Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem illatosak a ruhák mosás után? fórum

Miért nem illatosak a ruhák mosás után? (beszélgetős fórum)


2015. jún. 10. 05:56

Szia!


Néhány tapasztalat:


- ne tömd tele a gépet! Én úgy mosok, hogy hiába 5 kg a kapacitása, sosem tömöm tele, párszor előfordult, nahát olyan is lett a ruha szaga (konkrétan állott-büdös), én úgy szoktam, hogy a dob 3/4-ig teszem, mert így az öblítős víz teljesen átjárja az összes ruhát


- öblítőből nekem csak a Lenor vagy Coccolino vált be, marha sokat kísérleteztem, mire rájöttem, hogy inkább fizetek egy picivel többet, de akkor legalább illatos még a szekrényben is


- ne rakj sok "egyforma" anyagot egymás mellé (anyósom csinálta, hogy néha elindította az összegyűlt összes törölközőt... egynek sem maradt jó illata, semmi baja nem lesz, ha a törcsihez kerül póló vagy gatyesz, a végeredmény: úgyis tiszta lesz mind, mire kiveszed)


- még egy fontos dolog a szárítás! Én törölközőt csakis úgy szárítok, hogy van a lepkeszárítóm és két "drótra" (gondolom értitek) teszem a törölközőt, tehát nem egyre, hogy összeérjen az anyag, hanem van köztük távolság


Ezek nagyon apró kis dolgok, megéri kipróbálni, nekem soha nem volt és nincs gondom, mióta ezeket betartom, akár régi mosógéppel mostam, akár újjal...


Remélem segítettem!

18. Perla del Mar (válaszként erre: 17. - Channa*)
2015. máj. 29. 23:33
Nálunk sosem volt ilyen gond. Rövid időn belül második új gépünk van. Előző két év után bedöglött, még szerencse , hogy kértünk rá plusz garanciát anno. Most kapszula van itthon, mert akciós volt. Az öblítő elfogyott így anélkül mostam most és a ruhák finom illatúak így is!
2015. máj. 29. 06:04

Szerintem a gépekkel van a gond. A régi mosógépeimmel sosem volt ilyen problémám, mindig illatosak voltak a ruháim, de amióta a legújabb mosógépem van, azóta én is szoktam ezzel kínlódni.

Ha minimális mennyiségű ruhát teszek a gépbe, akkor semmi gond, de ha a "megengedett" súlyút, akkor már van ami büdös lesz és újra ki kell mosnom, így igyekszek kevés ruhát mosni egyszerre.

16. anya4005 (válaszként erre: 1. - 963fbe3141)
2015. máj. 28. 22:59

Nálunk is ez a probléma,pedig én nem a szobában vagy a fürdőben teregetek (vagy a kertben vagy a garázsban,ami inkább raktár,nem olaj szagú,kocsi nem áll bent). Nem használok mást,csak mosódiót,mosószódát és márkás öblítőt.

Amit észre vettem,hogy sokszor egy adagban van 1-2 büdösre száradt ruha,a többinek meg semmi baja.

A mosógépet hetente ecettel 90 fokon átmosom,a párom rendszeresen takarítja a szűrőt,és mégis...

Szóval,szerintem az anyagok egyre carabbak,pedig sokszor a márkás ruhákon érzem a kellemetlen szagot (hogy finoman fogalmazzak).

15. Perla del Mar (válaszként erre: 6. - 963fbe3141)
2015. máj. 28. 15:07

Plusz öblítést nem teszel bele? Az kimossa az öblítőt!

Milyen hőfokon mosol? A mi gépünk használati utasítása írja, ha gyakran 40-fokon mos az ember baktériumok telepedhetnek meg. 60 foktól öli el őket, de javasolja, hogy havonta legalább egyszer indíts el egy 90-fokos mosást. A törölközőt be lehet tenni , meg lepedőket !

Vannak külön géptisztítók én ezeket szoktam használni. LIdlbe, Aldiba szokott lenni, de leginkább akkor , ha akciós éppen.

2015. máj. 28. 14:58

Engem az borít ki, hogy ebben a "gyönyörű" hideg, nyirkos szürke időben 2 napig (!) poshadnak a ruhák odabent (a száradás szó túlzás) mert ugye kint szárítani az felejtős - és vizesek maradnak. 1000 fordulatos centrifugázás után, és nem frottírtörölközőkről beszélünk... Ma már bekapcsoltam a fűtést a szobában, így május végén... Érdekes, télen mikor folyamatosan ment a fűtés, nem volt ilyen probléma.

Attól is lehetnek büdösek a ruhák ha kint száradnak, sajnos... Mi társasházban lakunk és az alattunk lakó szemetek dohányfüstje száll fel az erkélyünkre, egyenesen a száradó ruhákra amik szépen beisszák. 5 perc bagózás a "kedves" szomszédtól én meg vihetem a ruhákat mosni újra mert száradás után olyan szaguk van mint egy tucat ázott kutyának. Ha bent szárítom őket akkor legalább nem bűzlenek.

13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - 963fbe3141)
2015. máj. 28. 14:47
Nálunk mikor ezt csinálta a mosógép (büdösek lettek a ruhák) , kiderült, hogy az öblítési szakaszban egyszerűen nem folyt be a víz a gépbe. Lefuttattam egy öblítőprogramot száraz ruhákon, ugyanolyan csont szárazon maradtak. Egy ideig úgy csináltam, hogy hagytam a mosóprogramot lefutni, aztán ráengedtem egy "bio" áztatást, áztak 40-50 percet öblítővel, aztán vízleeresztés és centrifugázás. Akkor normális illatúak lettek a ruhák. Aztán viszont megadta magát a centrifuga funkció. Itt lett elegem mert a különböző problémák már évek óta tartottak ezzel a géppel. Így újabb javíttatás helyett vettünk egy másikat...
2015. máj. 28. 12:46
És nem mosok semmit külön néha büdős lábstagú a ruha de nincs annyi zokni,hogy külön mossam vagy ha külön is mosom mivel moshatom össze esetleg törölköző alsónadrággal 60 fokon?
11. 2f7e180b49 (válaszként erre: 9. - Ancsika688)
2015. máj. 28. 12:40
nekem is régebbi félék,vagy is csak azok bűzlenek..de furi,tuti van az anyagukkal valami..
10. ancsika688 (válaszként erre: 9. - Ancsika688)
2015. máj. 28. 12:37
Bocsánat kedves fórumindító,hogy offoltam.:)
9. ancsika688 (válaszként erre: 8. - 2f7e180b49)
2015. máj. 28. 12:36
Nekem is ez van,már mindent kipróbáltam,átvasaltam,erkélyen szárítottam, akkor is.De csak a régebbi törülközőknél.
8. 2f7e180b49 (válaszként erre: 5. - Kriszta773)
2015. máj. 28. 12:28
az tény ,hogy párásabb a lakásunk,de nem találok összefüggést se abban se a rossz centrifugázásban,azért nem,mert más anyag pl. egy kapucnis pulóverem, aminek a süsü része már 3dik napja nem száradt ki,na neki nincs büdösség problémája,csak rohadt lassan szárad ,de a törcsi büdös lesz :d
7. ca6d69295a (válaszként erre: 3. - 2f7e180b49)
2015. máj. 28. 12:10
ez akkor fordulhat elő inkább,mikor eleve párás a hely,vagy nem szellőztetett helyen szárad..pl,most,hogy esős időszak van,és kint is bent is hidegebb az idő.Nem lehet?
2015. máj. 28. 12:09
Kimostam már a mosószer adagoló tartályt,és nem marad benne az öblitő.Lehet azért mert tele pakolom a gépet mivel 6 kg ig lehet azért is rakom tele.
5. kriszta773 (válaszként erre: 3. - 2f7e180b49)
2015. máj. 28. 12:09
szerintem ez valószínűleg azért van, mert nem centrifugáz alaposan, "belerohad" a víz az anyagba, sokáig szárad. nagyobb centrifugával kell mosni, vagy meleg helyen szárítani :)
2015. máj. 28. 12:08
Én kiszoktam venni a mosószeres tartályt jól elmosom,és mielőtt visszateszem a helyét is jól kipucolom.A forgótárcsát meg kicsit elhúzom,már amennyire lehet,és ahol van a gumis-rész ott is jól kimosom,majd az egészet beöntöm ecettel,ill.teszek a mosószeres és öblítős tartályba is ecetet,és elindítok egy 60 fokos mosást.Ezt kb.félévente csinálom.
2015. máj. 28. 12:06
Nekem is szokott ilyen lenni, főleg a vastagabb anyagokkal pl.:törülközők , kimosom beöblítőzöm,állni hagyom,mikor kiteszem száradni még jó illatú,ahogy kiszárad pedig büdös lesz...zuhi után párom mondja mindig ahogy megtörülközik,hogy ezért kárvolt lemosakodnia mert büdösebb lett mint előtte :DD és sajna tényleg ,olyan büdös a törülköző ,hogy átveszi a bőr is....hát segíteni nem tudok ,mert mi is szeretnénk rájönni mitől lehet,de passz..
2015. máj. 28. 12:04
Az öblítő benne maradt a tartályba?
2015. máj. 28. 11:57
Mindig tisztítom a gépek ecettel és enneke ellenére hiába nem illatosak sőt büdősek.Igaz nem márkás mosószert használok de az önlitő az és mégsem érződik.Ez mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook