Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülésindítás Székesfehérváron fórum

Szülésindítás Székesfehérváron (beszélgetős fórum)


2015. jún. 6. 09:25
Köszönöm szépen:)
22. Derya (válaszként erre: 20. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 6. 00:47
gratulalok. :-)
21. temmp (válaszként erre: 20. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 5. 21:22
Szívből gratulálok!!! Legyen hosszú, boldog élete a kis hölgynek!
2015. jún. 5. 10:36
Nem tüntem el, csak megszültem vasárnap spontán mindennel együtt erős 3óra alatt:) így végül nem kellett indítani a babát mert a melegfront megtette a hatását:) SZerda óta itthon vagyunk!:) Kislány lett, 3420grammal és 52cm-rel:)Köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszát!:)
19. temmp (válaszként erre: 18. - Derya)
2015. jún. 3. 21:15
Lehet, nagyon eltűnt :)
18. Derya (válaszként erre: 17. - 70b16b8f8b)
2015. jún. 3. 00:23
mi ujsag? megvan mar a baba? :-)
2015. máj. 31. 12:29
Megpróbálom a lépcsőzést, hátha segt. A rázkódás nem segít mivel hétfő óta napi szinten buszozok körülbelül fél órát. Ma már délelőtt erőteljesebb voltak a fájások, de még mindig nem olyanok amilyennek kell lennie.
16. temmp (válaszként erre: 8. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 23:51

Ha fájt, akkor kezdik kézzel feszegetni. Ha nem akarod, akkor kérjed nyugodtan, hogy ne akarjanak kézzel rásegíteni. Legyél határozott.


Lépcsőzz sokat. Próbálj meg nem stresszeli, az is visszatartja. Az állatvilágban is, ha a szülő állat nem érzi magát biztonságban, retteg, akkor képes a már megindult szülést is félbehagyni. Mi is hasonlóan működünk.


Szerintem kérdezd meg nyugodtan a legközelebbi vizsgálatkor, hogy ilyen állapotú méhszájjal ha indítani kell, akkor hogyan fogják indítani.

Nekem burokrepesztés volt kb. 2 ujjnyinál, (tele voltam kiütéssel, azért kellett indítani), nem volt fájdalmas, csak kellemetlen feszítő érzés és kb 1 perc.

15. tavasz007 (válaszként erre: 14. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 20:44
Lepcsozes, fitnesszben valamilyen kardiogep?
2015. máj. 30. 20:14

Köszönöm az eddigi válaszokat is!:)

A lazítás a legnehezebb része nálam,mert sokáig vártunk rá:) nehezen tudtam elfogadni,hogy kislány,mert féltem,hogy örökölheti tőlem az alap betegségem,de sikerült megbeszélnem magammal,hogy butaság,mert rendesen kezelhető probléma, csak én láttam benne többet. A szexet akkor bevetjük:) :) sajnos a buszozás és a séta nekem nem használ,mert hozzászoktam már a bébi előtt is:)

2015. máj. 30. 20:07
Szerintem estenkent, lefekveskor lazits es gondolj arra, hogy"el akarom engedni ezta kis babát". es beszelj magadban a picivel, hogy most mar bujjon elo. Koszond meg a mehednek, hogy eddig orizte, ovta a kicsikét, de most már huzodjon ossze es engedje ki ebbe a szep napsuteses vilagba. Na meg szeretkezz a paroddal mindezek elott, az orgazmus par ora mulva be is indithatja. Nalam bejottek ezek a modszerek :) Kb 1 hetig csinaltam. 40+4 re megszuletett. Es gyors es konnyu szules volt. Csak akard elengedni. Mostmar ideje megneznie milyen az elet idekint.
12. Derya (válaszként erre: 11. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 20:00
hat lehet, de az ıs lehet, hogy nem...
11. 70b16b8f8b (válaszként erre: 10. - Derya)
2015. máj. 30. 19:46
A 36 hetes uh szerint korának megfelelő, a 31 hetes uh mutatta kisebbnek kb két héttel, de az akkori uh-s doki nem mondott rá semmit. Kezdek akkor én is arra gondolni, hogy mivel lett egy potya peteérésem, amivel nem számoltam, és nem volt követve az adott ciklus akkor csak 1 héttel később fogant is meg, így később is születik meg egí héttel. Mert idáig nem jutott eszembe, csak volt egy ember az ismeretségi körömben, aki a mai nap mondta,hogy biztos el van számolva a hét, de idáig nem foglalkoztam a témával.
10. Derya (válaszként erre: 9. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 19:36

ertem, hat akkor nem 100%, hogy pontos a datum...


passz, te tudod, milyen volt a terhesseged, mit gondolnak az orvosok, hogy pontos-e a szamolas, vagy nem...


ha valoszinuleg pontos, akkor jobb lenne mar nem varni...

9. 70b16b8f8b (válaszként erre: 7. - Derya)
2015. máj. 30. 19:14
Két hónapig szedtem a clostilbegyt tablettát,majd a 3-ikban spontán sikerült amikor nem szedtem, de akkor azt hittem, hogy petefészekgyulladásom van. Szeptember-október körül kellett volna mennünk inszemre
2015. máj. 30. 19:11

Köszönöm szépen a válaszokat!Idáig csak több kicsi jóslófájásnak mondható vmi volt egy-egy fél pillanatra.

Temmp!: nem vagyok zárt a mai értékem 2211 volt a hétfői és szerdai meg 2111 volt, ha ez segít valamit. Nme tudom ki hogy van/volt vele de nekem ezekkel az értékekkel enyhén szólva fájdalmas volt a vizsgálat,pedig 3 külön doki nézte, míg amikor még 3000-s volt meg se kottyan a vizsgálat.

7. Derya (válaszként erre: 3. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 19:09

nem teljesen egyertelmu nekem, hogy vegul is mesterseges megtermekenyites tortent-e, ha igen, akkor pontos a szamitas, ez esetben jobb lenne ha mar megszuletne vagy igy, vagy ugy...

annak oka van, ha nem indul meg a szules magatol...

2015. máj. 30. 19:00
Engem oxitocinnal indítottak, az ellenségemnek se kívánom. 23 óra embertelen és felesleges vajúdás után császár lett, remélem, nálad használni fog. Vagy inkább azt,hogy magától megindul a szülés.
5. temmp (válaszként erre: 3. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 18:56
Teljesen zárt vagy?
2015. máj. 30. 18:56

Szia! Gondolom több mindentől függ kinek hogyan indítják. Ha már valamennyire nyitva a méhszáj, akkor ált. burokrepesztéssel. Létezik zselé is, amit a méhszájra kell kenni, de leginkább oxitocin infúzióval szeretnek indítani.

A repesztés nem vészes, majdnem természetesnek mondható, mert utána jön aminek jönnie kell. Persze vannak esetek, amikor nem hozza meg a fájásokat. Az oxitocinos nagyon fájdalamas tud lenni, főleg ha jó nagy adaggal indítanak, és megvannak a maga kockázatai is. Van aki nem is tágul tőle, akár mennyit kap. A zselét ritkábban használják, pedig az szép lassan tud dolgozni és csak akkor okoz hirtelen nagy fájdalmat, ha túl sokat használnak belőle. Létezik ballonos tágítás is, amikor a méhszájat azzal tágítják fokozatosan. Elég ritkán csinálják, mert ugye macerás.

Egyet ne hagyj: kézzel tágítást. Túlságosan fájdalmas és szakmailag sosem lehet nem indokolt.

Az akkori főorvos az ún. bemutatáson elég durva volt. Láttam egyszer ahogy sorban jönne ki tőle meggyötörve, voltak akik sírva. Nem ijesztgetni akarlak, de benne van a pakliban.


Én is fehérváron szültem, volt orvosom és szülésznőm is, és már jó előre kikötöttem, hogy nem kérek a kézzel tágításból (láttam másokon, hogy mennyire rossz) és az oxitocint sem engedem, mert ha rendben halad majd a szülés csak esetleg lassan haladok, hagyjanak békén. Na meg a hasbakönyöklést se rajtam gyakorolják.

Megértették, elfogadták és nem nyafogtak érte, meg nem mondták, hogy majd azt ők jobban fogják tudni.

2015. máj. 30. 18:52
Nincs fogadott dokim,mert amikor sikerült a bébi akkor fogyasztottam a 2-ik dokit és a végén úgy éreztem,hogy "csak" dobálva vagyok endos dokihozés vissza a másik szakrendelésre.:):)
2. Derya (válaszként erre: 1. - 70b16b8f8b)
2015. máj. 30. 18:41

lehet, hogy jobb lenne akkor, ha mar kibujna...

beszelj a dokiddal, hogy ne varjatok mar tovabb szerintem.

2015. máj. 30. 18:21

Sziasztok!


Ma vagyok 40hetes és 5napos kismama.Szeretnék érdeklődni olyan kismamáktól akik Fehérváron szültek és nekik is indított volt a szülés. Mi befolyásolta nekik az indítás módját,mennyi plusz nap után indították meg a szülést?Idáig minden rendben van nst is, kétszer néztek magzatvizet,mind a kétszer tiszta volt. A mai ügyeletes doki azt mondta,hogy 1hetet adnak pluszban a gyerek természetes úton való születésének és majd utána döntenek,hogy mi lesz.Veszélyeztett is vagyok mivel, meddőségi kezelésen vettem részt,pco-m van és terhességi cukrom.Elnézést a hosszúságomért,csak aggódok:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook