Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Visszakérhetem a mosógép árát? fórum

Visszakérhetem a mosógép árát? (beszélgetős fórum)


2015. máj. 23. 16:16
3. szervíz után kérhetsz cserét.
2015. máj. 23. 10:26

Keresd elő a gép használati útmutatóját.

Abban van leírva, hogy a gyártó!!! és nem a bolt!!! milyen garanciákat, és a vásárlástól számított mennyi idő eltelte után vállal!!!


A gyártó az üzletekkel csak az értékesítésre köt szerződést, és garanciális javítás-csere esetén csak mint "összekötő" szerepel a történéseknél.


Ezért először keresd ki a kiskönyvből, hogy a gyártó milyen garanciális feltételeket szabott, ígért, és az üzletben annak megfelelően fogod tudni érvényesíteni a gyártóval szembeni jogaidat!

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 38289cdce0)
2015. máj. 22. 17:04

Nalunk kisebb tetelrol volt szo. Kenyersuto gep. Hamar kiderult, hgy vmi gaz van vele, visszavittuk az uzletbe, ott felajanlottak a javitast. 2 het utan rajuk telefonaltam, hgy hol tart a dolog, nagy nehezen "elkeszult" a ferjem hozta haza. Erre latom, hgy az uj helyett egy hasznalt vackot adtak, ami meg volt sargulva, rogton kiszurtam, hgy itt vmi nem oke.

Persze, eroskodtek, hgy ez volt a mienk. Parom visszavitte es mtam is nekik, hgy amennyiben nem adnak egy zsir ujat, panaszkonyv es fogyasztovedelem. Mukodott.

Azota bezart mar a bolt.

Sztem ugyanezt az utat vegigjarhatod, nem vagy koteles elfogadni ennyiszer az un.javitast, plane, ha nem gy funkcional, ahogy kene. Penzt nemtom adnak-e vissza, fondolom ezekrol a munkakrol van papirotok, azzal lehetne a fogyasztovedelemhez fordulni.

2015. máj. 22. 16:47

Egy 10 hónapos Sa. mosógépről van szó, újonnan vettük műszaki boltból.


Eddig 3-szor volt kint a szerviz, nem lett jó, 1-szer elvitték bevizsgálni, visszahozták és még mindig rossz volt, és ma is itt volt a szerelő, bütykölte, de betettem egy mosást és még rosszabb mint az elején volt.


A probléma az, hogy össze-vissza rángatja a dobot mosás közben, nem lehet felügyelet nélkül hagyni.

Már minden létező alkatrészt kicseréltek benne, lábak be vannak állítva.

Nem igazán szeretném ha újra szervizelve lenne, mert szerintem semmi értelme. Sőt, időt sem szeretnék többet erre pazarolni.

Tudtommal ilyenkor cserét szoktak ajánlani, viszont abban a műszaki boltban annyira kicsi a választék, hogy ebben az árkategóriában ezen kívül egy fajtát tudnánk választani.

Van erre jogszabály, hogy ilyen esetben mi a teendő?

Szeretném a vételárat visszakapni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook