Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? fórum

Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla? (tudásbázis kérdés)


167. LittleJ22 (válaszként erre: 166. - Youlcsi)
2013. szept. 17. 15:49
mennék én csak mire időpontot kapok addigra már túl leszek a kontrollon ...még 1 hetet kéne kibirni. csak félek h vmi baj van azért fáj, bár azzal nyugtatom magam h amig a fájdalomcsillapító csillapítja nem lehet nagy gáz.bár azt se tudom meddig lehet szedni mert cataflamot szedek már 2hete mindennap. :( jóhogy azt nmondják rutin műtét aztán meg ez van :(
166. youlcsi (válaszként erre: 165. - LittleJ22)
2013. szept. 17. 08:42
szerintem a 2 hét még nem gáz... de ha nagyon zavar, menj vissza az operáló orvoshoz. pár perc alatt megmondja, hogy baj van-e, vagy "csak" a műtét természetes velejárója.
165. LittleJ22 (válaszként erre: 164. - Youlcsi)
2013. szept. 16. 15:39
köszi!hát már nem is tudom h mi az elviselhető.mert ez már idegesítő.2hete megállás nélkül fájdalomcsillapítót szedek!
164. youlcsi (válaszként erre: 162. - LittleJ22)
2013. szept. 13. 11:25

nekem lapar (epeműtét) után azt mondták, a teljes felépülés ugyanúgy 6-8 hét, mint más hasi műtét után. csak a lyuk kisebb, belül attól még ugyanazt csinálták, mintha rendesen vágtak volna.


szóval szerintem türelem! persze amíg elviselhető. ha nagyon görcsöl, vagy romlik, akkor egyértelműen orvos!


(mondom én, aki 3 hónap után mentem csak vissza, mert most szántam rá magam)

163. youlcsi
2013. szept. 13. 11:23
rettenetesen sajnálom, ami veled történt, de ez nem ebbe a topicba való.
2013. szept. 13. 11:18

Sziasztok!


Tudna valaki nekem válaszolni?

2 hete műtöttek kihámoztak egy cisztát a bal petefészkemből...de még mindig görcsölbal oldalt...anyukám szerint így regenerálódik a szervezetem, mert hogy nagyon "megpiszkálták".

Kontrollra csak 25én megyek!

Normális ez?

Köszönöm

2013. szept. 13. 11:01
akit érdekelt a dolog, már rég tájékozódott.
2013. szept. 3. 01:05

nem hinném. azelőtt is általában jól műtött, azóta is (sajnos) hibázott már biztos. és nem is mindig csapatban műt tudtommal. amúgy a rizikókat nem mondta el neked? mellesleg sztem inkább az osztályos nővérek hibáztak nálad...

de tényleg sajnálom az eseted.

159. CsillagTM (válaszként erre: 157. - Thetis13)
2013. szept. 2. 08:09
SOTE I, engem kétszer műtött ott dr. Bokor Attila és minden a legnagyobb rendben ment. az osztály korrekt, a nővérek kedvesek.
2013. szept. 1. 15:15

sajnálom az eseted, de attól még ez a doki ért az endóhoz a legjobban. főleg a bélendóhoz. engem és sok lányt mentett meg ez az orvos.

nem vitázni akarok, de nem tudtam a bejegyzésed szó nélkül hagyni. és remélem, összejön neked a baba.

2013. aug. 16. 09:11

Sziasztok!

Tud valaki Pesten olyan kórházat, ahol laparoszkóppal végeznek nőgyógyászati műtétet? Esetleg jó nőgyógyászt hozzá?

156. bobo78 (válaszként erre: 155. - Kismacskák)
2013. jún. 23. 16:36
Szia! Nekem múlt héten pénteken volt laparom, méhtükrözésem, illetve átjárhatóságim. A műtét előtti napon kellett bemenni, déltől már nem ehettünk semmit. Délután keserűsót kellett inni, majd késő este beöntés, kora reggel beöntés. Nálam a várakozás volt a legrosszabb, mert utolsónak műtöttek, kb 1 kor. Mindenkiért műtősfiú jött. Gyalog kellett a műtőbe menni, ott kellett levetkőzni, majd felfeküdni a műtőasztalra. Letakartak, majd leszíjaztak, majd megkaptam infúzió formájában az altatót. Mindennel együtt kb 1 órás volt a műtét. Majd a műtőből visszatoltak, a műtősfiú áttett az ágyamra, és ott ébresztgettek. A műtét egyáltalán nem vészes. Én jobban féltem a beöntéstől, mint magától a műtéttől. A fájdalom, és a műtét utáni vérzés az egyénfüggő. Pl a szobatársamnál nem találtak semmit, és elég szépen vérzett a műtét után. Nálam találtak endometriózist, de én pl csak egy kicsit barnázgattam a műtét után. Remélem tudtam segíteni.
155. kismacskák (válaszként erre: 153. - Kasha)
2013. jún. 21. 13:02
Szia, én is ilyen műtét előtt állok. Tök jól leírtad, de még egy két kérdésemre válaszolnál?:)Szóval reggel kellett bemenned, és aznap műtöttek és másnap haza? Csak a műtőben altattak el? És ott is ébresztenek? Vagy a szobába visszavisznek és ott ébredsz fel? Köszi
154. youlcsi
2013. jún. 21. 08:22

epeműtétem volt 1 hete.


én nem értem a "csak 3 kis vágás"-sal biztatókat. eleve nem 3, hanem 4, mert a csőnek is kell egy lyuk... ha gond van, nem is 1, hanem mindjárt 2 cső.


reggel mentem éhgyomorra, 2. voltam 9:30 körül, akit műtöttek. délre végeztem.

maga a műtét nem volt vészes, nyilván mert aludtam :)

az ébredés borzasztó, fájt és köhögnöm is kellett. na, azt ne. megy csuklani se. meg tüsszenteni pláne!

pisilni nem tudtam, mondtam, én ágytálba tuti nem... így kicsivel 18 előtt segítettek felkelni.

akkor ittam is, pisi után hánytam is. másnap reggel már enni is lehetett, minőségi változást azonban csak a délutáni drain-kivétel hozott...

most 1 hetes, hétfőn megyek varratszedésre... és úgy tűnik, begyulladt az egyik seb.

153. Kasha
2013. jún. 21. 06:44
Sziasztok! Nekem nőgyógyászati átjárhatóság mitt volt szükség a laporoscopia műtétre. Köldökömnél lett egy 1 varratos bementszés. Maga a műtét kb.20 perc, altatással, ébresztéssel 45 perc volt.És megérte mert volt valami mindkét petevezetékemben, és mostmár átjárható!!! Altatás után nem volt semmi probléma,csak a hasam fájt a köldököm körül. Délelőtt műtöttek, délután már ihattam és 16 órától nekiálhattam enni..mert farkas éhes voltam. Aztán felkelés és séta. Csak a fel- le fekvés okozott problémát a fájdalom miatt. Másnap haza is engedtek.A metilén-kék folyadéktól(átjárhatóságit ezzel csinálják) a pisid lehet a műtét után kékés vagy zöldes színű. És a vérzésed is elszíneződhet(már akinek van)! Volt olyan szobatártsam akinek semmi nem volt! Nekem csak 2 nap vérzés(nagyon kevés)aztán barnázás...és elmúlt!A fájdalom is napról napra megszűnik. A varratszedésen is túl vagyok, ami kellemetlen egy kicsit, de túl lehet élni!
2012. nov. 12. 19:38
Sziasztok! Nekem vastagbélműtétet (diverticulitis) javasolt az orvos laparoszkópos eljárással. Ha van Köztetek olyan személy, aki átesett már ilyen műtéten, legyen szives ossza meg tapasztalatát, véleményét, tanácsát. Válaszát előre is köszönöm.
2012. okt. 3. 18:46
Sziasztok! Engem 2,5 hónapja műtöttek laparoszkóposan, 7*5 centis dermoid cisztám volt. Sajnos a jobb petefészkem egy részét is ki kellett venni. Szerintetek emiatt sokkal rosszabbak az esélyeim teherbeesésnél? Nagyon aggódom emiatt, 20 éves vagyok. Illetve azóta is tompán fájogat a hasam, ez normális több,mint két hónap után? Köszi a választ!
2012. szept. 10. 21:04
Sziasztok! Nekem lassan több,mint 9 hónapja van a jobb oldali petefészkemben egy nagyobb ciszta, nekem is azt mondta a doki, hogy laparoszkópiával megműtenek. Én nem is ettől félek igazán,elolvasgattam miket írtatok. Előtte a doki elküldött tüdőszűrőre, újabb vérvételre és most szerdán megyek beszélni az altatóorvossal.Ez eddig oké, de jövőhét szerdán túl fogok esni az első nőgyógyászati vizsgálatomon, mivel még csak 17 vagyok...na ettől a hideg is kirázott, nagyon félek, eszméletlen szégyenlős vagyok, fiúval még nem voltam együtt.Valaki nekem azt is le tudná írni ezzel kapcsolatban, hogy az 1. vizsgálat miből áll,hogyan történik? Előre köszi!!
2012. jún. 2. 07:24

Kedves Fórumozók!!!Akkor elmesélem saját tapasztalatomat,mert nekem is sokat segített ez az ákoldal!!!Igaz nekem kicsit másként zajlottak az események,de szerintem ez függ a fennálló betegségeidtől is.Kezdem az elején 10 éve van állandó vissza térő vastagbél gyulladásom ami nőgyógyászati és urulógiai problémák hadát idézi elő.Tüneteket nem írnám le mert akkor már regényt is írhatnék,de a legfőbb panaszom állandó alhasi fájdalom aminek okát nem tudták megmondani.Millió kivizsgálás,minden amit el tusz képzelni,MR,Tükrözés-hólyag-bél-gyomor stb..stb Szerintem nincs olyan orvos a városba akinél még nem jártam volna.Laporoszkópia::::Hétfőn feküdtem be a kórházba,kedden műtöttek reggel kb9 körül.Délután mikor magamhoz tértem az altatásból a párom állt kint az intenzív előtt és mosolygott,keddi napból ennyire emlékszem.fájdalmaim ekkor még nem voltak.Szerda hajnalba felkeltem ekkor már egy ápolónő mosdatott minket.Katétert kivették átvittek a saját kórtermünkbe.Inni bőven kellett.Nekem nem fájt és nem is kapart a nyelőcsövem.A hasam a levegőtől akkora volt mint egy terhes nőnek iszonyatosan feszült.Állandóan csak inni és inni kellett,hogy ne száradj ki,ezzel nem is lett volna baj ha ezt nem követi a wc-re menés pisilni.Legelőször miután kivették a katétert egy ápolónővel mentem ki leültem a wc-re olyan erős fájdalmam volt pisilés közben,hogyha nincs ott az ápoló akkor szerintem össze esek.nem értette senki a fájdalmam okát,de végül kiderült,már nem a kórházba hogy fertőzést kaptam.Erről is tudnék írni,de talán majd máskor.Második nap hashajtót kaptam ami szintén nem volt egyszerű.A beleknek ugye újra be kell indulni ami nekem szintén nagyon heves fájdalommal járt sem nappalom sem éjszakám nem volt.kértem folyamatosan a fájdalomcsillapítókat éjszaka járkáltam a folyosón miközben mindenki aludt még az áplolót is beleértve.Valamit kellett csinálnom mert feküdni már nem bírtam.Csütörtökön akartak haza engedni,de mivel ennyire rosszul voltam nem engedtek.Aztán tolták péntekre amiből szombat lett.Száz szónak is egy a vége nagyon rosszul viseltem.Már most több mint 6hete a műtétnek és még mindig orvoshoz járok a fertőzés miatt antibiotikum hegyeket szedettek be velem.Háááát,hogy újra belekezdenék-e NEM HISZEM..Remélem másoknak nagyobb szerencséjük volt, van vagy lesz.Jó egészséget kívánok

olvasótársaimnak.

148. anitav
2012. máj. 29. 11:11
Köszönöm a válaszokat! Túl vagyok a műtéten. Kicsit másképp zajlott, mint nálatok, de a lényeg ugyanaz. Szerencsére nem volt semmi bajom altatás után, de aznap a séta vissza a szobába nekem nagyon rossz volt. Most már tényleg napról napra jobb, és remélem ezek után már könnyen összejön a baba.
147. 22f7b0bdf1 (válaszként erre: 144. - Anitav)
2012. máj. 25. 14:25

Szia anitav! Nekem kedden volt petefészekciszták miatt laparoszkópos műtétem.Most frissen eltudom mondani az élményeket:)

Hétfőn feküdtem be végre ( már 2 műtétet elhalasztottak), akkor aznap megcsináltak minden laboros/belgyógyos/anesztes dolgot.Aznap már csak ebédelhettem és éjfélig ihattam vizet,amit ki is használtam és ki is kell!:) Szerencsére, nekem se beöntést se hashajtót nem adtak, amin én is meglepődtem,de nem álltam neki reklamálni:)

Kedd reggel 8kor kaptam egy nyugtatót,ami után 10 perccel már totál másvilágban voltam, ezután betették a branüllt (ezt utáltam) és jött is a műtősfiú,aki felvitt a műtőszobába. Itt megjegyzem, hogy az útból kb csak a lámpák maradtak meg a fejemben,mint ahogy a filmekben látjuk. A műtő előtti kis térben vártam pár percet, ahol felkapott a műtős fiú az ölébe és átpakolt a műtőasztalra.(Megkérdeztem tőle, hogy nem vagyok e túl nehéz...)majd kaptam a branülömbe valamit és paff...arra ébredtem fel, hogy beszélnek hozzám és én sírtam,de hogy miért azt nem tudom.Valami rémlik, hogy anyukámnak és a páromnak integettem a folyosón ahol vissza toltak....az orvossal is beszéltem,de arra is csak halványan emlékszem.

Igazából délután 3 kor tértem magamhoz amikor jöttek látogatni, és sajnos attól kezdve az altató teljes ürüléséig csak hánytam:( (másnap reggel 7 kor volt az utolsó horror)

Du 4 kor már ültem az ágy szélén...utána pedig már megtettem pár lépést is(kiharcoltam),aminek örömére megszabadultam a katétertől,amit a dokim altatás közben tett fel(nagyon aranyos volt tőle, szerintem Te is kérheted így ha még nem vagy túl rajta).5-felé megpróbáltam egy korty vizet inni,de sajnos az is kijött belőlem:(

Mondta az ápolónő, hogy az altató távozása mindenkinél máshogy zajlik.

A hasi fájdalom nem borzalmasan erős, de nem is kellemes, pláne, hogy az ágyból történő felkelésnél is a hasizmainkat használjuk.

Összességében annyit tudok mondani, hogy nyilván nem egy nagy műtét,de műtét, bárki bármit is mondd és vannak kellemetlen részei,ugyan akkor napról napra egyre könnyebb!:) szorítok Neked!:)

2012. máj. 24. 22:18
Bocsánat a dátum nem jó. 2012.05.24
2012. máj. 24. 22:14

Sziasztol!


Engem ma műtött dr Bokor Attila 2012.05.14

Endometriozis gyanúval jöttem be !


3 lyukat csinálnak egyet a koldokom

Egyet a bal oldalon egyet a bal oldal mellet persze ez változhat attól is hogy hol van a gond!


Akkor elmesélem a műtétet menetet !


Előző nap be josz elő készítenek az abol al hogy be öntés , nyugtato , és 1 inekcio. Ver higito 12 íg lehet íni vizet


Másnap mutet elot be kötik a intenzíven a kezedbe a tűt aztán vársz egy picit majd és jon az altató orvos rutin kérdések jonel fel Kabultan !


Majd be visznek a műtőbe felfekszel egy olyan nőgyógyászati szék szerusegre és az altató orvos 1 nek nyugtatott ad és utána állatot rendesek voltak mert mindent mondtak hogy mi fog történi !


Ezek elot betekerik faslival a labdat


Aztán mikor vege van a műtéttnek. Visza visznek

Az intenzivre ott kapsz fajdalom csilapitot es so oldatot lecsopog és ha nincs semi gond 3 ora múlva Visza visznek a szobába.


Utána fájdalom tunetek !

Mivel széndioxid al töltik fel a beleket ezert olyan érzésed lehet mint ha beszorult volna a levegő szóval nagyon rossz :(

A másik fájdalom az a kulcs csont fájdalom

A harmadik a nyelocso fájdalom kaparo érzés

Az alhas ban izomlaz és a válások helyen pici Tompa fájdalom !


Bármi kérdés van szívesen valaszolok puszi és

Mindenkinek kívánom hogy gyógyultan éren tovább

144. anitav
2012. ápr. 13. 13:05
Sziasztok! Egy 61mm x 51mm-es ciszta van a bal petefészkemen. 4 hónapon keresztül jártam dokihoz, hogy ellenőrizze, de csak nagyobb lett, úgyhogy azt mondta, hogy laparoszkópiás műtéttel kell eltávolítani. Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mennyit kell kórházban lenni, milyen az altatás, meddig kell otthon maradni, ki mit érzett utána. Természetesen a dokival is mindent meg fogok beszélni, csak addig kíváncsi lennék olyanok tapasztalatára, aki már túl van egy ilyenen.
2012. febr. 28. 13:42

Sziasztok!

Túl vagyok a laparon, pénteken csinálták. Még mindig erős vérzésem van és kezdek aggódni, hogy ez mennyiben normális.

2011. nov. 6. 22:03
A laparoszkópia az nagyon tuti! Anővérem hasát fel akarték vágni, mert azt mondták csak úgy jöhet ki a miómája, de elvittem az n orvosomhoz, aki egy klinikán dolgozik, ahol sok ilyen műtétet csinálnak és azt javasolt, hogy próbálják meg kivenni a kis lyukakon. Én se értettem először, hogy hogyan fognak kivenni egy 4 cmes miómát egy 1 cmes lyukon, de elmagyarázta, hogy bent összedarabolják. Szóval nyáron volt a műtétje ennél az orvosnál és már harmadnap haza is engedték. Persze még néhány napig fájt a hasa kicsit, ahogy ti is írjátok, de nem volt vészes. Szóval ha engem fel akarnak vágni az tuti, hogy én inkább ezt a kicsi lyukakon át végzett műtétet fogom inkább válaszolni! Kár, hogy a császármetszést nem lehet ilyen kicsi lyukakon! :-)
141. annamari0825 (válaszként erre: 140. - Meli31)
2010. jún. 21. 18:27

A laparoscopianak az a lényege,hogy nincs nagy vágás a hason.

Nőgyógyászati műtéteknél két metszést csinálnak.

Egyet a szeméremdombod körül,a másikat pedig a köldöködnél.

Műtét után csak egy kicsi heg marad.

Ne sértődj meg a személyes véleményem miatt,de arról senki nem tehet,hogy mennyi műtéti seb van a testén.A betegséget senki nem akarja,mint ahogy a műtét se.

Épp ezért vannak már olyan műtéti eljárások,amik minél kisebb műtéti sebbel járnak.

Akár fiatal vagy,akár öreg,el kell fogadnod,ha beteg vagy,és műteni kell.És ez nem szeretet kérdése.

Nekem is volt laparoscopias műtétem,és gerincsérv műtétem is,és én is fiatal vagyok.Mégse tudtam mit tenni a helyzet ellen.

140. Meli31 (válaszként erre: 139. - Annamari0825)
2010. jún. 21. 17:36

szia, köszike a választ!

és mással nem szokták kivenni? nekem van egy császár metszésem is, de az ott lent van, alig látszik...

én nem szeretném ha vágások lennének a hasomon, mivel még fiatal vagyok...:(

139. annamari0825 (válaszként erre: 138. - Meli31)
2010. jún. 21. 17:06

Szia!

Ha laparoscopiaval veszik ki,akkor csakis hasi műtétről van szó.

138. Meli31
2010. jún. 21. 16:22

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy van egy cisztám a méhemben, állítólag laparoszkpiával fogják eltávolítani. Azt elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy hasfalon keresztül végzik a műtétet, vagy a hüvelyen keresztül...tudna valaki segíteni a témában?!

Előre is köszönöm a választ és a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook