Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tricikli vagy elektromos kisautó? fórum

Tricikli vagy elektromos kisautó? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Zéé
2019. dec. 5. 20:03

Üdv mindenkinek!

Csak a téma miatt léptem be mert érdekes számomra.Részben egyet értek,másrészt nem.(4 gyermekem van..) Címre utalva és 1 éves kicsiről van szó.Elektromos kisautó még felejtős véleményem szerint.(Senki oldalán nem állok de ez ki is fog derülni) Szóval először tanuljon meg rendesen járni,tudjon szaladni is,hogy a harmadik futólépésnél ne essen orra.Triciklit lehet venni ettől függetlenül.Hátul tolókarost és 3 pontos biztonsági övvel.A legkisebb most 1,5 éves.Rettentő nagy különbségek vannak a generációk között!(A nagyok 12-18 között vannak.)A kicsi eszméletlen gyorsan tanul fejlődik.Kocsiban csak anyós ülésen marad el.Nagyon jól megfigyel mindent szó szerint!Hogy tekerem a kormányt,váltok vagy épp a rádiót tekergetem és a hangerőt.Volt az egyszer a kormány mögé került:) (állt az autó csak járt a motor,ha nem így van nem lehet tekerni a kormányt...)Tekerte ügyesen jobbra balra majd nyúlt a váltóhoz és mozgatta.Újból kormány majd kis rádió tekergetés.Kormányzás majd hangerő állítás.Szóval mind mind ahogy én csinálom menet közben!1,5 évesen igen kap elektromos autót mert érdekli és örülni is fog neki.Távirányító felügyelet,minden pillanata felügyelve van még most is!E-autó..Ez nem állandó használati tárgy házban pláne.Időjárás engedi akkor majd kint.Bent nem lesz autókázás.Futóbicikli igen az is jön és a többi dolog is.Tuti nem fog el lustulni,egy percre se áll meg.Ügyes,okos és eszméletlen gyorsan tanul.Tesóékhoz képest mikor ennyi idősek voltak hasonlítani se lehet!A többit nem fejtem ki mert kihullana pár ember haja itt a fórumon amilyen véleményeket olvasok...Látja az ember,hogy fejlődik a gyereke és tudni fogja mi az amit vegyen vagy ne vegyen.(Igen tudom ezer éves a topic...)

33. tunde0001 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2017. jan. 25. 12:38
sajnálom, ha ezt érzed.
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Tunde0001)
2017. jan. 25. 09:34
miért érzem azut, hogy ez csak annak a demonstrációja volt, hogy Te megtehetted , hogy megvedd az elekromos kisautót?......
2017. jan. 25. 09:12
Sziasztok! Meglepnek a hozzászólások! SZinte mindenki ellene van a kisautónak, mert lusta lesz általa a gyerek. Ez nem igaz! Aki lusta, az amugy is lusta. Ismeret olyan gyereket aki órákig ül, és úgy játszik, mert nem igényli a mozgást! Hát az én fiam nem! Van neki is elektromos kisautója, használja és nagyon szereti, de ő még benne is mozgásban van. Körbejárja, a csomagterét pakolgatja... Akinek nincs pénze rá, inkább ne negatív hozzászólást írjon és lebeszélje azokat, akik szívesen meglepnék a gyerekeiket ilyennel, mert megéri!!
2015. máj. 24. 20:59

Elektromos kisautót ne vegyél, semmi értelme. Hasonlóan a többiekhez a kismotort, vagy nyuszis motort javasolnám. Amennyiben tolókaros triciklire gondoltatok az is nagyon jó, hogyha szerettek sétálni, bár még ahhoz is egy kicsit pici még. Hajtani még jó ideig biztosan nem fogja, de mivel szinesek és a legtöbb már zenél is az én fiaim nagyon szerették. Kismotorból van több féle méret, mi is két méretet használtunk. (Két fiam van.)

Később amikor már kinötték a motorokat azfutóbicikli volt a menő.

Keresztlányomnak volt elektromos kisautója, de mint ahogy már előttem leírták, amikor belefért még nem tudta normálisan használni és nem is volt számára izgalmas. Nagyobb korában pedig már nem fért el benne.

2015. máj. 24. 06:37

Jaja, inkább járjon. Már tud? Az ilyen kicsi gyerekek annak örülnek, ha a lábukon járkálnak:D

Én motort is később vennék, futóbiciklit meg nem vennék, ha autóra gondolnék, akkor az lábbal hajthatós legyen, de majd néhány év múlva. Elektromos autót pedig majd a Margit szigeten kipróbálja.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2015. máj. 23. 23:36
1 évesen inkább járjon a saját lábán :)
2015. máj. 23. 22:59
Nagyon jót akartál, de abban igaza van a többieknek, hogy egy kismotor jó, de még az is lehet, hogy korai.Az elektromosat iránytani sem tudná, lehet, h meg is ijedne tőle és tényleg nem mozog benne. Ha egyáltalán hosszú ideig megülne rajta.
2015. máj. 23. 22:02

1 évesnek egyértelműen műanyag kismotor

gondolom, már jár, könnyen megtanulja és szeretik is


az elektromos butaság, csak bambán ül rajta, s meg sem érti, hogy hogy működik, s nem is ügyesedik tőle a mozgáskoordinációja


a tolókaros tricikli jó találmány, akár kiváltani a babakocsot is rövidebb sétákhoz, de a triciklinek nagy hátránya, hogy nagyon rossz, hogy a pedál (amit persze még egy 1éves egyáltalán nem használ még, majd később) -szóval a pedál nagyon rossz,hogy az első keréken van, abszolút természetellenes mozgást és testtartást kíván ,nagyon rossz helyen van az erőkarja.


Egyértelműen kismotor, de próbáld rá a gyereket, mert abból is vannak méretek.

25. fincsi5 (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2015. máj. 23. 20:45
DD engedély...D
2015. máj. 23. 19:55

Annyira felesleges mind a kettő, hogy csak na. Ne végy neki, hisz még lehet, hogy stabilan nem is tud járni, annak meg nincs értdlme amit sokszor látok, hogy tolják a tricikljben az apróságot, de még sokszor ülni sem tud benne.

Majd később jöhet a tricikli, motot, futóbringa. Vegyél neki műanyag taligát meg lapátot és hadd hordja a homokot. Nagyon nagyon fontos mozgásfejlődés szempontjából, hogy minél többet mozogjon és ugráljon.

A legfontosabb eszköz ebben a korban a hinta. Hintázzatok nagyon sokat. Lepedőbe fektetve lóbászni.

Hajrá és fel a fejjel.

2015. máj. 23. 19:28

Mindkettő felesleges. Első kislányomnak én is minden marhaságot megvettem,aztán eladtam ami felesleges volt.

Vettem neki frédi autót is,neki a kedvenc a kismotor majd később a futóbicikli és most 4.5évesen a 16os bringa,pótkerék nélkül


Nemsokára megszületik a hugi,ami felesleges volt eladtam,a fontosak maradtak meg.


Ha mégsem tudunk meggyőzni vedd meg amelyiket nagyon szeretnéd max eladod ha nem tetszik neki :)

22. kisj
2015. máj. 23. 18:54

Szültél egy gyereket.

Tapasztalatot, segítséget nem kaptál hozzá a családodtól, hiszen, ha kaptál volna, akkor nem azt kérdeznéd, hogy az 1 évesednek vegyél-e elektromos autót.

Természetesen ne vegyél, mert értelmetlen és káros marhaság.


Na.

iMt is írjak még?

Igazából nem tudok semmit sem írni, mert el vagyok egy kissé keseredve......

21. syria (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2015. máj. 23. 18:20
Normális vagy? Biztosan nem, ha neked ez kérdés; még akkor is ha nyom a (kissé elmebeteg) család, amelyik egy „mindjárt egy éves” gyerek alá elektromos kisautót tenne. A mindjárt mikor lesz? 2-3 hónap múlva? :(
2015. máj. 23. 17:58
Én egy nagymama vagyok, 3 unokám van. Amikor egy éves lett a nagyobbik, nyuszis kismotort kapott! Műanyag kismotort! Én azt javaslom kedves anyuka, hogy mindenképp kismotort vegyél a kicsinek. Semmi mást! Van triciklink is, de azt még soká fogja hajtani! Nálunk nem is menő annyira a tricikli...A kismotor után jött a pótkerekes bicaj:) Egyébként én is gondolkodtam elektromos autón, tudod, a nagymamák szeretik kényeztetni az unokákat...de aztán lemondtam róla, imádják a kismotorokat. A nagyobbik unokám 4 éves, ezerrel bicajozik, pótkerék nélkül. A középső unokám két éves, ezerrel hajtja a műanyag kismotort:))) Szóval kismotort vegyél:) Zárójelben jegyzem meg, tényleg nem kell lehurrogni, illetve kioktató hangnemben hozzászólni. Szépen, kedvesen is lehet véleményt alkotni. Szép napot nektek!:)
19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2015. máj. 23. 17:35
Triciklit! Egyértelműen. Abban van az élvezet, hogy ahogy tekeri, halad vele. Meglátod nagyon fog neki örülni! :)
18. b00d33e65c (válaszként erre: 16. - Kisj)
2015. máj. 23. 17:18

Pont tegnap mondtam az óvónőnek hogy bevezethetnék,hogy az anyaság engedélyhez kötött legyen!

Akire én mondtam,az úgy bánik a gyerekeivel,mint más az állatokkal,itt a felelőtlenség eléggé befigyel!

2015. máj. 23. 17:16
Az én fiamnál így volt, 1 évesen nyuszimotor (lábbalhajtós), aztán tricikli, aztán 2 éves kora után kapott egy elektromos quadot amit nagyon gyorsan megtanult használni, 3 évesen pedig már pótkerék nélkül biciklizett.
16. kisj (válaszként erre: 15. - B00d33e65c)
2015. máj. 23. 17:12

Na, ja.

Ezt én is borítékolnám.

Kevés dolog váltja ki belőlem az ellenérzést.

De amikor egy anya azon gondolkodik,hogy az 1 évesének elektromos biszembaszomat vegyen-e, vagy sem, az megüti időnként ezt a mértéket.

Bár ez a történet egyáltalán nem érint közvetlenül.

15. b00d33e65c (válaszként erre: 14. - Kisj)
2015. máj. 23. 16:55
Biztos is hogy más a véleménye ha elektromos kacaton gondolkodik egy éves gyerek mellett....
14. kisj (válaszként erre: 13. - 823a8a5ae7)
2015. máj. 23. 16:53

Egyet értek.

Bár a fórum indítójának lehet, hogy más a véleménye.

13. 823a8a5ae7 (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2015. máj. 23. 16:43
Egy gyerek életében meghatározó, hogy mennyit mozog az első éveiben. Vannak olyan angol gyerekek, akiknek olyan csökött lábuk van mint Bevis és Butthead-nek, mert alig mozogtk gyerekkorekban, 5 éves koráig tolta anyuci a babakocsiban. Nem is lehet kérdés, hogy tricikli, elektromos autó
12. trapiti (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2015. máj. 23. 16:33
Elektromis kisautót biztosan ne. Tolókaros tricikli jobb ebben a korban, 2 éves kor körül meg a kismotor, később pedig a futóbringa.
2015. máj. 23. 16:32

Triciklihez még kicsi az elektromoshoz meg egyenesen pólyás!

Az én lányom 4 éves de eszembe nem jutna elektromos kacatot venni neki!

Lábbal hajtós alacsony kismotor,vagy a négy kerekű nyuszi!Azt vegyetek neki!

10. kisj (válaszként erre: 7. - Lorevi)
2015. máj. 23. 16:31

Nem "hurrogok"!

Nem is értem, hogy a határozott vélemény miért hurrogás, vagy kioktatás?

Engem pont nem érdekel, hogy te mennyire vagy olyan szülő, aki a gyereke nevelésében képes a saját orránál tovább látni.

Maximális jóindulattal(és tapasztalattal!!!) írtam azt, hogy a gyerekednek olyan játékszert válassz,ami az ő erejét és ügyességét igénybe veszi.

9. anya4005 (válaszként erre: 8. - Lorevi)
2015. máj. 23. 16:28

Hát,szerintem a motorral elöbb kezdenek teperni,mint a triciklit hajtani...Legalábbis nálunk biztos így volt!

A nagyom úgy 1 év körül kezdett motorozni,bár ő mindent korán kezdett (már csajozik,pedig csak 5 lesz...:-)).

2015. máj. 23. 16:23
A kismotor nem korai még?
7. Lorevi (válaszként erre: 4. - Kisj)
2015. máj. 23. 16:22
Mivel első gyermek, ezért nincs tapasztalatom. Nem kell egyből lehurrogi, tapasztalatokra vagyok kíváncsi nem a kioktatásra. Köszönöm!
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Lorevi)
2015. máj. 23. 16:19
Műanyag kismotor.
2015. máj. 23. 16:18

Ha 1 éves lesz,nem a kismotor a menő?

Amúgy van ismerősöm,akiknek elektromos kisautójuk van:

-a gyerek nem igazán élvezi,mivel még a játszóra sem mehet vele,mert a szülők féltik (ugye,ez egy 3ezres kismotorral másként néz ki),

-frászt kapnak a szülők minden autókázásnál,nehogy tönkre menjen.

Szerintem felesleges beruházás,bár tényleg klassz,meg nekünk ilyen nem volt,de...minek is kéne???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook