Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


47. ájrin (válaszként erre: 46. - Mancsicica)
2008. ápr. 30. 18:56

Én a klinikára járok hozzá a meddőségi szakrendelés miatt.

Volt olyan, hogy egy ciklusban négy alkalommal kellett megnéznie a peteérést. Nem tartotta macerásnak....én annál inkább:)

46. mancsicica (válaszként erre: 44. - Ájrin)
2008. ápr. 30. 18:50
Csak az ultrahangozás lehet az orvosnak macerás egy kicsit, hogy minden hónapba kétszer menjek uh-ra, vagy esetleg két nap is egymás után ha úgy alakul.
45. mancsicica (válaszként erre: 44. - Ájrin)
2008. ápr. 30. 18:48

Reménykedem, hogy segítőkész lesz. Magánrendelésére szeretnék járni. Itt a fórumon valaki irta is a címét. Jártál már a magánrendelésén? Sok betege van a rendelőjébe? Ott is áldoz időt a betegre, vagy pörgeti a rendelését?

Volt olyan magánorvos akihez a fogaimmal jártam,és még magánrendelésen gyorsabban pörgette a rendelését mint a sztks rendelésében.

44. ájrin (válaszként erre: 43. - Mancsicica)
2008. ápr. 30. 18:05

Biztosan segíteni fog, hiszen azt, hogy ultrahanggal nyomon kövesse a peteérésedet, nem okoz semmi problémát. Meg tudja mondani az optimális időpontot a babacsinálásra, és látja, hogy a ciklusodon belül minden rendben van-e. Ha nincs rendben, biztosen nem fogja mondani, hogy várjátok meg az egy évet!

Még a Gynevac-ot érdemes lenne megpróbálnod...nem veszíthetsz vele semmit.


Hát, én jobban örülök, hogy eleltatnak, nem akarok tudni róla!!!!

43. mancsicica (válaszként erre: 42. - Ájrin)
2008. ápr. 30. 17:52

Szia!

Olvastam a naplódat. Nekem kétszer volt lágyéksérv műtétem, az első maszkkal altatásos volt, fenekembe kaptam egy szurit, amitől nem lettem nyugodtabb, aztán vetkezés, és vittek a műtőbe, és emlékszem, hogy a maszkot rám rakták és vártam, hogy aludjak biztos pár másodperc volt, de most is örökkévalóságnak tűnik, második műtétem olyan volt, hogy kézfejbe szúrtak a műtőbe, és akkor nem emlékszem maszkra, de akkor is az volt, hogy csepeg belém a cucc, és még nem alszok és emlékszem már fertőtlenítették a hasam, és féltem, hogy vágnak és még nem alszok be, hogy mi van ha rossz az altatás, de mire lefertőtlenítettek elaludtam. Nekem mindkétszer kb. 2 db 4cm-es vágást csináltak a bikinivonal alatt, és mindkétszer ugyanott vágtak, de nagyon halvány a heg, és alig látszik. Ha még egy hasban turkálós műtétnek megyek, szeretnék gerincérzéstelenítést inkább. Hisz császármetszést sem altatásban végzik és nagy túrást csinálnak pedig, és egy laparos műtét szerintem kisebb mint egy császár, nem értem miért nem gerincérzéstelenítéssel csinálják:(

Nem indokolta az orvos, hogy miért nem érzéstelenítenek hanem altatnak?

Jövőhét végén megyek hozzá és azért rákérdezek mit lehet egy évnél hamarabb ha telnek a hónapok és nem jön a baba. Figyelem a működésemet szervezetem mikor van tüszőrepedésem, olvastam könyvekben ezekről, hogy szakszerű legyek, ne a véletlenre legyen bízva:(

42. ájrin (válaszként erre: 38. - Mancsicica)
2008. ápr. 30. 17:45

Szia!

Hát voltam a dokinál, és elmondom neked, hogy ez azért nagyműtét ám! Altatnak, lélegeztetőgépen vagy, nem lehet azért ezzel csak úgy játszani, hogy kéred, mert pár hónapja nem jön össze a baba.

Én még nem vállaltam volna be, ha nem lennék 40 éves, és nem sürgetne az idő. Nekem vannak már gyerekeim, de ez újabb házasságom és a férjemnek még nincs. Nem tudok tovább várni. Másfél éve próbálkozunk.

A törvény sem engedi az ingyenes beavatkozásokat addig, amíg az egy év el nem telt. Biztosan meg van az oka, hogy miért találták ki így. A tapasztalatok és a statisztika alapján.

Tudom, ez neked nem vigasz, és én is ugyanígy érzek, de ne bántsd a testedet. Szükséged van még rá! Ha laparoszkóppal belenéznek a hasadba, utána talán még az is visszavet a teherbeesésben. Megrázkódtatás a szervezetnek, lehet, hogy nem lesz peteérésed, amíg helyre nem áll benned minden....

Ne legyél türelmetlen, valahol már biztosan csomagol a kisbabád, hogy beköltözzön a pocakodba:)))

2008. ápr. 30. 13:01

Szia!


Nekem is volt ilyen műtétem,hasonló vágásokkal,mint az előttem szólónak.

A petefészkekből így távolították el a sok cisztámat. Utána következő napon még hordtam a kis zacsit,amibe kitisztult "minden".

Hát,egy pár nap azért kellett,hogy helyrejöjjek...

40. macsusz77 (válaszként erre: 4. - Ájrin)
2008. ápr. 30. 11:48

Köldökben vágtak,egy öltés volt az egész.Meg a bikinivonal alatt 2.Én tényleg másnap reggel hazamentem.Varratszedésre kellett visszamennem.

Mikor felkeltem,feszített még,gondolom a gáztól.Kaptam infúzióba fájdalomcsillapítót,visszaaludtam,mikor legközelebb felkeltem,már semmi bajom nem volt.

Nagyon szurkolok mindenkinek,aki előtte áll!!

39. panna77 (válaszként erre: 34. - Ájrin)
2008. ápr. 30. 11:37
Felszívódik. Kb. egy hétig kellemetlen még. Én bemetem a műtőbe horpadt hassal és kijöttem, mint aki 5 hónapos terhes a gáz miatt. :-)))
38. mancsicica (válaszként erre: 37. - Mancsicica)
2008. ápr. 30. 10:16
Nem értem az 1 év időtartamot sem, mert normál esetbe azért védekezik az ember mikor nem akar babát, hogy ne essen teherbe. Akkor mire ez az 1 év, ha közben nem jön a baba, hisz első alkalomkor azért összejöhetne ha minden rendben. Ezért idegeskedem.
37. mancsicica (válaszként erre: 33. - Ájrin)
2008. ápr. 30. 10:15

Hát, én azért próbálok a dokival erről beszélni mikor felkeresem. Mert nem mindegy, hogy 1,5év után derül ki valami, és akkor hiába volt minden, vagy ha probléma van az most megoldódik és következő hónapban itt a bébi! Mindent megteszek, kibirok!

Elmeséled mit mondott a doki a műtétről? Egy műtétet is be mersz vállalni Nála!! Bátor vagy!! Tényleg bizol az orvosban, nekem egy műtét gondolatkor megint igy eszmbe jutna kit válasszak orvosnak?

Sokan vannak akiket 1 évig ringatnak, hogy próbálkozzanak, és igy kiderülhetne már az első hónapban, hónapokban a gond.

2008. ápr. 30. 08:26
Nekem 2 hete vették ki az epém,kicsit a hasfalam fájt mint szülés után de már rá egy hétre semmi bajom nem volt!
35. ájrin (válaszként erre: 32. - Panna77)
2008. ápr. 30. 07:59

Akkor nem csak nekem van ilyen aggodalmam:) Tök jó, hogy meg tudom kérdezni ezeket, mert egy, hogy megnyugszom, mert nem ismeretlen, a másik meg hogy ezek szerint nem vagyok csodabogár, hogy ilyen félelmeim vannak, mert másnak is ugyanilyen aggodalmai voltak:)


Köszi:)

34. ájrin (válaszként erre: 31. - Panna77)
2008. ápr. 30. 07:57

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de hol fog kiürülni a gáz? Egy lyukon fújják be, ugyanott? Vagy marad még bennem gáz?

Miért kellett kettőt csinálni? :O

33. ájrin (válaszként erre: 30. - Mancsicica)
2008. ápr. 30. 07:55

Szia Mancsicica! Szerintem ha orvosilag nem indokolt, nem csinálnak ilyen műtétet. Én is mikor az inszeminációra készültem, kérdeztem, hogy nem kellene rögtön ezzel kezdeni, hiszen minek öljünk bele feleslegesen energiát, pénzt, időt, ha esetleg el vagyok záródva. Azt mondta erre a doki,hogy alapból azt feltételezik, hogy a páciens nem beteg, tehát azokat védik ezzel, akik egészségesek, és felesleges lenne rajtuk egy műtétet végrehajtani (mert azért ez egy altatásos műtét, valljuk be...) Így csak a harmadik inszemináció után csinálják meg. Ma megyek megbeszélni, hogy mikor.


Szerintem nincs nálatok semmi baj, csak túlságosan akarod:) Bár ismerem ezt az érzést:)


Nem fogsz csalódni a dokiban:)

32. panna77 (válaszként erre: 13. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 22:14
Igen, egy kék színű folyadékkal fognak alulról feltölteni. Én külön kértem a dokimat, hogy akkor szíjjazanak le és tegyék szét a lábamat, amikor már elaludtam. És így is volt.
31. panna77 (válaszként erre: 2. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 22:12

Szia!


Nekem kettő is volt. Nem kellemes érzés, de nem is fájdalmas.

Felfújják gázzal jó nagyra a pocakodat és amikor ez a gáz ürül, akkor az egy kicsit kellemetlen, de szerintem ennyi az egész.

2008. ápr. 29. 21:52

Szia Ájrin!

Köszönöm a másik topikba a segítséget. Én türelmetlen tipus vagyok, igaz még csak harmadik hónapja próbálkozunk, 2 hónap volt amit számoltam, hogy talán akkor kell.., de nem sikerül.

Ha lenne lehetőség, bevállalnék én is egy laparoszkópiát, mert ha probléma van, akkor egy évig várni felesleges, ha nincs probléma, lehet türelmesebb lennék. Török Pétert a jövő hét végén akarom megkeresni, eddig még nem említettem neki a babaprojektet:), szerencsére nem járok sürün nőgyógyászhoz. Szerinted lehet kérni ilyen műtétet, még a próbálkozás elején is?

29. ájrin (válaszként erre: 25. - Böbe83)
2008. ápr. 29. 20:22
köszi Neked is, jó éjt!
28. ájrin (válaszként erre: 26. - Monik30)
2008. ápr. 29. 20:21

Beszóltál:)



na, megyek eltszem magam holnapra.


Köszönöm szépen, kicsit megnyugodtam:)

27. ájrin (válaszként erre: 24. - Böbe83)
2008. ápr. 29. 20:19
igen,látom, közben meglestelek. csudaszép a babád:)
26. Monik30 (válaszként erre: 21. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:15

Én kaptam nyugtatót, ugyhogy tojtam mindenre, de csak egy tablettát.

Kis műtétnél aznap reggel, nagynál előző este. Én úgy lelassulok tőle.

Csak a műtét után szóltam be:))).

25. böbe83 (válaszként erre: 23. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:13
tudom, h. vicceltél
2008. ápr. 29. 20:12
nem még... már majdnem orvos leszek... de épp most gondolta azt egy prof, h. megnehezíti az utolsó napjaimat az egyetemen... ha minden jól megy augusztusban...
23. ájrin (válaszként erre: 22. - Böbe83)
2008. ápr. 29. 20:11

csak vicceltem:D


Te egészségügyben dolgozol?

22. böbe83 (válaszként erre: 16. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:09

azt talán nem:)

de azt nem is ajánlanám, szerintem az veszélyes...

21. ájrin (válaszként erre: 18. - Monik30)
2008. ápr. 29. 20:09

jó lenne így túl esni rajta:)

és kaptál bátorító koktélt előtte? azt minden műtét előtt adnak?

nekem is volt már egy vakbélműtétem 20 évvel ezelőtt, hát, vihogtam a folyosón mindenkire, meg köszöngettem minden vadidegennek, amikor toltak a műtőhöz:) jajj, de szégyellem magam miatta:)

20. Monik30 (válaszként erre: 17. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:06
Persze.
19. Monik30 (válaszként erre: 16. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:06

Neked?

Noooooooooormális?

18. Monik30 (válaszként erre: 13. - Ájrin)
2008. ápr. 29. 20:05

Azt mondják amit műtétkor használnak kontrasztanyag az kék, nekem ébren csinálták az átlászó volt.

Nekem a kis műtétem a gáton volt, nem tudtam hogy fogják csinálni, fölraktak az asztalra, és elkezdték fölszerelni a párnázott kengyeleket, és már alukáltam is:). Mikor fölébredtem már nem volt fönn, és méltatlankodtam mikor kezdik a műtétet és jót nevettek, közbe már toltak is kifele:). Olyan fura, mintha kiesne az altatás időpontja.

Nekem az altatás után szokott lenni egy fura tünet, hogy nem tudok utána 2-3 napig aludni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook