Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Osztályfőnöknek milyen ajándékot vegyünk tanév végére? fórum

Osztályfőnöknek milyen ajándékot vegyünk tanév végére? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. máj. 24. 06:50

Sziasztok jo reggelt

Nekem a fiam tavaly ballagott 8 alt-bol,olyan csokrot csinaltatott az osztály, hogy papir viragok voltak (margaréta)es minden szal viragba a szirom közepébe volt a gyerek fényképe (19 gyerek volt,10 szal ilyen virág )es vettünk egy állo üveg bonbon tartot es bele merci csokit,ferrerot:)))

Pedig csak 500.-ft adtunk csak be:))

De nagyon szép volt es tetszett az of-nek

ja a bonbonos tálba bele gravíroztattak az osztalyt,hogy mettöl meddig tanitotta

2015. máj. 23. 11:46

Köszönöm a válaszokat.Osztályszinten gondoltam ajándékra,mert olyan osztályt visz ahol már most ötödikben sok a probléma...Hatalmas türelem kell hozzájuk amikor naponta többször kap jelzést a tantestület többi tagjától,hogy már megint mi történt az órán...

Nem gondoltam nagy ajándékra,csak valami figyelmességre köszönettel a türelemért.

Tanári napló a köv. tanévre?Könyvutalványt most nem szeretnék mert a normálisabb könyvek 5000 felett vannak...

36. kriszta773 (válaszként erre: 33. - Csinoska2012)
2015. máj. 23. 11:40
szerintem az ajándékozás nem kötelező, és ha valaki úgy látja jónak, miért ne kedveskedhetne aprósággal. végül is a tanárra bízza a gyerekét. szerintem amilyen fizetést kapnak, örülnek, ha legalább ilyen módon visszajelzés érkezik, hogy tán megéri, amit csinálnak, persze nem a leszarós, rég befásult, másra nem alkalmas tanárokra gondolok
35. csinoska2012 (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2015. máj. 23. 10:13
Nagyon kedves vagy,van itt néhány nagy száju akik azt képzelik ők mindenkinél okosabbak és csak lehülyézni tudják a másik embert.Mit képzeltek ti magatokról?ha valaki nem ossza a véleményeteket lehülyézitek vagy kibeszélitek a lényeg tünjön el a fórumról.Akkor bólogassatok csak egymásnak!
34. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Csinoska2012)
2015. máj. 22. 19:16
erre hirtelen kiszaladt a számon, hogy "hülye!", de ezt ugye mégse írhatom be....
2015. máj. 22. 17:47
Nem sértésnek szántam,az én fiam most ballagott és mi is beadtuk az osztályfönökének a pénzt ajándékra, hiszen sokat tett a gyerekekért de azt ki kötöttötem a többi tanárnak nem adok,tudom,sokan nem várják el de ismerek olyan tanárt aki a gyerekeken keresztül üzen mit is szeretne év végén vagy pedagogus napon és ez felháborit.
32. hourglass77 (válaszként erre: 29. - Csinoska2012)
2015. máj. 22. 17:40

De kapott. Jó esetben nem várja el az ajándékot, ha igen, az szerintem szégyen.Próbálom megérteni az ajándékozók szemszögét, és arra jutok, ez olyasmi, mint rendesen a borravaló és a hálaajándék mondjuk dokinak (én csak a fodrászomnak adok, mert elégedett vagyok és mert szeretem), vagyis kifejezi a megelégedettséget.A tiszteletet bármikor ki lehet és kell fejezni, nem kell hozzá sem alkalom, sem ajándék.

Én nem ajándékozok a gyerekem tanárainak, csak ha közös lesz ballagáskor, akkor majd beleadok. Nyilván érthető a fentiekből, miért.

31. csinoska2012 (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2015. máj. 22. 16:03
Ez az én véleményem!
30. andi6020 (válaszként erre: 29. - Csinoska2012)
2015. máj. 22. 16:01

Medve anyám....


Ez tipikus mások is kántálják, fújom én is megszólalás.

2015. máj. 22. 15:59
nem kapott fizetést amig tanitotta a gyereket?
28. hourglass77 (válaszként erre: 20. - K_nm)
2015. máj. 22. 15:16
Igen, én is erről írtam...persze nem lehet általánosítani, de elég gyakori ez a fajta ajándékozás, és azzal több rossz érzés jár, mint jó.
2015. máj. 22. 13:58
én a könyvutalványnak örülök mindig a legjobban...ugyan nem oszt.fő voltam, de pedagógus vagyok
26. trapiti (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2015. máj. 22. 13:54
Ez nagyon más helyzet. Nálatok a gyerek érzi azt hogy van mit megköszönnie, örömet akar szerezni stb. Ebben én is támogatnám-támogatom. De a kötelező ajándékozást nem szeretem.
2015. máj. 22. 09:37

Nálunk a kölykök döntöttek úgy, hogy ajándékkal szeretnék megköszönni a munkáját. Óriási operarajongó, 2 jegyet fog kapni. Osztályfőnök és német tanár egyben.


Lehet, hogy nem szokás, de nekem tetszik, hogy a kölykök ilyen kedvesek és kreatívak.

2015. máj. 22. 09:30
Nekem nyolcadikból ballag a fiam de nem adok a tanárnak semmit se nagyon utálatos egy ember az biztos,még az osztály sz elnökének is szóltam hogy neis próbáljon pénzt kérni mert ugyse adok.Viszont az elsős tanárnénijének aki négy évig tanította,és utánna mint iskola igazgató mindíg szem előtt tartotta a kölkömet,na őneki egy csodaszép horgolt virágcsokrot készített anyukám.az kap ajándékot aki megérdemli slussz
2015. máj. 22. 09:00
evzaron virag és kész
2015. máj. 22. 08:58
virág
2015. máj. 22. 08:06
Virág,oszt csá...
20. k_nm
2015. máj. 22. 07:37

Jezus, mar itt tartunK? Ajandek ev vegen, ajandek ev kozben, ajandek ev elejen....? De kozben meg ha ranyikkan a kolyokre, mert az olyan rossz, mint a bun, a szulo beviharzik es leorditja szerencsetlen tanero hajat. Azert ev vegen adjunk neki kristalyvazat, megiscsak igy szokas....nem ezzel tiszteljuk a tanarokat szerintem. Azzal kene kezdeni, hogy a koloknek megmondani, hogy kisfiam, nem ugatsz vissza a tanarnak, de ha megis, o fel van hatalmazva a fulesosztasra, es ha megtudom, itthon a parjat is megkapod. Ez miert mukodott regen? Na, bocsesz, kave nelkul eleg melyenszanto gondolataim vannak.

Ja, es termeszetesen altalanossagban beszeltem, nem konkretan rolad, kedves forumindito!

19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2015. máj. 21. 23:05
Másik iskolába megy a fiad? Ha elköszönsz, akkor illik adni bármit is. Ha csak az év lezárásáról van szó elég egy pár szál virág. Ha van a kertedben saját, ízlésesen összekötöd. Ha csináltatsz virágboltban és megmondod, hogy férfi részére lesz, még ajánlanak is, hogy "fiús" legyen a csokor. Több nem kell. :)
18. Anyagi
2015. máj. 21. 20:57

Miért is akarsz ajándékozni????

Mi most tartunk az érettséginél és nem győzöm kapkodni a fejem a sok kiadáson. Ne szaladj a dolgok eleibe!

Ha a gyerek akar ajándékozni, mert szereti a tanárt az rendben, de csak valami apróságot, kézművest!

Viszont alkoholt elvből nem adatnék egy gyerekkel semmiképpen sem!!!!!!!!!!!

17. trapiti (válaszként erre: 13. - Hourglass77)
2015. máj. 21. 20:56
Sajnos az őszinte köszönet és a jó szó amiből valahogyan a legkevesebb jut. És mintha "ciki" is lenne "csak" ennyivel odaállítani pl. egy tanár elé. Nem vagyok tanár, de emberekkel dolgoztam-dolgozom, semmi nem pótolhat pár jó szót. Ingyen van, mégis nagyon keveseknek jut eszébe...
16. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2015. máj. 21. 20:23
vegyél egy jóféle csokit, pár kedves szó mellé. a legtöbb férfi édesszájú, de ha mégsem, a családban biztos elfogy
15. syria (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2015. máj. 21. 20:15

A „köszönöm” lenne a legjobb ajándék.

Ha végigviszi az osztályt a ballagásig, majd akkor törjétek a fejeteket!

2015. máj. 21. 19:56
Ha virágon kívül még szeretnétek valami apróságot, akkor esetleg egy könyvjelző is mehet mellé. Vagy a csokorba illesztve.
13. hourglass77 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. máj. 21. 19:39

Igen, én is így gondolom... A jó szónál és a köszönömnél nincs nagyobb ajándék, tényleg.

Főleg, hogy találkoztam már olyannal, amikor szinte kellemetlen volt az ajándék, bocsánatkérés-szerű, mert a gyerek egész évben szétrombolta az órákat (vagy megpróbálta..) a szülei pedig így akarták ...nem is tudom, meghálálni a türelmemet. Nem olcsó ajándékkal, én nem tudtam a helyzettel mit kezdeni..mindketten kínosnak éreztük, nem is akartam elfogadni. Aztán mégis elfogadtam, és tovább is adtam.

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Hourglass77)
2015. máj. 21. 19:28

Végre valaki :)

Mondjuk én egy "Köszönjük az évet, jó pihenést, ősszel találkozunk"-ra gondolnék. Szerintem ez pont annyi amennyi kell.

11. hourglass77 (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2015. máj. 21. 19:26
Nem kell ajándék, max virág. Pedagógus vagyok :-)
2015. máj. 21. 19:24
Az én fiam most 8. osztályos. Eddig egyik év végén sem adtunk az osztályfőnöknek semmit, aki akart vitt neki virágot, ennyi. Most tervezünk valami nagyobb ajándékot adni búcsúzóul.
2015. máj. 21. 19:24
Miért kellene bármilyen ajándék neki? Én nem adnék, és nem is nagyon értem ezt a nagy ajándékozási lázat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook