Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ultrahangon hogy nem látják ha a gyermek beteg? fórum

Az ultrahangon hogy nem látják ha a gyermek beteg? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Derya)
2015. jún. 1. 17:32

Tudod, én meg általában a pszichológiai oldalát fogom a dolgoknak, ezt meg rólam tudja mindenki. :-)


A vizsgálatokban ti több tanácsot tudtok adni.


Egyébként az a vicc, hogy pont az a fiam a súlyos auti, akinél végigcsináltam mindent marha drágán, becsülettel... Hát tény, down-osnak nem down-os, nem Edwards-os... Hú, viszont ilyen babánál sajnos döntést kellett hozni az egyik barátnőmnek.. Sajnos tényleg léteznek ezek, az igaz. Neki egyébként a 18. heti uh-n vették észre.

62. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Derya)
2015. jún. 1. 17:26

Rendben.

Ezzel nincs is gond.

Meg lehet ezeket csináltatni.


Én csak annyit mondtam, hogy ettől még nem tud teljesen megszabadulni a rossz érzésektől, mert mi van, ha éppen autista lesz?

61. fruska84 (válaszként erre: 60. - Derya)
2015. jún. 1. 10:15

SOTE Női1


:-) Jaj aranyos vagy, ilyenkor én már csak mosolyogni szoktam (2év alatt túlságosan sokat éltem és tapasztaltam meg ezekből a dolgokból és jó olyanokkal találkozni akik még ennyire bíznak az orvosokban és a vizsgálataikban)

Az amnio nem 100% pedig az lehetne, mert nem néznek mindent! Valóban az amnio 100féle genetikai betegséget kimutat, de azt a 100at nem nézik végig csak a szokásos dolgokat...sajnos (sokan ezt nem tudják!)

Mi a lányunkkal születése után végigcsináltunk mindent (6-8genetikai vizsgálat mind negatív végül CGH-val találták meg a deléciót) megvan hogy hol a "hiba" hol kell keresni, melyik ágon nálunk mekkora a törlődés stb.

De most a kistesónál amnioval mégsem tudják megnézni, mert ők ezt nem vizsgálják... meg ez "mikro"deléció olyan kicsi a törlődés, hogy ők ezt nem látják, az ottani orvosom mondta...(így, hogy már tudom, hogy mit is néznek, bele sem egyeztem az amnioba, tök felesleges).

A NIFTy teszt nem egyenlő a kombinált és integrált teszttel azért annál többet ad.

60. Derya (válaszként erre: 59. - Derya)
2015. jún. 1. 09:46

nezegeztem ezt a mikrodelecios dolgot, es azt talalom, hogy a kromoszomaviszgalatoknak (amnio es korionbiopszia) ki kelle tudniuk mutatni ezeket is.

tehat az osszes fele kromoszomarendellenesseget.


megkerdezhetem, hogy hol csinaltak neked a beavatkozast?

59. Derya (válaszként erre: 57. - Fruska84)
2015. jún. 1. 09:35

tudom, hogy mıre mondjak, hogy jo, meg azt is, hogy sok esetben teves eredemnyt ad.

ugy teves negativ, mint teves pozitiv eredmenyek szulettek mar tobb esetben. :-(


amugy ezek csak a 3 leggyakoribb triszomiat vizsgaljak, az amnio akkor hogyan nem mutatta ki, mikor az azokat is nezi, meg meg rengeteg mas mindent?


hat ez nem igaz, amit irsz, mert ezek az uj vertesztek csak a Down, PAtau es az Edwwardsot, illetve ha pluszba fizetsz, akkor meg a nemi kromoszomak eltereseit vizsgaljak.

ezeket midnet, pluszba meg sok minent viszgalnak amnional es korionbiopszianal.


priviben leirnad nekem, engem nagyon erdekel ez a tema.

58. Klarisszima (válaszként erre: 36. - Tavasz007)
2015. jún. 1. 08:43

Már nem csak az.

Anyai vérből vesznek magzati dns-t. Pont annyira megbízható, mint az amniocentézis, vagy choryonboholy vizsgálat.

[link]

[link]


És bár nem olcsó, már itthon is sok helyen elvégezhető, egyszerű vérvétellel.

57. fruska84 (válaszként erre: 55. - Derya)
2015. jún. 1. 08:29

Én a NIFTY-tesztet az amniocentézis alternatívájaként vetettem fel (ami sajnos nem tb támogatott :-( ). És igen a NIFTY teszt "csak" a genetikai eltérésekre jó, más betegségekre (pl. szervi elváltozásokra) nem.

Ez csupán egy vérvétel (anyai vér), nem úgy mint az amnio, ahol a hasadba döfnek egy óriási tűt ami után napokig csak feküdni szabad és óhatatlanul attól rettegsz 1hétig, hogy mi van ha pont te vagy az az 1% ?

Nekem a NIFTY kimutatta volna azt amit az amnio soha (óo milyen boldog is voltam utána, hogy egészséges a kisbabám, aztán szülés után jött a fekete leves)... magyarán sokkal több genetikai betegséget mutat ki mint az amnio.


A mikrodeléciós szindrómák olyan ritka genetikai betegségek, amelyeket egy kromoszóma DNS állományából egy nagyon kicsi szakasznak a hiánya (deléciója) okoz.


Inkább nem írom le, hogy nálunk mivel(mikkel) is jár ez a "kicsi" törlődés, mert szegény fórum indító így is pánikol, így nem lenne fair, miközben azt mondom Neki nyugodjon meg és bízzon a babában és a testében!

56. zebracsikó (válaszként erre: 52. - RegiGabi0912)
2015. jún. 1. 08:16

"Igen nem védekeztünk mert nem jutottam vissza a dokihoz. "


ugye, Te is érzed, hogy ez az érvelés egy kicsit billeg...


nem kell ahhoz orvos, hogy az ember védekezzen.


Ez szimpla felelőtlenség.

55. Derya (válaszként erre: 40. - Fruska84)
2015. máj. 31. 23:03

mi az a mikrodelecio?


a Nifty se jo tul sok mindenre... :-(

54. Derya (válaszként erre: 39. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 31. 23:02

eselyeket latolgatni semmi ertelme.


en kromoszomavizsgalat parti vagyok, ezt tudhatja mindenki itt, aki erdeklodik a tema iratn, de 28 evesen valosuzinuleg nem fogjak neki sztk-ra megcsinalni.

a csak nicnsen a csaladjukban orokletes genetikai elteres...

2015. máj. 31. 22:56

Ami azt illeti, a méhen kívüli terhességet UH nélkül is meg lehet állapítani, bár akkor már jobb, ha a műtő közel van.


Én örültem, hogy UH-val megállapították az elején: jól beágyazódott, és dobog a szíve.

Engem gyakran ellenőriztek, mert a férjemnek az előző házasságából született egy kisfiú, nyitott gerinccel, 77-ben, és akkor még sajnos nem volt esélye, meghalt pár hónaposan.

Tehát a férjem megnyugtatására készült még egy UH, amikor már a gerinc is jól látható volt, és Apja is megnézhette. Akkor sírta el magát örömében, addig nem mert örülni.

Nem volt még itthon elterjedt az internet 89-ben, és én soha még nem kerestem annyit, hogy orvosnak bármiért is fizessek. Több ultrahang nem készült, de én nem is féltem. (Megijeszteni azért engem elég nehéz, mert tanultam biológiát és most is érdekel, no meg a 89-es fiam már a harmadik baba volt.)

Esett meg pedig velem is rémtörténet, de inkább egy bizonyos kórház hibájából. Koraszülés volt, a lányom megmenekült, mert elvitték a Schöpf-Méreibe. Engem kezeltek "kissé" félre, de még időben lépett a család, és átvittek máshová, saját felelősségre. :D Emiatt még nem féltem a következő babánál.

Én anyagi okokból nem gondolnék abortuszra soha. Bizonyított betegség esetén nem tudom. Hála Istennek, ebbe a helyzetbe nem kerültem, de tudom, sokan vállalják így is.

Kérdés, hogy ha a szülők már nem lesznek a felnevelt sérült gyerek mellett, milyen élete lesz.

Illetve, meddig lehet a család terhére lenni a döntéssel. Ismerek családot, a gyereken két évesen jelentkeztek a tünetek. Az anya nem és nem adta sehová, holott az ilyen beteg egészen sikeresen fejleszthető, hanem az egész családot a kis beteggel terrorizálta. A férje is csak bizonyos feltételek mellett vállalhatott munkát, ő maga nem dolgozott (diplomásként), a szülők anyagilag ebbe rokkantak bele, a nő bátyjára alig jutott figyelem, anyagi vagy más segítség pláne nem. De most ő költözött a szülőkhöz, hogy ápolhassa őket...

A kis beteg egészséges testvére úgy nőtt fel, hogy még tinédzser korában is a betegre kellett folyton tekintettel lenni. Nem mehetett bulizni sem, úgy tudom.

52. RegiGabi0912 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2015. máj. 31. 22:36

Igen nem védekeztünk mert nem jutottam vissza a dokihoz.


A másik dolog,egy hibából lett ez a baba.


De sajnos felelőtlen voltam.


Az első párommal akitől a kettő gyermek van attól a 9 év alatt nem szültettek csak ők abortuszon soha nem voltam, és ez a kettő is csak akkor mikor mi akartuk nem véletlenül és a ráadás az az h soha nem szedtem semmmit,csak vigyáztunk...

2015. máj. 31. 22:33

De ekkor is 100 emberből 98 azt mondta vetessem el mert mire? Rájuk hallgattam.

Most is ugyan ez a helyzet de én kitartóan cáfolom h miért igen,miért nem vetetem el.

Persze ha az anyagikat nézem akkor 100 % nem a válasz de én nem azt nézem hanem azt hogy boldogan fogom nézni ahogy cseperedik,és ő is az enyém..


Hányan járnak ugyan ebben a cipőben amiben én szerintem sokan,de én nem azokat az érveket nézem h miért nem hanem azt h miért igen.


Mikor megtudtam h teres vagyok,én már tudtam hogy ő megszülteik mert én nem megyek keresztül azon amin 4 hónapja.

De ez is csak azért mert én megakartam tartani.


De milyenek már az emberek,még " megtartom" vagy "nem tartom meg" mi az valami játék holmi vagy kutya vagy állat vagy mi? Hogy így elterjedet ez a szóbeszéd,de mindenhol.

Ha mész nőgyógyászatra és megállapítják h terhes vagy,azt kérdezik meg szeretné tartani?


A Jóisten mivel ruházta fel az emberiséget..,h így dönthet emberi életről.

Ha azt nézem ha anyukám is így gondolkozott volna h neki nem kell 3.ik én akkor most nem gépelnék itt...

50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 22:27

Nekem ezek után szexelni nem lett volna kedvem....


Azt mondtad, ha még egyszer terhes lennél, nem vetetnéd el.... tehát nem védekeztetek, miközben annyira azért egyáltalán nem terveztetek 3. gyermeket.

Na, én ezt nem értem....


Jó egészséget kívánok, és sok örömet a babában! Remélem, ő nem érzi, hogy nem annyira várjátok :(

49. RegiGabi0912 (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2015. máj. 31. 22:22

Azért tartottam meg mert december 30.- án voltam abortuszon és akkor is ebben a helyzetben voltam h egyszer igy gondoltam h én megtartom utánna másik percben meg azt gondoltam h ne makarom előlről kezdeni az egészet,inkább nem vállalom,mert felborítja az életem,ami már jól megszokott,és ő már a másik páromtól van,mint ahogy a mostani is.

Aztán mégis az ész döntött és elmentem abortuszra,mikor ott voltam kértem az Istent hogy amiért én ezt teszem,vegye érte az én életem el.

Majdnem teljesült a kérésem mert ami történt bele is hallhattam volna tiszta nevetséges ilyenbe meghalni igaz?

Na mindegy,megkapartak vissza vittek a szobámba egy óra múlva rosszul lettem,megtelt a méhem vérrel berögösödött,mert elzárta a méhnyak csatornát a heg amit császár után maradt, mert véletlenül megsértették, rosszul lettem elájultam,kötöttek rám oxit h a méhösszehuzódás összetörje a rögöket nem sikerült e azt ide leírni nem tudom milyen görcseim voltak mig lement az infuzió.és nem 5 percenként hanem minden másodpercben...

Jött a doki azt mondta h nem sikerült az oxis terv jöhet az ujabb kaparás,vagy műtét...

Viszzatoltak a műtőbe,elaltattak de felkeltem borzalmasan fájt amit csináltak azzal a géppel,csak azt éreztem h rángatja a gép az egész testem,vissza altattak..

Sikerült a ujabb kaparás vissza vittek másnak kiengedtek de járnom kellett reggel-este méhösszehuzó injekcióra..

Én azt mondtam ha mégegyszer terhes lennék nem vetetném el inkább kezdek előlről mindent.


És áprilisban terhes lettem...ő jönni akar,én pedig várom.

2015. máj. 31. 22:21
Én használtam szteroidos krémet, kétszer hajat festettem, nyers húst és szusit ettem kilószám, söröztem,cigiztem és háromszor utaztam repülővel abban az időszakban, amikor nem tudtam a terhességről, aztán szültem egy makkegészséges gyereket. Nyugi!!!! És főleg: ne olvasgass semmit a neten. Régen is pontosan ugyanennyi beteg gyerek született, mint most,csak az internet terjedésével több fény derül ezekre. Semmi baja nem lesz a babának, de az állandó stressz rengeteget árt neki (és neked.)
47. zebracsikó (válaszként erre: 46. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 22:12

olvasd el a kenőcs betegtájákoztatóját


én nem merném használni

2015. máj. 31. 22:10

Amúgy nincs semmi okom az agodalomra mert semmi rosszat nem mondtak eddig minden rendben volt vele,méretek is egyeznek. És nem volt örökletes betegség sem a családban egyáltalán.



Volt barna pecsételésem elmúlt majd megint majd ismét elmúlt,aztán egyszer csak több volt,megijjedtem aztán elmentem magándokihoz,mert a kórházban nem vizsgáltak meg csak ha be is fektethettek volna,így eljöttem, és inkább kifizettem a vizsgálati díjat,de ott legalább oda figyelt rám a doki,és elmondta h semmi baj nincs,nem a méhből jön,na mindegy ezzel csak azt akartam írni hogy akkor már biztosan látta volna ha baj lett volna,ez kb 1 hete volt.


Na mindegy én azért elmondom a dokinak majd hogy ezek kavarognak bennem de szerintem csak feleslegesen parázok.


A másik ekcémás vagyok vagy 3 szor használtam szteroidos kenőcsöt de ebből kétszer még akkor mikor en mtudtam h terhes vagyok,egyszer meg azért mert annyira fájt már a kezem, h muszáj voltam bekenni, szerintetek okoz valami kárt a magzatnak?

45. zebracsikó (válaszként erre: 28. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 22:02

Két gyermeket szültél - ott is történhetett volna akármi, hiszen ezerféle betegséget nem tudnak kiszűrni. Akkor nem aggódtál? Vagy fiatalka voltál, gyorsan jöttek a gyerekek, nem volt időd aggódni ezen?


Sok beteg gyermek van, de ezek közül sok pl. szülési sérült, sok olyan, akinek a betegségét semmivel nem lehet kiszűrni, sok korababa, akik gyakran kapnak agyvérzést, stb.... De sok olyan baba is van, aki végül nem született meg betegen, mert egy vizsgálat fényt derített rá!


Erősen ráparáztál erre!

De abba gondolj bele, nem attól lesz beteg egy baba, mert nem várják... akkor még ennél is több beteg baba lenne.


Ha sem anyagilag nem jön jókor ez a baba, és Te magad sem vágysz a babázásra, akkor miért tartottad meg?

44. zebracsikó (válaszként erre: 29. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 21:52

Rengeteg komolyabb vizsgálat van, nem csak az UH, végeztesd el az integrált tesztet is és a Prena vagy Nifty tesztet.

Ha meg ennél is jobban parázol, akkor marad a magzatvízvétel vagy a korionbiopszia.

43. unom (válaszként erre: 17. - Tavasz007)
2015. máj. 31. 20:14
Te tényleh nem érted? A méhenkívüli terhességet az anya érdekében jó minél előbb kizárni. De neked jogod van megtagadni a vizsgálatot, hajrá.
42. unom (válaszként erre: 5. - Tavasz007)
2015. máj. 31. 20:11
Tök jó, ha méhenkívüli a terhesség megszívtad.
41. globus (válaszként erre: 39. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 31. 19:18
Túlzottan aggódóknak azt sem lehet mondani, hogy savanyúcukor! Egyből ráharapnak a szóra, és még több aggályuk van. Ismerősöm rákfóbiás, ha csak meghallja, hogy valaki a városban rákos, már észleli magán a tüneteket. Elölről kell kezdenie kivizsgálást még akkor is, ha kb. 3 hónapja történt általános szűrés. Környezete agyára megy a kutakodással.
40. fruska84 (válaszként erre: 37. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 18:58

Amniocentézis: 1% esély, hogy elvetélsz, így is bevállalod? Nekem volt, negatív eredményt kaptam, mégis genetikai betegséggel született a kislányom... mikrodelécióknál semmit sem ér. "csak" 3-4 nap fekvést az ágyban és haskeményedést...

Azt írtad anyagilag is megterhelő lenne a baba, akkor hiába írom Neked, hogy csináltass NIFTY tesztet, mert valószínűleg nem fizetnél annyit egy vérvizsgálatért...

Inkább azt mondanám nyugodj meg (ne olvasgass rossz dolgokról), agyban kellene átállni (nem szeretted volna a babát, de már ott van és attól még, hogy a legelején nem kívánatosnak érezted még nem bűntett meg az ég!) és most már ne hergeld magad, mert igen létezik a teremtő gondolat!

39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Derya)
2015. máj. 31. 18:45

Igen, de hívjuk fel a figyelmét, hogy ez vetélési kockázattal ját, és nagyon sok rendellenességet nem mutat ki..


Én ugye az autizmust tudom, hogy nem.. Ugyanis még a kutatók se találták meg a génjét..


De azt se, hogy esetleg egy évesen lesz-e asthmája, fog-e naponta fulladozni, vagy bedagad-e életveszélyesen egy darázscsípéstől..


Persze, terhesen az embernek vannak rossz, halállal kapcsolatos gondolatai.


De azért a túlzott parázás se normális, valamennyire benne kell lennei az emberben annak is, hogy ő akkor is kell nekem, ha nehéz lesz. Egy normál gyerek is nagyon nehéz.


Nem, nem normális, ha csak a steril és tökéletes életet tudjuk elképzelni.


Az ilyenekből - és ezt most nem a fórumindítóra mondom, nehogy magára vegye - lesznek az olyan szülők, akik feljesentgetik a másikat, ha valaki ránéz csúnyán a gyerekükre.


Aztán ugyanezek a gyerekek lesznek azok, akik 16 évesen nagyon magas lóról esnek le, mert rájönnek, hogy nem olyan tökéletes a világ..


Inkább egy jó beszélgetés, pszichológus kellene, mint genetikai vizsgálat.


Meg persze nagyon alapos 18. heti uh..

A többire meg előbb ott van a vérből kimutatható esély-vizsgálat.. Annak alapján van értelme továbbmenni.

38. Derya (válaszként erre: 37. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 18:11

az csak a kromoszomarendellenessegeket mutatja ki.


hat ahogy irtam, ha nincsen oroklodo betegseg a csaladotokban, akkor nem valoszinu, hoyg megcsinaljak, de egy probat biztosan meger.

pesti vagy?


37 eves kortol ajanlott jelenleg a genetikai tanacsadas.


maganuton valoszinuleg meg tudod csinaltatni mindenkeppen, ha hajlando vagy kifizetni az arat.


viszont, ha ilyesmiben gondolkodsz, akkor jobb, ha nekiallsz intezni, mert szerencses esetben akar mar a 12. heten is megtudhatod az eredmenyt, korionbiopszia eseten.

37. RegiGabi0912 (válaszként erre: 36. - Tavasz007)
2015. máj. 31. 18:03
És a magzatvizvétel az hogy van? Mikortól lehet kérni? egyáltalán nekem megcsinálják
36. tavasz007 (válaszként erre: 33. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 17:57

Egy darab viszgalat mutatja ki nromalisan, h egeszseges-e lesz a gyerek.

Az a magzatviz vizsgalat.

A genetikai vizsgalaton is osztanak szoroznak, de az sem biztos!

35. tavasz007 (válaszként erre: 29. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 17:55

Ne parazzal!!


A felelmeidet almodod ki, hiszen valahogy urulniuk kell!

En az almaimat negyed annyira sem veszem mar komolyant, mint 10 eve, amikor is alomnaplot vezettem!


Szoval minden rendben van!!:)

34. Derya (válaszként erre: 33. - RegiGabi0912)
2015. máj. 31. 17:41

igazabol erre nincs biztositas, egyet tehetsz, hogy bizol benne, hogy rendben van minden.

genetikai tanacsadasra elmehetsz, de ha nincsen oroklodo betegseg a csaladjaitokban, akkor valoszinuleg nem fogjak javasolni a kromoszomavizsgalatot, ami amugy is "csak" a kromoszomarendellenessegeket mutatja ki.

ezeneken kivul meg eyg csomo minden tortenhet a terhesseg, szules alatt, amiket nem lehet tudni elore.

egyet lehet tenni, hogy bizni benne, hogy rendben lesz minden.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook