Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek (adatlapon kép) 1 év alatti hajnövekedésem átlagos, sok vagy kevés? fórum

Szerintetek (adatlapon kép) 1 év alatti hajnövekedésem átlagos, sok vagy kevés? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. Cucicsillag (válaszként erre: 48. - Vorosmanoka)
2015. máj. 25. 18:05
Jajj :/ Nekem egyszer a voros helyett festett barnat, aszittem sokkot kapok, mert kozolte, hgy "azt hittem, ki tudom keverni" Sikitok az ilyen "szakertelemtol"...
2015. máj. 25. 14:52

Átlagos, de nem lenne jobb inkább picit rövidebb fazonosabb, stílusosabb de egészségesebb végű?


Én is hosszú haj párti vagyok, soha nem volt rövid hajam, most is félhosszú vállig érő, de azt gondolom, hogy ne menjen a szép nőies, jól vágott, ápolt haj rovására a hosszúság.

2015. máj. 25. 14:06

Mindenkinek mashogy no a haja. Nincs erre szabaly.

Nekem pl. nagyon gyorsan, havi 2 centit. A baratnomnek fel ev alatt no ennyit.

52. vorosmanoka (válaszként erre: 50. - Kriszta773)
2015. máj. 24. 11:11
Ha csak nem ülve alszok akkor tovább tart, amúgy nem :-) Nem hiszem, olyan hosszúra nem vágyok, de derékig erőre mindenképp.
2015. máj. 23. 14:47
Átlagos
50. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Vorosmanoka)
2015. máj. 23. 13:19
azért egy jó beszárítás tovább tart, pláne ha megfelelő ápolókat, kencéket használsz :) egy seggig érő haj jól mutathat egy belőtt fotón, na de azért a mindennapi élet más :) nem kompenzálgatsz te ezzel valamit? mert még a mutatott képeiden is sokkal jobb a hajad egy rövidebb fazonban
49. vorosmanoka (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2015. máj. 23. 11:58
Én nem találom rondanak, ez ilyen fodrász mánia, vágjunk vágjunk, minél többet. Én abszolút nőiesnek tartom, de ízlések és pofonok, nem vagyunk egyformák, szerencsére. igen, de a beszaritas tart jobb esetben fel napig és vége, az meg nem éri meg nekem.
48. vorosmanoka (válaszként erre: 42. - Cucicsillag)
2015. máj. 23. 11:56
Fodrász lányka elrontotta, nem volt értelme megtartani, annyira rossz lett, tönkrement.
47. kriszta773 (válaszként erre: 41. - Vorosmanoka)
2015. máj. 23. 11:12
vékonyszálú hajnál a jó beszárítás ad tartást, de ha túl hosszú, akkor az sem. nem beszéllek le az extra hosszú hajról, csak szerintem nem szép, sőt kifejezetten csúnya, alig van kivétel, és ahhoz nagyon jó minőségű haj kell. de seggig érőben egy se szép, inkább visszataszító, bocsi
46. e92edf4555 (válaszként erre: 45. - E92edf4555)
2015. máj. 23. 01:49
jav.:szep
2015. máj. 23. 01:49
Mondjuk...4-szer vagtam magamnak,ahhoz kepest a novekedes szeo,na meg amennyit nyuzom is.:D
2015. máj. 23. 01:49

Amikor nem hasznaltam semmit gyorsan nott a hajam.Szerintem nem kell mindennel kenegetni..csak pakolas heti 1-szer ,max ketto es mellozni minden hot es vegyszert.


Ennek oromere ma festettem es vasaltam is,de en is kinlodok vele,miota egy aberralt fodrasz kezei koze kerultem.Nalam sincs tobb.

43. 9071b849fd (válaszként erre: 39. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 23:08
Rövidet neeee! :))
42. Cucicsillag (válaszként erre: 39. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 19:17
Miert kellett levagni?
41. vorosmanoka (válaszként erre: 40. - Kriszta773)
2015. máj. 22. 17:01
Ha félhosszú a hajam, akkor sincs tartás, szerkezetéből adódóan, szóval nem változtat rajta. Olyan hosszan sem volt gond az ápolással, csak több cucc kellett. :)
40. kriszta773 (válaszként erre: 38. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 16:54

hát szerintem minél hosszabb egy haj, annál semmilyenebb a tartása meg maga a frizura, merthogy az nincs is, csak lóg a haj. pláne vékonyszálúnál. attól nem leszel te sem szebb meg a frizurád sem, hogy nem lapockáig ér, hanem seggig :)

ha rövidebb lenne, sokkal jobb minőségű is lehetne, mert a hajápolók, kencék, fixálók is jobban kifejtenék a hatásukat


őszintén, még soha nem találtam szépnek egy nőn se az extra hosszú hajat, ránézésre mindig azt gondoltam, minek növeszti így meg, semmi tartása, csak lóg a fején és beterít mindent

39. vorosmanoka (válaszként erre: 37. - Érdekes73)
2015. máj. 22. 16:44
Két végletben tudok gondolkodni, extra hosszú vagy extra rövid, de mivel nem önszántamból lett levágva így maradt: addig vágjuk ameddig le kell.
38. vorosmanoka (válaszként erre: 35. - Kriszta773)
2015. máj. 22. 16:42
Jó kérdés, szerintem sokminden közrejátszik, pl hogy gyerekkoromban sosem volt hosszú. Sok fazont kipróbáltam már volt rövid, félhosszú, hosszú, ismet rövid, ismét hosszú. Frufrum is volt. Vékonyszálú hajam van, nem áll jól az átmenet, ahogy látod, sprődnek tűnik ha nem egyhossz. Igen sokszor össze kellett kötni, de tudod milyen egszerű volt? Kontyba raktam pár pillanat alatt. Pasim ennél a hossznál is köpköd, meg mikor rövidebb volt akkor is, mert vékonyszálú, de rengeteg. Szóval max pixi fazonnál nem zavarná :D ja én mindemellett a hosszú haj tetszik neki, szóval valamit valamiért. Sokat gondolkodtam a pixin is, de valahogy a hosszú haj áll közel hozzám, ez illik az egyéniségemhez, most meg főleg, hogy már nem sötét.
37. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 16:04
Szép volt de nem túl praktikus :)
36. Cucicsillag (válaszként erre: 35. - Kriszta773)
2015. máj. 22. 15:55
:))) Epp egy eve ismertem meg a sogor uj jeloltjet, neki volt has.hosszu, de ez mar nekem (is) sok. A sejjhaja ala ert es panaszkodott, hgy bicajozasnal is raul, ossze kell fogni, stb. Szval, nalam max. a derekig ero, latvanyra is :)
35. kriszta773 (válaszként erre: 33. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 15:36

miért akarsz ennyire hosszú hajat? sosem értettem az ilyesmit. mert archoz tutira jobb egy félhosszú vagy rövidebb frizura, ami jól van vágva, kiemeli a szépet, egy hosszú haj csak lóg, pláne ilyen hosszú meg zavaró is másnak, ahogy ott repked, nemhogy gyönyörködjön benne :)

már egy pisiléshez is össze kell fogni, szexnél meg képzelem, mennyit köpköd egy pali :)))))

34. Misaki Itó (válaszként erre: 33. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 15:09
Szép volt egyébként,de nálam ez már a ronda kategória.
2015. máj. 22. 15:06
Tettem fel képet, milyen hosszú volt, nagyon hiányzik. :-(
32. vorosmanoka (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2015. máj. 22. 14:57
Egy egészség hajszálat azért nem lehet olyan mértékben nyújtani ám. Nyilván a haj vizesen jobban megnyulik, de ott már gond van szerkezetben, ha nagy mértékben nyújtható, amint nyúlik a szerkezete is sérül és ekkor toredezik, gyengül a haj, gyakorlatilag teljesen tönkremenne. Kíváncsi voltam mások véleményére, mert nekem sem egyértelmű a kép alapján, hátha valaki jobban kiigazodik. Hordom összekötve, de sosem szorosan, style terméket nem használok sose, ahogy sosem szárítom be kefével.
31. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 13:45

De akkor miért kérdezed, ha te már tudod, hogy mennyi, átlagos-sok-kevés?


A hajszál megnyúlik egyébként egy csomó dologtól, ez nem számít növekedésnek, mert ha sokat van lófarokba kötve vagy styling, egyebek, megnyúlik egy kicsit és ettől is hosszabb lesz nyilván, de nem nőtt. Míg a rugalmas hajszálat ha húzod, 40%-ot is nyúlik, és csak utána szakad el, a rugalmatlan (kinyúlt) hajszál pedig nem bír ennyit, hamarabb elszakad. Szerintem a pontos növekedést a festett haj esetén a lenövésből lehet inkább megítélni, mert eleve a lenőtt rész egészségesebb is, mint a festett. A hajad elért egy hosszt, ami után már nem képes a végéig táplálni a hajhagyma, ezért van, hogy amíg rövidebb volt, szebb is volt, meg egy adott hossz után már kopik is a végéből. Az is lehet, hogy nőtt másfél centit is közben, csak a végéből kopott és neked így jött ki az a havi 1 cm.

30. vorosmanoka (válaszként erre: 29. - 9071b849fd)
2015. máj. 22. 12:38
Igen, nekem csípőig érő volt. Sajnos az átmenet ilyen hatást kelt, főleg vékonyszalu hajon, nekem nagyon vékony és érzékeny, nagyon sokat kell foglalkozni vele.
29. 9071b849fd (válaszként erre: 26. - Vorosmanoka)
2015. máj. 22. 11:32

Én is így látom kép alapján, ezért is írtam, hogy szerintem a legtöbb hosszú haj valamennyire el van törve, de nem a tiéd a "gáz" kategória. :)

Tudom, derekamig ér, nekem is vannak törött hajszálak.

2015. máj. 22. 11:29
Majd hozok képet, milyen egy hajpakolás után :-) általában tükörsima.
2015. máj. 22. 11:28
Amit le akarsz vagatni pont az átmenet. Amit én sem szeretek, de anno így vágta a fodrász, ha nincs egybe simitva a 2 réteg ilyen a hatása.
26. vorosmanoka (válaszként erre: 24. - 9071b849fd)
2015. máj. 22. 11:26
Láttam már tönkrement hajveget, amit mondtam is, semmi értelme megtartani, így simán vágtam 10 cmt, mert el volt vékonyodva, kusza volt. Nah az enyemben max egy két törött szál van, amit le szoktam vágni ha nézegetem :-D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook