Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
347. Dormi79 (válaszként erre: 346. - Szszilvi85)
2016. márc. 16. 17:24
Ha igy latja biztonsagosnak..mobdjuk nekem volt hasonlo picit folyt az orrom de nem mondtam.meg nagyon tul akartam esni. Nem irom a korhazat de novemberben es egy hete is ott mutottek es nem talalkoztam az altatoorvossal cs a mutoben..mondjuk ez is fura.
2016. márc. 16. 14:17
Nekem ma lett volna a műtétem, de elmaradt, mert kicsit fáj a torkom, úgyhogy nem vállalt az altató orvos. :( Új időpontot kaptam, ápr.13-án lesz. Gondoltom megosztom ezt Veletek, mert nekem nem jutott volna eszembe, hogy ez kizáró ok. Nem vagyok náthás és lázas sem.... Mindenkinek kitartás!!!!
345. Dormi79
2016. márc. 16. 05:54
Sziasztok!engem ugyan mashol mutottek de azt h lesz e drencso az sokszor mutet kozben derul ki..nekem ezt az orvosom mondta.6 napja volt eletem.3.lapar mutetje.Az elso mehen kivuli miatt volt..akkor volt cso.De mutet utan kateter es infuzio normalis..azoktol hamar megszabaditanak ha jol vagy.A mutethez nekem kellett labor ellenanyag szuressel ami nem lehet egy hetnel regebbi.mellkas rtg ekg. De fel-egy even belul ez utobbi ketto nem.kell ujra.Remelem segitettem.Ja es tenyleg sokat kell mozogni utana mert a gaz amivel felfujnak konnyebben tavozik.Nekem.a sebeim alig fajtak viszont a vallaim a feszito gaztol nagyon.
344. Csirke 87 (válaszként erre: 314. - Mvacs)
2016. márc. 13. 10:48
Sziasztok! Nekem is a szegedi Női klinikán lesz 21.-én a laparoszkópiám, de nekem semmi vizsgálatot nem kértek. Remélem nem aznap csinálnak mindent. Sajnos nem mondtak infókat...mit vigyek feltétlenül? Hova kell mennem? Nem mondta aki műteni fog, hogy hányra kell mennem, de a kórlapon, amit leadtam, arra 7 óra volt írva. Segítene valaki? Köszi
343. Atiani
2016. márc. 11. 17:24
Sziasztok.Febr.22 én volt Laporoszkópiás beavatkozásom aminek nagy műtét lett a vége 2,5 órásra sikeredett.Sajnos endometriózisom volt,méhpolip stbb.Eddig elég jól,gyorsan helyre jöttem,de most megjött a menstruációm és pokoli erős fájdalmaim vannak.(másképp mint műtét előtt) voltam tegnap ügyeleten és megnézték alaposan ,de semmi eltérést nem találtak. Van esetleges közületek olyan akinek a műtétet követő első menstruációval hasonló tapasztalata van? Kitartást és jobbulást mindenkinek.
342. Nife
2016. márc. 11. 08:50

Sziasztok!

Nekem pont 1 hete volt laparoszkópiás műtétem. 30 éves vagyok. 2 év próbálkozás után döntöttünk úgy a Párommal, hogy szakorvoshoz fordulunk.

Előzményként annyit, hogy januárban kiderült, hasi uh-on, hogy van egy 4 cm-es petefészek cisztám.

Februárban sikerült az orvossal konzultálni, majd hormon labor (ebből kiderûlt, hogy minden ok) így március 4-re időpontot kaptam műtétre... Waooo gondoltam magamban 😊

Sokat olvasgattam és innen a fórumról próbáltam erőt meríteni, mert bizony- bizony nagyon féltem!

Beöntés, katéter, drain... jaj a hátam közepére nem kívántam!

Előtte való nap be kellett mennûnk hozzá, megnyugtatott, hogy semmilyen beöntést nem fogok kapni és katétert sem kapok.

Itt egy kicsit fellélegeztem... Kaptam vérhigítót, hashajtót + altatót! Reggel 7-re tali!

Na azt hozzá kell tennem, hogy egész héten diétáztam, szinte csak leveseket ettem!

Na eljött a várva nem várt nap!!! Első vagyok!

Átöltözés, lázító szuri, ami totál kikapcsolt!!! Bevittek a műtőbe, egy pár mondat az aneszteziológus dokival (nagyon kedves volt) és már aludtam is...

Mikor felébredtem már fel is akartam kelni. A nővérke segítségével kimentem pisilni. Ennyi!

Nem lógott ki belőlem semmi! 😊

Nos és a lényeg!!!

A műtétről! Mindkét oldalon átjárhatatlan voltam + a cisztám is jókorára nőtt!

Annyira, de annyira örülök, hogy kiderült mi a gubanc...

Nem kell félni!

Egy hét elteltével már egészen jól vagyok!

Kitartás Mindenkinek, aki előtte áll!!!

341. andi0113 (válaszként erre: 340. - Szszilvi85)
2016. márc. 11. 06:06
Szia!Nekem is reggel kellett bemennem,estére kaptam kúpot.Ekg nem volt,csak vérkép előtte 1 héttel kb.Délelőtt volt a műtét,drain csövem nem volt,csak 2 pici lyuk.A mellettem lévő lánynak alma nagyságú cisztája volt,neki volt drain csöve.
2016. márc. 10. 10:10

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Még új vagyok itt a fórumon, és bennetek van minden reményem! :) Márc.16-án lesz laparoszkópiás műtétem Pécsen, és arról szeretnék infót kérni, hogy mi lesz a műtét menete? Sajnos nem mondtak sok infot, sőt csak annyit, hogy 16-án reggel 7:10-re menjek, előtte éjféltől ne egyek, és ne igyak.

2012-ben volt már ilyen műtétem, akkor előtte nap befeküdtem, hashajtás, beöntés volt. Mennem kellett előtte háziorvoshoz EKG-ra+teljes vérkép. Most ezt sem mondták... Aznap fognak mindent megcsinálni? Babát szeretnénk, volt egy cisztám, ami remélhetőleg felszívódott, és csak szeretne körül nézni ismét a doki. Amitől még félek, az a dréncső. Szerintetek lesz? Ne haragudjatok, lehet, hogy kicsit értelemtlen dolgokat írtam, de kezdek parázni... :(

339. andi0113 (válaszként erre: 338. - Babucsibe)
2016. márc. 1. 06:38
Szia!Sajnálom, hogy komolyabbra fordult a dolog...de a lényeg, hogy megtalálták a daganatot...azt nem tudom, hogy meddig tart a felépülés a nagy műtét után, de gondolom több hét.Biztos nem szabad emelned, hajolnod stb.De a doki majd elmondja!Lesz valami utókezelésed?
338. babucsibe (válaszként erre: 323. - Andi0113)
2016. febr. 29. 21:04
Szia megvolt a mütèt! A laparral mütöttek de mütèt közbe ugy döntöttek nagy mütèt lessz! Sajnos találtak a cystán kívül daganatot is ès sajnos kivettèk a petefèszket petevezetövel eggyütt!! Kèrdèsem az volna hogy ha volt valakinek nagy mütèt meddig tartott a felèpülès? Csütörtökön veszik ki a varratokat..
337. andi0113 (válaszként erre: 336. - Zsu95)
2016. febr. 29. 20:36
Volt egy polipom is,ami a beágyazódást akadályozhatta :/Ne idegeskedj!(bár tudom,könnyű mondani)
336. zsu95
2016. febr. 29. 08:35
31-èn.Mèg van időm felkèszülni csak igy sokkal több időm van idegeskedni is. Mondjuk azt nem igazán èrtem ha az egyik átjárható akkor már lètre kène jönnie a terhessègnek nem?
335. andi0113 (válaszként erre: 334. - Zsu95)
2016. febr. 28. 07:11
És mikor lesz a műtét?Nekem is volt átjárhatósági is.Egy korábbi eredmény szerint a jobb oldal nem átjárható,a laparoszkópia szerint viszont mindkettő átjárható :)Ha van még kérdésed,szívesen válaszolok :)
334. zsu95
2016. febr. 27. 22:49
Köszi a biztatást ! :) PCOS :( meg kell nèzni átjárhatóak e a petevezetèkek azt mondta az orvos.
333. andi0113 (válaszként erre: 332. - Zsu95)
2016. febr. 27. 19:20
Minden rendben lesz!:)Van valami konkrét probléma miatt lesz a műtét?
332. zsu95
2016. febr. 27. 14:31
Nekem is azt mondták hogy egyszerű "rutin" műtét. Azért én félek tőle vagyis inkább attól hogy nem segít és nem tudok teherbe esni.Meg persze a felépülési időtől. Nagyon nehezen viselem a fájdalmat sajnos még egy fejfájás is eléggé megvisel. :(
331. andi0113 (válaszként erre: 330. - Zsu95)
2016. febr. 27. 11:04
Hát igen...sokan azt mondják,hogy ez nem olyan nagy műtét...én az altatás utàn egyszer hánytam,a köldöksebem sem szépen gyógyult,az első 3-4napban nehéz volt hajolni,kikelni az ágyból stb.
330. zsu95
2016. febr. 27. 06:31
Uhh az nagyon sok.Ès fájt utána? Többen irták a hámyást erős hányingert ez a legtöbb esetben fen áll?
329. andi0113 (válaszként erre: 328. - Zsu95)
2016. febr. 26. 21:13
Szerintem attól is függ, hogy csak diagnosztizáló lapart csinálnak, vagy találnak is valamit.Én 6 napig voltam táppénzen, abból 2 nap volt kórház.
328. zsu95
2016. febr. 26. 18:17
Köszönöm a választ! Ès műtèt után mennyivel lehet az együttlèt? Mennyi a felèpülèsi idő?
327. andi0113 (válaszként erre: 326. - Zsu95)
2016. febr. 25. 20:07
Szia!Nekem azt mondta a doki,hogy egy menstruációt várjunk meg,mert ha most esnék teherbe,előfordulhat,hogy ott tapadna meg,ahol a polip volt,és az problémát okozhatna.(valami olyasmit mondott,hogy szülésnèl a méhlepény nem válna le)
326. zsu95
2016. febr. 24. 13:17
sziasztok! nekem is lenne néhány kérdésem én is műtét elött állok. Babát szeretnénk a párommal nagyon. Azt szeretném tudni műtét után mennyi időnk kell eltelnie a própálkozáshoz ?
2016. febr. 20. 08:18
Még egy kérdésem van...a műtét után 5 nappal mennyire normális a bélműködés zavara?(néha enyhe hasmenés,ill. szorulás)
2016. febr. 20. 07:48
Most én is kérdeznék,ha van itt még valaki.A hétfői műtét után váladékozni kezdett a köldöksebem.Ez a doki szerint nem gond,cseréljek kötést.Volt valakinek hasonló gondja?Mit tegyek?Hétfőn megyek varratszedésre.
323. andi0113 (válaszként erre: 322. - Babucsibe)
2016. febr. 19. 22:29
Szia!Bocs, hogy én válaszolok, de egészen friss élményem van.Hétfőn műtöttek, hétfő reggel mentem be, egy éjszakát kellett bent tölteni.Altatás után viszonylag jól voltam, ezért is jöhettem haza.A szobatársam gyengébb volt, őt lehet nem is engedték haza kedden.Ha van kérdésed,szívesen válaszolok :)
322. babucsibe (válaszként erre: 321. - Cicumicuka)
2016. febr. 19. 20:09
Szia megkèrdezhetem hány napot kellet ben töltened?? Èn vasárnap fexszek be hètfön müttenek.
2016. jan. 15. 06:59

Sziasztok!

Nekem szerdán volt egy laparaszkopiás műtétem a jobb petefészkemet csinálták cysta miatt.

Hát a műtét az nekem egy olyan nap volt hogy féltem mert ilyen még nem volt velem!

és ugye sok szabály is van a műtét elött amit be is tartottam kivéve egyet nem...

a dohányzás én műtét elött két nappal csökkentetem a dohányzást de műtét elött hajnalba bele szippantottam egy két slukott mintha muszály lett volna.

Ezt közöltem is az orvosokkal és az altató dokimmal is!!

(y)

nem örültek neki sőt kaptam is a leosztást :D

de nem volt gond!

nekem a műtét elött pozitív volt minden

kaptam nyugtatot ami isteni volt rehegtem jokat azt durr el aludtam azt tudom hogy tetőtől talpig le voltam kötözve mint a sonka :D álitólag fejjel lefelé csinálták a műtétet na nem baj nem láttam :D

a lényeg hogy amitől nagyon féltem az nem volt rémisztô jól kimérte az altató dr. az altatót és szunyaltam :D mikor vége lett mindennek a szobába vittem ágyra helyezet aki be vitt ki pattantak a szemeim és egy 10perces görcs után semmi bajom nem volt :)

azt vartam mikor tellik le a 2óra hogy egyek igyak mászkàljak de mindezt meg tettem elötte jóval mert úgy éreztem magam mint elötte :) igaz még kábuloztam egy fél órát jo volt :) amikor ki ment a hatás kicsit ugy éreztem lasabban megy az idő hát akkot meg fogtam zsibadó lábaimat földre helYeztem magam össze pakoltam testrészemet és indulás sétálozni :) :D

ennyi a kis történetem tömören!

azt ajánlom mindenkinek akinek az első műtétje lesz minden félre főleg a cigit gondot stb azt irány a műtő pozitivan :D

2015. dec. 22. 20:03

Sziasztok! Èn infot szeretnèk hogy mire számitsak! 33-èves vagyok 3 gyermeket szültem simán!

Másodikátol hatig megvolt a mensim elmult minden okè volt. Majd rá egy hètre begörcsöltem ès vèreztem.ide oda küldtek.t.bányán megállapitották .petefèszekgyulladás mèhkürt gyulladás.ès 3mm-es endometrium.ès az uterus mellett,mögött bal oldalon egy46mm-es endometriotiku bennèkünek tűnő cystikus ovárium látható. A lènyeg az hohy nem mütöttek mert nem èletmentö. Elmentem az itteni nögyogyhoz, ès azt mondta ez sajna nem az a fajta cysta ami felszívódikugyhogy s.o.s. vèrvètel eredmèny mütèt.jövöhèt szerda lessz ca.eredmèny.ja növekedik egyfojtába..a kèrdèsem hogy volt valakinek ilyen? Mütèt milyen lessz? Meddig kell benn lennem ? Ilyesmi..ha valaki volt ilyen helyzetbe irjon...köszönöm...parázok kicsit..

319. KittiKata (válaszként erre: 315. - Reka0930)
2015. nov. 9. 19:15
Igen fognak! Ha felébredsz fájni fog a torkod és a jobb vállad. Ne ilyedj meg pár nap és elmúlik! A lényeg talpra állj amilyen gyorsan lehet. Azért ki ne ugorj az ágyból! A mensid is eltolódhat! 6 hét pihi utánna! Sok sikert a babához! 😉
2015. okt. 26. 14:41

Sziasztok !


Nekem csütörtökön lesz 4 hete, hogy volt laparoscopiám.


Kérdésem, hogy a futást mikor kezdhetem el, tudja valaki?


Köszönöm. J.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook