Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Új munka, gyerekkel, segítség nélkül... fórum

Új munka, gyerekkel, segítség nélkül... (beszélgetős fórum)


2015. máj. 27. 14:28
Persze van szabad nap. Attól függ, elvileg 4 órában dolgoztam, ami nem napi 4 órát tesz ki, hanem mondjuk egy héten 2-3 db 12 órás napot, amiből következik, hogy este 8-ig vagyok bent. Ha 6 órás a munkarend, az már heti 3-4 nap, és így tovább. Ez nagyban függ attól, hányan vannak az adott üzletben. Illetve ha valaki beteg lesz, ott elvárják a mobilitást, tehát hülyén jön le, hogy "bocsi tudod én a gyerekkel vagyok itthon", nem ugrok be. Gyakori a váratlan helyzet. Szóval azt érzem nem tudnám 100%-ig ellátni, amit vár a cég illetve a csapat. Több családos anyuka is van bent, úgy gondolom nincs jogom külön beosztást kérni (szerintem ez nem lenne fair a többiekkel szemben). Ezért gondolkozok nagyon, mi lenne a megoldás. Addig (munka kezdetéig) valakivel megismertetni (akár egy bébiszitter), és azokon a napokon ő lenne vele...bár én nagyon bizalmatlan vagyok. :P
2015. máj. 22. 18:03
Ha a régi céged átvesz a helyi üzletébe, akkor talán a munkaidőről is lehet tárgyalni. Nincs kizárva, hogy neked megfelelő órarendet kapnál, ha kérnéd.
2015. máj. 22. 12:57
Ha este 8-ig vagy bent, és nem napi 8 órában dolgozol, akkor kapsz helyette szabadnapot?
3. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Zabkása21)
2015. máj. 22. 12:38
addig még nagyon sokat változhat a helyzeted, a lehetséges munkád is, de kihasználhatod az időt nyelvtanulásra. barátokat, hasonló helyzetben lévőket is megismerhetsz az új helyen, akikkel összefogva megoldást találhattok
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Zabkása21)
2015. máj. 22. 12:35
A régi helyen nem lehet megbeszélni a más milyen időbeosztást? Hiszen hogy is lehetnél minden este 8ig?
2015. máj. 22. 12:16
Sziasztok. Tapasztalatokat, vagy csak közös eszmefuttatást várok :) Van egy egy éves gyerekem, férjemmel együtt neveljük. Messze költöztünk a családtól, innen ered a "probléma". Gondolkozok már egy ideje, hogy hol tudok majd dolgozni gyed/gyes után. A régi munkahelyem elvileg átvesz egy helyi üzletbe, de ez nem biztos, még nem is aktuális, és talán nem is tudnám vállalni. Eddig, mint kiderült kereskedelemben dolgoztam, de mindenféle segítség (pl nagymama) nélkül, hogy oldom majd meg, ha pl oviba kell menni érte? A férjem gyakran túlórázik, én pedig alaphangon este 8-ig lennék az üzletben. Elképzelhető, hogy váltok, de hová? Egy kisgyerekkel, ahol nincs műszak, ahol "munkaidőben" (pl. 8-5-ig) dolgoznék, és így biztosan tudnék érte menni oviba, stb. Hiszen nekem csak kereskedelemben van tapasztalatom. Papírom van még (logisztikus), de gyakorlatom nincs benne, nyelvet nem beszélek. Eléggé nehézkes így. Volt már valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook