Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
257. gizus58 (válaszként erre: 253. - Annalány)
2015. ápr. 23. 16:50

Inkább mosd le a lakkot, a körmödről, mert műtét közben a köröm színe is árulkodó lehet.Ez egy festett körömnél nem látszik, régen lemosatták a lakkot.De ez 8 éve volt,azóta nem tudom.

3 hét után mintha semmi sem történt volna, olyan voltam.

256. youlcsi (válaszként erre: 255. - Annalány)
2015. ápr. 23. 14:58
arról fogalmam sincs. szerintem maradhat, de ezt csak saját vélemény.
2015. ápr. 23. 14:56

Köszi a választ youlcsi.


És a másik kérdésemre tudnál adni választ, a körömlakkal kapcsolatban?

254. youlcsi (válaszként erre: 253. - Annalány)
2015. ápr. 23. 13:42

mi számít felépülési időnek? amikor már semmi nem fáj? 2 éve volt lassan, de még mindig fáj a hasfalam (apróbb jelentéktelen és ártalmatlan műtéti szövődmény)

amúgy műtét után 1 teljes hetet voltam otthon, utána már dolgoztam. szerintem 2-3 hét múlva már majdnem teljes voltam.

2015. ápr. 23. 11:49

Sziasztok!


Én is most állok laparoszkópia műtét előtt.

Azt szeretném kérdezni, hogy aki átesett már rajta, mennyi idő volt a műtét utáni felépülési idő, voltak fájdalmak, gyengeség? Plussz, lehet, hogy "buta" kérdés, de a műtéten fent maradhat a körömlak, illetve a gél lakk, vagy szabadon kell hagyni a körmöket? Válaszotokat előre is köszönöm! :)

252. youlcsi (válaszként erre: 251. - -andiey-)
2015. márc. 17. 11:58

én meg is kérdeztem a dokitól, hogy kiabálhatok-e, amikor kihúzza a csöveket :)

kicsit gondolkodott, aztán mondta, hogy végülis fáj az...

2015. márc. 17. 11:40

epehólyagműtét

előzőnap reggel üres gyomorral bementem, délben megkaptam az ágyam, aédlután megkaptam a löttyöt, valami hashajtó, de legalább nem kaptam tőle epegörcsöt.

másnap délelőtt vittek a műtőbe, altatás, majd 4 lyukkal és katéterrel a hasamban ébredtem valamikor délután, estefelé. végig kába, de önálló járásra tusolásra képesen. na, az nagy művészet volt, úgy tusolni, hogy a hasad ne legyen vizes... :D az a qrva katéter + a zacsija folyton útban volt, mindenbe beleakadt, nekiütődött. másnap jött a doki és vette ki a csövet a hasamból. azt hittem menten besz***ok kínomban, mintha a belemet húzta volna ki az oldalamon. asszem egy hétig varattal a hasamban jártam keltem, mire visszamentem kivetetni. fekete damillal voltam összevarrva. fotók is készültek. :D

amúgy jó volt a műtét utáni hat hét döglés otthon.

250. youlcsi (válaszként erre: 249. - Mira87)
2015. márc. 16. 21:37

én csak általában tudok mesélni róla, mert nem nőgyógyászati műtétem volt.

szóval szintén csütörtökön műtöttek, reggel 7re bementem éhgyomorra, felvettek az osztályra, a metformin miatt még csináltak gyorsan vércukormérést, vizelet-vizsgálatot (hiába mondtam, hogy nem cukorbetegség miatt szedem, mondták, midegy, metformin-tartalmú gyógyi esetén ez a protokoll), 9 körül valahogy hozták a nyugibogyót, amitől marha jó kedvem lett, viszont a lábam és a látásom inkább úgy gonolta, hogy összekeverednek :) szóval szóltak, hogy mehetek, jött a műtősfiú, felmásztam az ágyra, eltolt a műtőbe. ott még poénkodtam kicsit, kérdezgettek ezt-azt, köszöngettem az ismerős hangok irányába :d aztán jött az altatóorvos, elém a maszk, én meg csak arra tudtam gondolni, hogy csakazértsemalszomel-csakazértsemalszomel-csakazér...

aztán tudom, hogy mocskosul fájt. rohadtul szenvedtem. kiderült, volt kis probléma, ezért elhúzódott a műtét, 2 draint kaptam, és bent is hagyták őket másfél napig.de du 2körül tértem magamhoz nagyjából, de 4kor már saját lábamon mentem pisilni.

aztán ittam és hánytam. leginkább epét, de hát epeműtétem volt, valahova annak is kellett kerülni, ha már hólyag nincs.

kis pihi, este már ettem is keveset.

szobatárs, akit utánam műtöttek, másnap délben hazamehetett. én az extra vérzés miatt nem, csak este vették ki a csöveket. a kettőt egyszerre. azthittem besz*rok :o de a csövek nélküli lét minőségi változást hozott, előtte mozogni alig tudtam, utána már minden ment.

szombat reggel mentem haza. 10 nap fragmin (vagy fraxi? ki tudja már), de hétfőn én is vittem már a gyereket bölcsibe. szerdán elsétáltam a kb 2 km-re lévő háziorvosig, következő hétfőn már dolgoztam, onnan mentem varratszedésre.

úgy rémlik, talán 2-3 hét után voltunk óvatosan együtt. elvileg 6 hét a regenerálódás utána.


egy dologra biztosan jó volt a lapar: megingatta abbéli elképzelésemet, hogy ha lesz még gyerekem, csakis császárral vagyok hajlandó szülni. neeeeem, engem nem vágnak fel többet, az tuti!

249. Mira87
2015. márc. 16. 21:09

sziasztok!

akkor leírnátok nekem hogyis megy ez a műtét? csütörtök lesz laparoszkópiám...érdekel maga a műtét előtti rákészülés,a műtét,és természetesen a műtét utáni időszak...műtét utáni mellékhatások,tünetek...mikor lehet újból "próbálozni a baba projekttel",meddig kell táppénzen lenni...stb :D

2015. márc. 14. 16:17
Igen! 😊😊😊
247. youlcsi
2015. márc. 13. 19:40
igen :)
246. Mira87
2015. márc. 13. 18:00

SZiasztok!

Van itt még valaki?

2014. dec. 2. 21:51
Sziasztok! Nekem Megjött! Azt olvastam, 4-6 hét! Life77 drukkolok! 😊 Hol lesz a lombik?
244. Life77
2014. nov. 28. 17:43

Sziasztok,

En a heten estem at a laparoszkopia+hiszteroszkopia kombon. Szerencsere semmit nem talaltak, igy abban bizom hogy a nagyjabol kikezelt IR okozta az eddigi sikertelenseget.

A mutettol nem kell tartani, tenyleg kibirhato, semmi kellemetlenseget nem tapasztaltam.

Viszont az engem is erdekelne hogy a mensi a mutet utan idoben megjott Nektek? Csak azert erdekelne, mert a lombikos dokimmal megbeszeltuk h ahogy megjon, kezdem szedni a lombik elotti fogigatlot.

Koszonom!

2014. nov. 27. 21:05

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Laporoszkópia tükrözés után után mindenkinek időben jött meg? Október 24- én volt utoljára november 7- én műtöttek. Köszönöm ha válaszoltok!

242. newoman (válaszként erre: 241. - 2bca47abb6)
2014. nov. 22. 21:44
Örülök.Ha nagyon feszítenek a beleid,vegyél be Espumisan gyöngyöt,de remélem,nem lesz rá szükség :)
241. 2bca47abb6 (válaszként erre: 240. - Newoman)
2014. nov. 18. 17:57

Szia!


Köszönöm.Túl vagyok rajta :) csütin megyek varrat szedésre.És használt amit mondtál kezdet fel. :)

240. newoman
2014. nov. 12. 06:23
Engem csütörtökön laparoztak. Semmi kellemetlen élményem nem volt.Utána viszont igen:erős vállfájdalom,haspuffadás,és a varratok feszültek. Arra figyelj,hogy egyik kezedet a fejed alá helyezve aludj,feküdj majd,hogy gyorsabban távozzanak a gázok,mert azok feszítenek.Varratokat hétfőn szedték ki,az sem fájdalmas,utána sokkal jobb lett.Pedig az én fájdalomtűrő szinten egyenlő a 0-val. Ne félj!
239. 2bca47abb6 (válaszként erre: 238. - Gyongyi0313)
2014. nov. 6. 11:13

Sziasztok!


Örülök,hogy leírtad.Én most készülök nov.13 án lapara és méhtükrözésre.Nagyon izgulók,még soha nem voltam korházba és nem altattak.

Szerdán 12 kor fekszem be előtte 2 napig joghurt és vízet ihatók és kapok hashajtót.

Nekem a jobb petevezetőm zárt és polipom is van.


Varrattokat mikor szedik ki?És utána erősebb a vérzés? Mennyi ideig érdemes otthon lenni?


Köszönöm előre is választod.

2014. aug. 16. 06:52

Sziasztok! (már aki olvassa még ezt a topikot)

14én volt laparom, + méhtükrözés. Előzőnap befeküdtem, délben ehettem, utána már csak folyadék. délután majd reggel 1-1beöntés.

50-55perc volt a műtét. Jól ébredtem. Mivel egész nap cukormentes vizet, kávét ittam délután 5re rosszul is lettem. de 1tábla milka megoldotta a szédűlést, remegést, fejfájást és verejtékezést.

Aki ilyen műtét előtt áll (lapar), ha nem mondanák neki, jusson eszébe, hogy egyik kezet fej mellé emelve tanácsos aludni, mert könnyebben távozik a gáz. Nekem csak a hazajövetel napján mondták.. azóta is csinálom, hatásos.

Az izomláz nálam is jelen van, szó szerint mell alatt mintha késsel szurkálnának, meg mint akit tarkón csaptak. De egyéb műtéti fájdalmam nincs. A sebet napi 3x betadine-nal kell kezelni.

Házas életet élni pedig 1hétig tilos.. És majd a 2.hónapban tanácsos a babára rákoncentrálni.

Egyébként nálam átjárható volt minden szerencsére. Aki előtte áll, ne tartson tőle.

237. norka92
2014. jún. 30. 08:19
Akinek volt ilyen műtétje, utána tapasztalt pattanást? Mert nekem sose volt max 1-2 most meg rengeteg. :( Hormonváltozás miatt vagy mi lehet az oka?
236. koma (válaszként erre: 235. - Youlcsi)
2014. jún. 16. 10:38

:) Semmi durvaság! :)

KÖszi a választ!

235. youlcsi (válaszként erre: 234. - Koma)
2014. jún. 16. 10:16
amikor már úgy érzed, hogy menni fog :) kérdés az is, hogy nálatok mit jelent a hancúr :o Tarzan & Jane szerepjáték azért egy darabig ne legyen benne... de sztem 1-2 hét után már óvatosan simán lehet.
234. koma
2014. jún. 15. 20:30
Lapar után mennyivel szabad hancúrozni?
233. norka92
2014. jún. 8. 14:11
Sziasztok, gondoltam leírom én is a tapasztalataimat :) Nekem május 27én volt laparoszkópiás petefészekciszta műtétem. Pontos előzményeket nem tudok, 3 évvel ezelőtt szedtem fogamzásgátlót, és amint abbahagytam, azt mondták PCOS-em van, sok apró kis ciszta miatt nem jött meg akár hónapokig. Voltam orvosnál, aki azt mondta, hogy ezzel nem tud mit kezdeni, vagy gyógyszert szedek vagy gyereket szülök. Ekkor voltam 19 éves. Néztem rá nagy ijedt szemekkel hogy de doktor úr, egyiket sem szeretném. Ő erre azt mondta, hogy akkor örüljek neki hogy nem menstruálok és védekezzek más módon. Aztán szerencsére elmúlt ez a dolog vagy háttérbe szorult, a ciklusom is rendeződött, de szerintem ez a sok mozgásnak volt köszönhető. Aztán a műtét előtt 15 nappal iszonyúan elkezdett görcsölni a hasam, de ha valaki más mondja nem hiszem el, hogy ilyen van, hogy egyik nap még semmi bajom, másik nap meg majd meghalok. Fotelban aludtam ülve, már amennyit tudtam, annyira görcsöltem. Elmentem az orvosomhoz, aki azonnal látta hogy baj van, de ő sem igazából értette, hogyan alakul ki 3 hónap alatt több, ekkora nagyságú ciszta, mint amekkora nekem volt. A bal oldalsó petefészkemen volt egy 57 mm-es és egy 50 mm-es, ami a műtét előtti napig megnőtt 80 mm és 60 mm-re. 10 napot kellett várjak a műtétre, és ezidő alatt. Szerencsére, és máig nem értem miért, az utolsó 4 napban mintha semmi bajom nem lett volna, már reménykedtem hogy felszívódtak (bár az orvos mondta hogy ne reménykedjek, és már akkorák hogy gyógyszerrel sem szívódik fel) Na szóval a műtét igazából nem volt vészes így utólag, persze nagy volt az ijedtség, első altatás, sose voltam még korházban meg ilyesmi. Az orvos is megijesztett mert mondta hogy MEGPRÓBÁLJA megmenteni mindkét petefészkem. Nem akartam neki mondani, hogy ne próbáld, hanem csináld, ugyanis 21 éves vagyok... :D Na mindegy. Előtte nap kellett bemenni, mert "utcáról" nem műtenek, délig ehettem, utána már nem, csak folyadékot, jó sokat. Délután kaptam beöntést, amiről annyi rémtörténetet hallottam (ne higyjétek el )de semmi volt az egész és tényleg kell és hasznos. Éjfélig lehetett inni, utána nem, én reggel már olyan szomjas voltam, majd kipusztultam. :D Este kaptunk még egy nyugtató gyógyszert h tudjunk aludni, én nem tudtam annyira izgultam. Reggel fürdés, katéter (ez se volt olyan vészes mint amennyire féltem tőle, nem fájt egyáltalán)felvettük a kis köpenyt, infúziót bekötötték és vártunk a sorunkra. Engem másodiknak műtöttek, nagyon be voltam szarva, hogy most mi lesz. Kaptam "bátorító" gyógyszert, amit este is kaptunk, de mondanom sem kell, nem lettem bátrabb tőle :D hehe. A műtőben már nem stresszeltem, inkább figyeltem, mindenki nagyon kedves volt, beszéltek hozzám, kérdezgettek, észre sem vettem és elaludtam. Hallottam olyat hogy altatás után félrebeszélnek, meg rosszul vannak. Nekem semmi ilyesmi nem volt. Hirtelen leugrott a vérnyomásom, akkor éreztem hogy nem vagyok jól, kaptam rá vmi injekciót és utána elaludtam. Reggel 10kor műtöttek, amikor kiment belőlem minden amit a műtét során kaptam, pár óra volt kellemetlen, de nem volt kibírhatatlan. Este már jobban voltam, a nővérke jött segíteni letusolni, kicsit szédelegtem, de tudtam menni. Másnap már fel kellett állni, sétálgatni, ami segített a tisztulásban. Ugyanis nekem 2 db icipici varratom volt a hasam alatt egészen a bikinivonalnál (vagy nem tudom pontosan leírni minek hívják ezt a részt) és egy varrat volt a köldököben, ahonnan egy dréncső lógott. Inkább ez a cső volt ami kellemetlen volt, mert feszítette a hasam. Úgy emlékszem a műtét másnapján ki is vették ezt a csövet, amit nagyon vártam mert azt mondták, innenstől sokkal gyorsabban fogok gyógyulni és a sétálás is jobb lesz. Kedden műtöttek és csütörtökön már haza is engedtek :) Szerencsére a műtét jól sikerült, mindkét petefészkem megmaradt és nem kellett felvágni a hasam. Mondták az ápolók és orvosok hogy 20 évvel ezelőtt egy nagyon nagy vágással vágták volna fel a hasam és hogy sokkal nehezebben gyógyultam volna, úgyhogy hálát adok az orvostudomány fejlettségének! 12 napja műtöttek, és már szinte nincs is fájdalmam, előtte sem volt hatalmas fájdalom, inkább csak az, hogy valamit csak matattak bennem. Már jövök megyek, a sebek szépen gyógyulnak, már bicajoztam is :D Szóval én azt mondom mindenkinek, hogy nem kell félni, mindenki azért van a kórházban hogy segítsen és inkább a félelem a nagyobb, mintsem a műtét utáni fájdalom. ;) Remélem hasznos volt a kis beszámolóm . N.
232. tored
2014. máj. 24. 00:16

Kedves Hanolbea!


Csak most olvastam az írásodat,tehát már túl vagy a dolgon....

Pár szót azért írnék az én tapasztalatomról,nekem januárban volt laparos műtétem.(nem jön össze a baba emiatt)Hála Istennek nem találtak semmit.

Írtad mennyire félsz és is ilyen parás voltam.

Én annyira féltem azt hittem itt a vég....de ma már jó érzéssel gondolok vissza rá.Kb egy évig halogattam....Első altatásom volt nekem is.Én is pánikbeteg vagyok,vagyis már csillapodott(régebben durvább volt),beképzeltem mindent.De szerencsére nagyon megvoltam elégedve a kórházzal,az ellátással, az orvosommal,mindennel.(Soproni kórház)

Remélem te is olyan kellemesen csalódtál mint én.:)

Jobbulást kívánok neked.

Minden jót :)

2014. máj. 16. 20:16

Kedves Bubbina!


Én jövőhéten szerdán vagyok előjegyezve PCO miatt laparoszkópiás műtétre (lesz átjárhatóság vizsgálat is közben),hosszú ideje "szenvedek" tőle,volt hogy teljesen eltűntek pár éve,aztán megint elő jött:(Nagyon félek a műtéttől (sajnos pánik beteg is vagyok,ez sem könnyíti meg a hozzáállásomat,mindig a legrosszabbakra gondolok)a megkérdezettek nagy része pozitívan nyilatkozik a műtétjéről,van olyan,aki rémisztget,amire most pláne nem nagy szükségem van.kedden voltam vérvételen,és egy általános altató orvosnál,ahonnan elég hamar "kiszórtak". Azt sem kérdezték meg,hogy van e valami kérdésem esetleg......Az altatás mennyire vészes?Van gyógyszerérzékenységem is (algopyrinre és származékaira,valamint sok féle allergiás van.....pollenek,szója,stb.....),ezt közöltem az altatóorvossal is,attól is félek,nehogy valami olyan új gyógyszert kapjak ott bent,amire allergiával reagálok.......Tudom,hogy túlaggódom a dolgokat,de ezidáig még soha nem műtöttek,jó lenne megnyugodni és tudni,hogy nem lesz semmi baj!? Tudsz nekem pár megnyugtató dolgot mondani?Biztos vannak akik komplikáltabb esetek mint én,de ez engem nem nagyon vígasztal pillanatnyilag,azt szeretném,ha minden rendben lenne és jól élnénk meg ezt az egészet! Nagyon örülnék,ha valaki megnyugtatna! Bárkitől szívesen hallanék pár tapasztalatot!! Köszönöm előre!!!:)

230. bubbina
2014. máj. 16. 12:02
Sziasztok! Nem tudom, megy e még a topik, de azért leírom a tepasztalataimat, mert nekem ugyanaz a műtét teljesen másképp zajlott. Tegnap volt petefészek átjárhatósági, méhtükrözés és laparo, 3 kicsi bemetszéssel a hasamon. Nekem éjféltől nem lehetett enni inni, reggel 7:20ra bementem, 8kor már be is toltak, beöntés katéter nélkül, elaltattak, 9kor ébrettem fel és kb 11kor hazamentem. Semmit nem találtak, minden rendben van, így keresgélhetek tovább, pedig 4 éve nem jön a baba. Iszonyatos vállfájdalom, és teljesen elviselhető hasfájdalmam van, a doki azt mondta, mától dolgozhatok. Lehet mást csináltak? vagy miért lehet maga a folyamat ennyire más?
229. mandella (válaszként erre: 228. - Mokusbeka)
2014. febr. 28. 16:03
szerintem akkor, amikor már nem fáj, nem érzékeny, és ha behegedtek a sebek, kb. 2-3 hét, én így gondolom
2014. febr. 25. 20:11
lapar után mikortól lehet az edzést újra kezdeni??
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook