Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


137. annamari0825 (válaszként erre: 7. - Monik30)
2010. máj. 26. 21:01

Senkit nem szeretnék kioktatni,és lehet,hogy nagy tapasztalatod van az altatással kapcsolatban,mégis tévesek az információid.

Engem többször altattak,ráadásul anaesth. asszisztens a foglalkozásom.

Az 1 óra nem számit rövid időnek,a közepes hosszúságú altatásba soroljuk.

Műtét előtti nap estig lehet enni,éjfélig inni,és utána már semmit.Az infusio az anaesthes doktortól függ.Van,aki ad a műtét előtt,van aki nem.De műtét alatt mindenki kap.

Mielőtt bevisznek a műtőbe,egy úgynevezett bátoritó tablettát vagy injekciót kapsz,ettől kicsit megnyugszik az ember.

Vénás altatószerrel és tubussal a torokban altatunk mindenkit,és az változó,hogy ki kap altatógázt,és ki nem.Téves információ,hogy a vénás gyógyszerek okoznak hányingert,hányást,mert az a gázoktól van.

Nekem is volt laparoscopos műtétem,már nem látszik a heg se.De én két hétig betegállományba voltam,mert akárhogy nézzük is,és akármennyire is kicsi a vágás,mégicsak hasi műtétnek számit.

Sok sikert kivánok mindenkinek!

136. 32827310ed (válaszként erre: 135. - Cukorka001)
2010. máj. 26. 20:39

Akkor szorítok, hogy összejöjjön!!! :)

(Mi 2 évet vártunk, hogy megfoganjanak a bébik.)

135. cukorka001 (válaszként erre: 134. - 32827310ed)
2010. máj. 26. 19:51

Jövő hét csütörtökön vagy pénteken lesz az inszemináció!Remélem lesz érett petesejtem!

Nagyon szűkös az idő mert a férjem csak 1 hétig van itthon szabin, és amúgy csak hétvégén jár haza!Külföldön dolgozik!

Igy nagyon nehéz összehozni azt az időt!

3 év már!

2010. máj. 26. 19:31
Köszi! :) A lényeg, hogy csak pozitívan!!! Holnap gondolj rá sokat! :)
133. cukorka001 (válaszként erre: 132. - 32827310ed)
2010. máj. 26. 19:28

Gratulálok!

Remélem hogy nekünk is sikerül már!

2010. máj. 26. 12:49
így van! Nekem is csak a cél lebegett a szemem előtt és elsőre sikerült a lombik! :) Mielőbbi gyermekáldást kívánok!!! :)
131. cukorka001 (válaszként erre: 130. - 32827310ed)
2010. máj. 25. 21:57

Szia!

estére megérkezett!

Jövő héten megyek inszeminációra csütörtök vagy péntek!remélem össze jön!Most tablettázok injekciót kapok de a cél érdekében mindent!

130. 32827310ed (válaszként erre: 129. - Cukorka001)
2010. máj. 24. 14:13

Helló!

Nekem kb. pont félidőben volt a műtét, azt követően véreztem kb. 5 napig, aztán műtéthez számítva 2 hétre megjött, tehát 30 napos volt az a ciklus. Utána volt egy 23 napos és egy 21 nspos, aztán beállt 28-30 naposra. Szerintem a dokidat kérdezd meg, hogy mi a normális.

2010. máj. 22. 21:30

sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a laparoszkópia után,mennyit késik a menstruáció!

Nekem már 5 napja nem jött meg pedig rendszeres volt a lap... előtt!

Előre is köszönöm!

128. 32827310ed (válaszként erre: 127. - Youlcsi)
2010. ápr. 23. 19:49
Juj, de szuper! :) Gratulálok!!! :)
127. youlcsi
2010. ápr. 23. 18:37

sziasztok!

írtam itt korábban párszor, amikor a dokim beígérte áprilisra a lapart.

sokat paráztam a dolgon, aztán a szervezetem valahogy megemberelte magát, és bár 2 hete 1 hétig minden reggel úgy keltem, hogy aznap akár műtét is lehet... mégsem kellett. bizonyítottan átjárható vagyok, és a bizonyíték jó helyen van :)

jövő hétre már szívhangot várunk :)

126. 32827310ed (válaszként erre: 125. - Hugica0523)
2010. ápr. 23. 17:26
Biztosan úgy lesz! :) Írj majd mindenképp! :)
125. hugica0523 (válaszként erre: 124. - 32827310ed)
2010. ápr. 23. 14:36

Igen, azt mondta a doki, hogy akkor a tüszőket fogjuk megnézni, ill. hogy a műtét hogyan sikerült!

Remélem én is minél hamarabb a kismamák csoportjában fogom magamat találni!!! :)

124. 32827310ed (válaszként erre: 123. - Hugica0523)
2010. ápr. 21. 19:30
Köszönjük szépen! Neked is mielőbbi babásodást kívánok!!! :) A 11-ik napon gondolom már a tüszőket nézik, hogy nőnek-e szépen.:) Neked is lombik lesz, vagy inszemináció vagy vmi más? Én csak a lombikon mentem keresztül, így csak annak a menetét ismerem. Viszont az nekem is hasonlóan kezdődött, mint ahogy írtad.
2010. ápr. 19. 19:55

Nickki!

Köszönöm szépen a bíztatást, nagyon jól esik egy kis támogatás. Varratszedésen már voltam. Jelenleg várom, hogy a következő menszeszem megjöjjön, akkor kell elkezdenem egy gyógyszert, és hasfalban injekciózás.Ha ez mind megvan akkor a menszesz 11. napján kell mennem UH-ra! Akkor derül ki, hogy mi van!! :)Nektek GRATULA!És sok boldogságot, és egészséget kívánok!!!

122. 32827310ed (válaszként erre: 121. - Hugica0523)
2010. ápr. 19. 11:49

Helló!

Ezeket szerintem a dokidtól kérdezd meg. Voltál már varrat szedésen? Én akkor kérdeztem (amúgy endometriosis-om volt). Nekem 5 hét múlva kellett kontrollra menni, azt mondta addig ne szexeljünk. Az meg, hogy mennyi esély van természetes úton teherbeesni, szintén a doki tudna vmi %-ot mondani. Nekünk nem mondott, csak adott 4 hónapot, amiből 5 és fél lett, aztán lombik, és persze elsőre sikerült! :) Tavaly nyáron még teljesen lombik ellenes voltam, aztán beláttam, hogy ha másként nem lehet, akkor legyen így. Már nagyon vágytunk kisbabára. És most júliusban érkeznek a lányok! :))

2010. ápr. 19. 11:16
Sziasztok! Nekem ez év 04.08.án volt lapar műtétem.Nem volt vészes, csak a műtét után fájt a hasam, és másnap a vállam egy kicsit! Én inkább görcsöltem, de az a vérzés miatt volt ami műtét utáni napon jelentkezett! Elég erős volt a vérzés és hosszú! Nekem az lenne a kérdésem, hogy műtét után mennyi időnek kell eltelnie hogy sexuális életet élhessek? A másik ami még érdekelne, ha mindent rendben talált a doki, és a pco-t is megszüntették, akkor mennyi esély van rá, hogy természetes úton teherbe eshetek?
120. meli85
2010. ápr. 17. 09:36
Sziasztok!Nem tudjátok véletlenül,h egy lapar műtét után mennyivel lehet újra úszni?
119. Lili74
2010. márc. 20. 09:33

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, h van olyan akinek hónapokkal a lapar után mensi előtt fáj a lágyéka?

Igaz, nekem máskor is szokott, de most eléggé fáj napok óta. Aggaszt ez a fájdalom.

2010. márc. 16. 13:50

Sziasztok!

Van valaki, akinek a miómáját laparoszkópiával vették ki?

Nekem sajnos van egy 8 centis miómám. 11 centiről indult, ami három centit csökkent a tavaly év eleji embolizáció kapcsán, de sajnos megállt a zsugorodás, és már csak a műtéti eltávolítás jöhet szóba.

Még nincs gyerkőcünk, de nagyon szeretnénk, és hó végén már 36 éves leszek...

Szóval tele van a gatyám, hogy mi lesz, ha nem sikerül a műtét, vagy valami komplikáció lesz.

Ha van pozitív tapasztalatok, kérem osszátok meg velem.:)

Üdv: Andi

2010. márc. 8. 14:16

Sziasztok!

Nekem is csináltak laparoszkópiát,de nekem nem volt olyan szörnyű.Én rosszabra gondoltam.Reggel fél 9 kor kezdődött a műtét 40 percig tartott,utána fél 11-ig a megfigyelőbe voltam:alul fájt a pi..m,a hasamat ekkor még nem éreztem.A köldökömbe volt egy metszés és bal oldalt a bikinivonalnál.később már voltak fájdalmaim,de nem vészes,mert kértem fájdalomcsillapitót amit szuriba kaptam igy gyorsan hatott.Engem kizavartak a mosdóba,hogy járkáljak ha nem akarok katétert.Már jól vagyok,holnap lesz 2 hete hogy megcsinálták.

116. youlcsi (válaszként erre: 115. - Komplikáció)
2010. márc. 5. 21:42

sajnálom a történteket :(


nálam most úgy néz ki, hogy legutóbb éppen a bélgyulladásnak köszönhetően lett petefészek-gyulladásom :s szerencsére némi fájdalommal átvészeltem a dolgot... remélem, nem lesz kihatással az új ciklusra, mert ha igen, akkor tuti mégis meglesz már tavasszal a lapar.


bár a doki legutóbb úgy búcsúzott, hogy inkább gyereket csináljunk, ne laparoscopiát :)

hát, mi rajta vagyunk :D

115. komplikáció (válaszként erre: 114. - Youlcsi)
2010. márc. 5. 21:35

A 3. azért, hogy megmentsék az életem ("akut has" = láz, hasi érzékenység lépett föl). Sajnos a 2. műtét után nem akartak a beleim működni, sőt egy helyen kilukadt, egy szakaszon pedig elhalt, mint kiderült az újabb felnyitásnál. Szóval peches voltam.

Most úgy néz ki hasam, mintha harakirit akartam volna elkövetni, csak nem sikerült...

Annyira örülök, hogy még élek!


Szerencsére a gyulladás, állítólag nem érintett semmilyen női szervet, és a dermoid ciszta kiszedésekor a petefészkem is megkerült, viszonylag épségben. (Előtte azt mondták, hogy annak lehet már lőttek.)

Neked, Nektek sok sikert!

114. youlcsi (válaszként erre: 113. - Komplikáció)
2010. márc. 5. 20:57

nem hangzik jól...

és nekem eleve bélgyulladásom van :o


a 3. műtét miért kellet?


de a héten azért annyi pozitívum történt, hogy az orvosom majdnem dobott egy hátast a hőgörbémtől... és úgy gondolja, hogy megéri még néhány hónapig próbálkozni a clostival... csak meg ne gondolja magát! :o

113. komplikáció (válaszként erre: 108. - Youlcsi)
2010. márc. 5. 20:10

Sziasztok!

Én se voltam "általános", sajnos:-(

Nincsenek jó élményeim a laparoszkópiáról, mert beleestem abba 1-2%-ba, amit komplikációnak neveznek. Nekem petefészek cisztám volt, hivatalosan dermoid ciszta, ami jóindulatú daganat (azaz nem a klasszikus ciszta, csak így nevezik).

Laparaszkópia után 1-2 nappal haza lehet menni akórházból, a széndioxid, amivel felfújják ahasüreget, hogy a műszerekkel lehessen "túrkálni" a hasadban, az utána lehet zavaró, fájdalmas, de én abból semmit nem éreztem, mert nekem egyszerűen a beleim begyulladtak,ami persze csak egy második már hasfelvágós műtéten derült ki, és utána még egy harmadik műtét is szükséges volt.

De mielőtt megijednél:mindenki más akit ismerek (kb. 4 ember) csupa pozítivat mesélt alaparoszkópiáról és, alig maradt nyoma a műtéti hegeknek is.

112. 32827310ed (válaszként erre: 107. - Youlcsi)
2010. márc. 3. 16:15
Úgy emlékszem 5 napig kellett összesen.
111. 32827310ed (válaszként erre: 106. - Lili74)
2010. márc. 3. 16:14

Köszi :)

Pénteken remélem megtudjuk.

110. Lili74 (válaszként erre: 109. - Youlcsi)
2010. márc. 2. 21:39
Fogalmam sincs mennyi időnek kell eltelnie. Erre ki kéne kérni az orvos szakvéleményét.
109. youlcsi
2010. márc. 2. 20:55

tudom, hogy ez "teherbeesés" témában futó topic, de van itt olyan is, akinek nem nőgyógyászati laparoscopiája volt?


mert az egy dolog, hogy az orvosom körül akar nézni... de tavaszra/nyárra terveztem megszabadulni az epehólyagomtól is... gondoltam, mondom is a dokinak, hogy ha már ott jár, kapja ki :Đ


egyébként kb mennyi időnek kell eltelnie 2 lapar között... ha feltételezem, hogy minden simán megy...

108. youlcsi (válaszként erre: 95. - Lili74)
2010. márc. 2. 20:51
ez nem hangzik jól... főként, hogy mostanában én minden tekintetben a "nem általános" kategóriát súrolom, ha orvos kezei közé kerülök :o

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook