasznos info van, ha pedig valami kérdés van kérdezz nyugodtan. :-)
34. D.11 (válaszként erre: 32. - Ágio8405)
2015. aug. 26. 12:20

Szia!

Köszi

Csatlakoztam :)

33. Ágio8405 (válaszként erre: 29. - D.11)
2015. aug. 26. 12:08
cickával ovatosan mert sokakat pluszban cisztásit.
32. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - D.e.t.t.i)
2015. aug. 26. 12:05
jelentkezz ide. [link] Az életmód váltás kötelezö. nem csak a gyerekért hanem azért is hogy ne legyél cukorbeteg. Még pár érdekesség. [link]
31. D.11 (válaszként erre: 30. - 70b16b8f8b)
2015. aug. 26. 11:32

Nekem nehezen megy a diéta :S

Oda figyelek, de ez azzal jár, hogy kb egész nap eszem, mert ezekkel a semmi kajákkal nem lakok jól :( Nem tudom te hogy bírod :D

De hála istennek rendbe tett a szülés, ez jó hír :)

2015. aug. 25. 20:17
Amikor szülés után voltam a pajzsmiriggyel az endos dokimnál (tb-s alapon) rákérdeztem,hogy most szülés után hogy alakulhat (menet közben voltak orvostanhallgatók is) és ott nekik közölte, hogy elég sokrétűen fordulhat elő nálam konkrétan "csak" nem jött össze a baba és én hormonálisan csúsztam el, szerinte most (mivel terhességem előtti súlyom van és vékonynak titulált a 162cm-hez az 52kg-t) akár spontán is lehet, nem muszáj a meforalt szednem, de majd akkor ráérek még ezen görcsölni,amikor lejár az egy év. Addig is marad a diéta, néha nasival, de ésszerű keretek között és a le is kopogom a cukrom is normális, mivel terhességi cukrom volt, és előtte se volt egy hű de fantasztikus.Hál istennek nem maradt meg a szülés után, pedig az esélytelenek nyugalmával indultam,mert terhesség előtt nem volt egy szuper értékeim a terhelésesen.
29. D.11
2015. aug. 25. 15:58

Akkor az nem más, mint a PCOS? Vagy egy kaptafa?

Én képzeld el vééégre menstruálok, ma jött meg :) Több, mint 2 hétig cickafark reggelente éhgyomorra + 6 napja a merckformint szedem és siker :))

Nem gyógyultam meg, de jó uton járok, remélem marad is! :)

2015. aug. 25. 13:55

Szia!

Akkor rosszul fogalmaztam:) menstruáltam rendesen, viszont clostit kellett szednem, bár akkor lehet, hogy a tüszőrepedéssel voltak problémáim,"régen" volt:) Autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van és arra szedek Letroxot.

27. D.11
2015. aug. 25. 08:56

Szia Sziszo21!

Ez nagyon érdekes, mensi peteérés nélkül? hmm...

De jó hallani, hogy össze jött a baba, gratulálok! :)

Sokat hallottam már a closty sikereiről :)

pm gyógyszert szedtél? Mire gondolsz?

2015. aug. 24. 18:21

Szia!


Nekem úgy alakult a PCO, hogy ciszták nélkül, rendes menstruációval, semmi peteéréssel, valószínűsíthetőleg ir-rel. Endokrinológus felírta a Meforalt 3*500mg-ral,lefogytam 8kg-t(fogyás előtt is normál súlyom volt), rendszeresen mozogtam, szedtem mellé pm gyógyszert, és CLostilbegytet és 10 hónap után pont Closty mentes hónapban fogant meg a babánk és május 31-én szültem 6nap túlhordással,hüvelyi szülésem volt.

25. D.11
2015. aug. 17. 09:23
Sehol senki.... :(
24. D.11 (válaszként erre: 23. - D85d776a42)
2015. jún. 5. 09:55

Csak annyira borzasztó, hogy aki meg nem szeretne babát, annak potyog a pocakba... :(

Nekünk meg életmód váltás, idő, türelem, küzdelem... :)

De végig csináljuk!

23. d85d776a42 (válaszként erre: 22. - D.11)
2015. jún. 5. 08:58
hajrá! :) szerintem érdemes :)
22. D.11 (válaszként erre: 21. - D85d776a42)
2015. jún. 4. 17:22

Ez szep munka anett08!

Elkezdem magam en is bele asni...

21. d85d776a42 (válaszként erre: 19. - D.11)
2015. jún. 4. 15:45

Csoportos diétás oktatáson voltam, ahol elmondták, hogy mit mikor szabad enni. Utána egyéni konzultációra is elmentem a dietetikushoz, ahol személyre szabottan elmondta, hogy miket egyek és mit sportoljak. Megmérte a testösszetételemet is. Nekem híznom kell, izmot kell építenem, rám más vonatkozik, mint arra, akinek fogynia kell.

De neten is utána lehet olvasni. Szerintem betartható a diéta, én már teljesen hozzászoktam.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook