Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nektek melyik allergia elleni gyógyszer vált be eddig szénanáthára? fórum

Nektek melyik allergia elleni gyógyszer vált be eddig szénanáthára? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 1. 15:38
Az elmúlt 15 évben én is kipróbáltam mindent... gyógyszer, homeopátia... de semmi haszna nem volt egyiknek sem.
28. adry1992 (válaszként erre: 26. - Gyorgyi6740)
2015. máj. 30. 21:34
A homeopátiás bogyókat én is próbáltam, nekem nem használt.
2015. máj. 30. 21:34
Nincs meg a tüneteimet kiváltó allergén, pedig már vagy ezerszer vizsgáltak. A doki szerint vagy vazomotoros nátha lesz vagy pszichés az egész. Szóval nekem hiába allergén meg ellenanyaga...
2015. máj. 27. 13:20
Az én fiam szinte mindenre allergiás,minden évszakban.Semmilyen gyógyszer nem használt neki.2 hónapja homeopátiás bogyókat szed és ez eddig bevált.
2015. máj. 24. 08:09
2015. máj. 24. 08:08

Én parlagfű allergiás vagyok sajnos...

Voltak évek mikor annyira kijött rajtam hogy hiába gyógyszereztem magam taknyom-nyálam egybefolyt szinte,állandóan gyötörtek az allergia hatásai.A szemem bedurrant,orrviszketés stb...stb...

Aztán 3 éve elkezdtem kecsketejet inni,ajánlotta ismerős hogy próbáljam ki.Hát csodák csodája kb.2 hét alatt megszűntek a tüneteim!Teljes mértékben!

De úgy hogy a gyógyszereket teljesen elhagytam!

És az elmúlt 2 évben egyáltalán nem volt tünetem!

Persze rendszeresen iszom a kecsketejet,eszem a tejkészítményeket.

Szóval én csak ajánlani tudom ezt!

A kecske ugye legel mindent válogatás nélkül így a parlagfüvet is,ami átmegy a tejbe is és mikor bekerül a szervezetedbe ott ellenanyag termelődik ellene!

Nálam és a gyerekeimnél tökéletesen bevált!

23. marlenka70 (válaszként erre: 15. - Doctor58)
2015. máj. 23. 20:56
Ők is csak azt ajánlgatják ami a megélhetésüket biztosítsa. Van akinek ez a gyógynövény és van akinek a kemikália.
22. eandi78 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2015. máj. 23. 20:19

Próbáltál visszatérni valamelyikre? Biztos nem használ már? Bizonyos időközönként váltok hatóanyagot és amikor visszatérek régire használ.

Cetirizine-loratadine-desloratadine ezeket szedem felváltva.

21. Doctor58 (válaszként erre: 19. - Misaki Itó)
2015. máj. 23. 09:17

A folytatásból is világos, mit akart megcélozni a mondattal.

Az allergiádat meg próbáld kezelni természetes módszerekkel, tapasztalatból mondom, hogy lehet és nagyon sok esetben gyógyulás van belőle, nem tüneti kezelés. Az tény, hogy kitartás kell hozzá, mert ez nem néhány hetes művelet, de megéri.

20. globus (válaszként erre: 17. - Misaki Itó)
2015. máj. 23. 09:13
Nézd meg az itteni munkásságát, stílusát, és hagyd a fenébe :) Nem érdemli meg, hogy koptasd a billentyűzetet.
19. Misaki Itó (válaszként erre: 18. - Doctor58)
2015. máj. 23. 09:08

Ha elkerült volna a figyelmedet,a mondat végén ott egy jelecske,amiről lehetne következtetni,hogy mit is szeretne megcélozni az adott mondattal.



Nem vagyok már tini,de 10éves korom óta allergiás vagyok...

18. Doctor58 (válaszként erre: 17. - Misaki Itó)
2015. máj. 23. 09:01

Bocsi, de stílusom olyan, ahogyan velem beszélnek. Légyszi nézd már meg a 10 beírást, én csak ahhoz alakítottam a stílusomat. Ugyanis ott kezdődött, hogy a hozzászóló, aki nem ért velem egyet feltételezi, hogy ezerrel eszem a parlagfüvet, valószínűleg a gyógynövény ismerete eddig terjed. Nyilván nem kell velem egyetérteni és nem is várom el senkitől, de a normális beszédet igen.

A virágzó fákkal és cserjékkel kapcsolatban: nem tudom, mennyi idős vagy, de én emlékszem, hogy gyerekkoromban is virágoztak a növények, és nem is tudok allergiáról. Tehát nem a növények változtak, hanem az emberek, köszönhetően a sok méregnek, amit belénk tömnek.

17. Misaki Itó (válaszként erre: 3. - Doctor58)
2015. máj. 23. 08:22

Lehet van igazság amit írsz,de azt ne felejtsük már el,hogy a levegő tele van a most virágzó fák,cserjék és gazok pollenjeivel.


Más felől a stílusod,némi kívánnivalót hagy maga után...ha valaki nem ért veled egyet,akkor nagyon buta és 100százalék,hogy magába gyömöszöl mindenféle szar gyógyszert!

16. globus (válaszként erre: 14. - Doctor58)
2015. máj. 22. 22:07
Nem nagyon tolong a célközönség. Inkább add ki könyvben, ha ráérünk, majd elolvassuk.
15. Doctor58 (válaszként erre: 13. - Marlenka70)
2015. máj. 22. 21:58

Nem vagyok orvos, ez csak a becenevem. Életmód és táplálkozási tanácsadó vagyok.

A gyógyszerészek nem nagyon ajánljgatják a gyógynövényeket.

14. Doctor58 (válaszként erre: 12. - Globus)
2015. máj. 22. 21:55

Hidd el, hogy a hozzászólásaimat olyan embereknek írom, akik megértik, hát Te nem ez a kategória vagy. Biztosan nagyon sokat fel tudsz mutatni, ha ennyire okosnak érzed magad:)

Sajnos nem tudok a szintedre lesüllyedni, így a továbbiakban maddal beszélgethetsz.

13. marlenka70 (válaszként erre: 11. - Doctor58)
2015. máj. 22. 20:50
Milyen doctor vagy? Esetleg gyógyszerész?
12. globus (válaszként erre: 11. - Doctor58)
2015. máj. 22. 20:37

Miért enném? Nincs rá szükség.

Legelj :)

11. Doctor58 (válaszként erre: 10. - Globus)
2015. máj. 22. 19:55

Az egy dolog, hogy Te mit gondolsz, nem biztos, hogy sok köze van a valósághoz.

Gondolom, eszed a gyógyszereket ezerrel:)

Egyébként lehet megleplek vele, de olyan gyógynövényeket fogyasztok, amelyekre éppen szükségem van :)

10. globus (válaszként erre: 9. - Doctor58)
2015. máj. 22. 19:45
Gondolom, eszed a parlagfüvet ezerrel ... ;)
2015. máj. 22. 19:08

Az ajánlott mennyiségek, mint írtam, nagyon eltérőek a napi 80mg orvosok által javasolt mennyiségtől a 10 000-ig. Európában vannak országok, melyekben rákos betegeknek intravénásan 35 000mg napi adagot adanak (orálisan ez a mennyiség már nem szívódik fel).

És természetesen továbbra is a gyógynövényekre szavazok, ami méreg, azt nem tartom jónak :)

8. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Doctor58)
2015. máj. 22. 19:02

Köszi.Tudományos? :))


A kérdezőnek mondom: a rég elfeledett Suprastin igen jó allergiára, csak olcsó, és receptes, ezért is nem használják.:)

7. Doctor58 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. máj. 22. 18:33
Igen, 2000mg
6. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Doctor58)
2015. máj. 22. 18:28
2000? :))
5. Doctor58 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2015. máj. 22. 18:23
Név szerint nem igazán tudnék ajánlani, szinte mindegyik tele van fölösleges adalékanyagokkal, ez mellett a hatóanyagban sem vagyok biztos. A jó C-vitamin L-aszkorbinsav és tartalmaz még C-vitamint tartalmazó növényt pl. csipkebogyót a jobb felszívódás érdekében. A hosszan tartó felszívódású készítmények sem természetesek, tehát számomra nem megfelelők. Én saját magam készítem, tehát biztos lehetek abban, mit is tartalmaz. Van néhány megbízható cég, de mivel itt nem, szabad terméket reklámozni, így ezt kihagynám. A napi mennyiségre vonatkozó ajánlások nagyon eltérőek, teljesen elfogadhatónak tartom felnőtt esetében a napi 2000mg mannyiséget, természetesen több részletben. Betegség esetén ennek a többszörét. A jó C-vitamint nem lehet túladagolni, mert a fölösleg távozik a szervezetből. Amelyik nem a "jó" kategória, lerakódhat a vesékben és az ízületekben
4. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Doctor58)
2015. máj. 22. 18:04
Engem a C-vitamin érdekelne, melyiket, s mennyit kellene szedni?:)
3. Doctor58 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2015. máj. 22. 17:57
Nem véletlen, hogy egyik sem válik be, hiszen az allergia leggyakoribb okozója a sok méreg, amit a táplálékkal magunkba juttatunk. Elsősorban egy életmód váltást tudnék javasolni, odafigyelve arra, mit eszel és iszol. Ezen felül a gyógynövényekkel próbálkozhatnál így elkerülve a gyógyszerek káros mellékhatásait. Én egy tisztítókúrával kezdeném, utána immunerősítéssel és ezután vannak gyógynövények kimondottan alergiára, igaz hguzamosabb ideig kell fogyasztani, de jó esetben teljesen elmúlhat az allergia. Az immunerősítéssel kapcsolatban még megkérdezem, szedsz rendszeresen C-vitamint? Ha igen, akkor milyet és mennyit?
2015. máj. 22. 17:19
Próbáltam már majdnem mindent: Claritine, Aerius, Cetirizin (Hexal), Lendin, Allegra... egyik sem használ már, némelyik pedig eléggé álmosított is. Egész éven át tart a szénanáthám, az antihisztamin segíteni szokott, de pár hónap után mindig váltanom kell, mert nem hatnak tovább. Azonban most már nem tudom, mit próbáljak ki.
2015. máj. 22. 17:17
Nektek melyik allergia elleni gyógyszer vált be eddig szénanáthára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook