Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
17. ájrin (válaszként erre: 15. - Monik30)
2008. ápr. 29. 20:05

szegény...Neked tényleg nem lehetett egyszerű. annyit utaltál már korábban is a műtétedre, egyszer, ha van kedved, leírod priviben, hogy mi is volt?

Tényleg érdekel!

16. ájrin (válaszként erre: 14. - Böbe83)
2008. ápr. 29. 20:03
zsírleszívást is vállalnak egyúttal? :D
15. Monik30 (válaszként erre: 9. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:02

Megértem, első műtétemnél én is attól féltem, pedig az 1 órás volt, és én 2 órával utána föl is keltem:).

Másiknál a nagynál a fájdalomtól, és amit akkor még nem tudtam az elesettségtől (attól a sok csőtől ami kilógott belőlem). De neked semmi ilyen nem lesz.

Én csak azt írtam amiket láttam, de azok alapján nem vészes.

2008. ápr. 29. 20:01

Hát, ha valamit műtenek, utána fiziológiás oldattal átmossák a területet, egy mosó szívó készülékkel.

nem biztos, hogy mindent akartál tudni:)

13. ájrin
2008. ápr. 29. 20:00

és mégegy kérdés: ha be fognak valamilyen folyadékot is fecskendezni, hogy lássák az átjárhatóságot, akkor ki leszek pányvázva, mint a mészárszéken?

Azt hiszem ez aggaszt, hogy engem leszíjaznak.

12. ájrin (válaszként erre: 11. - Böbe83)
2008. ápr. 29. 19:57

aztamindenit! még jó hogy nem fogom látni:)remélem nem lesz szükség ilyen eszközökre

a mosó az mi?

2008. ápr. 29. 19:56

akkor lehet

mert kell két eszköz (fogó, olló stb) a kamera, meg a mosó. De van, h. a mosót az egyik eszköz helyére teszik be.

10. ájrin (válaszként erre: 8. - Böbe83)
2008. ápr. 29. 19:50

És mikor van 4 luk? ha valami beavatkozást is csinálnak?


Köszi a drukkot!:)

9. ájrin (válaszként erre: 7. - Monik30)
2008. ápr. 29. 19:49

Akkor nem hosszadalmas. Ez bíztató.:)

Nem a fájdalomtól félek, csak az ismeretlentől asszem...

2008. ápr. 29. 19:44

én láttam ilyet

3 kis lyukat vágnak, és feltöltik a hasat gázzal. Egy kamerával körülnéznek van e vmi probléma. szerintem nem veszélyes. Hamar haza lehet menni.

Drukkolok, h. mindent rendben találjanak.

2008. ápr. 29. 19:38

Árjin nekem nem volt laparom, de sok emberrel feküdtem akinek igen.

Lapar után másnap vagy 3. nap mindenki hazament, epével, bélelzááródással, és vakbélműtét után is ilyen hamar hazamehettek.

Most legutóbb 1 lány volt a nőgyogyin neki laparja volt másnap már mehetett haza.

De. műtötték, 2-kor ebédet kapott és akkor föl is kellhetett. 2-3 órát viszont feküdni kell előtte.

Barátnőmnek is volt laparja a lombik előtt, csinálnak hsg-t is közbe, ő is másnap hazamehetett, azt mondta nem fájdalmas. Biztos adnak fájdalomcsillaítot.

Nőgyógyászati laparnál azt hiszem nem raknak a hasadba még drain csövet se, 3 pici vágás, mire beforr 1-2 cm-es, nem is látszik.


Az altatásból már nagy a tapasztalatom. Biztos gázzal altatnak el, sztem a lapar nagyon hamar kész 1 óra, valószínű nem is kapsz intavénás altatószert (attól szoktak hányni). Reggelizni nem lehet, és éjféltől inni se, kapsz egy infúziót a műtét előtt, és lehet utána is 1-et, azzal hoznak ki.


Nekem csak nagy vágásom van, mellette a drain csövem helye akkora, mint egy lapar helye, az a picike nem fáj, és szinte nem is látszik.


Ne izgulj!

2008. ápr. 29. 18:41
Háááát, senki? :(
5. dtrr
2008. ápr. 29. 14:07

Szia Ájrin és mindenki!

Ez a téma engem is érdekel, lassan rám is ez vár.

Én is szeretném tudni, hogy mennyi ideig kellett kórházban maradi vele??

4. ájrin (válaszként erre: 3. - Macsusz77)
2008. ápr. 29. 11:42

Köszi!

A köldöködben vágtak, vagy alatta?

Ennyire kevés időt kell bent lenni?

Akkor nem is kell hosszabb időre hiányoznom a munkából.


Remélem én is így járok, és következő hónapban babás leszek:)


Az altatás után jól voltál?

2008. ápr. 29. 11:33

Szia!Nekem is volt ilyen műtétem,mert a párom eredményei alapján azt montdák,hogy csak lombikkal lehet talán gyerekünk.Ez előtt pedig rztinból megcsinálják.

Egyáltalán nem volt vészes.Ma már csak a köldökömnél jelzi egy kis heg a helyét,meg a bikiné vonal alatt két kis pötty.

Az altatás gyorsan mentmire 3mat számoltam már aludtam is.Délben műtöttek,másnap reggel haza is mehettem.

Rá egy hónapra terhes lettem,a lányommal aki már 3.5éves.A kisfiam pedig első próbálkozásra megfogant.

Ne félj!A műtét után 2napig egy kicsit fájt,de rá 4napra már dolgoztam.

Szurkolok,hogy minden rendben legyen!

2008. ápr. 29. 10:32

Úgy tűnik, hamarosan megyek laparoszkópiás műtétre. Megnézik a petevezetőket (az átjárhatóságát)meg a többi fontos "dolgot", ami a teherbeesésemhez szükséges. Kicsit tartok tőle, mert altatásban lesz.

Tudtok róla mesélni?

2008. ápr. 29. 10:27
Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook