Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismersz az átlagosnál szélesebb típusú ülésmagasítót? fórum

Ismersz az átlagosnál szélesebb típusú ülésmagasítót? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 28. 12:57
Ez nem is 15-36kg-ra van hanem 22-36-ra, bár szerintem itt nem a súly számít... hiába több az én lányom is mint 36kg, ha a nyakán feszül meg a biztonsági öv, ugyanúgy megfullad...
2015. máj. 28. 12:55

Na, azt hiszem találtam jót :) Elég széles, és normális kivitelű...


[link]

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Eandi78)
2015. máj. 28. 12:54

Igen, talán csak az övvezetőnek van még valami értelme a magasításon kívül.

A legtöbbnél nem adják meg a méretet :/

Most nyárra kell, aztán még ősszel egy hétig, aztán mire legközelebb magyünk már eléri a 150cm-t szerintem (most 137), bár szerintem nem lenne baj ha még jövő nyáron is használná...

11. eandi78 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2015. máj. 28. 12:44

Amikor látom ezeket az üléseket én is arra gondolok, hogy akár a magyar értelmező kéziszótárt is a gyerek alá tehetném. Tényleg csak arra jó, hogy magasabban legyen és ne a nyakán fusson az öv.

Ha van némelyiknél belső szélesség le kell mérni a gyereket és hozzáadni valamennyit mert fog még nőni.

2015. máj. 28. 12:31

Azért kérdezem, mert ha találnék, szeretnék övvezetőset venni, mert biztonságosabb. Ha a perem nélküli hungarocellt veszem, akkor akár egy lexikonra is ültethetem, ugyanaz :(


Ez pl. látszik hogy kicsi, itt kicsi vékony a gyerek és így is kitölti.

Az én lányom meg elég masszív, izmos is, popsis is, de nincs 150 cm magas hogy ülésmagasító nélkül utazhasson.

[link]


Kipróbálni nem tudjuk, mert külföldön vagyunk, de nyárra, magyarországi használatra kellene az ülés... amúgy egyszerű lenne :)

9. eandi78 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2015. máj. 28. 12:26
Most néztem neten, hogy a drágábbak lehet kisebbek. Ismerősöknek az olcsóbb 2000 Ft-os kategória van. Biztos nem bababoltban vették. Azok olyan egyformák. Inkább sovány vagyok, mint kövér. Vicceltek már azzal, hogy a gyerekülésbe is beleférnék, de azt nem próbáltam. Magasító túlélte a súlyom 15 percen át:)Olcsóknak pereme is alig van.
8. trapiti (válaszként erre: 7. - Eandi78)
2015. máj. 28. 12:14
Nem tudom te mekkora vagy. Szemre elég nagy különbség van az ülések között. Azt tudom, hogy amik a moziban szoktak lenni azok nagyon keskenyek és kényelmetlenek.
2015. máj. 28. 12:11
Ülésmagasító még nekem is jó a 170cm-es magasságommal, nem hinném, hogy 150 cm alatti gyerek nálam szélesebb. Egyébként nagy eltérés nem lehet az ülések szélességében, legalábbis én még nem láttam senkinél keskenyebb magasítót.
2015. máj. 28. 11:56

Eddig ezt találtam:

[link]


45cm a külső szélessége, 40cm széles az ülőfelület. Csak a többinél nincs adat, így nem tudom mihez viszonyítani... egy átlagos ülésmagasító milyen széles?

5. trapiti (válaszként erre: 4. - Boyocka)
2015. máj. 28. 08:19

Igen, emiatt szeretnék én is ülésmagasítót venni. A gyerekülésünk nem szétszedhető, így nem tudom csak az alját használni.


Az ülésmagasítók viszont amiket eddig láttunk nagyon keskenyek. (Pl. amik a mozikban szoktak lenni azok nagyon kicsik).

2015. máj. 28. 08:06
135cm felett hátul elég a szimpla ülésmagasító. Tehát ami csak a feneket emeli meg, plusz a biztonsági öv. Nekünk pl szétszedhető a gyerekülés 3 részre. Bár mi nálunk még ez a veszély nem áll fent, mert még bő egy 10 cmel alul maradunk, de pl már adtam kölcsön a barátnőméknek ahol a kiscsajszi 137 cm, es és elég volt neki csak az ülésmagasító, és a bizti öv:) A kresz is azt írja elő, hogy 135cmig kötelező a gyermekbiztonsági ülés. Valószínűleg ezért nem nagyon gyártottak nagyobb méretben. Próbáltátok már, hogy csak az alját használjátok?
3. trapiti (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 28. 07:28

Ilyenünk van, de ez már magasságban kicsi (a fejtámlát már nem lehet olyan magasra emelni hogy a válla aláférjen). Most lesz eladó egyébként :)


Viszont 137cm magas, ülésmagasító még kellene szerintem.

2015. máj. 27. 23:48

ezt találtam, ennek nincs karfarésze, ami szoríthatná oldalról.

[link]

2015. máj. 27. 23:39
Ismersz az átlagosnál szélesebb típusú ülésmagasítót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook