Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek hogy változott a ciklusa a szülés után? fórum

Kinek hogy változott a ciklusa a szülés után? (tudásbázis kérdés)


24. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Virag32)
2015. jún. 25. 02:33
mondjuk az endometriózis lehetőségét kizárni kivizsgálással - hacsak nem laparoszkópiát értesz alatta - sajnos nem lehetséges, de remélhetőleg tényleg nem ez az ok nálad.
2015. jún. 3. 15:41
Nincs szükség a tesztre ,biztosan minden rendben van :)
2015. jún. 3. 13:37

Igen. :) Csak azt furcsállom, hogy nem kell szünetet tartani.

Illetve még az is kérdéses akkor, hgoy a ma reggeli kis vérzésem is lehet, hogy csak egy ilyen rendszertelen vérzés, amit mellékhatásnak ír.


Mindenesetre azért ha délután megyünk vásárolni végre, akkor mindenképp veszek tesztet. Aztán ha holnap megcsinálom, akkor majd utána nyugodtabb szívvel tudom tovább szedni a tablettát. :)

2015. jún. 3. 13:18
Ezek szerint akkor biztosan szedheted tovább :)
2015. jún. 3. 13:11

Igen, elsősorban szoptatós anyukáknak van kitalálva, de vannak akinek azért írják ezt fel, mert a rendes fogamzásgátlót valami okból kifolyólag nem szedheti. Vannak, akik nem bírják az ösztrogént, és ez azt nem tartalmaz a többi fogamzásgátlóval szemben.


Most olvastam a tájékoztatót. :) Okosodtam.


"A kombinált tablettával ellentétben az Azaliát olyan nők is szedhetik, akik nem bírják szedni az ösztrogént vagy szoptatnak. Az egyik hátránya, hogy az Azalia szedése során rendszertelen időközönként hüvelyi vérzés fordulhat elő. Az is előfordulhat, hogy a vérzése teljesen kimarad."

19. Damasa2015 (válaszként erre: 18. - Szeplakisz)
2015. jún. 3. 12:59
Köszönöm,hogy le írtad :) én még soha nem szedtem fogamzásgátlót,nem vagyok jártas ezen téren,bár ha már nem szoptatsz lehet kapsz egy másik fajtát,hiszen ezt kifejezetten szoptatós anyukák szedhetik.de aztán ki tudja :)
2015. jún. 3. 11:15
Most viszont el kell olvasnom tüzetesebben a tájékoztatóját az Azalia-nak, mert eddig ugye szoptatás alatt szünet nélkül kellett szedni a bogyót. Viszont van még 3 levéllel kiváltva, aztán most így, hogy már nem szoptatok, szedhetem-e még? Ha igen, akkor viszont gondolom ugyanúgy kell szünetet tartani, mint a többi fogamzásgátlónál is. 21 bogyó aztán 5 nap szünet.
17. Szeplakisz (válaszként erre: 16. - Damasa2015)
2015. jún. 3. 11:14

Nem tolakodó. :)


Igazából annyi változás történt azóta, hogy ugye lassan a 7. hónapot tölti a kisfiam (ugye 6 hetes kora utántól szedtem az Azalia-t), 3 hónapos koráig csak anyatejes volt, majd anyatej + tápszer, és 5 hónapos korától meg már csak éjjel , ha felébredt, akkor kapott cicit.

Most viszont 4 napja egyáltalán nem ébredt fel éjjel, szóval 4 napja semmi cici nem volt.

Erre ma reggelre volt egy kis vérzésem. Szóval lehet megoldódik a "problémám". :) Mert ugye azt mondják, hogy akkor jön meg a menses általában, amikor a tejcsi elmegy.


Pedig pont ma megyünk délután DM-be, ma terveztem tesztet venni. De azért szerintem veszek, jobb az, ha van itthon.

16. Damasa2015 (válaszként erre: 15. - Szeplakisz)
2015. jún. 2. 18:54
Szeplakisz,remélem nem tolakodó a kérdés, pozitív lett a teszt? Nekem is ezt írta fel az orvosom,lehet nem váltanám ki..:)
15. Szeplakisz (válaszként erre: 14. - Fildus)
2015. máj. 31. 13:42

Hát az lesz... megint. :)

Két hónapja már csináltam, akkor is ezen izgultam.

14. fildus (válaszként erre: 12. - Szeplakisz)
2015. máj. 30. 15:28
Lehet csinálnék egy tesztet, mert azt kifejezetten szoptatós anyukáknak írják fel.
13. virag32 (válaszként erre: 11. - CsillagTM)
2015. máj. 30. 14:15
Kivizsgáltak,semmi bajom, alkati kérdés.
2015. máj. 30. 13:30

Sziasztok!


Én lassan 7 hónapja már, hogy szültem... És pont ez a "problémám", hogy még nem jött meg.

Mikor kéne? Bár tudom, hogy minden ember más, és ez sok mindentől függ...

Az Azáliát szedem amúgy, ami szoptatás mellett szedhető tabletta, viszont a bébi már vagy 3 hónapja alig szopik, mondhatni szinte semmit. Ha éjjel megébred, akkor cicire rakom, de ez max egy alkalom, akkor is inkább csak altatónak használja, nem evésre.

Aztán pont a napokban kezdtem el ezen problémázni, hogy talán már ideje lenne megjönnie...

2015. máj. 30. 13:05
off: akik ilyen nagyon görcsölős, fájdalmas módon mensiztek, endometriózisra nem gyanakodtatok sose?
2015. máj. 30. 07:38

Szia. Szülés előtt 26 napos, ájulásig görcsölős gyógyszer mellett is (2 óránként dupla cataflam, majd fortedol, végül amit épp találtam), normál mennyiség, 5-6 nap


Kb egy fél éve kezd beállni (1,5 éve szültem). Most 26-27 napos, 5 napig tart a mensesem, első nap szinte semmi, második-harmadik nap nagyon durva mennyiség, 4-5 nap normális, aztán mint amit elvágtak.


Görcsölés megmaradt, csak már nem előtte két nappal jelez, hanem második nap kezdek el görcsölni, és végig kitart. Szerencsére már nem ájulósan erős.

2015. máj. 30. 07:30
Nekem csak a görcsök szüntek meg,de azok teljesen!De minden ugyanolyan mint volt!
2015. máj. 30. 06:58

Szia! Nekem a szülés előtt pontos 27 naponta jött meg, 3-4 napig tartott mondhatni a normálisabbnál kicsit kevesebb volt, sosem görcsöltem, konkrétan észre se vettem, hogy épp piros betűs napokban vagyok, gyorsan túl lettem rajta.

Szülés után... Na az valami káosz amivé alakult a mensesem...

Nekem a szülés után kb. az 5 és fél héten állt le teljesen. Volt kemény pár napom élvezni a tisztulás nélküli életet. Erre pont amikor a 6. hétbe értünk, még jó hogy épp 2 nappal korábban voltam a 6 hetes kontrollon, mert akkor ez is csúszott volna, semmi előjel nélkül megjött az első menses szülés után.

Abban a pillanatban az a maradék kevéske tejem is megszűnt létezni. :( Tartott majdnem 1 hétig és bőségesebb volt jóval!

Na ezután a 18 napostól a 31 naposig minden volt, azóta eltelt 2 év, és még a mai napig ne rendeződött vissza sehogy sem.

Átlagosan 26 napos, de egyik hónapban 25 napra jön meg, a másikban 27 napra, aztán 26, aztán 24... Már nem a régi ez sem, és az első 1 évben sok volt a mennyisége, és 5-6 napig is kitartott, rengeteg görccsel és fájdalommal, endometriózissal hozzá csapva, mert ezt is megkaptam a szülés után sikeresen. Az utóbbi 1 évben a mennyisége viszont normalizálódott, sőt volt olyan hónap, hogy 2 napig volt meg és az is rendkívül kevés volt, még tesztet is csináltam mert azt hittem más okozza, de tévedtem. Nálam görcsös maradt az első 1-2 nap cataflam és nospa kombón élek, különben felállni nem tudnék az ágyból, most már valóban nehéz napokká váltak, miközben régen szinte észre se vettem. Tehát én nálam rövidebbé váltak a ciklusok, rendszertelenebbé és fájdalmasabbá. :((( A doki meg azt mondja, nem írhat fel nekem fogamzásgátlót se, hogy rendszerezze, mert nekem tiltva van...

2015. máj. 30. 06:48

Nekem első fiam utàn semmit nem vàltozott. 28 napra jött meg mindig reggelente (:D) 6 naposak voltak.

Most a màsodik fiam születése utàn 31-34 napos lett a ciklus de az ovulàciót mindig megérzem, görcsösebb is vagyok viszont a 6 nap megmaradt.

2015. máj. 30. 05:42

Visszaállt ugyan úgy, mint szülés előtt, csak épp a második nap özönvízszerű. Időnként nagyon fájdalmas, de ez ritka.

Most változik a ciklus hossza, szerintem a pajzsmirigyem és a rá szedett gyógyszer a ludas.

2015. máj. 29. 22:54
Nekem szülés óta szinte még jobban fáj a mens. görcs, pedig nekem már azelőtt is az a jófajta, padlón fetrengős, két marékkal gyógyszert szedős volt. Sajnos nem mindenkinél lesz javulás szülés után.
2015. máj. 29. 22:29
Nekem szules elott mindig nagyon fajt es ajulas kozeli allapotba kerultem. Utana csak egy volt, mert megint terhes lettem, de az nagyon kellemes volt, semmi gorcs vagy rosszullet. Szerintem bizhatsz a javulasban :)
2015. máj. 29. 22:12

Szia!


Az első pár alkalommal összevissza jött meg. Utána szépen beállt pontosan ugyanúgy, ahogy szülés előtt volt. Két alkalom még semmi, majd a 4.-5. alkalom után fog visszaállni a ciklusod.

2015. máj. 29. 21:44

Szülés előtt 5-6 napig tartott és nagyon erős volt. Szülés óta kétszer jött meg, mindkétszer alig volt valami és csak 3 napig tartott. A kettő között 38 nap telt el.

Vissza fog állni rövidebb ciklusra, hosszabb vérzésre? Nálatok hogy volt?

2015. máj. 29. 21:42
Kinek hogy változott a ciklusa a szülés után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook