Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
287. 17149b220f (válaszként erre: 286. - Nyuladék)
2015. júl. 30. 21:21
Nagyon örülök neki hogy így alakult. Tök jó hogy már van egy 6 éves lányom :) Kösziii :)
2015. júl. 30. 12:39

Na igen, így nem igazán pont olyan lett az ütemterv, ahogy terveztétek, de gondolom, már nem bánjátok annyira, hogy így alakult :)

Zargass csak nyugodtan, segítek, ah tudok :)

285. 17149b220f (válaszként erre: 284. - Nyuladék)
2015. júl. 29. 20:30

Mázlista... :) Mondhatjuk így is. Bár nem így terveztük, az első gyerek gyógyszer mellett fogant, a harmadik meg spirál mellett. De jobb ez így, legalább fiatal anyuka lehetek. De mostmár a lehető legjobban szeretném kerülni a terhességet :p


Én szeretek előre felkészülni a dolgokra, főleg amik kellemetlenséggel is járnak. 1 hónap mulva indítom el a folyamatot, aztán kezdődhet a felkészülés :D Köszi hogy zargathatlak :) Szép estét! :)

2015. júl. 29. 12:09
Szívesen :) Én április közepétől vártam erre a műtétre, mert eleinte a dokinak nem volt szabad műtéti ideje, aztán meg szabadságra ment, később az aneszteziológusnak nem volt időpontja, így nem tudtam vele beszélni, de végül júliusban csak összejött. Jó, ha van egy kis idő felkészülni, de nekem talán jobb lett volna, ha hamar túlesek rajta, mert így parázni is túl sok idő volt :)3 gyerek, mázlista :)
2015. júl. 29. 12:06
Értem. Köszönöm hogy segítesz :) Ahogy számoltam, márciusban lesz a műtét, addig van időm felkészülni. Sajnos van 6 hónap várakozási idő. Remélem megcsinálják, mert igaz hogy van 3 gyerekem, de ehhez képest nagyon fiatal vagyok. Max kikönyörgöm :D
2015. júl. 29. 12:03
itt azt olvastam, hogy 4-6 nap az általános. Amikor öltöztetett a nővér, akkor rakott egy bazinagy betétet a bugyimban, de szinte semmit nem véreztem az első napon, a 2-tól volt nem túl sok kb. 3 napig.Mások is azt írták, hogy nem azonnal véreztek, inkább a következő napon kezdődött.
2015. júl. 29. 12:00
És szokott lenni hüvelyi vérzés?
2015. júl. 29. 11:03

:))

a műtét előtt mindent le kellett venni, betakarta nővér egy lepedővel, amíg betette a kézfejembe a branült, ahova majd az infúzió megy, utána másztam át a műtős ágyra, amin begurítottak a műtőbe. Amikor először eszméltem, épp rá akarta húzni a nővér a hálóinget, de kicsit vastagabb az anyaga és 35 fok volt, úgyhogy mondtam, hogy ha lehet azt az ujjatlan pólót húzza, meg egy bugyit és annyi elég is lesz. Valószínűleg a szobatársak is aludni fognak aznap, mert szoktak rá figyelni, hogy hasonló műtéteseket tegyenek egy szobába. Senki sem fog nézni, ne aggódj, ők is bambák lesznek :) a nővérek segítenek öltözni a műtét után, aztán úgyis visszaalszol.

A mosakodás.. most jót kérdeztél, szerintem aznap fel sem keltem az ágyból csak már éjjel, mikor ettem 1-2 falatot, de reggel a nővér jött, hogy menjek zuhanyozni, ha tudok és járkáltatott, majd kivette a katétert.Azt mondta, hogy nem baj, ha víz éri a "tasakot" (ami a legnagyobb varratból jött ki), csak a tapaszokat ne áztassam el. Úgyhogy kivonultam és zuhanyoztam, nem volt egy nagy élmény, de meg lehet oldani.

2015. júl. 29. 10:54
És fürödni mikor tudtál először? Közben nem mosdattak? Bugyi gondolom nem leheetett rajtad? Lehet hülyeség de azon parázok hogy bugyi nélkül vagyok, kába az altatástol és forgolódok és a szobársak meg "mindent" látnak :D
2015. júl. 29. 10:49

már aludtam, mikor betették, ahogy felébredtem, nem is éreztem semmit, csak láttam, hogy jön ki a cső. Felülni macerás kicsit, akkor kellemetlen egy cseppet, mikor "ráültem", de nem volt vészes. Állnom kellett, mikor a nővérke kivette. Mire elmondta, hogy akkor most kiveszi, nagy sóhaj és kint is volt, apró kellemetlenség, tényleg. Emiatt egyáltalán nem kell aggódnod :)

Viszont szükség van rá, mert a műtét előtti napon nem szabad enni csak egy könnyű reggelit, utána már csak inni lehet (4 L vizet). Szóval tele leszel vízzel, de valószínűleg aludni fogsz egész nap a műtét után, úgyhogy jobb ez így, hidd el. Csütörtökön reggel műtöttel és péntek reggel kivette a nővér a katétert, miután járkáltam kicsit a szobában és látta, hogy már egyedül is ki tudok menni, ha kell.

2015. júl. 29. 10:41
Még annyi eszembe jutott hogy a katétert amikor felteszik ill leveszik az milyen? És amikor bent van akkor érzed?
2015. júl. 29. 10:11

Szívesen :)

Írj csak nyugodtan, majd időnként idelesek és segítek, ha tudok :)

2015. júl. 28. 23:03
Koszi a segítséget :) majd ha eszembe jut meg vwlami akkor lehet hogy zaklatlak még :)
2015. júl. 28. 21:37
Jaj, lemaradt az, hogy busszal mennél haza. Nos, én csak 12 percre lakom villamossal utazva, de inkább taxit hívott a férjem, a rázkódás a villamoson nagyon kellemetlen lett volna és ülni sem nagyon tudtam kényelmesen, mert a varratok feszültek és a köldökömben lévő meg elég sokáig nehezen "hajlott". Ha nem muszáj, akkor inkább ne buszozz.
2015. júl. 28. 21:31

Anyajegyet még nem vettek le rólam, de szerintem azt is túlélték már páran :)

Altatásnál valóban csövet dugnak le a torkon és az utólag kellemetlen lehet. Nem éreztem, hogy vészes lenne, kicsit fájdogált, de inkább az volt a furcsa benne, hogy időnként hirtelen kiszáradt és akkor köhögnöm kellett (ha mertem volna...) Olyankor gyorsan rátettem a kezeimet a sebekre és próbáltam óvatosan köhécselni, na az nem volt kellemes, de ahogy látod, megmaradtam. :)

2015. júl. 28. 21:17
Ja és az lemaradt, hogy egy anyajegyet is most fogok levetetni, attól is félek egy kicsit. De a lapartól százszor annyira tartok :)
2015. júl. 28. 21:14
És még az altatás érdekelne, hogy ugye elvileg csövet dugnak le a torkodon. Az utána nem fáj, nem kapar?
270. 17149b220f (válaszként erre: 269. - Nyuladék)
2015. júl. 28. 21:13

Énis is ilyen remegős parázós vagyok :) Nekem nem volt semmi beavatkozás, csak a 3 hüvelyi szülés. Ugye az első 2 gyereknél volt gátmetszés. Attól is nagyon féltem de hogy őszinte legyek meg sem éreztem, mert épp fájás közben nyisszantottak :) Akkor nem volt varratszedés, mivel felszívódó volt.


És arról mit gondolsz hogy a műtét után busszal kellene hazamennem? Nem egyedül, mert a férjem eljönne elém. Esetleg a rázkódás, meghát majdnem 1 órás az út, mert vidéken lakunk.

2015. júl. 28. 21:04

Én rettenetesen parázós vagyok a kórházaktól, de egész jól aludtam a műtét előtti éjjel.Viszont reggel semmi hatása nem volt. Már a műtő előtt feküdtem (én voltam az első aznap) és annyira féltem, hogy remegtem. Persze utána bealtattak és ennyi. Nem is nagyon voltam ébren csak párszor percekre és valamikor éjjel 2 körül ébredtem, hogy mintha már kialudtam volna magam. Akkor ettem kicsit, 1-2 szem kekszet, hogy legyen erőm reggel felkelni, mert ha nem tudok járkálni, akkor nem veszik ki a katétert és nem engednek haza. Reggel hazaengedtek, úgyhogy nem volt gond. :)

A varratszedéstől is nagyon tartottam, mert nekem már voltak korábban is varrataim, de szerintem azok sokkal vészesebbek voltak. Itt 3 kis lyuk van. Illetve 1 öltés a köldökömben, egy a jobb alsó lyuknál és talán 2 vagy 3 a bal oldalon alul. Szóval féltem, hogy mennyire fog fájni, de egyáltalán nem volt vészes. Inkább kellemetlen húzóérzés volt, aztán már ki is jött. Nagyon megkönnyebbültem. Totál megértem, hogy aggódsz, halálra paráztam magam az elmúlt hónapokban, míg vártam a műtétre. Azért is jöttem vissza ide írni, hogy elmesélhessem, hogy nagyon féltem és őszintén mondhatom, hogy nem volt vészes.

268. 17149b220f (válaszként erre: 267. - Nyuladék)
2015. júl. 28. 20:45
És a varratszedés milyen érzés? Neked hatott a xanax? Mert az sajnos nekem nem hatott, pedig szedtem már.
2015. júl. 28. 20:40
Igen, támogatta a tb. Magándokim van, de a kórházban műt, így az ott ingyenes. Így sajnos árat nem tudok neked mondani, nem is találkoztam a kórházban olyannal, aki emiatt ment volna be. Azt sem tudom, hogy mennyiben lesz más, viszont valószínűleg ugyanúgy nem szabad majd enned előző nap, lesz hashajtó, este és reggel 1-1 xanax, stb. A gyógyulásról annyit tudok mondani, ahogy a kinti sebek gyógyulnak, mert azt nem tudhatom, hogy belül mit fogsz érezni a műtét után. Kenegetem mindet betadine oldattal naponta 2 alkalommal, így fertőtlenítem. Le vannak ragasztva, nem fájnak, csak kellemetlen a mozgás néha. Most lesz 2 hetes a seb(ek), a 10. napon szedte ki a doki a varratokat.
266. 17149b220f (válaszként erre: 265. - Nyuladék)
2015. júl. 28. 20:35
Ugyan laparom lesz de nem teljesen olyan mint neked :) Én elköttetem magam. Nemtudom, ez mennyivel különbözik? Igazából az ára érdekelne, bár gondolom neked támogatta a műtétet a tb. A Szombathelyi kórházban lesz egyébként.
2015. júl. 28. 20:23

Akkor viszont mázlista vagy :)

Látod, 2015-07-24 11:03 ezzel a dátummal találod meg itt a hozzászólásomat a július 16.-ai műtétemről. Igyekeztem mindent pontosan leírni, hogy segíthessek az infókkal én is annak, aki még ezelőtt áll.Biztos van 1-2 dolog, ami esetleg kimaradt, de ha kérdezel, szívesen válaszolok bármire.

264. 17149b220f (válaszként erre: 263. - Nyuladék)
2015. júl. 28. 17:52
Csak lennek mar tul rajta.... :) En sajnos panikbeteg vagyok ugyhogy mindent tulizgulok sajnos. Soha semmilyen mutetem nem volt meg....
2015. júl. 28. 17:04
Nem kell aggódnod! Én is rettenetesen paráztam, de túléltem, sőt.. Nyilván félelmetes belegondolni, hogy műtéted lesz, de közben úgyis aludni fogsz. Utána pedig nem nagyon van fájdalomérzet, inkább kellemetlen, ahogy húzódnak a varratok.
2015. júl. 28. 17:00
Sziasztok. Nekemis nrmsokara laparom lesz. Ha a gyerekek hagynak gephez jutni akkor az egesz topikot el fogom olvasni. De nagyon felek a beavatkozastol
2015. júl. 28. 14:27
Szia, én vagyok
2015. júl. 26. 11:46
SZIASZTOK VAN ITT MÉG VALAKI?NEKEM jövő héten vagyis 29-én lesz a műtétem tök váratlanul.Sok kérdésem lenne jelezzétek ha van még itt valaki!
2015. júl. 24. 11:03

Sziasztok! Először is köszönöm mindenkinek, aki eddig leírta a tapasztalatait!Sok hasznos infót olvastam itt a saját laparoszkópiás műtétem előtt (a baba hiánya miatt).

Múlt hét szerdán kellett bemennem a kórházba, aznap déltől csak inni lehetett, kora délután hashajtó, éjféltől ivás se.Reggel a műtét előtt elájultam, már annyira leesett a vércukor szintem, hogy nem bírtam szédülés és hányás nélkül.Inzulinrezisztenciám van és így nagyon megterhelő az éhezés.A műtét kb. 1 órás (az enyém közel 3 óra alatt sikerült, nem vagyok kimondottan sportos alkat és így több cuccot kellett bent átmozgatni, de semmi gond nem volt), utána alvás következett, éjjel ébredtem.Semmi fájdalmat nem éreztem, csak nagyon bamba voltam.Ettem 1-2 szem kekszet, ittam kicsit, aztán visszaaludtam.Reggel járkálnom kellett, hogy a nővér lássa, hogy kiveheti-e a katétert, a vizit rábólintott, hogy mehetek haza.A varratok húzódtak minden mozdulatnál, leülni, felállni, lefeküdni, felkelni a párom segített 3 napig, azóta egyedül is megy kisebb fájdalommal.4 napig vérezgettem, a zuhanyozás közben leázott tapaszokat a gyógyszertárban kaphatóval pótoltuk.4 nap után este már lementem a párommal kutyát sétáltatni, de csak óvatosan lépkedve, ha mozog a pocak, azért az kellemetlen tud lenni a varratok miatt.Nem ajánlott szénsavasat,puffasztósat, fűszereset enni és inni, érdemes inkább könnyebb, rostosat fogyasztani.Az orvos ma vagy hétfő szedi majd ki a varratokat.A doki szerint 4-6 hét a gyógyulási idő, de 3 hetet mondott végül, de azt szigorúan be kell tartani.Utána nekünk dolgunk van, nem érünk ám rá várni.:)

A Bajcsy kórházban műtöttek, Dr. Ferenczi Miklós az orvosom.Csak jókat tudok mondani róla, a nővérekről, műtősökről, mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de hátha én is tudok másnak segíteni a tapasztalataimmal!

Aki a műtét előtt áll, annak nem kell aggódnia, abszolút kibírható és ha utána a baba is összejön, akkor meg tényleg megéri! :)

2015. ápr. 23. 20:03

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


A munka miatt kérdeztem a felépülési időt, meg hogy mennyire lesz gyenge a következő napokban az ember, tud e tenni venni, igazándiból nem vagyok egy nagyon seggemen ülős ember, de nyílván első szempont a full gyógyulás.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook