Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Laparoszkópia...tud nekem valaki mesélni róla?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

460. 11dono2017-06-25 16:08
Mioma a biztos.bocsanat mobilról írok..
(válasz 11dono 459. hozzászólására)

459. 11dono2017-06-25 16:07
Már a műtét előtt megvolt a diagnózisod?
Nekem ami biztos az a minimálbér, de lehet endometriosis is van.
Nagyvárosban volt a műtéted?
(válasz Picurka1010 455. hozzászólására)

458. Sára11282017-05-25 13:27
Sziasztok, Sote-1-en volt valamelyikőtöknek lapar és átjárhatóságija? A jövő hónapra vagyok előjegyezve és nem tudom mire számíthatok.
Köszönöm ha elmondjátok.

457. beepemp2017-05-19 11:40
Dr.Hábermajer László Uzsoki kórház.
(válasz Borella 456. hozzászólására)

456. Borella2017-05-11 20:24
Sziasztok! Új vagyok még a fórumon. Segítséget szeretnék kérni,hogy Budapesten tudtok-e megbízható orvost ajánlani, aki igazán jó a laporoszkópiában. Több éve a bal petefészkemen van egy 6 cm feletti ciszta. A kivételét javasolta az orvos, akihez évente járok rákszűrésre. Köszönöm a tanácsokat előre is

455. Picurka10102017-04-17 11:40
Sziasztok!
Egy hete műtöttek endometriosis és mióma miatt. Műtét előtti napon kellett befeküdni a kórházba, ebédre kaptam egy kis levest, utána semmit nem lehetett enni. Délután beöntés és hüvelyöblítés, estére altató. Másnap hajnalban ugyanez a művelet és 9 körül jöttek is értem, vittek a műtőbe. Altatás közben szépet álmodtam, boldog voltam :)
Kb 1 órás műtét lehetett, bár nem volt időérzékem. Este már kicsit járkáltam, de a fekvés jobban esett. A műtét utáni napon hazaengedtek, Clexane injekcióval. A köldöki seb néha fáj még, egyébként minden rendben. Holnap varratszedés, remélem az is kibírható. A dokinak 20 ezer ft-ot adtam. Mindenki kedves és körültekintő volt a kórházban.
Az edzés elkezdését majd az orvos mondja meg, de szerintem akinek nem volt komolyabb baja az óvatosan elkezdheti a műtét után 1 hónappal.

454. Epresturmix2017-04-16 17:23
Igen. Clexane injekciót!
(válasz matyi78 429. hozzászólására)

453. Veronka302017-04-16 09:59
Köszi!!
(válasz annababo 452. hozzászólására)

452. annababo2017-04-16 09:18
Szia!
Mindenképpen a ciklus első félében. A legcélszerűbb az lenne, ahogy elmúlik a menszi, mert ugye a méhnyálka el kezd vastagodni.
(válasz Veronka30 451. hozzászólására)

451. Veronka302017-04-16 08:21
Sziasztok!
Műtét előtt mikre kell figyelni? Mikor érdemes (1 cikluson belül)megejteni a műtétet? tudtok efféle okosságokat, tanácsokat adni nekem?

450. Eszty08192017-04-13 23:32
Jól elkiabáltam magam. Kellett mennem 3 hós kontroll uh-ra, és újra ciszta.. 44x21mm
Húsvét után kérek is időpontot a dokihoz. Nagyon szerettem volna elkerülni a műtétet
(válasz breezy 435. hozzászólására)

449. Evawitch2017-04-05 10:18
Ez engem is érdekelne! Én is sportolok heti 5x .
(válasz mikoto 448. hozzászólására)

448. mikoto2017-04-02 16:54
Sziasztok!
Engem március 24-én műtöttek, jobb és baloldalt is voltak cisztáim + átjárhatósági vizsgálatot is megcsinálták, minden rendben zajlott. Még 1 hét pihenést javasoltak, azt be is tartom. Szerintetek mikor lehet újra sportolni? Előtte edzőterembe jártam, heti 3 alkalommal, karidó+ súlyzós edzés. Ti mennyi idő után kezdtetek újra sportolni?

447. bibi02072017-04-02 11:42
Sziasztok engem most csütörtökön műtöttek laparoszkopal endo.6cm petefèszkek ciszta miatt.. 2lyuk és egy 2cm vágás van, kiszedték a ball petefészkem amúgy jól vagyok,nem vèrzek a drèn böl sem folyt a vèr de volt benne mikor kihúzta , 10nap injekció , ès cserélnek kell a kötèst amire nem vagyok kèpes 10 ève is volt laparom igaz máshol ès ott ezt nem kellett !! Valaki járt már hasonló cipőben!!

446. breezy2017-04-01 18:20
Én 30.000 Ftot adtam, megkérdeztem előtte dokit hogy mennyiért vállalná, mondta hogy ő nem tud soha erre mit mondani mert nem ezért csinálja. Hát végül ennyit engedhettem meg magamnak. De nála a magánrendelés is nagyon drága :D szóval remélem ez így rendben volt.

445. evet822017-03-30 11:43
Hát igen, maximálisan értem amit mondasz, mert elég nagy összegeket fizetünk ki a férjemmel mindketten tb-ra (pontosabban levonják a bruttó fizetésünkből). És mégis kénytelen vagyok azt gondolni, hogy így+hálapénzzel még mindig jobban járuk, mintha ugyanezért a műtétért 600.000 Ft-ot fizetnék egy magánkórházban :S
(válasz Eszty0819 444. hozzászólására)

444. Eszty08192017-03-30 10:12
Tudod, nekem az a bajom ezzel, hogy egyáltalán nem kellene fizetni :( de ha már egyszer így alakult, sajnos nem lehet megúszni.
Jézusom, 100ezret? Én még a szülésért is kevesebbet adtam
(válasz evet82 442. hozzászólására)

443. evet822017-03-30 09:30
Én is rákerestem és láttam valamilyen összesítőt, csak mivel azt hiszem a bors.hu-n volt, vagy valami hasonlón, nem voltam biztos benne hogy megbízható a forrás :)
(válasz Veronka30 440. hozzászólására)

442. evet822017-03-30 09:28
Igen, Pesten volt. Illetve Budán. Egyébként az egyik szobatársam a kórteremben azt mondta, hogy az ő orvosa százezret kért, előre megmondta. Igaz, neki mióma miatt laparotómiája volt, arra többet szoktak adni. Viszont azt nem értem hogy ha a laparoszkópia korszerűbb, kevesebb lábadozási idővel jár, kevésbé invazív, stb. tehát jobb a betegnek, akkor azért miért a laparoszkópiárt kell kevesebbet fizetni? Én az élet más területein a kedvezőbb szolgáltatásért hajlandó vagyok néha többet fizetni, csak hogy nekem egyszerűb legyen. Itt meg mintha fordítva lenne. Szóval ha engem is inkább felvágtak volna, akkor tovább lábadoznék, rosszabbul lennék és még lényegesen többet is kéne fizetnem. De egyébként jó hír hogy elég lesz a pénz, örülök, köszönöm :)
(válasz Eszty0819 439. hozzászólására)

441. life142017-03-29 18:46
Szia! Nekem az elso mutetem megcsavarodott hat centis ciszta miatt volt, omlott belolem a ver. Elotte tobb orvos is vizsgalt, de nem vettek eszre a cisztat.
(válasz breezy 435. hozzászólására)

440. Veronka302017-03-29 17:12
Szerintem is a 30.000 a reâlis. Én olvastam hogy kisműtéteknél 2017-ben ennyit illik adni.

439. Eszty08192017-03-29 17:10
Vagyis függ attól, hogy hol. Pesten esetleg elmegy..vidéki nagyvárosban is talán max 30.

438. Eszty08192017-03-29 17:09
Szerintem meg sok :/
(válasz evet82 437. hozzászólására)

437. evet822017-03-29 16:36
Ja igen, nekem majdnem egy hete volt laparoszkópiám, ahol végül nem találtak semmit, az orvosra sincs panaszom. Most megyek varratszedésre és 40.000 Ft-ot gondoltam adni, de egy munkatársam szerint ez elég kevés lesz...Viszont sokkal többet meg engedhetek meg.Szerintetek?

436. evet822017-03-29 16:19
Sziasztok!Tudom hogy ez nem feltétlenül az a fórum, de érdekelne hogy ti mennyi (hála)pénzt adtatok az orvosnak, ha adtatok?

435. breezy2017-03-28 14:42
Gondolom függ attól is hogy áll a ciszta. Én se értettem mert mindenki ezzel ijesztegetett hogy 5 cmnél nagyobb ciszta megcsavarodhat. De ez a doki megnézte és mondta hogy már elég régóta ott lehet ez és már így "beállt" oda a helyére, ez nem fog mozogni,csavarodni. Akárhogyis,örülök hogy hittem neki és nem paráztam rá még arra is hogy megcsavarodhat...örülök hogy neked elmúlt a baba jöttével!:) érdekes miket produkál a szervezet...
(válasz Eszty0819 434. hozzászólására)

434. Eszty08192017-03-28 13:12
Nálam a terhesség elején derült ki,egy hogy van egy 11x7 centis cisztám. Nem vállaltam a műtétet, de engem a főorvos és a saját dokim is azzal rémisztgetett, hogy megcsavarodhat... most akkor mégsem? Vagy kigfakadhat. Végülis már mindegy, mert lassan 5 hónapja megszültem, ciszta közben felszívódott.. csak az egész terhesség alatt ettől paráztam. 😣
(válasz breezy 433. hozzászólására)

433. breezy2017-03-27 15:52
Sziasztok! Gondoltam én is megosztom a történetem, leginkább megnyugtatásként! Nekem 4 napja volt lapar műtétem, jobb oldali petefészek ciszta miatt. Még decemberben lettem nagyon rosszul, iszonyúan begörcsölt a hasam, és a fájdalom átsugárzott a derekamra is. Bevittek a kórházba, mert vakbélgyulladásra gyanakodtunk, de egy ultrahang után kiderült, hogy egy 6×4 cm-s cisztám van a jobb oldalt. Ezután egy ismerősöm nődokijához mentem, aki halálra rémisztett és meg akart minél hamarabb műteni, ráadásul közölte, hogy lehet hogy a ciszta rosszindulatú és azt se zárja ki, hogy endometriózisból alakult ki. És ha ez még nem lenne elég kb. bármikor megcsavarodhat szóval tűzzük is ki azonnal a műtét időpontját...Addig se sportoljak, ne csináljak semmit. Hát mit ne mondjak, halálra rémültem...Mivel a doki nem volt túl szimpi, ezért elkezdtem kutatni új orvos után. Ami nem volt könnyű, de mai napig hálás vagyok hogy sikerült rátalálnom a mostani dokimra. Ő is mondta hogy valóban nagy a ciszta, és mivel elég rossz helyen van, illetve derékfájást is okoz és felfázásos tüneteket produkál, szintén lapar műtétet javasol. Nekem műtét előttre már több hónapja be volt fizetve síelésem, szóval megkérdeztem tőle, hogy lemondjam e, mert félek, hogy megint megfájdul a hasam úgy mint a kórházba kerülés napján vagy megcsavarodik a cisztám. Ő csak értetlenül nézett és mondta, hogy de hát ez már akkora hogy nem tud megcsavarodni és nyugodtan menjek síelni érezzem jól magam. A másik doki nem mondta hogy ez már nem tud megcsavarodni? Mondom nem...Ő ezt pont nem mondta. Bocsi a hosszadalmas bevezetőért...:) Szóval a műtét előtti nap, nekem felírt egy hashajtót amit ebéd után 2 körül kellett bevennem, utána már nem ehettem. A hashajtó nekem este 10 körül kezdett el hatni, hát nem volt a legkellemesebb, de én még sose szedtem be ilyet, állítólag normális, hogy csikar nagyon a hasad. Nekem nem kellett rohangálni sokat. Éjféltől már nem szabadott inni se. Aztán reggel 7-re mentünk be kórházba, fél8-kor kaptam egy ágyat és 8-kor már toltak is be a műtőbe. Igazából nyilván féltem, de a doki annyira megnyugtató volt előtte is, elhittem neki, hogy minden rendben lesz. Bekötötték az infúziót és utána elég gyorsan el is aludtam, emlékszem álmodtam is, aztán arra keltem, hogy az ágyban vagyok és picit szédelgek. Hányni nem hánytam. A hasam fájdogált, de a gáz miatt inkább. Kaptam infúziót, fájdalomcsillapítot. Nekem a katéter bent volt, de csak pár órára. Semmit nem éreztem belőle igazából. Én viszolygok ezektől a dolgoktól, de komolyan mondom ez semmi volt...Mikor már járkáltam, azonnal ki is szedték. Felülni, állni kicsit nehézkes volt, de a járkálás jól esett. Másnap reggel már jöhettem is haza. Napról napra jobban vagyok, a műtét utáni nap még bevettem fájdalomcsillapítót egyszer, de azóta egyet se kellett. A héten kiszedik a varratokat is. Szóval én mindenkit csak nyugtatni tudok! Engem is nagyon megviselt ez az egész lelkileg, de ha érzed hogy tényleg jó kezekben vagy, az nagyon nagyon sokat tud segíteni! Hát ennyi az én történetem :)

432. VNikol852017-03-20 21:16
Szia!Nekem 4 hete volt ilyen műtétem bal oldali petefészek ciszta,endometriózis miatt. A dokim egyúttal átnézte a petevezetékek átjárhatóságát is.Elég volt a műtét napján bemennem a kórházba,előtte nap kettőtől már nem ehettem semmit és innom kellett egy hashajtó infúziót,amit az utolsó konzultáción adtak.Reggel elfoglaltam az ágyamat,majd átöltözés után át kellett menni a megfigyelőbe,ahová nehány dolgot vihettem magammal.Ott kaptam 4 infúziót,majd egy injekciót,aztán vittek a műtőbe. Gázzal altattak.Az örzőben tértem teljesen magamhoz,kaptam még pár infúziót.Három vágásom volt és egy cső lógott ki a baloldali sebből. Én utána feltudtam állni és katéter sem kellett,mert tudtam pisilni.A fájdalmaim elviselhetőek voltak.A felállás és a lefekvés nehezen ment,de sokat járkáltam,az jól esett.Másnap reggel már jöhettem haza.A vállam fájt a gáz miatt.A hazautazás,ami kb. fél óra nem esett túl jól...Ajánlom az ülést hátrébb hajtani.Itthon sokat pihentem és mászkáltam.Két hetet voltam táppénzen aztán mentem dolgozni.Mivel még sosem voltam kórházban lelkileg jobban megviselt a dolog és a műtétet megelőző kivizsgálások...Annak ellenére,hogy a CA125-ös laborom negatív volt,a szövettan igazolta az endometriózist.Sajnos teljesen nem tudta a doki kiírtani,mert a kismedencém területén még mindig vannak picikék,amiket nem lehetett eltávolítani.Most kaptunk két hónap próbálkozási időt hátha összejönne a baba.Ha nem vagy gyógyszer vagy gnrh.

431. matyi782017-03-13 17:14
Köszi a választ! :) én tiszta lila vagyok...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16